مجله تاپ‌ناز‌

بزرگ شدن سینه پس از ازدواج + 5 دلیل بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج کردن

بزرگ شدن سینه پس از ازدواج

بزرگ شدن سینه پس از ازدواج می تواند به دلیل عدم تعادل هورمون، استفاده از داروهای ضد بارداری، استرس و افزایش گردش خون در اندام های جنسی به دلیل رابطه جنسی باشد. ولی لمس کردن سینه نمی تواند باعث افزایش سایر سینه ها شود.

شاید دیده باشید که خیلی از خانم ها بعد از ازدواج دچار افزایش سایز سینه می شوند. این تغییرات ناگهانی باعث شده است که خیلی از خانم ها در روزهای نخست ازدواج و یا قبل از آن نگران بزرگ شدن سینه های خود باشند. ولی دلیل بزرگ شدن سینه ها چیست؟ در این مطلب در مورد باورهای اشتباه که در مورد افزایش سن بعد از ازدواج وجود دارد سخن می گوییم و دلایل واقعی بزرگ شدن سینه را به شما می گوییم.

بزرگ شدن سینه پس از ازدواج و باورهای اشتباه در مورد آن

تمام دلایل بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج را در ادامه می خوانید.

چاقی و تحرک نداشتن

یکی از مواردی که باعث بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج می شود نداشتن تحرک و چاقی است. زن و شوهرهای جوان بعد از ازدواج مسئولیت های بیشتری پیدا می کنند و همین موضوع باعث می شود که به رژیم غذایی و ورزش خود بی توجه شوند. مواد غذایی در این دوران بیشتر مصرف می کنند و بی تحرک می شوند که این موضوع سبب بزرگ شدن سینه ها می شود.

استرس و اضطراب

استرس و اضطراب یکی از عوامل تاثیرگذار در بزرگ شدن سینه است. با افزایش مسئولیت خانم ها بعد از ازدواج، استرس و اضطراب آنها بیشتر می شود و این موضوع باعث می شود که تعادل هورمونی در بدن زنان بهم بخورد. با این اتفاق ممکن است سینه ها بزرگ تر شوند.

بخوانید: ۷ روش بزرگ کردن سینه (پستان)

قرص‌های ضد بارداری

یکی از دلایل بزرگ شدن سینه‌ها پس از ازدواج مصرف قرص‌های ضد بارداری است. با توجه به این که بسیاری از خانم‌ها از این روش برای پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند، تغییراتی که در اندازه سینه‌های آن‌ها پس از ازدواج دیده می‌شود قابل توجه خواهد بود. قرص‌های ضد بارداری حاوی هورمون استروژن هستند. قاعدگی و روند تخمک گذاری به تغییرات میزان هورمون استروژن در بدن مرتبط است. مصرف قرص‌های ضد بارداری سطح هورمون استروژن را در بدن ثابت نگه می‌دارد.
قرص‌های ضد بارداری علاوه بر افزایش وزن و بزرگ شدن سینه‌ها عوارضی مانند خارش، حالت تهوع، تغییر در خلق و خو و… را نیز به همراه دارند و برخی از مواقع با قطع کردن مصرف دارو این عوارض نیز از بین می‌روند. اگر می‌خواهید از این قرص‌ها برای پیشگیری از بارداری استفاده کنید، حتماً با پزشک معالج مشورت نمایید.
توجه به این نکته حایز اهمیت است که همیشه مصرف قرص‌های ضد بارداری منجر به افزایش وزن و بزرگ شدن سینه‌ها نمی‌شود؛ زیرا بدن افراد مختلف نسبت به قرص‌های ضد بارداری واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهد.
نکته: خانم‌هایی که هنگام مصرف قرص‌های ضد بارداری میزان مصرف کربوهیدرات و چربی را کاهش می‌دهند و علاوه بر انجام تمرینات ورزشی مداوم ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای در چهار روز هفته، یک رژیم غذایی متعادل حاوی مواد معدنی، فیبر و ویتامین‌ها را رعایت می‌کنند، میزان افزایش وزن کمتری نسبت به سایر خانم‌ها دارند.

بخوانید: روش های بزرگ کردن سینه در منزل | استفاده از پیاز و تربچه برای داشتن سینه بزرگ

بارداری

یکی دیگر از علت‌های بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج، بارداری است. در این دوران سطح هورمون استروژن و پروژسترون در بدن افزایش پیدا می‌کند. افزایش این دو هورمون سبب تحریک غدد شیری می‌شود و حدود ۳ یا ۴ هفته پس از بارداری، فرد نسبت به لمس سینه‌هایش حساس خواهد شد. حساسیت پذیری و تحریک سینه‌ها ممکن است تا سه ماه اول بارداری ادامه داشته باشد.
تغییرات هورمونی که در دوران بارداری در بدن رخ می‌دهد، سبب بزرگ شدن سایز سینه‌ها می‌شود؛ زیرا در دوران بارداری جریان خون و چربی ذخیره شده در ناحیه سینه افزایش پیدا می‌کند. در این دوران پوست ناحیه سینه کشیده می‌شود و ترک‌های پوستی ایجاد خواهد شد. رگ‌های ناحیه سینه نیز دیده می‌شود و نوک سینه‌ها تیره خواهد شد.
برخی از خانم‌ها لباس‌های آزاد و گشاد در دوران بارداری به تن می‌کنند. این موضوع سبب بزرگ‌تر شدن سایز سینه‌ها می‌شود. استفاده از لباس‌های مناسب سبب می‌شود که رشد سینه‌ها در دوران بارداری کنترل شده تر باشد.

رابطه جنسی

یکی دیگر از مواردی که سبب بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج می‌شود، رابطه جنسی است. رابطه جنسی سبب افزایش گردش خون در اندام‌های جنسی شده و همچنین سبب ایجاد آرئول در سینه می‌شود. این موضوع سبب بزرگ‌تر شدن سایز سینه و اندازه نوک آن خواهد شد.

بزرگ شدن سینه پس از ازدواج موضوعی است که خیلی از خانم های جوان درگیر آن هستند. این موضوع می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. رابطه جنسی یکی از مواردی است که با افزایش گردش خون در اندام های جنسی باعث تغییر سایز آنها می شود. اضطراب و استرس هم می تواند باعث بزرگ شدن سینه شود.

بخوانید: آیا سایز سینه در رابطه جنسی تاثیری دارد؟اندازه سینه مهم است؟

مطالب مشابه را ببینید!