مجله تاپ‌ناز‌

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

بازی Call of Duty Mobile به عنوان بهترین و محبوب ترین بازی سال در گوگل پلی انتخاب شده است و طرفداران زیادی دارد. افراد در هر سن و سالی در این بازی چند نفره و آنلاین بازی می کنند و اوقات خوشی را می گذرانند.

از آن جایی که رقابت در این بازی بسیار زیاد است، بسیاری از گیمرها به دنبال ترفندهای مخفی کالاف دیوتی موبایل هستند تا بتوانند مهارت های خود را به سرعت افزایش دهند. این بازی دارای سه حالت چند نفره آنلاین، بتل رویال و زامبی است.

اگر قصد دارید در این بازی ماهر شوید باید ترفندها و نکات مهمی را بدانید که می تواند به شما در ارائه عملکرد بهتر کمک کند. ما در این مقاله قصد داریم نکات طلایی بازی کالاف دیوتی موبایل را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

فهرست موضوعات این مطلب

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

حالت چند نفره آنلاین کالاف دیوتی موبایل

اولین بخش بازی کالاف دیوتی موبایل چند نفره آنلاین است که شامل رقابت های چند نفره مختلفی می شود. مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

 • Team Deathmatch: در این بخش کالاف دیوتی موبایل به مبارزه با تیم مقابل می روید و تیمی که زودتر به امتیاز مشخص شده برسد برنده می شود.
 • Domination: در این بخش یک محل مشخص را می گیرید و در طول زمان آن را در مقابل تیم مقابل حفظ می کنید.
 • Search & Destroy: در این حالت یکی از تیم ها باید بمب را کار بگذارد و تیم دیگر مانع انفجار بمب شود. البته اگر یک تیم موفق به کشتن تمام بازیکنان تیم حریف شود نیز در بازی برنده می شود.
 • Frontline: در این بخش به مبارزه با تیم مقابل می روید و تیمی که زودتر به امتیاز مشخص شده برسد برنده می شود. بعد از هر بار مردن در محل مشخص شده ای از نقشه به بازی کالاف دیوتی موبایل بر می گردید.

این بخش ها در نقشه های معروف مجموعه Call of Duty قابل بازی هستند و بازیکنان به صورت دو تیم 5 نفره در مقابل هم قرار می گیرند. نقشه ها شامل نقشه های معروف هایجکتد، کراش، کراس‌فایر، سامیت، کیل‌هاوس و نوک‌تاون می شوند.

نقشه های بازی کالاف دیوتی موبایل برای حضور 10 بازیکن طراحی شده اند و بازیکنان رقابت جذاب و مهیجی را با یکدیگر تجربه می کنند. اگر شما تازه کالاف دیوتی موبایل را شروع کرده باشید تا قبل از رسیدن به سطح هفت بخش های دیگر بازی در دسترس نیست. پس بهترین زمان برای تمرین و افزایش مهارت در بازی همین بخش چند نفره است.

این بازی آنلاین است و ممکن است رقیبان شما افراد بسیار با تجربه ای باشند. از آنجایی که شما دلتان نمی خواهد به راحتی شکست بخورید بهتر است در ابتدای کار در بخش VS.AI Practice با ربات ها مبارزه کنید تا برای مبارزه با بازیکنان قوی تر آماده شوید.

تکنیک ها و ترفندهای بخش چند نفره

بهتر است همیشه اول به سراغ مأموریت ها و رویدادهای بازی کالاف دیوتی موبایل بروید. درواقع یکی از بهترین روش ها برای به دست آوردن تجهیزات و سلاح های بازی تکمیل این مأموریت ها است. تمرین و اکتشاف نقشه یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن نقاط مخفی نقشه ها و زوایای مخصوص برای تیراندازی است. نقشه های بخش چند نفره را چندین بار پشت سر هم انجام دهید و سعی کنید در هر مسابقه از زوایای جدید به دشمنان خود شلیک کنید.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

رویدادهای امتیاز تجربه دو برابر کالاف دیوتی موبایل را از دست ندهید

بالاترین سطح بازی کالاف دیوتی موبایل 150 است. اگر سطح شما در بازی پایین است و می خواهید که سطح خود را سریع تر بالا بیاورید و به مرحله 150 برسید، بهترین راه برای این کار در بازی زمانی است که امتیاز تجربه دو برابر می شود. معمولا در انتهای فصل ها یا در زمانی که بازی آپدیت جدیدی دریافت می کند این ویژگی در اختیار بازیکنان قرار می گیرد.

