مجله تاپ‌ناز‌

همه چیز درباره اکستنشن مو؛ دلایل استفاده، نحوه نصب، دوام و ماندگاری آن

اکستنشن مو یکی از شیوه های رایج جهت پر پشت تر و جذاب نمودن مو می باشد. شیوه ها و روش های متنوعی جهت این کار وجود دارد. این اکستنشن ها معمولا مطمئن و بی خطر می باشند و در حال حاضر افراد بسیاری در سراسر دنیا این کار را روی موهای خود انجام می دهند. دلیل عمده این اطمینان آن ها پنهان کردن مسائلی چون ریزش مو، نازکی و ضعیف بودن تار مو و… می باشد.

بکارگیری این تکنیک هیچ محدودیت سنی ندارد و همه در هر سنی می توانند آن را استفاده کنند ولی بایستی به نوع مارک ها توجه نمایید. چنانچه دوست دارید این روش را تجربه کنید این مقاله را مطالعه نمایید تا جواب سوالات خود را بیابید. با ما تا پایان این مبحث همراه باشید.

انواع اکستنشن مو از نظر جنس

همه چیز درباره اکستنشن مو؛ دلایل استفاده، نحوه نصب، دوام و ماندگاری آن

چنانچه تمایل دارید به سراغ اکستنشن مو بروید در گام نخست لازم است در خصوص جنس و کاربری آنها اطلاعاتی داشته باشید. این روش از لحاظ جنس در مجموع در دو مدل طبیعی و مصنوعی ارائه می شود و هر یک دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند.

شما می توانید با ملاحظه به وضعیت فردی، مقدار هزینه و نیاز خود هر کدام از آنها را انتخاب کنید:

اکستنشن طبیعی

یکی از انواع اکستنشن مو، اکستنشن طبیعی می باشد. این نوع همان گونه که از نامش مشخص است موی واقعی آدم می باشد و دارای بافت ۱۰۰٪ طبیعی می باشد. پایه اصلی این نوع، اکثرا در مراکز تخصصی اهدا مو و آرایشگاه ها جمع آوری می شود. بعد از غربال و یکسان نمودن تارهای مو در فرایند تخصصی، آنها را به شکل دسته ای گردآوری می نمایند.

اکستنشن طبیعی مانند موهای طبیعی خود انسان، قابل شستشو با شامپو می باشد حتی می توان آنها را رنگ کرد. این نوع اکستنشن مو را همچنین با لوازم حرارتی چون اتو مو و سشوار می توان حالت داد.

اکستنشن مصنوعی

یکی دیگر از انواع اکستنشن مو می توان به اکستنشن مصنوعی اشاره نمود. این نوع محصولی از ترکیب مواد شیمیایی می باشند و جنس آنها معمولا از پلاستیک یا فیبر های نازک مصنوعی می باشد. قطر تار و بلندی و کوتاهی این مو به وسیله دستگاه تنظیم می شود. این نوع اکستنشن دارای تنوع خیلی زیادی است. این مدل هر چقدر طبیعی تر، زیباتر و ظریف تر به چشم آید معمولا از کیفیت و نرخ بیشتری هم برخوردار است.

اکثر اکستنشن های مصنوعی مانند طبیعی امکان شستشو، حالت دادن با لوازم حرارتی و رنگ کردن را ندارند. دقت نمایید که این نوع اکستنشن در صورت حالت دادن با لوازم حرارتی ممکن است بافت خود از دست بدهند.

مطلب مشابه: مدل مو برای خانم های میانسال + تصاویر از مدل موهای جذاب و زیبا

روش های متنوع نصب اکستنشن مو

همه چیز درباره اکستنشن مو؛ دلایل استفاده، نحوه نصب، دوام و ماندگاری آن

در شیوه های متنوع نصب اکستنشن مو، موهای طبیعی یا مصنوعی توسط حلقه ها، مهره ها یا بافت ها به موی طبیعی شخص وصل می شوند. این تار ها در سراسر بخش های سر پخش می شوند. جهت نصب و جدا نمودن این گونه اکستنشن ها لازم است از یک شخص کاربلد در این حیطه کمک بگیرید.

