گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / سبک زندگی / روانشناسی / با این 6 نکته مرد خوب و با حال را بشناسید

با این 6 نکته مرد خوب و با حال را بشناسید

فهمیدن اینکه چه مردی، مرد زندگی است کمی زمان می‌برد. پس با نشانه‌های یک مرد خوب آشنا شوید و ببینید که طرف مقابل تان این ویژگی ها را دارد یا نه. این نکته را هم بگوییم که شناخت همه این ویژگی ها در مرحله آشنایی ممکن نیست اما می توانید تعدادی از آنها را در طرف مقابل تشخیص دهید و هرچه بیشتر این ویژگی ها را داشت، به او اطمینان بیشتری کنید.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

مرد

 

نشانه اول؛ احترام

احترام موضوعی است که در صدر جدول خوشبختی قرار دارد و خودش را به هزار و یک جلوه نشان می‌دهد و البته احترام یک موضوع ۲جانبه است؛ موضوعی که هم شما باید برای رعایت‌کردنش تلاش کنید و هم همسرتان باید در رفتارهایش آن ‌را نشان دهد. اگر می‌خواهید بدانید احترام در رابطه میان شما و نامزد‌تان جایی دارد، می‌توانید از نشانه‌های زیر کمک بگیرید.

۱.اهل سازش است و به خاطر منافع مشترک‌تان کوتاه می‌آید.

او گذشت‌های شما را می‌بیند و برای کم کردن فشار روی شما و ارتباط‌تان، گاهی از خواسته‌هایش می‌گذرد. به احساسات و نگرانی‌های شما گوش می‌کند و بدون نصیحت کردن یا رنجیدن، برای درک کردن‌شان تلاش می‌کند.

۲.می‌داند که یک آدم بی‌عیب و نقص نیستید اما شما را همان‌طور که هستید دوست دارد و با دیگران مقایسه‌تان نمی‌کند. برای نظر‌های شما ارزش قائل است؛ قبل از هر تصمیم اساسی‌ای، نظر شما را می‌پرسد و با تک‌روی سعی نمی‌کند حرف خودش را به کرسی بنشاند.

۳.وقتی موفقیتی به دست می‌آورید با تمام وجود برای‌تان خوشحال می‌شود و سعی می‌کند زمینه را برای موفقیت‌های آینده‌تان فراهم کند.

۴.احترام فقط در لحن خوب و رفتار پرمحبت خودش را نشان نمی‌دهد. پس اول ببینید که نامزد‌تان نشانه‌های بالا را در رفتارهایش نشان می‌دهد یا خیر و بعد وجود آن‌ها را در رفتارهای خودتان بررسی کنید.

مهم نیست که از نظر بقیه فردی که انتخاب کرده‌اید چقدر شگفت‌انگیز یا ایده‌آل است، مهم این است که این فرد چقدر به معیارهای خود شما نزدیک باشد و البته اینکه از مرزبندی‌ها و خط قرمز‌های‌تان هم عبور نکند

 

نشانه دوم: اولویت‌های مشترک

همه ما ایده‌آل‌هایی در ذهن‌مان داریم که از بچگی، ‌وقتی صحبت ازدواج در آینده می‌آید، در ذهن‌مان چرخ می‌زنند. از ویژگی‌های ظاهری‌ای مثل قد و وزن گرفته تا شرایط مالی، تحصیلات و خصلت‌های رفتاری. اولویت‌گذاری آدم‌ها برای این ویژگی‌ها یکسان نیست. یکی به شأن اجتماعی اهمیت بیشتری می‌دهد و یکی به خلق‌وخو؛ یکی خانواده برایش مهم است و یکی هم پول.

۱.برای انتخاب همسر، به الگوهای دیگران نگاه نکنید و سعی کنید که این موضوعات مهم را از نظر خودتان دسته‌بندی کنید.

۲.مهم نیست که از نظر بقیه فردی که انتخاب کرده‌اید چقدر شگفت‌انگیز یا ایده‌آل است، مهم این است که این فرد چقدر به معیارهای خود شما نزدیک باشد و البته اینکه از مرزبندی‌ها و خط قرمز‌های‌تان هم عبور نکند.