مهارت های کاراکتر را در کالاف دیوتی موبایل فراموش نکنید

مهارت کاراکتر Operator Skill سلاح های قدرتمند و کاربردی هستند که در قسمت چند نفره بازی کالاف دیوتی موبایل قرار دارند. این سلاح ها در طول مسابقه و با گذر زمان برای شما فعال می شوند. این سلاح ها در ابتدای بازی کالاف دیوتی موبایل قفل هستند و با افزایش سطح شما در بازی کالاف دیوتی موبایل برای شما فعال می شوند.

تعداد این سلاح ها در حال حاضر هفت عدد است که شما قبل از شروع مسابقه باید یکی از این سلاح ها را در قسمت Layout برای خود انتخاب کنید. این سلاح های قوی محدودیت استفاده دارند. یعنی بعد از تعداد مشخصی شلیک از کار می افتند، اما قدرت بسیار زیاد آن ها طوری است که اگر درست و حساب شده از آن ها استفاده کنید، به راحتی می توانید برنده شوید. این سلاح های قدرتمند در زیر نقشه بازی کالاف دیوتی موبایل قرار دارد.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

شرایط مختلف Layout در بازی کالاف دیوتی موبایل تعریف کنید

با توجه به شرایط و نوع نقشه استفاده از سلاح های متفاوت تاثیر زیادی می گذارد. در نتیجه باید قبل از ورود به بازی Layout ها را مرتبط کنید. در قسمت نمایش کاراکتر شما چهار لایه مختلف در اختیار دارید که می توانید هر کدام را با یک سلاح مخصوص آماده کنید و در طول نبردها با توجه به وضعیت حریفان اسلحه خود را تغییر دهید.

پِرک ها در کالاف دیوتی موبایل

پرک ها یکی دیگر از قسمت های مهم بازی است. این قابلیت ها که با افزایش سطح یکی یکی برای شما فعال می شود در سه گروه عمده تقسیم می شوند و هر کدام ویژگی خاصی را به شما اضافه می کند که با توجه به سلاح و نوع بازی کالاف دیوتی موبایل می توانید آن ها را انتخاب کنید.

مثلا برای لایه تک تیرانداز خود می توانید پرک هایی که شلیک شما را بی صدا می کنند یا شما را از دید رادارها خارج می کنند، انتخاب کنید. یا اگر به دنبال نبرد نزدیک هستید و می خواهید به دشمن نزدیک شوید، قابلیت های مربوط به افزایش مقاومت در برابر انفجار یا حرکت بی صدا را فعال کنید.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

Scorestreaks در کالاف دیوتی موبایل

Scorestreaksها یکی دیگر از ویژگی های بخش چند نفره بازی است. Scorestreaksها سلاح‌ها و ابزارهایی هستند که هر کدام به امتیاز مشخصی برای فعال شدن نیاز دارند. این امتیاز ها با کشتن دشمنانتان در بازی کالاف دیوتی موبایل به دست می آیند.

حواستان باشد بعد از هر بار کشته شدن در بازی این امتیازها صفر می شود مگر اینکه پرک مخصوصی که جلوی صفر شدن آن را می گیرد، استفاده کرده باشید.

تعداد این سلاح ها 11 عدد است و شما در هر مسابقه فقط می توانید 3 عدد از آن ها را با خود ببرید. این سلاح ها و ابزارها ویژگی ها جالبی دارند و طیف گسترده ای از امکانات را مانند ایردراپ، پهباد، موشک و … را به شما ارائه می دهد.

ایر دراپ های کالاف دیوتی موبایل

ایر دراپ ها یکی از Scorestreaksهای بازی است که شما می توانید در مسابقه چند نفره با رساندن امتیاز خود به سطح مشخص درخواست کمک هوایی کنید. البته در سطح های پایین چیز شگفت انگیزی در این دراپ ها وجود ندارد، اما در امتیاز بالا می توانید سلاح ها و قابلیت های فوق العاده ای از دراپ ها بگیرید.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

بمب هسته ای در کالاف دیوتی موبایل

بمب هسته ای (Nuke) یک سلاح مخفی بازی کال اف دیوتی موبایل در بخش چند نفره است که به راحتی به دست نمی آید. اگر لول شما در بازی بیشتر از 20 باشد و در بخش چند نفره بازی بتوانید بدون این که کشته شوید 25 نفر را بکشید، قابلیت بمب هسته ای برای شما فعال می شود.

