مجله تاپ‌ناز‌

بهترین روانشناسان زن در اهواز

بهترین روانشناسان زن در اهواز

دکتر روانشناس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا می‌توانید روانشناسی حرفه‌ای در اهواز معرفی کنید؟ تابه‌حال سابقه مراجعه به این دسته پزشکان را داشته‌اید؟

روانشناسی به‌منزله مطالعه علمی رفتار و فرایندهای ذهنی است. اهمیت مطالعه روانشناختی، این روزها بیش از هر دوره دیگری ارزشمند و قابل احترام است چراکه کاربردهای این رشته حول محور محافظت از افراد دربرابر تنش‌های جسمی و روحی می‌چرخد.

مسلما همه شما با این گرایش تحصیلی و شغلی اندک آشنایی دارید. ما نیز در تکمیل دانسته‌های شما مطالبی را در این مقاله گرد آورده‌ایم که قطعا مفید خواهند بود.

چرا به دکتر روانشناس نیاز داریم؟

بهترین روانشناسان زن در اهواز

همه ما بلااستثنا در مقاطعی از زندگی خود به‌دلایل مختلفی همچون شکست در روابط، از دست‌دادن یک عزیز، مشکلات اقتصادی، قبول‌نشدن در امتحانات و چالش‌های کسب‌وکار دچار نوسانات خلقی می‌شویم.

طبیعی است که نتوانیم درمورد همه مسائل و تجربیات زندگی‌مان به‌طور عینی و منطقی قضاوت کنیم اما خوشبختانه همیشه در مسیر کسانی هستند که هدایت‌گر راه ما باشند.

نمونه بارز آن روانشناسانی هستند که به ما کمک می‌کنند تا به مسائل دیدگاهی عمیق و ریشه‌ای داشته باشیم. خودمان را بشناسیم، توانایی‌هایمان را باور کنیم و آنچه که روان‌مان را می‌آزارد بهتر حل کنیم.

البته مراجعه به روانشناس و کلینیک‌های مشاوره فقط برای زمان‌هایی نیست که دچار بحران می‌شویم. کسی که می‌خواهد مرزهای سالم روانی ایجاد کند، می‌تواند به‌طور مداوم با پزشک خود در ارتباط باشد. درست نمی‌گوییم؟

پشتیبانی روانی در اهواز با بهترین دکتر روانشناس

انتخاب روانشناس مسئله‌ای زمان‌بر است که برای هر فردی متفاوت خواهد بود. قطعا برای همه افراد مهم است دکتری که انتخاب می‌کنند به روش‌های درمانی تسلط کامل داشته باشد، با بیمار رابطه صمیمی برقرار کند و هزینه جلسات برای او مقرون‌به‌صرفه باشد.

ما در ادامه پزشکانی را در اهواز معرفی کرده‌ایم که قطعا برای ساکنین این شهر انتخابی ایده‌آل خواهند بود‌. همچنین شما می‌توانید از طریق وبسایت دکترتو برای یافتن بهترین دکتر روانشناس اهواز اقدام کنید.

 • دکتر هستی اصلان‌پور کل بلندی: ایشان درمانگر تخصصی کودک و نوجوان هستند که در حل اختلالات یادگیری و آموزش مهارت‌های زندگی خدمت رسانی می‌کنند. مطب این پزشک در اهواز، کیانپارس، خیابان 2 شرقی قرار دارد.
 • دکتر سمیرا اسکندری: ایشان با مدرک کارشناس ارشد روانشناسی، در آموزش مهارت‌های ارتباطی، زوج‌درمانی، مشاوره تحصیلی و‌ شخصیت شناسی خدمت‌رسانی می‌کند. مطب این پزشک در اهواز، کیانپارس، نبش میهن شرقی و جنب آزمایشگاه دکتر قرار دارد.
 • دکتر عفاف کریمی‌پور: حوزه تخصصی ایشان در ارائه مشاوره روانشناختی، مشاوره، حل تعارضات ازدواج، مدیریت رفتار و بهداشت روانی است. مطب این دکتر روانشناس در اهواز، کیانپارس، پهلوان غربی، ساختمان بوعلی سینا، طبقه 8 و کلینیک نگرش قرار دارد.
 • دکتر مریم قنبرپور: ایشان روان‌درمانگر کودک و نوجوان هستند و بیش از 22 سال سابقه کار دارند. مطب این پزشک باتجربه در اهواز، خیابان شریعتی، نبش خیابان جهانیان، ساختمان صبا، طبقه 4، واحد 12، کلینیک روانشناختی پردیس واقع است.
 • دکتر پریا نریمیسا: خدمات ایشان در زمینه‌هایی همچون سکس‌درمانی، تست‌های شخصیتی، اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی و درمان‌های تحلیلی و روانکاوی ارائه می‌شود. مطب این پزشک در اهواز، کیانپارس، بین خیابان 2 و 3 شرقی ، کلینیک آریان واقع است.
 • دکتر مینا محمودی‌تبار: ایشان در حوزه‌های مشاوره فردی، مشاوره ازدواج، زوج‌درمانی و مشاوره تحصیلی آماده خدمت رسانی هستند. مطب این پزشک در اهواز، زیتون کارمندی، خیابان حجت، جنب بانک پارسیان، مجتمع پزشکی سهیل و طبقه 4 واقع است.
 • دکتر مهران محمودی کوهی: تخصص ایشان در زمینه مهارت کودک‌پروری، تربیت جنسی، مشاوره فردی و آموزش انواع مهارت‌های زندگی است. مطب این پزشک در اهواز، کیانپارس، خیابان 12 غربی، فاز اول، مجتمع پرستو، طبقه 5، واحد 10 قرار دارد.

