بررسی تویوتا کرولا ۲۰۱۴

بررسی تویوتا کرولا۲۰۱۴

 تویوتا این روزها در حال تجدید نظر در طراحی انواع ماشین های خود برای سال ۲۰۱۴ است. آن چه در این مقاله راجع به تویوتا کرولا ۲۰۱۴ خواهید خواند، در حقیقت تحول شگرفی است که در ویژگی‎های یازدهمین نسل سدان کامپکت به وقوع پیوسته است.

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

شرکت خودروسازی تویوتا این روزها در حال تجدید نظر در طراحی انواع ماشین های خود برای سال ۲۰۱۴ است؛ از کمری (Camry) و آوالون (Avalon) گرفته تا فوررانر (۴Runner) جدید و کامیون های توندرا (Tundra Trucks) که در آینده ای نه چندان دور عرضه خواهند شد. آن چه در این مقاله راجع به تویوتا کرولا ۲۰۱۴ خواهید خواند، در حقیقت تحول شگرفی است که در ویژگی های یازدهمین نسل سدان جمع و جور به وقوع پیوسته است.

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

فاصله بین محورهای جلو و عقب و در نتیجه طول کلی این تویوتا در حدود ۱۲ سانتی متر بلندتر شده است. هم چنین فضای پا برای سرنشینان عقب اندکی افزایش یافته و راحتی و آسایش بیش تری را فراهم کرده است. همان طورکه در تصاویر دیده می شود، سقف این کرولا اندکی پایین تر است و به قدری ماهرانه و عریض طراحی شده است که ظاهری منعطف تر و انحنایی بیش تر به ارمغان آورده است. لازم به ذکر است، سیستم تعلیق جلو و عقب این سدان ژاپنی به همان حالت قبلی نگه داشته شده و هیچ تغییر خاصی نکرده است.

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

اگرچه شرکت تویوتا تمام سعی خود را در ارائه طرحی نوآورانه به کار بسته است، اما همان طور که از نمای جلو مشخص است، کشیدگی بیش از حد و کلیشه ای بودن طرح جلوی این خودرو نامطلوب است. با این وجود، چراغ های LED جلو طوری تنظیم شده اند که حجم محفظه چراغ ها به حداقل مقدار ممکن رسیده است. به گفته شرکت سازنده، تویوتا کرولا ۲۰۱۴ در چهار تیپ مختلف به بازار خواهد آمد؛ تیپ “S” یکی از اسپرت ترین آن ها با چرخ های آلومینیومی ۱۷ اینچی است. حال، بسته به این که کدام تیپ مد نظر خریداران باشد، بقیه آپشن های خودرو نظیر لوازم و تجهیزات داخلی، گرم کن صندلی های جلو، فرمان با روکش چرم، سیستم مسیریاب ماهواره ای (GPS) و Entune Smart Phone قابل سفارش خواهد بود.

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

اگرچه از نظر فنی اطلاعات جامعی راجع به این کرولا در دست نیست، اما بر اساس آن چه در دنیای وب منتشر شده است، این تویوتا با داشتن یک موتور ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری می تواند ۱۳۲ اسب بخار نیرو تولید کند و آن را از طریق گیربکس متغیر پیوسته (CVT) چهار سرعته اتوماتیک یا شش سرعته دستی به چرخ ها منتقل سازد. گفتنی است، در پشت غربیلک فرمان تیپ “S” این کرولا، از اهرم های تعویض دنده نیز استفاده شده است که راننده با در اختیار داشتن آن ها می تواند تعویض دنده را از طریق گیربکس متغیر پیوسته ۶ سرعته دستی به نرمی و راحتی انجام دهد. هم چنین در این تیپ، امکان انتخاب حالت رانندگی “اسپرت” نیز در نظر گرفته شده است که باعث می شود راننده از بیش ترین کارایی گیربکس CVT و فرمان پذیری عالی خودرو نهایت لذت را ببرد.

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

تیپ دیگری از این کرولا تحت عنوان “LE Eco” که با هدف مصرف سوخت پایین (۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی) ارائه شده است، تایرهای ۱۵ اینچی با مقاومت چرخشی کم دارد و با داشتن همان گیربکس و موتور ۱٫۸ لیتری اما مجهز به سیستم کنترل دقیق سوپاپ ها (Valvetrain) می تواند قدرت را به اندازه ۸ اسب بخار افزایش داده و آن را به ۱۴۰ اسب بخار برساند.

تویوتا کرولا ۲۰۱۴

مطالب مشابه را ببینید!