مجله تاپ‌ناز‌

با انتخاب دکتر مناسب، کاشت ابرویی بی نقص داشته باشید!

image 24

تاتوی ابرو، فیبروز ابرو، روش‌های میکروبلیدینگ و بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی تنها به این منظور طراحی شده‌اند تا ظاهری زیباتر به ابروان ما ببخشند اما اگر این ظاهر زیبا را به صورت طبیعی و مادام‌العمر برای خود ایجاد کنیم نیاز به استفاده دائمی از این محصولات و متدها نخواهیم داشت. این موارد همیشه روش‌هایی که در نهایت با آسیب به پوست و موهای ابرو ما همراهند و نیاز به تجدید دارند. کاشت ابرو راه‌حلی دائمی و مناسب است که اگر توسط دکتری مناسب انجام شود نتیجه‌ای بی‌نقص خواهد داشت و برای همیشه شما را از تکنیک‌هایی که برای پرپشت جلوه دادن ابروان استفاده می‌شوند بی‌نیاز خواهد کرد.

کاشت ابرو چیست؟

عمل کاشت ابرو عملی است که طی آن فولیکول‌های مو از بانک موی فرد که عموماً پشت سر یا پشت گوش‌ها است به محل ابروها پیوند زده می‌شوند. در صورتی که عمل به‌خوبی انجام شود نتیجه‌ای طبیعی و مادام‌العمر خواهد داشت. از عوامل مؤثر در نتیجه طبیعی کاشت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتخاب درست ناحیه بانک مو

لازم است که جنس موهای بانک مو فرد از نظر ضخامت، رنگ و جنس با موهای ابرو در تطابق باشد. در غیر این صورت حالت ابروها چندان جلوه‌ای زیبا و طبیعی نخواهد داشت.

خواب طبیعی ابروها

در صورتی که فولیکول‌های مو کاشته شده در جهت مناسب کاشته شوند، خواب ابروها حالت طبیعی به خود خواهد گرفت. توجه کنید که جهت خواب ابروها در حالت طبیعی در همه طول ابرو یکسان نیست. به عنوان مثال در تاج ابرو جهت خواب ابرو رو به بالا و در دم ابرو رو به پایین است.

طراحی درست ابرو

لازم است که کاشت ابرو بر اساس طراحی درست ابروها انجام شود. این طراحی با توجه به حالت چهره فرد و دیگر ویژگی‌های صورت او باید انجام شود.

انتخاب دکتر مناسب

انتخاب پزشک مناسب را می‌توان اصلی‌ترین عامل تأثیرگذار در دریافت بهترین نتیجه از عمل کاشت ابرو دانست؛ زیرا اگر پزشک مناسبی را برای کاشت ابرو انتخاب کنید، وی ناحیه درستی را به عنوان بانک موی شما انتخاب خواهد کرد و کاشت ابروی شما را به‌گونه‌ای انجام خواهد داد که نتیجه عمل کاشت ابرو کاملاً طبیعی باشد. از سوی دیگر دریافت نتیجه درست از کاشت ابرو به انجام دقیق عمل و توصیه‌های بعد از عمل بستگی دارد.

اگر پزشک کاشت ابرو شما فردی حاذق باشد با تجویز مکمل‌ها و داروهای مناسب به رشد و تقویت ابروهای شما کمک می‌کند و از سوی دیگر با انجام درست توصیه‌های پزشک نگران عفونت محل کاشت ابرو هم نخواهید بود. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که برای انجام عمل کاشت ابرو خود، به قدر کافی وقت بگذارید، بررسی‌های لازم را انجام دهید و نهایتاً به سراغ بهترین دکتر کاشت ابرو بروید.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

image 25

عمل کاشت ابرو مانند هر عمل جراحی تهاجمی دیگری با برخی عوارض همراه است. هرچند این عوارض را می‌توان در مرحله اول با انتخاب یک کلینیک کاشت ابرو مناسب و سپس با انجام درست مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو به کمترین میزان کاهش داد.

بعد از انجام عمل کاشت ابرو ممکن است احساس خارش در ناحیه کاشت ابرو داشته باشید که کاملاً طبیعی است اما در این شرایط نباید به هیچ وجه ابروهای خود را بخارانید و یا به هر صورتی آن‌ها را دستکاری کنید.