چسب کراتین

گونه ای چسب بی زیان می باشد که برای موهای جلو سر برای افرادی که مو های کم حجم و نازکی دارند شیوه مطلوبی است. این چسب در بخش فوقانی ریشه مو زده می شود و اکستنشن بر روی آن واقع می شود توسط گیره این نوع مو با حرارت بهم چسبیده می شوند.

کلیپس

در این نوع، موهای اضافه به کلیپسی وصل هستند و به آسانی به مو وصل و از ان هم جدا می شود. از بین این تکنیک ها اکستنشن سرد با موی طبیعی صدمه کمی به مو می رساند و برای مدت زمان زیادتری هم باقی خواهد ماند.

کش مو

استفاده از کش در طولانی مدت می تواند اکستنشن شما را دچار صدمه کند، در این صورت توصیه می شود از روش های طولانی تر بهره ببرید.

رینگ

این روش برای کسانی که موهای ظریف و کم حجم دارند معمولا جذابیتی ندارد. در زمان جمع کردن مو رینگ معلوم می شود. در این شیوه رینگ واشر داری را درون یک شاخه موی مصنوعی قرار می دهند و با قلاب مخصوص موی طبیعی را به درون رینگ می کشند. با انبرک به رینگ ها نیروی محکمی وارد می کنند تا مو به صورت ثابت در جای خود باقی بماند. بدین صورت موی مصنوعی به طبیعی وصل می شود.

دوخت مو

این شیوه نصب اکستنشن مو هیچ صدمه ای به مو وارد نمی کند هر موقع که بخواهید می توانید آن را از موی طبیعی جدا کنید.

روش لاینی

در این روش از چسب یا رینگ بهره برده نمی شود. یکی از فوری ترین روش های اکستنشن می باشد که می توان پرپشت شدن و بلند شدن مو را به راحتی تجربه نمود.

مطلب مشابه: مدل موی دخترانه جمع + استایل های زیبا و شیک مدل موهای دخترانه جمع

دلایل استفاده از اکستنشن مو

همه چیز درباره اکستنشن مو؛ دلایل استفاده، نحوه نصب، دوام و ماندگاری آن

اشخاص جهت بکارگیری اکستنشن مو علل مختلفی دارند. عمده ترین علل بکارگیری از این روش شامل موارد زیر می باشد:

افزایش طول مو

چنانچه موی شما دیر بلند می شود یا به عللی نمی توانید موی خود را بلند کنید اکستنشن بهتری روشی است برای اینکه بتوانید موهای بلندی داشته باشید. اغلب کوتاه کردن مو آن گونه که توقع دارید پیش نمی رود، چنانچه از کوتاه کردن موی خود خرسند نبودید می توانید از اکستنشن برای مدت زمانی استفاده نمایید تا موقعی که موهای اصلی شما مجدد رشد کنند و بلند شوند.

تغییر رنگ

یکی از علل استفاده از اکستنشن مو، تغییر رنگ می باشد. چنانچه دوست دارید اندکی در ظاهر مو های خود تغییر ایجاد کنید بی آنکه مو های خود را رنگ نمایید با اکستنشن می توانید هایلایت، آمبره و…‌. را تجربه کنید. با این روش می توان ظاهری زیبا و جدیدی به موهای خود هدیه دهید.

افزایش حجم و پرپشت نمودن مو

چنانچه از ریزش مو رنج می برید و دارای موهای کم حجم هستید با اکستنشن مو می توانید به پرپشت نمودن مو های خود کمک کنید. اغلب تنها برای یک مراسم دوست دارید مو های پرپشت و زیبایی داشته باشید بنابراین اکستنشن های موقتی گزینه مناسبی برای تغییر حجم مو می باشند. این مورد هم یکی دیگر از مهم ترین علل استفاده از اکستنشن مو می باشد.

دوام و ماندگاری اکستنشن مو

مقدار دوام و ماندگاری اکستنشن مو معمولا بستگی به نوع اکستنشن، مقدار نگهداری و مواظبت شما دارد. برخی از انواع اکستنشن ها حدود ۶ ماه الی ۱ سال با مواظبت درست و اصولی، ماندگاری دارند. اکستنشن های موقتی هم وجود دارند که می توان تنها برای چند ساعت آن ها را روی مو نصب کرد و سپس بردارید.

