مجله تاپ‌ناز‌

نکات مهم بازی پابجی موبایل و آموزش کامل صفر تا صد با ترفندهای خاص آن

نکات مهم بازی پابجی موبایل و آموزش کامل صفر تا صد با ترفندهای خاص آن

در ماه مارس سال 2017 استودیوی PUBG Corporation بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds، یکی از محبوب ترین بازی های بتل رویال در دنیا را به صورت دسترسی زود هنگام برای پلتفرم پی سی منتشر کرد و در فاصله کمی پس از عرضه ی بازی با استقبال بی نظیر و چندین میلیونی بازیکنان مواجه شد.

با این استقبال بسیار خوب، استودیوی PUBG Corporation نیز دست به کار شد و تمام سعی خود را برای برطرف کردن ایرادات و همچنین اضافه کردن المان های جدید و جذاب به خرج داد.

به روزرسانی های مداوم و اضافه کردن موارد متنوع ادامه پیدا کرد تا سرانجام در دسامبر سال 2017 اولین نسخه رسمی پابجی منتشر شد و در ادامه روند انتشار، بازی به کنسول های نسل هشتم نیز راه پیدا کرد.

روند اصلی پابجی به این شکل است که شما به صورت تک نفره، دو نفره یا چهار نفره باید در میان جمعی نهایتا 100 نفره، تنها فرد یا تیمی باشید که زنده می ماند. این در حالی است که در ابتدای بازی هیچ فردی سلاح ندارد و باید به جمع آوری آیتم های مختلف بپردازد.

موفقیت ادامه دار نسخه ی پی سی و کنسول پابجی، سازنده ی بازی را مجاب کرد که نسخه ای ویژه را برای موبایل های هوشمند طراحی کند. نهایتا بازی PUBG Mobile توسط شرکت Tencent در سال 2018 برای دستگاه های اندروید و آیفون (IOS) منتشر شد.

پابجی موبایل برخلاف نسخه ی پی سی و کنسول به صورت کاملا رایگان در دسترس بازیکنان قرار گرفت و این موضوع به تنهایی باعث استقبال بسیار زیادی از بازی شد. نکته جالب در مورد نسخه موبایل، شباهت بسیار زیاد پابجی موبایل به نسخه پی سی است و تقریبا تمام نقشه ها و جزئیات در نسخه ی موبایل به کار رفته است.

همچنین، پابجی موبایل یک سری حالت های بازی مختلف دارد که در نوع خود جذاب هستند. اگر شما پابجی موبایل را تجربه کرده باشید قطعا می دانید برنده شدن در این بازی کار آسانی نخواهد بود و بدون دقت و بدون داشتن یک سری استراتژی نتیجه ای نمی گیرید.

در اجرای بازی پابجی نکاتی وجود دارد که اگر آن ها را رعایت کنید در پابجی موبایل پیروز می شوید. اگر به این بازی هیجان انگیز علاقه مند هستید و می خواهید در این بازی حرفه ای شوید با ما همراه باشید تا نکات و ترفندهای جذاب آن را به شما معرفی کنیم.

فهرست موضوعات این مطلب

مهم ترین نکات و ترفندهای بازی پابجی

نکات مهم بازی پابجی موبایل و آموزش کامل صفر تا صد با ترفندهای خاص آن

برای بهبود عملکرد و افزایش موفقیت در بازی پابجی موبایل، دانستن چند نکته کلیدی می تواند بسیار مفید باشد. این نکات به شما کمک می کنند تا تصمیم گیری های بهتری داشته باشید و بتوانید رقبای خود را با مهارت بیشتری شکست دهید:

1. بهترین اسلحه را برای خود انتخاب کنید

یکی از نکات مهمی که برخی از بازیکنان به آن توجه نمی کنند، عدم تمرکز روی یک سری از اسلحه ها است. شما باید برای دسته های مختلف اسلحه ها از هر کدام یکی را به عنوان سلاح شاخص خود انتخاب و در طول بازی از آن استفاده کنید.

برای مثال شما باید از بین اسلحه های اسنایپر موجود یعنی AWM، M24 و Kar98 یکی را در طول بازی به عنوان سلاح دوربرد خود استفاده کنید. دقیقا این کار را باید برای اسلحه های دیگر انجام دهید. درواقع این کار باعث تقویت و تمرکز شما روی یک اسلحه می شود و می توانید در حین بازی به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

2. لباس متناسب با هر نقشه را انتخاب کنید

لباس متناسب با هر نقشه را انتخاب کنید

یکی از مهم ترین نکات که کمتر به آن توجه می شود، لباسی است که قبل از انجام مسابقه می توانیم آن را شخصی سازی کنیم. در پابجی موبایل به لطف پرداخت های درون برنامه ای و همچنین جوایزی که در طول بازی به ما می دهد، می توانیم کاراکتر خود را شخصی سازی کنیم.

