مجله تاپ‌ناز‌

بهترین تجربه درمان ریزش مو مربوط به کدام روش است؟

موها ممکن است به دلایل مختلف دچار ریزش شوند. گاهی اوقات، موهای از دست رفته دوباره رشد می کنند. اما برخی از شرایط مانند تغییرات هورمونی، استرس، افزایش سن و ژنتیک باعث می شوند که موها دوباره رشد کنند. در واقع، این شرایط باعث اختلال در روند رشد موها می شوند. بنابراین، افراد دارای ریزش مو، باید تحت درمان قرار بگیرند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک دیناز با انجام روش کاشت مو، بهترین تجربه رفع ریزش مو را داشته باشید.

انواع الگوی ریزش مو چیست؟

ریزش مو دارای انواع مختلف است. برخی از انواع ریزش مو شایع و برخی نادر هستند و هر کدام علل زمینه ‌ای متفاوتی نیز دارند. از متداول ترین انواع ریزش مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • الوپسی اینولوشنال: موهای افراد دارای این نوع ریزش مو، به مرور نازک می شود و از بین می رود. افزایش سن می تواند یکی از دلایل این نوع ریزش مو باشد. در واقع، در ریزش مو آلوپسی اینولوشنال میزان فولیکول های مو تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
یک آقا در حال دست کشیدن روی سر خود
 • الوپسی اندروژنیک: یک نوع ریزش مو ارثی، آلوپسی آندروژنیک است. این نوع ریزش مو می تواند، افراد در سنین مختلف ‏را درگیر کند. به آلوپسی آندروژنیک نوعی طاسی با الگوی ریزش مو مردانه در زنان نیز، گفته می شود. ‏ در این نوع ریزش مو، میزان تراکم مو در سر، کاهش پیدا می کند. در واقع، رایج ترین نوع ریزش مو، آلوپسی اندروژنتیک است.

فولیکول های مو در افراد مبتلا به این عارضه از بین می روند. ریزش مو مربوط به آلوپسی آندروژنیک به تدریج اتفاق می اُفتد. در حالی که برخی از افراد ممکن است، در اوایل بلوغ ریزش مو را تجربه کنند، برخی دیگر ممکن است تا میان سالی متوجه علائم نشوند.

 • الوپسی آره آتا: آلوپسی آره آتا، نوعی بیماری مربوط به سیستم دفاعی و ایمنی است. ریزش مو در این الگو به دلیل ژنتیک رخ می دهد. فرد به دلیل اختلال ایمنی با مشکل ریزش مو مواجه می شود. ریزش مو با الگوی آلوپسی آره آتا در کودکان، خانم ها و آقایان قابل مشاهده است. ریزش مو در نواحی مختلف سر و ‏بدن رخ می دهد. ‏
 • الوپسی کششی: ریزش مو آلوپسی کششی بیشتر در افرادی رخ می دهد که موهای خود را به شکل دم اسبی می بندند. ‏بستن مو به این طریق باعث جدا شدن موها از ریشه می شود. این نوع الگوی ریزش مو به شکل ریزش ‏در ناحیه شقیقه قابل مشاهده است. ‏
قبل و بعد ریزش مو