علاوه بر این موضوع لازم است بدانید که تا مدت معینی که توسط پزشک تعیین می‌شود نباید به استحمام بپردازید و یا محل کاشت ابرو را مرطوب کنید. توجه نکردن به این نکته می‌تواند باعث عفونت، تورم و یا حتی پس زدن فولیکول‌های موی کاشته شده شود که نتیجه عمل کاشت ابرو را از بین خواهد برد.

بعد از انجام عمل کاشت ابرو لازم است که به توصیه‌های دارویی پزشک توجه کرده و به آن‌ها پایبند بمانید. با توجه به شرایط شما پزشک داروهایی را برای جلوگیری از عفونت تجویز خواهد کرد. علاوه بر این موارد برخی داروها برای جلوگیری از خارش محل زخم تجویز می‌شوند تا بتوانید دوره نقاهت بعد از عمل را با آسودگی بیشتری بگذرانید.

فعالیت ورزشی بعد از انجام کاشت ابرو باید تا مدت معینی متوقف شود. علاوه بر موارد مذکور مصرف برخی از ویتامین‌ها و یا داروهایی که در رقیق شدن خون نقش دارند را نیز باید از مدتی پیش از انجام عمل کاشت ابرو تا مدتی بعد از طی شدن دوران نقاهت خود متوقف کنید.

image 26

انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو لازم است مولفه‌های مختلفی را در نظر بگیرید. اولین نکته این است که با انتخاب پزشکی حاذق و با تجربه از مشاوره پیش از عملی صادقانه و حرفه‌ای بهره خواهید برد. در این مشاوره شرایط شما بررسی می‌شود و در صورتی که شرایط شما مناسب نباشد یا امکان داشته باشد که نتیجه عمل چندان موفقیت آمیز نباشد به شما اطلاع داده خواهد شد. به عنوان مثال در بسیاری از موارد زنان باردار و یا شیرده نیازی به انجام کاشت ابرو ندارند زیرا ریزش موی ابرو آن‌ها به دلایل هورمونی است و خودبه‌خود برطرف خواهد شد. از سوی دیگر شرایط پر استرس این افراد می‌تواند نتایج عمل کاشت ابرو را تحت تأثیر قرار دهد.

نکته دیگری که در هنگام انتخاب کلینیک برای انجام عمل کاشت ابرو اهمیت دارد میزان پیشرفته بودن تجهیزات کلینیک کاشت ابرو است. این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا نتیجه بی‌نقصی از عمل کاشت ابرو خود داشته باشید. از سوی دیگر اگر پزشک معالج شما با تکنیک‌های روز دنیا برای کاشت ابرو آشنا باشد، اطمینان خواهید داشت که از بهترین روش با توجه به شرایط شما، برای عمل کاشت ابرو استفاده خواهد شد.

نهایتاً بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که در این حوزه تجربه کافی دارد و علاوه بر انجام عمل کاشت ابرو به بهترین شکل ممکن دیدی زیبایی‌شناسانه هم دارد که بتواند به‌خوبی به طراحی ابروهای شما بپردازد.

سخن آخر

اگر به دنبال بهترین و پیشرفته‌ترین کلینیک کاشت ابرو در ایران هستید پیشنهاد ما به شما مراجعه به کلینیک تخصصی پیوند مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده است. این کلینیک با سابقه‌ای بیش از ۳۰ساله به عنوان اولین کلینیک کاشت مو و ابرو در ایران فعالیت می‌کند و در تمام این سال‌ها مجهزترین و پیشرفته‌ترین کلینیک کاشت ابرو در ایران به شمار می‌رفته است. نام دکتر نیلفروش زاده خود به‌تنهایی اعتباری و اطمینانی را با خود به همراه دارد که شما را از دریافت بهترین نتیجه از عمل کاشت ابرو مطمئن خواهد کرد.

اگر می‌خواهید از نتیجه عمل خود مطمئن شوید و بدانید که به جای رویا فروشی مشاوره‌ای دقیق و صادقانه، پیش از عمل خواهید داشت که حتی ممکن است عدم انجام عمل کاشت ابرو را به شما توصیه کند، کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده بهترین انتخاب برای شما است.

مطالب مشابه را ببینید!