با این روش در عرض یک هفته لاغر شوید!

کاهش وزن, لاغر شدن سریع

با این روش در عرض یک هفته لاغر شوید!

وقتی یک مراسم بزرگ و مهم در پیش رو دارید احتمالا” دلتان می خواهد خیلی زود لاغر شوید تا زیباتر و خوش اندام تر به نظر برسید مثلا” حتما” دوست دارید که در یک هفته ۳ کیلو لاغر شوید . حقیقت این است که هیچ رژیمی وجود ندارد که بتواند هر هفته ۳ کیلو از وزن واقعی بدن شما را کم کند اما از آنجایی که مقداری از وزن شما واقعی نیست و در واقع وزن آب موجود در بدن شماست شما می توانید در یک هفته اول ۳ کیلو وزن کم کنید و کمی لاغرتر به نظر برسید اما مسلما” نمی توانید به این کاهش وزن سریع ادامه دهید و هفته های بعد هم با همین سرعت وزنتان را کاهش دهید . بنا براین اگر فقط یک هفته تا مراسمتان فرصت دارید از این دستورالعمل استفاده کنید تا ۳ کلیو لاغر شوید.

روزانه مقدار زیادی آب بنوشید تا بدنتان دچار کم آبی نشود و علاوه براین ، نوشیدن آب زیاد باعث پر شدن معده شما می شود و باعث می شود کمتر احساس گرسنگی کنید اما متاسفانه برخی از آدمها اشتباه بزرگی می کنند و گاهی برای رفع احساس تشنگی هم غذا می خورند .نکته مهم دیگری که باید بدانیم این است که وقتی روزانه به اندازه کافی آب ننوشید بدن شما مجبور می شود آب را ذخیره کند و به این ترتیب وقتی به میزان کافی آب مصرف نمی کنید بدنتان مقدار زیادی آب در خود نگه می دارد و وزن شما اضافه می شود.

از خوردن غذاهای فراوری شده خودداری کنید . غذاهای فراوری شده درواقع غذاهایی هستند که در کارخانه ها تولید می شوند . علاوه براین ، در این یک هفته از خوردن نان ، برنج و ماکارونی نیز پرهیز کنید . غذاهای پر از شکر و چربی مثل چیپس و شیرینی را نیز در این هفته کلا” از رژیم غذایی خود حذف کنید .

از خوردن غذاهای شور خودداری کنید زیرا نمک آب را در خود ذخیره می کند . بنابراین در این هفته به هیچ وجه غذای شور نخورید و سعی کنید برای طعم دادن به غذای خود به جای نمک از ادویه ها و طعم دهنده های دیگر استفاده کنید.

سعی کنید بیشتر سبزیجات مصرف کنید . سبزیجات سرشار از فیبر هستند و کالری بسیار کمی دارند و در نتیجه برای کاهش وزن سریع بسیار مفیدند. سعی کنید در این هفته بخش عمده وعده های غذایی خود را به خوردن غذاهایی که با سبزیجات تهیه شده اند اختصاص دهید و مقدار زیادی سالاد بخورید اما یادتان باشد که نباید همراه این سالادها از سس های پر کالری استفاده کنید .

برای میان وعده ها فقط میوه بخورید. میوه ها هم سیر کننده هستند و هم کم کالری ، بنابراین برای کسانی که رژیم می گیرند یک میان وعده عالی محسوب می شوند.

ورزش کنید . در هر روز ساعت مشخصی را به ورزش کردن اختصاص دهید . ورزش کردن علاوه بر اینکه به کاهش وزن شما کمک می کند ، انرژی شما را افزایش می دهد و وضعیت عمومی بدن شما را نیز بهبود می بخشد.

پرتال آفتاب /مترجم: فرشته مشاور

مطالب مشابه را ببینید!