چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

با آنتی اکسیدن های طبیعی از کبد چرب پیشگیری کنید

با آنتی اکسیدن های طبیعی از کبد چرب پیشگیری کنید

یکی از بهترین راه های پیشگیری از کبد چرب استفاده از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان است. خیلی از میوه ها حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی هستند که برای کبد بسیار مفید هستند.

 

مصرف آنتی اکسیدان برای پیشگیری از کبد چرب

 

متأسفانه امروزه بیماری های کبدی رواج روزافزونی یافته اند. عملکرد ضعیف کبد توانایی بدن در هضم مناسب غذا، جذب مواد مغذی، شکستن چربی ها و دفع مواد سمی را کاهش می دهد. عارضه های گوناگونی موجب آسیب دیدن کبد می شوند، بیماریکبد چرب یکی از عارضه های کبد است که درصد شیوع بالایی در سراسر جهان دارد.

محققان دریافته اند که آنتی اکسیدان متداول موسوم به pyrroloquinoline quinine ( PQQ ) که در خاک و بسیاری از مواد خوراکی نظیر کیوی و همچنین شیرسینه انسان یافت می شود، از موش ها در مقابل بیماری کبدی حفاظت می کند.

کیوی جزو آنتی اکسیدان های طبیعی

کیوی جزو آنتی اکسیدان های طبیعی

محققان متوجه شدند زمانیکه به موش های مادر چاق در طول بارداری و شیردهی PQQداده شد، نوزاد آنها در مقابل ابتلا به علائم کبد چرب مصون بود.

محققان موش ها را قبل از بدنیا آوردن نوزادشان با رژیم غذایی پرچرب به سبک غرب تغذیه کردند که منجر به تولد نوزادی با احتمال بالای ابتلا به کبد چرب غیرالکلی شد. در طول 20 هفته، دانشمندان در آب آشامیدنی هردو گروه آزمایشی PQQQ افزودند.

کارن جونشر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«ما دریافتیم نوزادان متولدشده از مادران چاق در طول زندگی شان در معرض بیشتر ابتلا به کبدچرب غیرالکلی بودند و در حقیقت یک سوم کودکان چاق زیر 18 سال مبتلا به کبد چرب تشخیص داده نشدند.»

وی در ادامه توضیح داد:«ما متوجه شدیم دادن آنتی اکسیدان طبیعی به مادران در طول بارداری و شیردهی می تواند از ابتلای نوزاد به کبدچرب غیرالکلی پیشگیری کند.»

پیشگیری از کبد چرب با آنتی اکسیدان های طبیعی

مطالب مشابه را ببینید!