برای فعال شدن این قابلیت لازم نیست تنظیمات خاصی انجام بدهید. در صورتی که به امتیاز مشخص شده برسید این ویژگی برای شما فعال می شود. با استفاده از این قابلیت تمام دشمنان شما در بازی کشته می شوند.

تنظیمات گرافیک بازی کالاف دیوتی موبایل با توجه به مدل گوشی شما

یکی دیگر از تنظیمات پر کاربرد تنظیمات گرافیک بازی است. کالاف دیوتی موبایل در طراحی محیط بسیار خوب عمل می کند و تمام جزئیات محیط را به خوبی نمایش داده است. در برخی مواقع ممکن است به خاطر بالا بودن تنظیمات گرافیکی با کند شدن بازی مواجه شوید.

اگر نمی خواهید حین بازی چیزی از جزئیات بازی را از دست بدهید، میزان نور صفحه نمایش را زیاد کنید. این کار باعث می شود جزئیات را به خوبی ببینید و کوچک ترین حرکات را هم متوجه شوید.

به دنبال دوستان خوب در کالاف دیوتی موبایل بروید

برای لذت بردن بیشتر از بازی کالاف دیوتی موبایل باید با کمک دوستان خود به مبارزه بروید. اگر دلتان نمی خواهد که با هر کسی بازی کنید یا اینکه به طور اتفاقی یک ربات هم تیمی شما شود، همیشه دوستان جدید اضافه کنید و با دوستانتان به نبرد بروید.

پس از پایان هر نبرد امتیازات مختلف افراد در نبرد نمایش داده می شود. در این قسمت شما می توانید برای افراد مختلف درخواست دوستی بفرستید و آن ها را به جمع دوستان خود اضافه کنید.

مراقب صدای پای دشمنان در کالاف دیوتی موبایل باشید

صداهای واقع گرایانه همراه با جزئیات زیاد باعث افزایش لذت انجام بازی می شود، ولی صداها فقط برای لذت بردن نیستند. در مواقع بسیار زیادی مرگ و زندگی شما به همین صداها بستگی دارد. پس برای اینکه تمام صداهای اطراف مانند جهت شلیک گلوله یا به خصوص صدای پای حریفانتان را بشنوید، حتما از هدفون استفاده کنید.

در صورت استفاده بازیکنان از UAV ،Missle Strike یا سایر تجهیزات بازی این موارد را اعلام می کند؛ در صورت توجه به صدای گزارش ها بازی کالاف دیوتی موبایل می توانید جان سالم به در ببرید.

توکن های ایکس پی کالاف دیوتی موبایل

در قسمت چند نفره بازی کارت های XP را خرج کنید و تفنگتان را ارتقا دهید. شما دلتان نمی خواهد برای پایین بودن قدرت تفنگتان بازی کالاف دیوتی موبایل را ببازید.

کالاف دیوتی موبایل بتل رویال

بعد از بخش چند نفره کالاف دیوتی موبایل همچنین از حالت بتل رویال نیز پشتیبانی می کند. بتل رویال کالاف دیوتی موبایل دارای حالت های انفرادی و تکی است. در این قسمت 100 بازیکن توسط هواپیما روی نقشه رها می شوند و باید با گشت و گذار در محیط تفنگ و تجهیزات پیدا کنند. در نهایت آخرین فرد یا گروهی که زنده بماند برنده است.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

نقشه را بشناسید

نقشه بتل رویال کالاف دیوتی موبایل از محیط های متفاوت با ویژگی های متفاوت تشکیل شده است. مناطقی که وسایل نقلیه بهتر و مهمات بیشتری در آن ها پیدا می وشد بهترین گزینه برای جست و جو است. در ادامه به بررسی مناطقی که بیشترین لوت را دارند، می پردازیم.