یکی از آیتم ها لباس های مختلف و جذابی است که ظاهر کاراکتر شما را به کلی تغییر می دهد. البته باید از این لباس ها در نقشه ها و موارد متفاوتی استفاده کنید. درواقع هر چند یک لباس می تواند جذابیتی ایجاد کند ولی در مقابل نیز می تواند کاملا به ضرر شما تمام شود.

شما با توجه به نقشه ی بازی باید لباسی با ظاهر و رنگ آن نقشه را انتخاب کنید. برای مثال اگر شما از یک لباس تمام رنگی در نقشه Vikendi استفاده کنید به خاطر سطح سفید این نقشه خیلی زود توسط بازیکنان حریف دیده می شوید، یا مثلا در نقشه Miramar باید از لباس های تیره و قهوه ای استفاده کنید.

این موضوع با وجود لباسهای مخصوص استتار در Air Drop هر نقشه کاملا مشهود است. برای اینکه به راحتی بتوانید در بین لباسهای خود جا به جا شوید می توانید چندین دست لباس را به صورت پیش فرض آماده کنید و قبل از شروع بازی یکی از آن ها را انتخاب کنید.

3. همیشه در نزدیکی تیم خود باشید

در پابجی موبایل علاوه بر این که می توانید به صورت انفرادی مسابقه بدهید، می توانید در یک تیم دو نفره یا چهار نفره با دوستان خود برای برنده شدن تلاش کنید. بازی تیمی مخصوصا با دوستان خود، بسیار جذاب و لذت بخش است اما باید یک سری اصول را برای بهتر شدن بازی رعایت کنید.

اول این که سعی کنید که در نزدیکی تیم خود باشید مگر این که تحت شرایطی بخواهید از تیم خود فاصله بگیرید و این موضوع در اواخر بازی باید کاملا رعایت شود. البته این نزدیکی نباید مخل جمع آوری آیتم و کارهای هم تیمی های خود بشود. در نبردها نیز به یکدیگر کمک کنید و همه ی بار مبارزه را به دوش یک نفر نیندازید.

همچنین مواقعی که هم تیمی شما می افتد یا به اصطلاح ناک می شود، اگر در نزدیکی او باشید می توانید به او کمک کنید، در غیر این صورت باید با یک یار کم تر بازی را ادامه دهید. به طور کلی در یک بازی آنلاین تیمی باید همیشه قواعد یک تیم خوب را رعایت کنید.

4. با شناخت کامل هر نقشه بهترین نقطه را برای فرود انتخاب کنید

بعد از اتمام شمارش معکوس قبل از هر مسابقه، شما در درون یک هواپیما قرار می گیرید و باید نقطه ای مناسب را برای فرود خود انتخاب کنید. حال باید با توجه به سبک و سیاق بازی خود مکانی مناسب را برای شروع مسابقه داشته باشید.

بازی پابجی در حال حاضر شامل 5 نقشه با وسعت های متفاوت است و در همه ی این نقشه ها مکان هایی با شرایط متفاوت وجود دارد. برای مثال در نقشه Sanhok منطقه ای به نام Paradise وجود دارد که بازیکنان زیادی به واسطه ی آیتم های متنوع به آن جا می روند ولی در مقابل منطقه Docks مکانی خلوت تر برای شروع بازی است. اگر شما جزو افراد تازه کار هستید بهترین کار انتخاب مکان های خلوت تر است، درواقع این کار باعث می شود بتوانید با جمع آوری آیتم بهتر شرایط خود را برای مناطق شلوغ میسر کنید.

یکی دیگر از نکات مهم برای فرود، شناخت مکان هایی با آیتم های متنوع و خوب است. در واقع اگر می خواهید از همان اوایل بازی بار خود را با آیتم های خوب ببندید بهتر است مکان های بازی را به خوبی بشناسید. برای مثال در همان نقشه Sanhok در منطقه Paradise می توانید بهترین لوت خود را انجام دهید و تقریبا تا آخر بازی به آیتم دیگری نیاز نداشته باشید. البته این نکته را فراموش نکنید که هر منطقه ای که آیتم های خوبی دارد شرایط بازی را هم به واسطه هجوم بازیکنان دیگر سخت می کند.

مطلب مشابه: آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

نکات مهم بازی پابجی موبایل و آموزش کامل صفر تا صد با ترفندهای خاص آن

5. بهترین آیتم ها را انتخاب کنید

بعد از انتخاب مکان مناسب برای آغاز بازی، باید به جمع آوری آیتم و اسلحه های بازی بپردازید. برای اینکه در بازی به مشکل برخورد نکنید، در همان ابتدا هر اسلحه ای که مشاهده کردید را بردارید و سپس به جستجوی اسلحه ای دیگر مشغول شوید. شما در طول بازی دو اسلحه ی اصلی و یک سلاح کمری را می توانید انتخاب کنید.