مطلب پیشنهادی: روش‌های پرپشت‌ کردن ابرو و جلوگیری از ریزش بیشتر ابروها

چه محصولاتی را روی اکستنشن مو می توان استفاده کرد؟

اکستنشن مو مانند موهای طبیعی شخص از پوست سر تغذیه نمی کند. در نهایت شما بایستی از بیرون مواظب آن باشید. در این صورت حائز اهمیت است که فراورده های مطلوب و سازگار جهت محافظت از آن خریداری نمایید.

به منظور اینکه اکستنشن معمولا جذاب و درخشان باقی بماند تلاش نمایید تا جایی که امکان دارد از لوازم مراقبتی طبیعی مو چون روغن ها و شامپوهای خیلی ملایم بهره ببرید. محصولات ارگانیک بدین مفهوم است که در آنها حداقل مواد شیمیایی استفاده شده و مناسب ترین انتخاب برای موهای اکستنشن شده می باشند.

چنانچه محصولات ارگانیک در اختیار ندارید دستکم بهتر است محصولات بدون الکل، شامپو ها و نرم کننده های بدون سولفات بکار ببرید. موادی چون سولفات و الکل می تواند سبب خشکی زیاد موهای شما شود که این مورد سبب وز شدن، کدر شدن و… می شود.

لازم است از محصولاتی بهره ببرید که برای موهای خشک تولید شده اند. پیش از بکارگیری لوازم حرارتی چون اتو مو و سشوار بهتر است از اسپری های محافظ حرارتی استفاده کنید تا گرمای زیاد سبب آسیب به تار های مو نشود.

نحوه شستشو اکستنشن مو

اکستنشن مو به دلیل اینکه از پوست کف سر چربی نمی گیرد همواره از مو های طبیعی خیلی کمتر چرب و کثیف می شود. در نهایت امکان دارد خیلی کمتر از موی طبیعی احتیاج به شستشو داشته باشد. یکی از مسائل مهم در خصوص اکستنشن که باید بدانید این است که هر چه کمتر آن را شستشو دهید ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت.

همانطور که قبلا بیان شد مو های خود را با لوازم مراقبتی بدون سولفات و بدون الکل بشویید تا دچار خشکی، بد حالتی و وزی نشوند. موهای اکستنشن شده را هم مانند موهای طبیعی خود شستشو دهید. از میزان بیشتری نرم کننده استفاده نمایید و اطمینان حاصل نمایید که همه تار موها آغشته به نرم کننده شده است.

پس از آب کشیدن موها می توانید از ماسک مو نیز استفاده نمایید. این ماسک ها سبب می شوند موهای شما بسیار نرم شوند و زمان شانه زدن، موها گره نخورند.

اکستنشن مو دردناک است؟

سوالی که امکان دارد برای هر کسی قبل از انجام اکستنشن مو پیش آید این است که آیا جرای این کار دردناک است؟ خیر تنها یک روز پس از انجام این روش به علت وزن موی اضافه شده امکان دارد کمی اذیت شوید.

نخستین شب هم خوابیدن با این موها اندکی سخت است و احتمالا تصور کنید سنجاق سر لای موهای شما وجود دارد ولی کم کن به آن عادت می کنید.

جدا کردن اکستنشن از موها

جهت جدا نمودن اکستنشن مو لازم است خود شما این کار را انجام ندهید و به مراکز تخصصی رجوع نمایید. برای این عمل شیوه های متنوعی وجود دارد که رابطه مستقیمی با شیوه نصب آن دارد.

