مجله تاپ‌ناز‌

با زالو درمانی تن به جراحی ندهید! (فواید درمان با زالو)

گذاشتن روی پوست شاید کمی ترسناک به نظر برسد ولی زالو درمانی یکی از بهترین روش ها برای درمان بیماری های پوستی، پیوند اعضا و… است که خطر جراحی را از شما دور می کند.

فواید زالو درمانی

استفاده از زالو درمانی بهتر از حجامت است زیرا خون را از عمق بدن می مکد. زالو انداختن برای بیماریهای پوستی مثل جوش ، دمل های صورت ، لکه ها و نقطه های سیاه و سفید و نظایر آن مفید است. امروزه زالو به دلیل خاصیت ضد انعقاد خود یکی از ابزارهای جراحی در پیوندها و دوام بافت پیوندی است.زالو امروزه در مهار پرخونی عروق به عنوان مهم ترین عارضه جراحی های پلاستیک، میکروسکوپی، پیوند اعضا و گرافت های پوستی به خوبی عمل می کند و مانع احتقان خون، هماتوم، ترومبوز و نکروز عضو یا فلاپ پیوند زده شده، می شود.

 زالو درمانی

زالو درمانی چه فوایدی دارد؟

یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه ریسک جراحی، عوارض جانبی و خطر حملات قلبی را می توان با استفاده از زالو کاهش داد، گفت:زالو در پیوند عضوهای قطع شده نیز نقش ارزشمندی دارد.
این دکتر با اشاره به اینکه بیش از دو هزار سال است که از زالو برای درمان به شکل چسبیدن به بدن و مکش خون استفاده می شود، گفت:زالوها کرم های آبزی یا گاهی خاکزی هستند که دارای بادکش های بزرگ انتهایی به منظور حرکت و چسبیدن هستند.

وی بیان کرد:زالو از 2500 سال قبل در هند، یونان، روم، ایران و سپس در اروپا استفاده پزشکی داشته است و در قرن نوزدهم از آن برای درمان هر دردی از جمله سردرد ، تب، زخم های عفونی شده، دمل و آبسه، ورم ها، هموروئید و غیره استفاده می شده است.

این متخصص طب سنتی در خصوص خواص موادی که زالو هنگام مکیدن خون ترشح می کند، تصریح کرد:خاصیت بی حس کنندگی است که به دلیل وجود ماده هیرودین باعث کاهش درد موضعی هنگام نیش زدن می شود. خاصیت آنتی بیوتیکی، ضد التهابی، ضد لخته ای و گشاد کنندگی عروق به دلیل وجود ماده هیستامین است. خاصیت ضدانعقادی نیز به دلیل وجود آنزیم هیالورونیداز در بزاق زالو که خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و در درمان گلوکوم نیز موثر است، از جمله خواص زالو است.

او یادآور شد:از زالو هم به صورت زنده و هم از مواد موجود در بدن آن برای ساخت محصولات بهداشتی و درمانی استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه کاربردهای درمانی زالوی زنده بسیار زیاد است که در هر یک از کشورهای جهان، بخشی از این کاربردهای درمانی زالو رایج شده است، گفت:در کشور روسیه درمان با زالو بسیار رواج یافته، به طوری که بیماری های مختلف از سردرد و بیماری قلبی و پوستی گرفته تا ضعف قوای جنسی را با زالو اندازی معالجه می کنند.

این متخصص طب سنتی اظهار کرد:به دلیل اثر ضدانعقادی هیرودین بزاق زالو، پس از عمل جراحی آنژیوپلاستی قلب و بطور کلی در بیماری های کرونری قلب، زالو درمانی می تواند نقش موثری ایفا کند و ریسک جراحی، عوارض جانبی و خطر حملات قلبی را به حداقل کاهش دهد.

 زالو درمانی

او خاطر نشان کرد:زالو امروزه در مهار پرخونی عروق به عنوان مهم ترین عارضه جراحی های پلاستیک، میکروسکوپی، پیوند اعضا و گرافت های پوستی به خوبی عمل می کند و مانع احتقان خون، هماتوم، ترومبوز و نکروز عضو یا فلاپ پیوند زده شده، می شود.

وی با بیان اینکه جراحان ترمیمی به نقش ارزشمند زالو در پیوند عضوهای قطع شده مانند انگشت های دست و پا پی برده اند، گفت:عامل اصلی در موفقیت پیوند اعضا، برقراری جریان خون است که زالو نقش اساسی در بازگشت و برقراری جریان خون ایفا می کند.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه با انداختن دو عدد زالو پشت گوش ها در بیماری هایی مانند پارکینسون، رعشه، MS، گرفتگی عروق مغز، آلزایمر و صرع موثر است، افزود:با استفاده از زالو روغن هایی تهیه می شود که باعث افزایش توانایی جنسی مردان می شود.

او بیان کرد:عوارض سکته مغزی و نرسیدن خون به مغز که به صورت فلج یک طرفه، رعشه، لرزش سر، دست ها و ضعف مغز ظاهر می شود، با انداختن دو عدد زالو به پشت گوش در مقابل آن طرفی که فلج شده است؛ مویرگ های مغز باز می شود.

وی در خصوص موارد مصرفی زالو برای درمان بیماری های عفونی گفت:از زالو می توان در زمینه عفونت چشم و گل مژه، درمان عفونت سینوس ها، سینوزیت مزمن، کیست، عفونت پستان ها و غده های عفونی زیر پوست نیز استفاده کرد.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد:دمل ها، زخم های چرکی و جوش هایی که در اثر عفونت خون یا در اثر ترشح هورمون جنسی در خون، در اوایل بلوغ بر پوست چهره و بدن ظاهر می شود را می توان با زالواندازی برطرف کرد.

او با بیان این مطلب که زالو ها با مکیدن خون بیمار مبتلا به بیماری های آلرژی، می توانند در افزایش ایمنی بدن بیمار و کاهش علائم آلرژیک موثر باشد، گفت:در نتیجه فرد در مقابل کوچک ترین عوامل حساسیت زا واکنش نشان نمی دهد.

مطالب مشابه را ببینید!