۳.اگر به یک مورد خاص فکر می‌کنید و برای ازدواج فردی را بررسی می‌کنید، اول ۱۰ ویژگی مهمی که برای‌تان در اولویت قرار دارند را روی کاغذ بیاورید و بعد در مورد ایده‌آل بودن یا نبودن این فرد تصمیم بگیرید. حتی اگر او ۷ ویژگی از این ۱۰ تا را داشته باشد، می‌تواند یک همسر مناسب برای شما باشد. تا اینجای کار ۵۰ درصد مشکل حل شده. حالا وقت آن است که از این همسر آینده هم بخواهیم اولویت‌هایش را روی کاغذ بنویسد و ببیند که آیا شما هم می‌توانید همسر اید‌آلی برایش باشید یا نه!

 

نشانه سوم: از خط قرمز‌ها نمی‌گذرد

در هر ارتباطی خط قرمز‌هایی هست که شکسته شدن‌شان همه چیز را به هم می‌ریزد و البته محدودیت‌های همه ارتباط‌ها مثل هم نیستند. وقتی هم که پای زندگی مشترک به میان بیاید، خط قرمز‌ها پیچیده‌تر و گاهی هم غیرقابل عبورتر می‌شوند و به همین دلیل یکی از اصلی‌ترین نشانه‌هایی که به شما می‌گوید یک مرد، همسر ایده‌آل شماست، احترام به همین خط قرمز‌هاست. این خطوط قرمز ممکن است حریم روابط کلامی و فیزیکی، صداقت، حریم خانواده، رازداری و… باشد.

۱.بعضی از خط قرمز‌ها در همه ارتباط‌ها مثل هم هستند و بعضی‌های دیگر هم تنها در مورد زندگی مشترک شما صادق هستند. پس اگر او می‌خواهد برای‌تان بهترین همسر دنیا باشد، باید هر دوی این مسیرهای ممنوعه را بشناسد و به آنها احترام بگذارد.

۲.یک همسر ایده‌آل نباید تنها و تنها از مسیرهایی که خودش درست می‌داند عبور کند بلکه باید نگاهی به مفهوم درست در ذهن شما بیندازد و در صورتی که می‌بیند انجام یک کار به تصور ذهنی شما در موردش آسیب می‌زند، از انجام دادنش دست بردارد.

۳.شما هم در این مورد یک وظیفه دارید. درست است که بسیاری از این مرزبندی‌ها جزو کلیشه‌هایی هستند که همه مردها از آن باخبرند اما اگر مورد دیگری در ذهن‌تان وجود دارد، انتظار نداشته باشید که مرد‌تان آن را حدس بزند بلکه با توضیح آن موضوع و بیان دلایل‌تان، اهمیت این خط قرمز را بازگو کنید و از او بخواهید که به این محدودیت احترام بگذارد.

همه ما دوست داریم بهترین باشیم و اگر مقابل فردی بنشینیم که دوستش داریم و نگران از دست دادنش هستیم، دوست داریم خودمان را به‌مراتب بهتر از خود واقعی‌مان جلوه دهیم و ضعف‌ها و شکست‌های‌مان را در مقابلش پنهان کنیم. اما در یک رابطه ایده‌آل شما هیچ نیازی به پنهان کردن خود واقعی‌تان نخواهید داشت

 

نشانه چهارم: اجازه می‌دهد خودتان باشید

همه ما دوست داریم بهترین باشیم. بهتر از چیزی که هستیم و حتی بهتر از چیزی که در توان‌مان هست. به خصوص اگر مقابل فردی بنشینیم که دوستش داریم و نگران از دست دادنش هستیم، دوست داریم خودمان را به‌مراتب بهتر از خود واقعی‌مان جلوه دهیم و ضعف‌ها و شکست‌های‌مان را در مقابلش پنهان کنیم. اما در یک رابطه ایده‌آل شما هیچ نیازی به پنهان کردن خود واقعی‌تان نخواهید داشت.