در نقشه بالا دایره های قرمز مکان هایی هستند که بیشترین و بهترین مهمات در آن ها پیدا می شوند. یکی از مهم ترین وسایل نقلیه بازی کالاف دیوتی موبایل هلیکوپتر است. در نقشه زیر برای شما مکان هایی که می توانید در آنجا هلیکوپتر پیدا کنید با رنگ زرد مشخص شده است. فقط حواستان به افرادی که از پایین به شما شلیک می کنند، باشد.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

کلاس های بتل رویال

یکی از قابلیت های جذابی که حالت بتل رویال کالاف دیوتی موبایل را از سایر بازی ها متمایز می کند، ویژگی کلاس ها است. دوست دارید دشمنانتان را از پشت دیوار هم پیدا کنید یا اینکه با گروهی از زامبی ها دشمنانتان را غافل گیر کنید، در این بازی هشت کلاس مختلف وجود دارد که در ابتدای هر بازی باید کلاس خود را انتخاب کنید.

طرفدار هر کدام از کلاس ها هستید یادتان نرود وقتی فرود آمدید کلاس خود را ارتقا دهید. برای این کار به نقاط بنفش رنگ روی نقشه توجه کنید که اسم این نقاط ترمینال است. زمانی که ترمینال ها آماده شود، بازی به شما اعلام می کند. به این نقاط بروید و قطعه هایی که برای ارتقا کلاس تان لازم است را بردارید. وقتی کلاستان را ارتقا می دهید توانایی های شما افزایش پیدا می کند. فهرست کلاس های متفاوت بازی به شرح زیر است:

 • Clown: این کلاس مخصوص عاشقان کالاف دیوتی موبایل زامبی است. این کلاس یک اسباب بازی بامزه در اختیار شما قرار می دهد که وقتی آن را به سمت دشمنانتان پرتاب می کنید، با استفاده از موسیقی مخصوصی زامبی ها را فرا می خواند. این زامبی ها به سمت نیروهای اطراف خود حمله می کنند و اگر کسی را برای حمله کردن پیدا نکنند دور اسباب بازی جمع می شوند و اسباب بازی پس از گذشت زمان مشخصی منفجر می شود.
 • Scout: این توانایی به شما امکان پرتاب دارت های حسگر دار را می دهد. این دارت ها مکان تمام دشمنان محدوده شما را روی رادار نشان می دهد.
 • Medic: با استفاده از این کلاس یک محدوده شفا بخشی ایجاد می شود و اگر شما یا هم تیمی های شما در این محدوده قرار بگیرید، سلامتی شما افزایش می یابد.
 • Ninja: این کلاس یک قلاب در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با استفاده از آن روی ساختمان ها بروید یا مسیرهای کوتاهی را سریع طی کنید.
 • Defender: استفاده از سپر همیشه یکی از موثرترین روش ها برای مبارزه با دشمنان بوده است. این کلاس یک سپر تغییر شکل دهنده ضد گلوله در اختیار شما قرار می دهد که هنگام باز شدن یک فلش کور کننده 3 ثانیه ای هم می زند.
 • Mechanic: این کلاس امکان استفاده از یک درون (Drone) را به شما می دهد. این وسیله بالای سر شما پرواز می کند و وظیفه ی آن پیدا کردن دشمنان محدوده شما است.
 • Trickster: این کلاس بهترین گزینه برای فرار است. با فعال شدن این کلاس به وسیله سنسورهای هولوگرافیک دو شبیه سازی از شما درست می شود که هر کدام به سمت خاصی حرکت می کنند و کار شناسایی شما را سخت تر می کند. همچنین با افزایش سرعت حرکت به شما امکان فرار سریع از محل را می دهد.
 • Airborn: با استفاده از این کلاس چهار عدد صندلی پرنده در اختیار شما قرار می گیرد که شما را به آسمان می برد و می توانید با استفاده از بال های خود سریع به هر سمتی که می خواهید بروید.
آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

نکات و ترفندهای بخش بتل رویال کال اف دیوتی موبایل:

آدرنالین

برای برگرداندن سلامتی خود از آمپول آدرنالین استفاده کنید. این آمپول علاوه بر اینکه سلامتی شما را پر می کند، به شما 150 امتیاز جان اضافی هم می دهد، چیزی که در هیچ کدام از شفا بخش های دیگر وجود ندارد.