ویژگی‌های برجسته دکتر روانشناس خوب

بهترین روانشناسان زن در اهواز

انتخاب یک روانشناس با توجه به برخی ویژگی‌ها پروسه‌ای حساس و تاثیرگذار است که نقش ویژه‌ای را در تغییر شرایط روحی و روانی افراد ایفا می‌کند. برای اینکه بتوانید نتیجه مطلوبی از جلسات مشاوره خود دریافت کنید، لازم است برخی شاخصه‌ها را اولویت انتخاب یک دکتر خوب قرار دهید. در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

 • روانشناس شما با انواع مقوله‌های درمانی آشنا و به مهارت‌هایی در زمینه رفتار انسانی، ارزیابی سلامت روانی، تشخیص و درمان مسلط باشد.
 • روانشناس باید از رویه‌های معتبر علمی جهت تغییر مسیر افکار، احساسات و رفتار انسان به‌سمتی مثبت استفاده کند.
 • توانایی برقراری رابطه متحد با بیمار بر پایه اعتماد تا به او کمک کند احساسات و الگوهای رفتاری خود را در جهتی مثبت توسعه دهند.
 • توانایی ایجاد یک محیط حمایتی تا بیمار به‌صورت بی‌پرده مسائل محرمانه خود را بازگو کند‌.
 • تسلط به جنبه‌های هویتی بیمار و تجویز یک روش درمانی سازگار با او

در اولین جلسه مشاوره با دکتر روانشناس چه بگوییم؟

قوی‌ترین احتمال یک درمان موفق، اتحاد و ارتباط موثر با درمانگر است. شما باید بتوانید با صراحت درمورد مشکلات، نیازها، رویدادهای اخیر زندگی خود، تروماها و خیلی از موارد دیگر صحبت کنید تا روانشناس مسیر درمانی مناسب‌تری را برای شما در نظر بگیرد.

اگر مطمئن نیستید که با پزشک خود دقیقا راجع‌به چه مسائلی صحبت کنید، مواردی را که بیان می‌کنیم به خاطر بسپارید.

 • از جنبه‌های مثبت و منفی روابط خود با اطرافیان (دوست، خانواده، پارتنر، همسر) صحبت کنید تا روانشناس امکان کشف الگوهای ارتباطی شما را داشته باشد.
 • از تاریخچه مشکلات فعلی خود و رویدادهای مثبت و منفی که منجر به تغییرات احساسی در شما شده‌اند، حرف بزنید.
 • از بیان تاریخچه پزشکی و داروهایی که مصرف می‌کنید غافل نشوید.
 • جزئیات زندگی روزمره خود را بیان کنید تا روانشناس فرصتی برای واکاوی خلق‌وخوی رفتاری و عاطفی شما داشته باشد.
 • محرک‌هایی که موجب آزار روانی شما هستند را بشناسید و با روانشناس در میان بگذارید تا راهی برای مدیریت واکنش‌های شما انتخاب شود.
 • حتی از علت مراجعه خود به روانشناس هم صحبت کنید. اینکه چه عاملی شما را به‌سمت درمان سوق داد؟ بیان این موضوع، روشی عالی برای تعیین هدف مشترک شما و دکتر است.

جمع‌بندی

تابه‌حال پیش آمده که هنگام انتخاب دکتر روانشناس سردرگم شده باشید؟ یا نتوانید خصوصیات یک درمانگر خوب را تشخیص دهید؟

انتخاب روانشناس واقعا سخت و پیچیده است چراکه باید ویژگی‌های بسیاری را در نظر بگیرید که یکی از آنها اخلاق حرفه‌ای و پایبندی به مهارت‌هایی است که پزشک شما را از سایر پزشکان متمایز می‌کند.

اگر می‌خواهید در راستای ارتقای کیفیت زندگی و سلامت روان خود قدمی بردارید، پیشنهاد ما انتخاب روانشناس از تیم قدرتمند دکترتو است. این مجموعه با دارابودن بهترین کادر از روان‌درمانگرها، آماده ارائه خدمات روانشناسی به شما عزیزان است.

مطالب مشابه را ببینید!