درواقع سلاح کمری بیشترین کاربرد را در شرایط ضروری دارد. برای مثال در صورتی که یک اسلحه اسنایپر را در اختیار دارید و دشمن در فاصله بسیار نزدیک به شما باشد دیگر این اسلحه کاربردی ندارد و بهترین کار انتخاب سریع اسلحه ی کمری است.

برای اینکه در طول بازی بتوانید در همه شرایط قرار گیرید بهترین کار انتخاب یک اسلحه برای نبردهای نزدیک مانند Ak47 یا M416 و یک اسلحه برای نبردهای دور مانند Kar98 است. در کنار انتخاب اسلحه همیشه باید جلیقه و کلاه را نیز داشته باشید و عدم برداشتن آن ها کار را برای بازیکنان حریف بسیار راحت می کند.

همچنین آیتم های سلامتی و انرژی زا نیز یکی از موارد بسیار مهم برای جمع آوری هستند و همیشه باید تعداد مناسبی از آن ها را به همراه داشته باشید. تمام این موارد به علاوه ی برداشتن نارنجک و نارنجک دودزا است که در بسیاری از مواقع مخصوصا اواخر هر مسابقه نقش بسیار مهمی را دارند.

6. در طول بازی سلاح خود را کاملا شخصی سازی کنید

در طول بازی سلاح خود را کاملا شخصی سازی کنید

شخصی سازی یا تجهیزاتی که می توان روی اسلحه قرار داد نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید در حین بازی به آن توجه شود و در حین تیراندازی می تواند کمک زیادی به شما کند. البته باید شناخت کاملی را نسبت به همه این تجهیزات داشته باشید و از هر کدام به درستی استفاده کنید. برای مثال Red Dot برای اسلحه ها مانند Kar98 مناسب نیست در حالی که می توان روی آن قرار داد پس حتما باید یک دوربین (Scope) روی اسلحه های اسنایپر قرار بدهید تا بتوانید بیشترین بهره را از این اسلحه ها ببرید.

قطعه دیگری که حتما باید در همه ی اسلحه ها به کار رفته باشد استفاده از قطعه ی صدا خفه کن یا (Suppressor) است که باعث عدم جلب توجه شما برای دشمنان می شود. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد، قابل استفاده نبودن همه قطعه ها برای همه اسلحه ها است.

شما نمی توانید قطعه ای مانند Scope X8 را در همه ی اسلحه ها به کار ببرید چون این یک قطعه ی مختص اسلحه های اسنایپر است در حالی که Scope X6 روی بیشتر اسلحه ها قرار می گیرد ولی شاید کاربرد خوبی نداشته باشد. برخی قطعه ها مانند Scope X8 و Scope X6 و حتی اسلحه هایی مانند Kar98 و M24 به دلیل قدرتمند بودن کمیاب هستند.

7. از دیدن بازی دیگران غافل نشوید

با اینکه کشته شدن توسط بازیکن حریف در هر جای بازی بسیار ناراحت کننده است و شاید بخواهید به منوی اصلی برگردید یا به طور کامل بازی را ببندید، اما بهتر است این کار را انجام ندهید. شما می توانید با مشاهده روش بازی کسی که شما را کشته متوجه اشتباه خود شوید. البته قبل از دیدن ادامه مسابقه بازیکن حریف می توانید با انتخاب گزینه Death Cam نحوه کشته شدن خود را هم ببینید.

این کار باعث می شود نقاط ضعف خود را بشناسید و دیگر آن ها را تکرار نکنید. همچنین با تماشای بازی دیگران می توانید برخی از تکنیک هایی که آن ها برای خود استفاده می کنند، یاد بگیرید و از آن ها در بازی خود استفاده کنید. در نهایت، حالت Death Cam به طور پیش فرض فعال نیست و شما باید به تنظیمات بازی بروید و در تب Basic گزینه Death Cam را فعال کنید.

8. با استفاده از حالت های مختلف بازی، خود را برای بتل رویال آماده کنید

پابجی موبایل به غیر از حالت بتل رویال 100 نفره شامل چندین ماد جذاب دیگر است که می توانید با تجربه آن ها خود را برای بخش بتل رویال اصلی آماده کنید. برای مثال در ماد Team Deathmatch‌ بازیکنان در یک محیط کوچک به نبردهای نزدیک می پردازند. این حالت برای افرادی که در جنگ های نزدیک مشکل دارند می تواند بسیار کاربردی باشد.

همچنین، در بخش Sniper Mod شما در حالت بتل رویال قرار می گیرد با این تفاوت که فقط اسلحه ای اسنایپر در محیط بازی قرار دارند و این مورد برای افرادی که با این اسلحه ها مشکل دارند، می تواند بخش تمرینی خوبی باشد.

بازی شامل چندین ماد دیگر هم می شود که هر کدام جذابیت و کارایی خاصی دارند اما با ورود به بخش تمرینی بازی (Training Mode) می توانید با انواع اقسام اسلحه ها حتی وسایل نقلیه شروع به تمرین کنید.