همیشه آماده باشید

در کالاف دیوتی موبایل بتل رویال هرگز نمی دانید کی و از کجا به شما شلیک می شود. بنابراین همیشه خشاب خود را پر نگه دارید و موقع شلیک کردن هم سعی کنید به سمت سر حریف نشانه گیری کنید. قسمت های دیگر بدن مقاومت بیشتری دارند و اگر در یک نبرد رو در رو حریف سر شما را نشانه برود، باید با نبرد خداحافظی کنید. همچنین شلیک زیر آب یکی دیگر از توانایی های جالب بازی کالاف دیوتی موبایل است. شما می توانید زیر آب مخفی شوید و به دشمنان خود شلیک کنید.

در کالاف دیوتی موبایل ثابت نباشید

در موقعیت هایی که رو در رو به سمت یکدیگر شلیک می کنید، تحرک نکته اصلی پیروزی است. سعی کنید تا حد امکان از ایستادن در یک نقطه و شلیک کردن خودداری کنید. بهتر است با یک انگشت کاراکتر را حرکت بدهید و با انگشت دیگر نشانه تفنگ را ثابت نگه دارید.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

هم تیمی خود را نجات دهید یا دوباره بازیابی کنید

اگر گروهی در کالاف دیوتی موبایل بتل رویال شرکت می کنید، فراموش نکنید که هم تیمی های خود را نجات دهید و در صورتی که کشته شدند، آن ها را دوباره بازیابی کنید تا به مسابقه برگردند. یکی دیگر از قابلیت های جذاب این بازی امکان برگشتن به بازی حتی بعد از کشته شدن است.

برای این کار کافی است هم تیمی شما به محلی که در آن جا کشته شده اید بیاید و مدال شما را بردارد. بعد از اینکه مدال شما را برداشت، باید روی مدالی که در کنار اسم بازیکن نمایش داده می شود بزند تا مدال بازیکن اسکن شود.

پس از این کار در هواپیمای نجات بعدی دوباره وارد میدان مبارزه می شوید. فقط حواستان باشد وقتی مدال کسی را برای نجات برداشته اید کشته نشوید، چون در این صورت هم تیمی شما هم کشته می شود.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

با خیال راحت گلوله جمع کنید

نکته جالب دیگر این است که در کوله پشتی شما محدودیتی برای مهمات وجود ندارد و می توانید از هر کدام از گلوله ها 999 عدد داشته باشید. پس با خیال راحت گلوله جمع کنید و نگران پر شدن کوله پشتی خود نباشید. ولی گلوله زیاد به چه کار می آید؟ ممکن است سلاح قوی تری پیدا کنید یا اینکه بخواهید آن ها را به هم تیمی خود بدهید. حتی می توانید آن ها را بردارید تا به دست دشمنانتان نیفتد.

زاویه های دید کالاف دیوتی موبایل

شما به راحتی می توانید زاویه دوربین بازی را تغییر دهید. برای این کار کافی است دکمه ای که در گوشه ی پایین سمت چپ قرار دارد را بزنید. همچنین وقتی در حال حرکت هستید، کلید حرکت را تا بالای صفحه بکشید روی دویدن قفل می شو و دیگر نیازی به فشار دادن دکمه دویدن ندارید.

دراپ های کالاف دیوتی موبایل

در بتل رویال کال اف دیوتی موبایل برای شما کمک های هوایی ارسال می شود که می توانید تجهیزات افسانه ای و فوق العاده ای پیدا کنید مثل سلاح تک تیراندازی که مجهز به دوربین اشعه ایکس است. ولی حواستان جمع باشد، چون تعدادی از بازیکن ها در کنار این دراپ ها کمین کرده اند.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

حالت زامبی

بعد از رسیدن به لول 5 در بازی کال اف دیوتی، بازیکنان می توانند حالت زامبی را بازی کنند. این حالت بازی در Shi No Numa جریان دارد که برای اولین بار در بازی Call of Duty: World at War آن را دیدیم. دو راه مختلف برای بازی در حالت زامبی وجود دارد. یک حالت Survival (بقا)‌ است که در آن باید سعی کنید تا وقتی که می توانید زنده بمانید که طرفداران بازی با این حالت آشنا هستند.

