این موبایل را ماهی 1 بار شارژ کنید!! +عکس

این تلفن همراه یک ماه شارژ نگه می‌دارد

گوشی نوکیا

در جریان برگزاری کنگره جهانی موبایل سازندگان آخرین تلفنهای هوشمند خود را با آخرین فناوریهای روز معرفی می کنند، نوکیا یک تلفن همراه با قیمت بسیار پایین معرفی کرده است که تنها یک ویژگی دارد و آن هم عمر یکماهه باطری این دستگاه است.

تلفن همراه نوکیا ۱۰۵ که با قیمت ۲۰ دلار به فروش می رسد، تنها ماهی یکبار نیاز به شارژ کردن دارد.

اکثر ویژگهای این تلفن هیجان انگیز نیستند. این تلفن یک صفحه ۱.۴۵ اینچی با وضوح تصویر ۱۲۸ در ۱۲۸ ، ۸ مگابایت حافظه رام، بدون دوربین است اما تنها استثناء این تلفن قیمت پایین و عمر بلند باطری آن است.

وقتی که این تلفن کامل شارژ داشته باشد می توانید ۱۲.۵ ساعت با آن مکالمه کنید و یا شارژ آن را ۳۵ روز یا ۸۴۲ ساعت نگاه دارید.

بخشی از ابتدایی ترین ویژگیهای یک تلفن همراه چون چراغ قوه، رادیو اف ام که با هدست فعال می شود، ساعت زنگ دار، پنج بازی ابتدایی چون سودوکو و اسنیک کلاسیک در این تلفن به چشم می خورد.

برنامه نوکیا لایف سوئیت که همراه این تلفن عرضه می شود اطلاعات و درسهایی همچون چگونگی تکلم به زبان انگلیسی را از طریق اس ام اس ارائه می کند. این تلفن همچنین دارای یک صفحه کلید ضد ضربه و گرد و خاک است که وجود آن مهر تأییدی برای طراحیهای بادوام نوکیا تلقی می شود.

به طور قطع این تلفن بسیار ساده است و از ویژگیهای تلفنهای امروزی برخوردار نیست اما این دستگاه به سادگی می تواند مورد استفاده افرادی باشد که هیچ نیازی به نوآوریها و فناوریهای امروز ندارند.

براساس اعلام نوکیا حدود ۲.۷ میلیارد نفر در دنیا هرگز به خرید تلفنهای هوشمند روی نمی آورند و علت اصلی این مسئله قیمت این نوع تلفنها است. نوکیا ۱۰۵ با یک گزینه برای افرادی است که نمی خواهند هزینه زیادی پرداخت کنند اما نیازمند کارکردهای طولانی مدت و دوام هستند.

نوکیا ۱۰۵ در رنگهای سبز آبی و یا مشکلی در سه ماه اول ۲۰۱۳ با قیمت ۲۰ دلار در اروپا و آسیا وارد بازار می شود.

مطالب مشابه را ببینید!