تنها ایراد بخش Training Mode وجود افراد آنلاین است که می تواند بسیار آزار دهنده باشد چون برخی از افراد حاضر در این بخش مانع تمرین کردن شما می شوند، با این وجود تمرین در این بخش می تواند کارآمد باشد.

9. از هدفون در بازی استفاده کنید

داشتن هدفون مناسب برای یک بازی ویدئویی به ویژه در بازی های آنلاین بسیار ضروری است. هدفون در بازی پابجی موبایل هم از چندین نظر اهمیت زیادی دارد. اول اینکه می توانید صداهای مختلفی مانند سوی تیراندازی و صدای پای دشمنان را به خوبی تشخیص دهید. مثلا وقتی که در خانه ای پناه گرفتید و بازیکن دشمن هم در خانه باشد می توانید با سمت صدای قدم زدن او بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

مورد بعدی این است که در بازی های تیمی می توانید با دوستان خود به درستی ارتباط برقرار کنید و این به برنده شدن شما در بازی بسیار کمک می کند. لازم نیست حتما یک هدفون خاص داشته باشید، شما می توانید حتی با یک هندزفری ساده هم این کار انجام دهید. البته داشتن یک هدفون با کیفیت تجربه بهتری را ایجاد می کند.

نکات مهم بازی پابجی موبایل و آموزش کامل صفر تا صد با ترفندهای خاص آن

10. بهترین تنظیمات گرافیکی را برای خود انتخاب کنید

یکی دیگر از ترفندهای مهم بازی های آنلاین داشتن تنظیمات گرافیکی ایده آل است. درواقع اگر تنظیمات گرافیکی خوبی را در بازی اعمال نکنید می تواند به تجربه اصلی شما ضربه وارد کند. اگر شما یک موبایل با سخت افزار متوسط را در اختیار دارید ولی تنظیمات گرافیکی بالا را در پابجی موبایل اعمال کنید، قطعا به مشکل می خورید.

این موضوع زمانی خود را به خوبی نشان می دهد که در یک صحنه ی جنگی شلوغ قرار بگیرید و آن زمان متوجه لگ های پی در پی بازی می شوید. شما با توجه به سخت افزار موبایل خود باید بهترین تنظیمات را اعمال کنید.

11. مراقب منطقه آبی باشید

اگر دشمنان بازی را فراموش کنیم موردی که بیشترین آسیب را به شما وارد می‌کند، منطقه آبی یا به اصطلاح Blue Zone است. گاهی اوقات در طول بازی آنقدر درگیر دشمنان یا حتی جمع آوری آیتم های مختلف می شویم که به طور کلی منطقه آبی را فراموش می کنیم که یکی از ارکان اصلی یک بازی بتل رویال به شمار می رود.

درواقع این منطقه هر چند دقیقه یک بار جمع می شود و شما نباید در داخل این منطقه قرار بگیرید که در این صورت مقدار سلامتی شما شروع به کاهش می کند. این منطقه در هر بار حرکت قدرتمندتر می شود و اگر در اواخر بازی در آن منطقه قرار گرفتید، خیلی سریع مقدار سلامتی شما تمام می شود.

برای در امان ماندن از این منطقه دو روش را می توانید طی کنید، اول اینکه در بازه زمانی قبل از شروع حرکت این منطقه به یک منطقه امن بروید و خیال خود را راحت کنید. دومین روش که حرفه ای و دشوار است حرکت همزمان و در فاصله کم با حرکت منطقه آبی است.

این کار از آنجایی حرفه ای است که می توانید بازیکنان حریف را بهتر تشخیص دهید و همچنین افرادی که در حال تلاش برای عبور از آن هستند را مورد هدف قرار دهید. البته این نکته را فراموش نکنید که حتما باید اسلحه مناسب و همچنین آیتم های سلامتی را برای مواقع ضروری در اختیار داشته باشید.

12. زیر چشمی نگاه کردن فقط در شرایط ایده آل

یکی از قابلیت های پابجی موبایل که می توانید از طریق تنظیمات بازی آن فعال کنید، حالت زیر چشمی نگاه کردن یا به اصطلاح Peek And Fire است. این گزینه به شما کمک می کند وقتی که در پیش یک دیوار، خودرو یا صخره ای قرار گرفته اید بتوانید کارکتر خود را متمایل به یک سمت کنید و دشمنان خود را به صورت زیر چشمی نگاه و در صورت امکان مورد هدف قرار بدهید.

البته این کار همیشه به خوبی جواب نمی دهد و باید در شرایط ایده آل این کار را انجام دهید. مثلا وقتی که در پشت یک سنگ این کار را انجام دهید و تیر شما خطا برود عملا موقعیت خود را لو می دهید و شرایط برای فرار هم سخت می شود.

یکی دیگر از معایب این گزینه برای افرادی است که پینگ بالایی را دارند. مثلا وقتی شما و بازیکن حریف موقعیت همدیگر را می دانید و اگر شما به حالت زیرچشمی نگاه کنید به خاطر پینگ بالای شما دیدن بازیکن حریف نیز با تاخیر است و خود را به دردسر می اندازید.

