مجله تاپ‌ناز‌

بعد از 2 روز حمام نرفتن چه اتفاقی برای پوست بدن می افتد؟

بعد از 2 روز حمام نرفتن چه اتفاقی برای پوست بدن می افتد؟

در زمان قدیمی خانه ها حمام نداشتند و مردم مجبور بودند به گرمابه بروند. اما این روزا با پیشرفت زندگی در تمام خانه ها حمام وجود دارد و دلیلی برای نرفتن به حمام وجود ندارد. اما اگر کسی بعد از 2 روز به حمام برور چه اتفاقی برای بدن و پوستش می افتد؟

آیا بدن دو روز کثیف باشد و شخص حمام نروند باعث مریضی می شود

باید بدانید که این طرز فکر به هیچ عنوان درست نیست. حتی اگر آلودگی های موجود روی پوست بدن هیچ آسیبی هم به بدن شما وارد نکنند، موجب خارش می شوند.

بعلاوه، به گفته پایگاه اینترنتی twentytwowords، انسان حدود یکهزار نوع باکتری و تقریبا ۴۰ نوع قارچ بیماری زا در بدن خود دارد. شما برای از بین بردن اینها باید حمام کرده و صابون بزنید. حتی اگر جزو کسانی نیستید که زیاد عرق می کنند هم باز فرقی ندارد و همچنان در معرض خطر باکتری ها قرار دارید.

دوش نگرفتن به این مفهوم است که این باکتری ها به حیات خود ادامه داده و منتشر می شوند. در این مواقع اگر بینی خود را بگیرید یا با دست چشمانتان را بمالید، خطر ابتلا به بیماری ها را افزایش خواهد داد.

پوست در حالت عادی چرب و شور است و اگر به طور مرتب آن را شست‌وشو ندهید موجب بدتر شدن این موارد خواهید شد.

بوی بدی که بدن بعد از دو روز می گیرد از چیست؟

این بوی طبیعی بدن نیست، بلکه بوی گازهایی هستند که باکتری ها در نتیجه مصرف پروتئین و اسیدهای چرب بدن از خود منتشر می کنند. این گازها حدود ۳۰ بوی بد متصاعد می کنند که باعث بدبوئی تن افرادی می شود که چند روز استحمام نکرده اند.

مطالب مشابه را ببینید!