حالت دیگر Raid Mode است در آن باید سعی کنید پیش از رو به رو شدن با یک باس با نام The Abomination، در برابر تعدادی موج دشمن زنده بمانید. Raid Mode یک حالت جدید از زامبی است که تا به حال در تاریخ این سری بازی آن را ندیده ایم.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

سلاح های بازی کالاف دیوتی موبایل

خب حالا نوبت به تفنگ ها رسید. تنوع اسلحه ها در این بازی بسیار زیاد است و هر کدام از تفنگ ها ویژگی های متفاوتی دارند. در فهرست پنج تایی زیر محبوب ترین و بهترین تفنگ های این بازی بر اساس نظر بازیکنان را به شما معرفی می کنیم.

بهترین سلاح های بازی کالاف دیوتی موبایل

 •  AK117: این اسلحه بهترین سلاح بازی لقب گرفته است. لگد بسیار کم، وزن مناسب، نشانه گیری سریع و عملکرد مناسب در برد متوسط و بلند، ویژگی های مهم این سلاح هستند.
 • S36: اگر طرفدار مسلسل های سبک هستید، بدون شک سلاح S36 بهترین آن ها است. این سلاح به تازگی معرفی شده است. تعداد گلوله های زیاد، لگد کم و شلیک بدون خطا، تمام چیزی است که از یک سلاح اتوماتیک انتظار داریم. البته وزن سلاح باعث شده که سرعت دویدن پایین بیاید ولی ویژگی های مثبت این تفنگ وزن آن را جبران می کند.
 • DLQ33: شلیک به سر! یکی از سخت ترین کارها انتخاب بهترین تفنگ در گروه تک تیرانداز است؛ ولی تفنگ DLQ33 بدون شک قوی ترین سلاح بازی کال اف دیوتی موبایل است. لگد کم، آسیب زیاد و ملحقات خوب، عواملی هستند که این تفنگ را به محبوب ترین تفنگ تک تیرانداز بازی تبدیل کرده است.
 • PDW: شاید همین الان هم این تفنگ محبوب ترین تفنگ شما باشد. سرعت زیاد شلیک، وزن سبک و قدرت انعطاف بالا، به همراه شلیک مستقیم و بدون خطا، این تفنگ را به بهترین گزینه برای برد متوسط تبدیل کرده است.
 • Msmc: در آخر در گروه تفنگ های کوتاه برد و سبک تفنگ Msmc محبوب ترین سلاح بازی کال اف دیوتی موبایل لقب گرفته است. اگر می خواهید سریع حرکت کنید و دشمنانتان را غافل گیر کنید، بهتر است سراغ تفنگ هایی سبک با برد کم و آسیب زیاد بروید. در این میان بدون شک Msmc بهترین گزینه شما برای این سبک از بازی کال اف دیوتی موبایل و نبردهای نزدیک است.
آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

ملحقات تفنگ ها کال اف دیوتی موبایل

همان طور که می دانید تفنگ ها در بازی دارای ملحقات متعددی هستند که با افزایش سطح تفنگ برای شما قابل دسترس می شوند. هر کدام از این ملحقات اثر مخصوصی دارند و موجب بهبود عملکرد تفنگ شما در زمینه ای خاص می شوند. شما باید با توجه به سبک و نوع بازی کال اف دیوتی موبایل، ملحقات مخصوص تفنگتان را انتخاب کنید. در فهرست زیر بهترین انتخاب ها بر اساس نظرات بازیکنان حرفه ای را برای شما آورده ایم:

 • Stock: باعث می شود سریع تر حرکت کنید.
 • Extended Mag: خشاب گسترده باعث افزایش تعداد گلوله های شما می شود. از خشاب سریع بهتر است به خصوص زمانی که همزمان با دشمنان زیادی مواجه می شوید.
 • Quickdraw: باعث می شود سریع تر هدف گیری کنید.
 • Foregrip: تثبیت کردن تفنگ و کنترل لگد شلیک.

از کنترلر استفاده کنید

شما می توانید کنترلر پلی استیشن4 و ایکس باکس وان را به تلفن همراه خود از طریق بلوتوث متصل کنید و به تجربه بازی کال اف دیوتی موبایل بپردازید. البته توجه داشته باشید که وقتی از کنترلر بازی کالاف دیوتی موبایل استفاده می کنید، حریفان شما هم از بین افرادی که از کنترلر استفاده می کنند، انتخاب می شوند.