در هر صورت، برای فعال سازی Peek And Fire می توانید به بخش تنظیمات بروید و از منوی Basic گزینه Peek And Fire را فعال کنید و سپس آیکون آن در صفحه اصلی بازی هم قرار می گیرد.

13. بوته ها مکانی مناسب برای پنهان شدن نیستند

ممکن است گاهی اوقات برای پنهان شدن از بازیکنان حریف بخواهید در یکی از بوته های محیط بازی پنهان بشوید. این یکی از اشتباهات بسیار رایج است، چون بازیکنان حریف و حتی خود شما می توانید با کاهش کیفیت گرافیکی بازی عملا چیزی از بوته ها را مشاهده نکنید و یک هدف ایده آل برای بازیکنان حریف می شوید. این موضوع دقیقا برای قسمت های دیگر بازی که با کاهش کیفیت گرافیک بازی آن قسمت نیز از بین می رود، صدق می کند.

14. از وسایل نقلیه به بهترین شکل استفاده کنید

یکی از وسایل مهمی که در سرتاسر نقشه های بازی وجود دارند، وسایل نقلیه ای هستند که در بدترین حالت ممکن می توانید یکی از آن ها را مشاهده کنید. وسایل نقلیه پابجی موبایل شامل خودروها و موتورهای مختلف می شوند ولی نکته ای که در این مورد باید رعایت کنید، استفاده درست و منطقی از آن ها است.

استفاده از وسایل نقلیه علاوه بر اینکه می تواند برای مواقع ضروری بسیار کاربردی باشد، در مقابل نیز می تواند گاهی کاملا به ضرر شما تمام شود. این ضرر در اواخر بازی کاملا مشهود است چون منطقه امن بازی کوچک می شود و شما نیز به هدف مناسب برای دشمنان تبدیل می شوید. درواقع باید به صورت حساب شده، منطقی و با کمترین میزان از آن ها استفاده کنید.

اگر در بازی از وسایل نقلیه استفاده می کنید بهتر است یک سری نکات را هم رعایت کنید. اول اینکه اگر تیمی مشغول بازی هستید حتما فردی را که تسلط بیشتری دارد را برای رانندگی انتخاب کنید.

دوم اینکه حتی اگر وسیله نقلیه را مشاهده نکردید از برداشتن منبع های گازوئیل غافل نشوید چون در صورت پیدا کردن خودرو بسیار کاربردی می شوند. در نهایت، هنگام رانندگی هرگز به دل دشمن نروید چون با کمی تیراندازی از طرف دشمن خودروی شما آسیب دیده و منفجر می شود.

نکات مهم بازی پابجی موبایل و آموزش کامل صفر تا صد با ترفندهای خاص آن

15. همیشه از جلیقه و کلاه کاملا سالم استفاده کنید

یکی دیگر از نکات مهم، استفاده همیشگی از جلیقه و کلاه کاملا سالم است، زیرا بسیاری از افراد فکر می کنند که شاید یک جلیقه ی سطح 3 آسیب دیده هم کار راه انداز باشد ولی یادتان باشد که هرگز نباید به جلیقه و کلاه آسیب دیده اعتماد کنید.

این مورد در نبردهای آخر بازی بسیار کاربردی می شود، زیرا اگر آن ها را از دست بدهید پیدا کردن یکی از آن ها در آن کار بسیار سخت است و به راحتی می تواند باعث از دست رفتن بازی شود. به طور کلی 3 نوع کلاه و جلیقه در بازی وجود دارد که سطح سوم آن بسیار قوی تر و پیدا کردن آن نیز کار دشوارتری است ولی می توانید از طریق Air Drop به آن ها دست پیدا کنید.

16. همیشه پس از ورود و خروج از یک خانه درها را ببندید

همه ی نقشه های بازی پابجی موبایل پر شده از خانه و ساختمان های بزرگ و کوچک که می تواند مکانی مناسب برای جمع آوری آیتم یا پنهان شدن از دست دشمنان باشد. اما نکته ای که باید حتما به آن توجه کنید بستن درهای خانه ها است.

این کار باعث می شود زمانی که در خانه هستید و دشمنان به سمت شما می آیند تصور کنند کسی در آنجا نیست و می توانید با یک جایگیری مناسب دشمنان خود را نابود کنید. همچنین باید پس از خروج از خانه نیز درها را ببندید تا بازکنان دشمن نیز سردرگم شوند.

یادتان باشد که هرگز برای ورود به یک خانه درها را با ضرب گلوله نشکنید، به دلیل اینکه صدای تیراندازی شما باعث می شود دشمنان موقعیت شما را پیدا کنند و در شرایط دشواری قرار بگیرید.