۱.می‌دانید او شما را همان‌طور که هستید دوست دارد و حتی اگر هزار زن قدرتمند‌تر و داناتر از شما مقابلش ظاهر شوند، ‌باز هم شما را انتخاب می‌کند.

۲.این حس به شما اعتماد به نفس می‌دهد و نمی‌گذارد که با حسادت، ترس‌ها و بی‌اعتمادی‌های بی‌مورد یا احساس ناامنی، زندگی مشترک‌تان را خراب کنید.

نشانه پنجم: از شما دفاع می‌کند

گرچه بهترین حالت ممکن این است که ازدواج شما همه را خوشحال کند و کوچک‌ترین سردی و مشکلی در این مسیر پیش نیاید اما نباید فراموش کنید که این حالت رویایی همیشه هم اتفاق نمی‌افتد. تفاوت‌های خانوادگی، تفاوت در انتظارها و سبک زندگی و بسیاری عوامل دیگر می‌تواند انتقاد دیگران را متوجه شما و تصمیم مشترک‌تان کند.

۱.اگر او همسر ایده‌آل شما باشد، با شنیدن این داوری‌ها و گوشه کنایه‌ها از تصمیمش دلسرد نمی‌شود و برای راضی کردن دیگران، به فکر تغییر برنامه‌هایش نمی‌افتد.

۲.شاید شما ۲ نفر با گرفتن یک تصمیم مشترک بتوانید راه را برای این ازدواج هموارتر کنید اما یک مرد ایده‌آل هرگز بار این تغییرات را به دوش شما نمی‌اندازد و با قرار دادن‌تان در برابر دیگران، به‌دنبال حاشیه امنی برای خودش نمی‌گردد.

 

نشانه ششم: حس‌تان به شما می‌گوید…

حتی اگر او تمام نشانه‌هایی که یک همسر ایده‌آل باید داشته باشد را دارد، باز هم به معنای این نیست که او مردی است که برای آرامش شما آفریده شده است. با وجود بررسی تمام این موضوعات، دست آخر باید به این فکر کنید که چه حسی درباره این مرد دارید.

آیا هر زمان که او را می‌بینید احساس شوق و هیجان سراغ‌تان می‌آید؟ آیا بعد از هر دیدار، با اشتیاق منتظر گذاشتن قرار بعدی می‌مانید؟ آیا وقتی صحبت از ازدواج می‌شود، دل‌تان می‌خواهد که زود همه‌چیز جفت‌وجور شود و برای همیشه در کنار او باشید؟

اگر پاسخ شما به این سوال‌ها منفی است اما وقتی دو‌دو‌تا چهارتا می‌کنید، می‌بینید که او ایرادی ندارد که بخواهید به خاطرش از ازدواج صرف‌نظر کنید، ‌دست نگه‌دارید!

حسی که شما باید به همسر آینده‌تان داشته باشید، بسیار مهم است ، حسی که اگر نباشد، ‌با وجود تمام ویژگی‌های مثبت هم نمی‌تواند شما را به ماندن در یک زندگی دلگرم کند.

37 دیدگاه ها

 1. دخترا یاد بگیرین ، و امتحان کنید،

 2. اقا میلاد نوشته 6نکنه برا اقایوووووون تا یاد بگیرن!!!!!
  مرسی

 3. مهدیس خانم کجا نوشته ۶نکنه برا اقایون تا یاد بگیرن؟؟؟؟؟

  اگه میشه بهم بگید ، ممنون

 4. فقط گفته با این۶ نکته مرد خوب و با حال با معرفت ، خوش قیافه، خوش تیپ ، با احساس ، زحمت کش، خانواده دوست و……. را بشناسید، که همشو ما مردا داراش هستیم،

 5. میلاد جان این گزینه ها نشانه های یک مرد خوبن .
  یعنی یه مرد خوب دارای این ویژگیهاست که تو بالا گفته شده.

 6. شما بگید کجا نوشته برای خانم ها!!!
  بعدشم انقد مرد خوب کم شد اینهارونوشتن که از100تا1 پیدا بشه اونم شاید…………………….
  پس همتون داراش نیستین!!!