روش اتصال این کنترلرها به تلفن همراه بسیار ساده است. اگر از سیستم عامل iOS استفاده می کنید مطمئن شوید که از نسخه 11 و بالاتر این سیستم عامل استفاده می کنید. حالا بلوتوث گوشی خود را روشن کنید. سپس برای اینکه کنترلرهای شما توسط بلوتوث شناسایی شود باید دکمه های PS و Share را روی کنترلر پلی استیشن 4 و دکمه های Xbox و Sync را روی کنترلر ایکس باکس به طور همزمان نگه دارید.

بعد از این که کنترلرهای شما توسط تلفن همراه تان شناسایی شد، وارد بازی شوید و در قسمت تنظیمات کنترلر مطمئن شوید که اتصال به درستی انجام شده است. کاربران سیستم عامل اندروید هم به راحتی می توانند کنترلر را به تلفن خود متصل کنند. این کار مشابه سیستم عامل iOS است. برای این کار باید پس از فشار دادن دکمه های کنترلر بر اساس دستور بالا گزینه Pair New Device را در بلوتوث گوشی فعال کنید.

آموزش بازی کال آف دیوتی موبایل صفر تا صد؛ نکات و ترفندهای کلیدی و کاربردی

شخصی سازی دکمه های بازی کال اف دیوتی موبایل

یکی از مهم ترین ویژگی های این بازی قابلیت شخصی سازی دکمه های بازی کالاف دیوتی موبایل است. با رفتن به قسمت تنظیمات بازی اولین چیزی که به شما نمایش داده می شود، تنظیمات مربوط به حالت های کنترل بازی است. شما در این بازی با دو نوع کنترل مختلف سر و کار دارید که هر کدام ویژگی های کاربردی و منحصر به فردی دارند.

حالت اول با نام حالت ساده Simple Mode شناخته می شود. این حالت دارای قابلیت شلیک خودکار است یعنی اینکه وقتی به سمت دشمن نشانه گیری می کنید، تفنگ شما به صورت اتوماتیک شروع به شلیک می کند. با توجه به محدودیت های تلفن همراه و سخت بودن انجام چند کار با یک انگشت به صورت همزمان به شما توصیه می کنیم همیشه از این حالت استفاده کنید.

حالت دوم حالت پیشرفته Advanced Mode حالتی است که شما برای شلیک کردن لازم است دکمه شلیک را نگه دارید. حالت پیشرفته دارای سه نوع متفاوت هدف گیری است که استفاده هوشمندانه از آن ها شما را به یک بازیکن حرفه ای تبدیل می کند.

نوع اول ADS است. در این حالت وقتی که شما دکمه شلیک سمت راست صفحه را نگه می دارید، هدف گیری هم برای شما انجام می شود و وقتی دکمه شلیک را رها می کنید، از حالت هدف گیری خارج می شود. در نوع دوم که Hip-Fire نام دارد هدف گیری برای شما انجام نمی شود و شما خودتان باید به صورت دستی دکمه نشانه گیری را فشار دهید.

نوع سوم حالت سفارشی است که در این حالت شما با فشار دادن دکمه تنظیمات مربوطه مشخص می کنید که برای چه نوعی از سلاح ها نشانه گیری خودکار انجام شود و برای کدام نوع انجام نشود. مثلا می توانید نشانه گیری خودکار را برای شات گان یا کلت غیر فعال کنید و آن را برای مسلسل سلاح نیمه اتوماتیک فعال کنید.

سبک بازی کالاف دیوتی موبایل و علایق متفاوت شما شکل حرکات و استفاده از دکمه ها را تعیین می کند؛ پس از اینکه با بازی آشنا شدید، چیدمان دکمه ها را مطابق سلیقه خود تغییر دهید. برای این کار کافی است روی دکمه Customize ضربه بزنید و پس از اعمال تغییرات آن ها را ذخیره کنید.

همچنین بهتر است میزان شفافیت دکمه ها را تا حدود 25 درصد کم کنید تا دید بهتری داشته باشید و حرکات پشت دکمه ها را ببینید. اگر صفحه نمایش کوچکی دارید این ویژگی حتما به شما کمک می کند. خودتان را به استفاده از دو انگشت محدود نکنید. اگر با تبلت یا گوشی های بزرگ بازی می کنید می توانید آن را روی میز بگذارید و با چهار یا شش انگشت بازی کنید.

مطالب مشابه را ببینید!