17. هرگز از رودخانه ها برای عبور از یک منطقه استفاده نکنید

در مناطق مختلفی از نقشه های پابجی موبایل رودخانه و دریاچه هایی وجود دارد که می توانید از آن ها برای عبور از یک منطقه استفاده کنید، البته بهتر است که این کار را انجام ندهید. مواقعی پیش می آید برای اینکه زودتر به یک منطقه دیگر برسید یا دشمنان خود را دور بزنید بخواهید از عرض یک رودخانه یا دریاچه عبور کنید اما این کار اگر اشتباهی از سمت شما رخ دهد ممکن است هدف مناسبی برای دشمنان تبدیل شود.

در زمانی هم که در تیر راس دشمنان قرار گرفتید اولین اقدام شما زیرآبی حرکت کردن است اما اینکار نیز خیلی خوب جواب نمی دهد. در نتیجه فقط زمان هایی برای عبور از عرض یک رودخانه یا دریاچه اقدام کنید که چاره ای جز این کار نداشته باشید.

18. حتما از ایر دراپ استفاده کنید

بعد از مدتی کوتاه که زمان بازی می گذرد جعبه های حاوی تجهیزات کمیاب و خاص به زمین فرود می آیند و توجه هر بازیکنی را به سمت خود جلب می کنند. اشتباهی که بیشتر اوقات منجر به باختن یک تیم یا یک نفر می شود، رفتن یک تنه و بدون توجه به اطراف Air Drop‌ است.

البته گاهی هم پیش می آید که به راحتی بتوانید محتویات جعبه را بردارید و از آن منطقه دور شوید، ولی راه بهتری هم وجود دارد. شما می توانید در فاصله ای مناسب از جعبه قرار بگیرید و زمانی که بازیکنان حریف به سمت آن هجوم آورده اند، آن ها را نابود و علاوه بر جعبه محتویات جعبه بازیکنان حریف را هم به دست بیاورید و البته اینکه مراقب باشید، خودتان طعمه نشوید!

در کنار Air Dop می توانید با پیدا کردن اسلحه FlierGun و استفاده ی آن در مناطق امن از یک جعبه ی خاص که آیتم های بسیار ویژه ای دارد بهره مند شوید. البته این موضوع را فراموش نکنید که استفاده ی آن در خارج از منطقه ی امن جعبه ای را در اختیار شما قرار نمی دهد اما یک وسیله نقلیه ای تمام زرهی برای شما به ارمغان می آورد.

19. استفاده از کنترل های جانبی یا شخصی سازی کلید صفحه ی لمسی

پابجی موبایل یک بازی مخصوص پلتفرم موبایل است اما پس از مدتی از عرضه این بازی، نسخه های پورت شده با شبیه ساز اندروید آن به سرعت محبوب شدند و گیمرهای بیشتری را هم جذب خود کرده اند. این نسخه ها به خاطر اینکه کنترل به مراتب راحت تری ایجاد می کند می تواند به تجربه ی افراد دیگری که با موبایل بازی می کنند، ضربه بزند.

حال اگر شما جزو افرادی هستید که با موبایل بازی پابجی موبایل را تجربه می کنید می توانید با یک سری نکات کنترل بهتری را بر بازی داشته باشید. یکی از کارها استفاده از کنترل های جانبی مخصوص بازی های موبایل است که می توانید با اتصال آن به موبایل تجربه ی متفاوتی را ایجاد کنید.

20. به همراه داشتن حداقلی برخی از آیتم ها

در طول یک بازی بارها حتی برای افرادی حرفه‌ای نیز پیش آمده است که در موقعیت‌هایی از می‌خواهند از یک آیتم خاص استفاده کنند که در موقعیت آن را نداشته باشند. این مورد بسیار مهم است، مثلا تصور کنید در پشت یک صخره مورد هدف یک بازیکن حریف قرار بگیرید ولی اگر در آن موقعیت نارنجک دودزایی برای پنهان کردن خود در آن نداشته باشید شرایط دشواری را برای فرار خواهید داشت.

همچنین گاهی داشتن آیتم های جانبی اسلحه مانند دوربین ها و ابزارهای جانبی دیگر بسیار کاربردی هستند. یکی دیگر از آیتم هایی که حداقل باید از هر کدام دو مورد را به همراه داشته باشید، آیتم های سلامتی هستند. به همراه داشتن دو مورد از بسته های کامل سلامتی، بانداژ و نوشابه های انرژی زا نقش بسیار مهمی را در برنده شدن شما دارند.

این مورد زمانی که در اواخر بازی در نزدیکی منطقه آبی و دشمن قرا بگیرید بسیار اهمیت پیدا می کند. البته هرگز لازم نیست که تعداد خیلی زیادی را به همراه داشته باشید که فضای کیف خود را با آن ها بگیرید. ولی تعداد حداقلی آن ها الزامی است.

21. از یک اینترنت مناسب استفاده کنید

در اختیار داشتن یک اینترنت مناسب یکی از مهم ترین فاکتورها برای بازی های آنلاین است. همانطور که می دانید بازی پابجی موبایل یک بازی استراتژی است و باید بهترین تصمیم ها را بگیرید. شما هر چند یک بازیکن حرفه ای باشید اما اگر از یک اینترنت درست برای بازی استفاده نکنید قطعا به مشکلات زیادی برمی خورید.

