مجله تاپ‌ناز‌

بادام خواب آور و آرام بخش است

بادام

خواص بادام

بادام سرشار از منیزیم است، ماده معدنی مورد نیاز برای بهتر خوابیدن. این مورد  در مجله پزشکی Orthomolecular منتشر شد که زمانی که سطحمنیزیم بدن بیش از حد کم  می شود انسان نمی تواند خوب بخوابد.بادام همچنین  حاوی چربی های سالم  است که بدن شما هر روز به آن  نیاز دارد، و می تواند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم استفاده شود.  برای کمک به ساخت عضله برای بلند  کردن وزنه، و خواب بهتر در رژیم های ورزشی هم برای عضله سازی توصیه می شود

بادام ‫‏ماهیچه‬ را شل کرده و به شما کمک میکند تا خواب راحتی داشته باشید. بادام شامل منیزیم و تریپتوفان است. بررسی ها نشان می دهند، مصرف روزانه‌ بادام باعث کاهش کلسترول می‌شود. دو سال پیش محققان کشورمان پژوهشی انجام دادند که نشان می‌دهد 4 هفته مصرف بادام باعث کاهش کلسترول بالا می‌شود.توصیه می‌کنیم افرادی که از کلسترول بالا رنج می‌برند روزانه 30 گرم معادل یک مشت بادام میل کنند. متخصصان معتقدند این تأثیر بادام به فیبرهای موجود در آن مربوط می‌شود. در واقع بادام کلسترول را در لوله‌ گوارش محبوس می‌کند. به این ترتیب اجازه نمی‌دهد کلسترول وارد جریان خون شود و از طریق مدفوع دفع می‌شود.

نتایج مطالعات نشان می دهند، مصرف روزانه بادام موجب برطرف کردن یبوست می شود و استرس و اضطراب را از شما دور می کند و در نتیجه می توانید خواب آرامی داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!