مجله تاپ‌ناز‌

با “روغن کندر” سرماخوردگی و آنفلوآنزا را درمان کنید

کندر خواص بسیار زیادی دارد و در بعضی از نقاط ایران به جای آدامس کندر می جوند که برای سلامت بسیار مفید است. روغن کندر هم خاصیت های بیشماری دارد که می توان از آن برای درمان سرماخوردگی و تسکین سرفه استفاده کرد.

 

فواید کندر برای درمان سرماخوردگی و بیماری های تنفسی

کندر گیاهی شناخته شده چند هزار ساله است و از زمان های قدیم تاکنون عصاره یا اسانس آن با توجه به خواص درمانی آن کاربردهای زیادی دارد. مصریان معتقد بودند که حمام روغن کندر سرچشمه جوانی است.اسانس کندر از رزین درخت آن تولید شده است و بویی شبیه ترکیب عسل طبیعی و لیمو دارد. علاوه بر اسانس، روغن کندر خواص درمانی متعددی دارد که در ادامه به مواردی از آن اشاره شده است.

 

محل گزش و نیش حشرات را با روغن کندر تسکین دهید

به منظور جلوگیری از سوزش و خارش ناشی از گزش حشرات، فقط کافی است که قسمت آسیب دیده را با روغن کندر ماساژ دهید.

 

با این روش به سرعت یک چشم بر هم زدن خوابتان می برد

اگر مشکل بی خوابی یا بدخوابی شبانه دارید و نمی توانید خوب استراحت کنید، فقط کافی است مقداری از اسانس کندر را در یک کاسه کوچک بریزید و آن را کنار رختخواب خود قرار دهید. این روش باعث ایجاد آرامش و خواب آلودگی می شود.

با "روغن کندر" سرماخوردگی و آنفلوآنزا را درمان کنید

سرماخوردگی و آنفلوآنزا را با کندر درمان کنید

مصرف روزانه روغن کندر موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و به کمک آن می توانید به راحتی با عفونت های ویروسی مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا مقابله کنید.

 

به جای قرص آرام‌بخش از کندر استفاده کنید

روغن کندر خاصیت آرامش بخش دارد. کافی است که گردن و شانه های خود را با این روغن ماساژ دهید تا احساس تسکین و آرامش پیدا کنید.تماس این روغن با منافذ پوست به افزایش تولید دوپامین و نوراپی‌نفرین در بدن می انجامد که باعث ایجاد آرامش و رفع علایم خستگی می شود.

 

بهبود سریع جای بریدگی با روغن کندر

به منظور بهبود سریع جای بریدگی، ساییدگی یا از بین بردن کبودی، کافی است منطقه آسیب دیده را بعد از شست و شو و خشک کردن با حوله تمیز با این روغن ماساژ دهید.

 

درمان سرفه با استفاده موضعی از روغن کندر

اگر از سرفه مداوم رنج می برید، کافی است مخلوط آب و چند قطره روغن کندر را غرغره کنید تا از سرفه کردن مداوم خلاص شوید همچنین می توانید گردن خود را با این روغن ماساژ دهید و معجزه آن را در تسکین و بهبود سرفه به ویژه در فصل سرد سال نظاره‌گر باشید.

روغن کندر , خواص روغن کندر

مطالب مشابه را ببینید!