این موضوع مربوط به سرعت اینترنت شما نیست بلکه به مقدار پینگی (Ping) است که در طول بازی دارید. هر چه این مقدار بالا برود تصمیم گیری شما هم به تاخیر می افتد و عملا ادامه ی بازی غیر ممکن می شود.

تصور کنید که در یک صحنه ی درگیری پینگ شما بالا برود، قطعا دیگر می دانید چه اتفاقی می افتد. این موضوع تقریبا خارج از اختیار شما است ولی تنها کاری که می توانید انجام دهید استفاده از یک سرویس دهنده ی خوب اینترنت است.

22. حالت تعویض سریع دوربین را فعال کنید

گاهی در طول بازی در شرایطی قرار می گیرید که نیاز است به سرعت دوربین سلاح خود را تعویض کنید و این فرصت نیست که به سراغ کیف خود بروید و به صورت دستی آن را تغییر دهید. این موضوع زمانی که دشمن بسیار به شما نزدیک است کاملا مشهود می شود. شما می توانید با فعال سازی گزینه ی تعویض سریع دوربین اسلحه این موضوع را تا حد زیادی ساده کنید.

زمانی که این گزینه فعال شود، آیکونی جدید در صفحه ایجاد می شود که زمانی که یکی از اسلحه ها را مسلح کنید بسته به دوربین هایی که جمع آوری کرده اید می توانید آن ها را تغییر دهید. برای فعال سازی این بخش کافی است به تنظیمات بازی بروید و از تب Scope گزینه ی Quick Scope Switch را فعال کنید.

23. با هم تیمی های خود در ارتباط باشید

علاوه بر اینکه باید همراه تیم خود باشید باید همیشه با یکدیگر در تعامل باشید تا بتوانید در بازی موفق شوید. وقتی که به صورت گروهی وارد رقابت می شوید می توانید به سه صورت تایپی، صوتی و جملات از پیش آماده با هم تیمی های خود در ارتباط باشید.

نکته ای که حتما باید رعایت شود استفاده از حداقل یکی از موارد ارتباطی است. این موضوع در پیروز شدن شما در طول یک مسابقه گروهی بسیار مهم است. برای مثال وقتی که به هر دلیل از تیم خود دور بیفتید و درگیر دشمنانی شوید می توانید از دوستان خود درخواست کمک کنید و آن زمان متوجه اهمیت ارتباط با دیگران می شوید.

همچنین، می توانید با مشخص کردن یک آیتم یا به اصطلاح مارک کردن آن به دیگران از وجود آن اطلاع بدهید. مورد بسیار مهم در این رابطه این است که هرگز در جهت آزار و اذیت دیگران از راه های ارتباط استفاده نکنید که به شدت به روند بازی خود و هم تیمی های دیگر لطمه می زند.

24. فعال سازی برداشتن آیتم و باز کردن به صورت خودکار

یکی از کارهایی که می تواند در حین بازی به شما کمک کند فعال سازی برداشتن آیتم و باز کردن درها به صورت خودکار است. این کار باعث می شود که در حین بازی سریع تر به اهداف خود برسید و برای مثال در زمان حمله دشمنان به شکل سریع وارد خانه هایی برای پناه خود شوید. یا بتوانید بدون انتخاب آیتم هایی را به صورت خودکار بردارید.

البته این موضوع از جهاتی می تواند دردسر ساز هم شود. برای مثال اگر در یک مکان پر از آیتم قرار گیرید خیلی زود کیف شما به دلیل آیتم های بیهوده انباشته می شود و حال زمانی را باید برای خالی کردن ها بگذارید. به طور خلاصه اگر بتوانید با فعال کردن این گزینه به صورت حساب شده بازی را کنترل کنید خیلی می تواند به شما کمک کند. در غیر این صورت باید به صورت دستی کارها را انجام دهید.

نکات مهم بازی پابجی موبایل و آموزش کامل صفر تا صد با ترفندهای خاص آن

25. سعی کنید به سر بازیکن حریف شلیک کنید

وقتی که شما دشمنی را در فاصله ی نزدیک یا دور می بینید تمام تمرکز خود را به خرج دهید که به سر بازیکن حریف ضربه بزنید. این کار همان طور که کاملا مشخص است می تواند خیلی زود شما را به نتیجه برساند. البته یک نکته مهم وجود دارد، اینکه اگر بخواهید در فاصله نزدیک فقط سر بازیکن را هدف بگیرید کار دشواری خواهید داشت و می تواند کاملا به ضرر شما تمام شود.

در واقع بیشترین کاربرد تیراندازی به سمت سر بازیکن با اسلحه های اسنایپر و آن هم در فواصل دور است. همچنین، در صورتی با اسلحه اسنایپر این کار را انجام دهید که هم در موقعیت مناسب و هم با دوربین و دقت بالا همراه باشید.

26. از بازی کردن در مناطق شلوغ نترسید

خیلی از بازیکنان برای اینکه بتوانند زمان بیشتری را در بازی زنده بمانند از مناطق خلوت و کم ریتم برای شروع بازی استفاده می کنند. درواقع یکی از دلایل عدم حضور در این مناطق استرس و ترس از دست دادن ادامه بازی است ولی این موضوع می تواند لذت هیجان را از شما می گیرد. کاملا منطقی است که قرار گرفتن در یک منطقه پر جمعیت کار دشواری باشد ولی با تمرین در این مناطق شما هم می توانید با حضور در این مناطق از بازی لذت ببرید.

27. هرگز در یک موقعیت ثابت قرار نگیرید

یکی دیگر از مواردی که باید همیشه رعایت کنید، ثابت قرار نگرفتن در یک موقعیت است. تصور کنید در یک منطقه باز در یک مکان ثابت بی دلیل قرار بگیرید و حال سوژه ای کاملا مناسب برای دشمن می شوید. البته اگر به منظور هدف قرار دادن یک بازیکن دیگر باشد در این حالت هم حداقل باید در شرایط بهتری خود را قرار دهید که در صورت لو رفتن مکان شما بتوانید شرایط خود را تغییر دهید.

این موضوع در اواخر بازی، وقتی که شما و بازیکن حریف جزو نفرات آخر هستند برعکس است و باید کم ترین حرکت را در هر جایی که هستید انجام دهید. درواقع به خاطر اینکه منطقه امن بسیار محدود می شود و راحت تر می توانید موقعیت یکدیگر را شناسایی و بهترین کار را انجام دهید.

28. کشتن یا نکشتن بازیکن بعد از ناک شدن

این مسئله که بعد از انداختن بازیکن آن را بکشیم یا خیر در شرایط مختلفی متفاوت است و فقط در مواقع تیمی بازی کردن می توان به آن فکر کرد. اگر شما در یک درگیری نزدیک قرار گرفته اید و دشمن خود را انداختید بهتر است آن را بکشید چون می توانید تا قبل از آمدن هم تیمی هایش آیتم های او را بردارید.

اما برای فاصله های دور اگر دشمن خود را با اسلحه دوربرد مورد هدف قرار دادید می توانید با بررسی محیط کمی صبر کنید که در صورتی که دوستان او برای نجاتش آمده اند آن ها را نیز مورد هدف قرار دهید. البته که این موضوع کمی ریسک دارد چون بازیکن ناک شده می تواند موقعیت شما را نشان دهد و آن موقع شما به دردسر می افتید.

29. هرگز به فکر چیت کردن نباشید

بازیکنان ضعیف تر ممکن است از ابزارهای تقلب استفاده کنند، اما این کار نه تنها هیچ کمکی به بهتر شدن بازی شما نمی کند بلکه تا حد زیادی لذت یک بازی آنلاین خوب را از شما می گیرد. بهترین کار برای این که بتوانید در این بازی موفق بشوید صرفا تمرین و انجام مسابقات به طور پیوسته است.

درواقع چیت کردن هیچ کاربردی به جز ضربه زدن به بازیکنان دیگری که در حال انجام مسابقه هستند، ندارد. البته خیلی از افراد هم با وجود استفاده از چیت در پابجی موبایل هم به موفقیت نرسیده اند. در هر حال در صورتی که حس کردید توسط یک چیتر کشته شدید می توانید آن بازیکن را ریپورت (گزارش) کنید که البته دردی را در آن موقعیت دوا نمی کند.

30. یک بازیکن باهوش باشید

در آخر باید به این نکته کلی اشاره کرد که هرگز برای برنده شدن در یک نبرد تن به تن عجله نکنید. گاهی پیش می آید که بازیکن دشمن را مشاهده می کنیم و بدون در نظر گرفتن فاصله دشمن و اسلحه ای که در اختیار دارید صرفا به سمت او شلیک می کنید و این کار بسیار اشتباه است.

در این شرایط شما باید یک بازیکن زیرک باشید و در یک موقعیت مناسب دشمن خود را مورد هدف قرار دهید. البته این کار به هیچ وجه جنبه کمپ کردن را ندارد، به دلیل اینکه باید همیشه یک استراتژی مناسب برای نابودی دشمنان داشته باشیم و بدون آن کمی کار سخت می شود. برای اینکه یک بازیکن باهوش شوید، باید تمرین کنید و همچنین به تماشای بازی دیگران بپردازید.

کلام پایانی

در این مطلب سعی کردیم به یک سری نکات و ترفندها اشاره کنیم که در موفقیت بیشتر در بازی پابجی موبایل نقش مهمی داشته باشند. شاید برخی از نکات به ظاهر آنقدر اهمیت نداشته باشند اما رعایت آن ها در طول بازی می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

مطالب مشابه را ببینید!