نکات کاربردی در خصوص اکستنشن مو

چنانچه دوست دارید اکستنشن مو را تجربه کنید لازم است به نکات مهم زیر حتما توجه نمایید:

  • بهتر است حتما برند ها و مواد مرغوب و معتبر را انتخاب کنید تا ترس از دست دادن موهای اصلی خود را به کمترین حد ممکن برسانید.
  • جهت مطمئن شدن از تکنیک و کشیده نشدن زیاد موهای طبیعی خود، اکستنشن را در یک مرکز تخصصی مطمئن انجام دهید.
  • از نکات مهم در خصوص اکستنشن مو که باید به آن توجه نمود این است که از بکارگیری مستمر اکستنشن اجتناب نمایید و پس از هربار استفاده مدت زمانی را به مو ها و پوست سر خود استراحت دهید.
  • جهت ممانعت از هر گونه عفونت، مو ها و پوست سر خود را مداوم پاکیزه نمایید.
  • حالت دادن به مو های خود را توسط ابزار حرارتی به کمترین حد ممکن برسانید و جهت سلامتی مو های خود حتما محصولات محافظ گرما بکار ببرید.
  • جهت باز نمودن اکستنشن مو، برس بکار نبرید. به جای برس از انگشتان خود خیلی ملایم استفاده نمایید.
  • مطابق سفارش آرایشگر از محصولات مراقبتی استفاده نمایید. در زمان بکارگیری شامپو به صورت آهسته مو ها را شستشو دهید.
  • یکی از نکات مهم در خصوص اکستنشن مو این است که پیش از خواب بهتر است مو های خود را دم اسبی شل ببندید تا از گره خوردن موهای طبیعی خود تا حد ممکن جلوگیری نمایید.
  • در زمان انتخاب شیوه مناسب اکستنشن مو، لازم است به نوع زندگی و بودجه خود توجه نمایید. برخی روش ها اقتصادی، ارزان و راحت می باشد ولی کاربرد موقت داشته و می توانند سبب شکستگی و ریزش موهای طبیعی شما شود.

اقسام دیگر اکستنشن ماندگارتر هستند. ولی به نصب تخصصی و مراقبت مرتب نیاز دارند. بهتر است به یاد داشته باشید که این روش ها سبب ضعیف شدن مو می شوند. در این صورت لازم است زیاد به اکستنشن وابسته نشوید. بهترین و مناسب ترین روش این است که با بکارگیری شیوه های طبیعی چون روغن تراپی به صورت اساسی و بدون هراس از عوارض احتمالی، موهایی پرپشت، جذاب و بلندی داشته باشید.

مطلب مشابه: زیباترین مدل موهای زنانه برای صورت های بیضی شکل + تصاویر

عوامل موثر بر قیمت اکستنشن مو

هزینه اکستنشن مو علاوه بر جنس موی بکاربرده شده در پروسه، به شیوه اجرایی و تخصص مورد نظر هم بستگی دارد. در مجموع هزینه اکستنشن مو مدل کلیپسی به علت راحتی روش و دوام کم آن از سایر روش های اکستنشن اقتصادی تر و به صرفه تر می باشد. در مقابل اکستنشن مو با بکارگیری لیزر به دلیل سختی روش و سطح کیفی عالی، هزینه بالاتری دارد.

قیمت اکستنشن مو در مراکز زیبایی مطابق تعداد شاخه های نصب شده تعیین می شود. شما می توانید اکستنشن را خریداری نموده و تنها هزینه نصب را به این مراکز پرداخت نمایید. قیمت نصب اکستنشن با موی طبیعی همواره از ۲۰ هزار تومان آغاز می شود. هزینه نصب هم مانند سایر خدمات زیبایی به موارد متنوعی بستگی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

نوع مو

اکستنشن با موی طبیعی معمولا نسبت به موی مصنوعی خیلی گرانتر می باشد.

رنگ مو

هزینه اکستنشن با موی بلوند امکان دارد به علت سختی بیشتر در اجرا از مو های تیره خیلی بیشتر باشد.

مهارت تخصص

معمولا کسانی که مهارت و تجربه بیشتری در انجام این کار دارند معمولا هزینه بیشتری هم در نظر می گیرند.

شهرت مرکز زیبایی

مراکز زیبایی معروف و تخصصی امکان دارد هزینه بیشتری دریافت کنند.

مواد اولیه نصب

بکارگیری لوازم و مواد اولیه مرغوب و با کیفیت می تواند در هزینه اجرا تاثیر بسزایی داشته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!