 7. من گفتم، اینارو یاد بگیرید ، تا سرتون کلا نره، نگفتم که………

  اتفاقا هممون داراش هستیم

 8. آفرررررررررررررررین آقا میلاد.

 9. اقامیلاد ببین خودت داری میگی اینارو گفتی که ماسرمون کلاه نره
  پس یعنی همتون داراش نیستن!خودت گفتی دیگه……………………..

 10. خوب اره، از خوبا، خوبترارو بشناسین،
  ببین ما گلیم ، روما عیب نزار،

 11. میلاد جان خودت داری گفتی سرمون کلاه نره!مگه خوب باشینم سرمون کلاه میره وایییییییییییییی!!!مابیشتر گلیم گل بی عیب!!!!!!!!!

 12. اگه شما گلین لابد ما رنبور عسلیم اره؟این میلاد بیچاره گفت برین بخونین به اطلاعاتتون اضافه بشه که اگه یه روزی دری به تخته ای خورد براتون خواستگار اومد اینجوری بفهمین خوبه یا نه.

 13. امیر جون واقعا زنبور عسل

 14. مرسیییییییییییییییییییییییییییییییی امیر جون ، از بس که گلی ، گل گفتی

  امیر جونم متوجه شد. دمت گرم داداشی گلم

 15. خواهش می کنم داداش قابلی نداشت میگم بیا از این به بعد تو یه چیزی بگو تا من بهشون بفهمونم.

 16. خیلی باحالی بخدا

  البته خانما میفهمن ،خودشنو میزنن به اون راه ، ولی بازم دمت گرم

 17. ماخودمونو نمیزنیم به اووون راه

 18. بابا اصلا امیر و میلاد خوب و گل بقیه مردا کلابردار

 19. چراااااااااااااااا، اتفاقعا همینطوریه

 20. خب مام ک منکرش نشدیم،تاییدش میکنیم

 21. اگه به اون راه نمی زنین احتمالا میزنین به این راه.در هر صورت خودتونو به یه راهی میزنین که نشون بدین متوجه نشدین.

 22. اره امیر جون ، ما که میدونیم اینا …… دیار جون شما لطف دارین ، خوبی از خودتونه ، مررررررررررررررررررررررررررردا کلابردار نیستن، از 100تاش ، یه دونش اینطوریه ، اونم تقصیر ……

 23. دیدار جون ببخشید،اسمتو اشتباه نوشتم

 24. راستی چراااااااااااااااااااااا ی من جواب مهدیس خانم بود .

 25. نخیرممممممممممم اقاامیر!!!!
  چرا چیییییییییییییییی اقامیلاد!

 26. شما گفتین ، ماخودمونو نمیزنیم به اووون راه

  منم گفتم،چراااااااااااااااا، اتفاقعا همینطوریه

  بله امیر درست میگه

 27. هر خصوصیت خوبی بهتره دو طرفه باشه
  اگه مردا کامل و بی نقص باشن ما باید افتخار کنیم متقابلا خانوما هم همینطور زنو مرد مکمل همن و باید اینه و دوست هم باشن نه اینک ضعفهای همو به رخ بکشنو هی بوق و کرنا کنن ک شما فلانیدو بیسارید ………
  حالا هر کی مخالفه بگه ..
  میتونید انگشت اشارتونو بالا بگیریییین ههههههههههههههه

 28. چرا همین طوریه .کلاه بردار بودن بعضی از ادما یا حالا مردا به دلیل مشکلات روز مملکته عزیزم .

 29. نه نییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییست

 30. چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااهست.مهدیس جون عزیزم نفسم بند اومد دیگه مخالفت نکن.باشه اصلا کلا نمی فهمین خودتونو به اون راه نمی زنین.خوبه؟

 31. نمیفهمیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هااااااااااااااااااااااااااا

 32. هااااااااااااااااااااا بله

 33. کاملا درسته مهدیس جاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان.

 34. اصلااااااااااااااااااااااااااااااااا درست نیست!!!
  امیر تو دیگه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 35. خوب خودت گفتی دیگه.

 36. من چیزی نگفتم بعدشم سوالی بود!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *