مجله تاپ‌ناز‌

برترین کتاب هایی که خواندن آنها توسط افراد موفق پیشنهاد شده

برترین کتاب هایی که خواندن آنها توسط افراد موفق پیشنهاد شده

5 مورد از برترین کتاب هایی که خواندن آنها توسط افراد موفق به شدت پیشنهاد شده است

موفقیت، سکویی متشکل از چند پله و پیمودن مسیری مستمر و گاهاً پیچیده است؛ می‌گوییم چندمرحله‌ای، زیرا هیچ شخص موفقی، تنها با یک فرمول ماورایی و یک‌شبه از فقر به ثروت و خوشبختی نرسیده است، بلکه عوامل متعدد و آشکار موفقیت را کنار هم قرار داده و پلکانی به سوی موفقیت ساخته است. و می‌گوییم پیچیده، چون اگر عوامل و ابزار موفقیت را نشناسید، در پیمودن و محاسبه‌ی مسیر دچار اشتباه و تلاش بیهوده می‌شوید و سال‌ها را صرف پیمایشِ هرچند سختِ راهی می‌کنید که موفقیتی در انتهای آن منتظر شما نیست. افراد موفق دریافته‌اند که تخصص باید در جمع اسباب دیگری مانند تلاش، انگیزه، تفکر صحیح و مدیریت اصولی قرار گیرد تا منتهی به موفقیت شود. در ادامه تلاش می‌شود تعدادی از کتاب‌های توصیه‌شده توسط افراد موفق معرفی گردند.

 

  1. کتاب اثر مرکب

مردم جهان، امروزه تحت سلطه‌ی کامل قدرت رسانه‌ای گرفتار شده و به ناچار محکوم به تسلیم شدن در برابر هرچیزی هستند که این رسانه‌های قدرتمند برای ملت‌ها ترسیم می‌کنند. جادوی موفقیت در یک ماه، درمان بزرگ‌ترین بیماری‌ها با یک قرص، قبولی در آزمونی بزرگ و دشوار با یک کتاب و صدها جمله از این دست، ادعاهای غیرممکنی هستند که قدرت رسانه‌ای سعی در باورپذیر کردن آن‌ها دارد تا هم کالا و محصول و موسسه‌ای را به اوج برساند و هم شما را از گام نهادن در مسیر درست موفقیت و رسیدن به اهداف دور کند. دارن هاردی در کتاب اثر مرکب، این جادوی رسانه‌ای را کنار زده و شما را با حقیقت‌ها و واقعیت‌های لازم برای دستیابی به موفقیت در یک بازه‌ی زمانی و به طور مستمر آشنا می‌کند. اثر مرکب تنها توصیه‌هایی زیبا و شعارهایی انگیزشی نیست، بلکه هاردی هر راهکاری که ارائه نموده را با مثال و برنامه‌ی عملی همراه ساخته است. متن کتاب، ساده و روان و توصیه‌هایش کاربردی و عمل‌پذیر هستند. بنابراین اگر قصد دارید از زندان فکری و روانی که رسانه‌های جهان برای شما درست کرده‌اند، خارج شوید و گام در مسیر موفقیت بگذارید، مطالعه‌ی کتاب اثر مرکب می‌تواند آغازی موثر در این راستا باشد.

 

  1. کتاب راز از راندا برن
the secret Book by Rhonda Byrne e1592642048297

کتاب راز اثر راندا برن

کائنات گوش به فرمان شما هستند تا شما را در رسیدن به هدفی یاری کنند که ضمن تلاش کافی و اصولی، خود را در آن جایگاه تصور می‌کنید. این موضوع که راندا برن در کتاب راز از آن به قانون جذب یاد می‌کند، حقیقتی انکارناپذیر است؛ زیرا وقتی تفکر صحیح و انگیزه را به تخصص و تلاش خود اضافه کنید، بازده تلاش شما چشم‌گیر خواهد بود و جهان آفرینش هم با ابزارهای خود به یاری شما خواهد شتافت. در واقع قانون جذب، نتیجه‌ی منطقی از کار کسی است که ضمن داشتن دانش لازم، آرزوهای خود را در هرلحظه از فعالیت‌هایش به تصویر می‌کشد؛ چنین شخصی چنان بر هدفش متمرکز می‌شود که انسان‌های دیگر و کلیت جهان، راهی جز تسهیل مسیر موفقیت او ندارند. کتاب راز تا سال 2016 میلادی بیش از 26 میلیون فروش داشته و به حدود 40 زبان دنیا نیز ترجمه شده است؛ آمارهایی که نمودار شهرت و ارزش این کتاب در سراسر جهان هستند. نسخه الکترونیکی کتاب راز از طریق سایت فیدیبو قابل تهیه و مطالعه است.

 

  1. افسانه‌ی کارآفرینی

بیش‌تر کتاب‌های حوزه‌ی مدیریت و موفقیت، بر بیان بایدهایی که اهداف را ممکن و محقق می‌کنند، متمرکز شده‌اند؛ اما مایکل گربر، مربی سرشناس کارآفرینی و نویسنده‌ی کتاب افسانه‌ی کارآفرینی، روشی متفاوت را برگزیده است. گربر در واقع ضمن بیان نبایدهایی که سبب می‌شوند یک کسب‌وکار شکست بخورد، از راز و روش موفقیت پرده برمی‌دارد. افسانه‌ی کارآفرینی شامل 3 بخش و 19 فصل دقیق و منظم است و رشد و نمو یک کسب‌وکار را طی 3 مرحله به آسانی و با زبانی روان به تصویر می‌کشد. گربر به عنوان یک مربی خبره در حوزه‌ی موفقیت، با آموزش و پیاده‌سازی و کمک به کارآفرینان جوان بسیاری، توانسته کسب‌وکار آن‌ها را به طور کامل متحول کند و از این راه نیز به صورت عملی، قدرت آموزه‌های خود را به اثبات رسانده است. کتاب‌های او تا کنون به بیش از 29 زبان دنیا ترجمه شده است. از دیگر آثار گربر در حوزه‌ی موفقیت می‌توان به «بیداری کارآ،رین درون» و هم‌چنین «۱۰ اصل موفق‌ترین کسب‌وکار‌های کوچک در جهان» اشاره نمود.

 

  1. صفر تا صد سرمایه‌گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در بورس، حوزه‌ی اقتصادی وسوسه‌کننده‌ای است که مشتاقان به آن در سرتاسر دنیا و هم‌چنین در ایران به شدت رو به افزایش است. بورس را در واقع می‌توان مرز باریکی میان دو کفه‌ی شکست و پیروزی دانست؛ زیرا هرچند میدانی مناسب برای اشخاص موفق و آگاهی بوده که توانسته‌اند سرمایه‌ی خود را از طریق آن چندین‌برابر کنند، در مقابل پرتگاه بلندی منتهی به سقوط محض برای افرادی خواهد بود که بدون داشتن اطلاعات کافی از این فضا، تنها سرمایه ودست‌رنج خود را به آن می‌سپارند. بنابراین پیش از ورود به بازار بورس و تصمیم از روی احساس و ناآگاهی، باید پیش‌نیازهایی را بیاموزید. کتاب صفر تا صد سرمایه‌گذاری در بورس، مرجعی جامع برای آموختن مقدماتی‌ترین تا پیشرفته‌ترین ملزومات این بازار است؛ کتابی که به زبانی روان و همه‌فهم نگارش یافته و برای هر مخاطب در هر سطحی از اطلاعات نسبت به بورس، آورده‌ای تازه و ارزشمند خواهد داشت. دانلود نسخهPDF کتاب آموزش بورس (صفر تا صد سرمایه گذاری در بورس) ، به تمام کسانی که اندیشه‌ی ورود به بازار بورس را دارند، توصیه‌ی اکید می‌شود.

 

  1. درنگ نکن، انجامش بده!

برترین کتاب هایی که خواندن آنها توسط افراد موفق پیشنهاد شده

ریچارد برانسون یکی از مشهورترین اشخاص در حوزه‌ی کارآفرینی و سرمایه‌گذاری و میلیونری خودساخته است که توانسته خود را از یک زندگی معمولی به چهارمین شهروند ثروتمند بریتانیایی تا سال 2012 میلادی برساند. تفاوت برانسون با دیگر نویسندگانی که کتاب‌هایی در حوزه‌ی موفقیت فردی نوشته‌اند در این است که او واسطه‌ای در روایت موفقیت دیگران نیست، بلکه خود فردی موفق است که بی‌واسطه از روش‌ها و رموز پیروزی‌اش می‌نویسد. کتاب «درنگ نکن، انجامش بده»، نتیجه‌ی تمام راه‌هایی است که برانسون رفته و تجربه کرده است و برای مخاطب، راهنمایی مطمئن خواهد بود در ترسیم اهداف و محقق کردن آن‌ها. برانسون در طی نه فصل کتاب خود، با بیانی گیرا و روان، ذهن و انگیزه‌ی شما را برای به دست آوردن هر چیزی که می‌خواهید داشته باشید، آماده می‌کند. بنابراین اگر مشتاق به مطالعه‌ی کتاب ارزشمند «درنگ نکن، انجامش بده» از ریچارد برانسون هستید، در تهیه‌ی آن از سایت‌های قانونی فروش کتاب‌های الکترونیک درنگ نکنید!

 

  • نتیجه‌گیری

موفقیت در هر هدفی که برای خود ترسیم می‌کنید فقط منوط به تحصیلات دانشگاهی عالی یا تخصص عملی نیست؛ بلکه باید ذهن و نوع تفکر شما هم به سطح مورد نیاز برای آن هدف برسد و از قدم‌های ساده برای موفق شدن نیز کمک بگیرید. هم‌چنین با وضعیت کنونی و مشکلات اقتصادی حاکم بر دهکده‌ی جهانی، اگر قرار باشد با تکیه‌ی صرف بر آزمون و خطاهای خود قدم به مسیر موفقیت بگذارید، امید به پیروزی زیادی نباید از خودتان داشته باشید. مسیر موفقیت بارها توسط افراد خودساخته طی شده و تجربیات آن‌ها نیز بارها به صورت کتاب‌های ارزشمند نگارش یافته است که نیاز شما را به آزمون و خطا کاهش می‌دهد و این امکان را فراهم می‌سازد تا از همان ابتدا در مسیری آزموده‌شده گام بردارید و موفقیت را پیش‌روی خود حاضر ببینید. پایان رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!