روش های درمان ریزش مو

انواع روش ها برای درمان ریزش مو، مورد استفاده قرار می گیرند. پزشک پس از بررسی نوع پوست و مو فرد و علت و میزان ریزش مو، روش درمان ریزش مو مناسب را مشخص می کند. حتی اگر ریزش مو ارثی باشد، درمان هایی وجود دارد که می تواند، به کاهش یا درمان ریزش مو کمک کند. در صورت امکان، با پزشک خود صحبت کنید تا نگرانی های شما را برطرف کند. از روش های درمان مشکل ریزش مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان با داروهای خوراکی: اگر ریزش موی شما ناشی از بیماری زمینه ای باشد، درمان بیماری ضروری خواهد بود. اگر داروی خاصی باعث ‏ریزش مو شده است، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که مصرف آن را برای چند ماه متوقف کنید‎.‎‏ ‏داروهای قابل استفاده برای درمان الگوی ریزش و طاسی مو، شامل ماینوکسیدیل، فیناستراید و اسپیرونولاکتون ‏هستند. ‏
 • درمان با داروی موضعی: گاهی اوقات، پزشک برای درمان ریزش مو مصرف داروهای موضعی را تجویز می کند. داروهای موضعی می توانند به مرور زمان، ریزش مو با الگوهای مختلف را درمان کنند. معمولاً از کرم‌ها، ژل‌ها، محلول‌ها یا فوم‌های موضعی برای درمان ریزش مو استفاده می شود که مستقیماً روی پوست سر مالش داده می شوند.ماینوکسیدیل به عنوان داروی موضعی برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد. داروهای موضعی باید به صورت مستقیم روی پوست سر قرار بگیرند.
ریزش موهای یک مرد
 • مزوتراپی مو: در روش مزوتراپی، مواد مختلف به ریشه موها تزریق می شود. در مزوتراپی با تزریق انواع ویتامین ها و پروتئین ها به ریشه مو، موها دوباره رشد می کنند. در واقع، مزوتراپی با رشد مجدد فولیکول ها و تقویت سر، به رشد موها کمک می کند.
 • میکرونیدلینگ مو: اگر دچار ریزش مو شده اید، شاید پزشک برای شما روش میکرونیدلینگ را پیشنهاد دهد. تحریک و بازسازی فولیکول ها با استفاده از این روش منجر به رشد مجدد موها می شود. پزشکان با انجام روش میکرونیدلینگ و تقویت پوست سر، مانع از ریزش موها می شوند.
 • پی ار پی: تقویت ریشه موها می تواند، از ریزش مو جلوگیری کند. در این روش با استفاده از پلاسمای غنی شده از پلاکت، موها دوباره رشد می کنند. پزشکان پس از بررسی علل و میزان ریزش مو، روش مناسب درمان ریزش مو را برای فرد مشخص می کنند.
 • کاشت مو طبیعی: یکی از بهترین روش ها برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند، کاشت مو به صورت طبیعی است. کاشت مو بهترین انتخاب برای افرادی است که دچار ریزش مو ناشی از ژنتیک و ارث شده اند. کاشت مو به صورت طبیعی به روش های مختلف انجام می شود.در پروسه کاشت مو از طریق برداشت فولیکول از بانک مو، موها دوباره ترمیم و احیا می شوند. به منظور کاشت مو تخصصی باید در کلینیک از دستگاه های پیشرفته و مجهز استفاده شود، تا روند درمان اثربخشی بیشتر داشته باشد.
بررسی موهای ریخته شده یک خانم
 • لیزر: لیزدرمانی یکی از روش های نوین برای رفع ریزش مو است. لیزر باید در مراکز معتبر و به وسیله دستگاه های مجهز انجام شود. در صورتی که لیزر برای رفع ریزش مو در کلینیک های غیرمعتبر انجام شود، احتمالاً دچار عوارض جانبی خواهید شد. پس از انجام لیزر، موهای شما دوباره رشد می کند و ضخیم و پرپشت می شود.

کدام روش درمان ریزش مو، موثرتر است؟

به طور معمول، اثربخشی کاشت مو برای درمان ریزش مو و کم پشتی موها بیشتر از سایر روش ها است. از آن جایی که کاشت مو روشی کاملاً تخصصی است، باید حتماً در مراکز معتبر انجام شود. پزشکان با استفاده از دستگاه های پیشرفته و از طریق برداشت مو از نواحی دیگر بدن، پروسه کاشت مو را انجام می دهند. کاشت مو در مقایسه با سایر روش های درمان ریزش مو پرهزینه تر است، ولی این روش اثربخشی بیشتری دارد.

ریزش مو یک خانم

کلام اخر

با توجه به اینکه چه چیزی باعث ریزش مو شده است، ریزش مو ممکن است، موقت یا دائمی باشد. اگر با مشکل ریزش مو مواجه شده اید، هیچ جای نگرانی نیست. امروزه برای درمان ریزش مو از روش های مختلف استفاده می شود. مزوتراپی، میکرونیدلینگ، لیزر، پی ار پی و کاشت مو جزو روش های متداول برای درمان ریزش مو محسوب می شوند. اما کاشت مو به عنوان بهترین روش برای برطرف کردن ریزش مو شناخته شده است.

 شما می توانید، کاشت مو با استفاده از تجهیزات پیشرفته و آمریکایی را به کلینیک دیناز بسپارید. در کلینیک دیناز، پروسه کاشت مو به بهترین نحو توسط متخصصین مجرب انجام می شود. پس همین حالا برای درمان ریزش مو با شماره های کلینیک تماس گرفته و نوبت معاینه دریافت کنید. با کاشت به موقع مو می توانید از ریزش مجدد موها تا حد زیادی جلوگیری کنید.

مطالب مشابه را ببینید!