مجله تاپ‌ناز‌

بهترین عطر با رایحه خنک و شیرین + [ 16ادکلن زنانه و مردانه ]

عطر با رایحه شیرین و خنک

تنوع طبع و رایحه در دنیای عطر و ادکلن بسیار متنوع است. عطرها می‌توانند طبع خنک، گرم و معتدل داشته باشند و برای شکل‌گیری هر یک از این حس و حال‌ها در یک عطر، هزاران هزار اسانس طبیعی و مصنوعی وجود دارد که با ترکیب شدن، روایح متنوعی را برای عطرها به وجود می‌آورند. انواع عطر با رایحه شیرین و خنک از جمله پرطرفدارترین فضاهای غالب بر عطرها هستند و عده زیادی از مردم این سبک عطر را می‌پسندند

رایحه خنک و شیرین در عطرها

عطرهایی با طبع خنک به طور عمده در فصل تابستان استفاده می‌شوند، چرا که این عطرها از پخش بو و ماندگاری کم‌تری نسبت به عطرهای گرم برخوردار هستند و در وهله اول، استفاده از آن‌ها در فصل سرما باعث می‌شود رایحه آن‌ها به خوبی پخش نشود. دلیل دیگر این است که عطرهای خنک، برای گرمای سوزان فصل تابستان بسیار مناسب بوده و رایحه تندی ندارند که با پخش شدن در هوای گرم، باعث اذیت و آزار شود. همچنین بیشتر مردم دوست دارند در فصل تابستان از عطرهای شیرین استفاده کنند، چرا که حس و حال تابستان، حس و حالی گلی و میوه‌ای بوده و بسیاری از میوه‌های تابستانه شیرین هستند. از این رو، عطر با رایحه سرد و شیرین کاملاً القا کننده احساس نشاط و سرزندگی در تعطیلات تابستانه هست.

معرفی بهترین عطرهای خنک و شیرین مردانه

1. شنل الور هوم ادیشن بلانش

رایحه عطر الور هوم ادیشن بلانش از برند شنل، چوبی و بسیار خلوت است. در ابتدای بوییدن این عطر شنل بوی ترنج و لیمو ترش احساس شده و در ادامه می‌شود رایحه چوب صندل سفید، وانیل و خس خس را احساس کرد. علت محبوبیت این عطر بسیار شیک نیز همین سادگی آن است، که در عین حال باعث جذبه و قدرت رایحه آن شده است.

2. کازاموراتی سرژف مفیستو

یکی از محبوب‌ترین عطرهای سری کازاموراتی برند ایتالیایی سرژف، مفیستو است. این عطر شیرین و خنک مردانه، در کنار حس تابستانه و سرزنده خود، حال و هوایی بسیار سلطنتی داشته که در بین تمامی عطرهای سری کازاموراتی مشترک است. نت‌های مرکباتی عطر مفیستو شامل ترنج، لیمو ترش و گریپ فروت هستند و در کنار روایح گلی مثل رز، زنبق، اسطوخودوس و همچنین روایح چوبی، یک عطر مردانه بسیار جذاب و خواستنی ساخته‌اند.

عطر کازاموراتی زرجف مفیستو

3. لویی ویتون ایمجینیشن

ایمجینیشن هم مثل بسیاری از عطرهای خنک مردانه، رایحه‌ای مرکباتی دارد و از نت‌های ترنج، پرتقال، بالنگ و گیاهان و گل‌هایی مثل بهار نارنج، دارچین، زنجبیل، چوب گایاک و چای تشکیل شده است. این فضای مرکباتی معطر، ترکیبی بسیار دل‌انگیز و آرامش بخش را برای این ادکلن با رایحه شیرین و خنک  به ارمغان آورده است، که موجب شادی و احساس امنیت در شخصی که از آن استفاده کرده و همچنین اطرافیان او می‌شود.

4. آمواج اوپوس 5

عطرهای سری اوپوس برند آمواج همگی حس و حالی نئو کلاسیک دارند و از این رو، کمتر کسی از آن‌ها استفاده روزمره می‌کند. اوپوس 5 عطری بسیار شیک، مجلسی و اشرافی است که پرستیژی بسیار مردانه و باشکوه دارد. این ادکلن با رایحه خنک و شیرین و شرقی گلی، حس و حالی اشرافی از سرزمین‌های گرم خاورمیانه دارد و خنکای بادهای موسمی این منطقه را یادآور می‌شود. نت‌های رز، زنبق، یاس و فضای اشرافی این عطر را قوی‌تر می‌کنند و مشک زباد و عود که در رایحه پایه این عطر نهادینه شده‌اند، فضایی شرقی به وجود آورده‌اند.

5. مون بلان استار واکر

مثل هر عطر چوبی دیگر، عطر استار واکر از برند مون بلان نیز با روایح مرکباتی ترنج و نارنگی ماندارین آغاز می‌شود. در ادامه در کنار این فضای سرزنده مرکباتی، رایحه استار واکر حس و حالی ادویه‌ای به خود گرفته و در کنار روایح چوبی چوب خیزران‌، مشک‌، سدر و چوب صندل سفید، به دلیل وجود نت‌های کهربا، جوز ، درخت نراد و زنجبیل، رایحه این عطر فضایی جدی‌تر و جذاب‌تر به خود گرفته و جذبه آن بالا می‌رود.

عطر مون بلان استارواکر

6. پارفومز د مارلی سدلی

عطر سدلی از برند پارفومز د مارلی، رایحه‌ای چوبی و معطر دارد. در لایه اولیه ترکیب چوبی معطر این عطر، مثل بسیاری از امثال آن، نت‌های مرکباتی مثل ترنج، نارنگی ماندارین، لیمو ترش و گریپ فروت به مشام می‌رسد، که با ته بویی از نعنا، احساس بسیار خوشایندی شبیه به مکیدن آب نبات‌های خوشمزه و رنگی را القا می‌کند. در ادامه فضا کمی سنگین‌تر شده و با ورود روایح گیاهی اسطوخودوس، شمعدانی، رزماری، صمغ کندر، نعناع هندی، خس خس، سدر، چوب صندل سفید و کشمران، رایحه این ادکلن مردانه با رایحه خنک و شیرین پیچیدگی بیشتری به خود گرفته و در کنار شیرینی لذت بخش خود، احساسی از تلخی سبکی که جذبه مردانه را القا می‌کند، به مشام ما می‌رساند.

7. بولگاری من وود نرولی

عطر وود نرولی از برند بولگاری، رایحه‌ای چوبی گلی مشکی داشته و ترتیب احساس شدن روایح آن در لایه‌های مختلف عطر نیز، به همین ترتیب است. در لایه اول که در ابتدای اسپری کردن این عطر به مشام می‌رسد، نت‌های ترنج و بهار نارنج وجود دارند که فضایی چوبی را تلقی کرده و از ابتدا فضای کلی عطر را روی احساس قدم زدن در باغی پر از درخت و گل، بنا می‌کند. در لایه میانی سدر و شکوفه پرتقال و در لایه پایه این عطر مشک، کهربا و عنبر احساس شده و بوی گل‌ها و مشک را به خوبی به این عطر شیرین غالب می‌کنند.

8. دیور هوم اسپرت

عطر دیور هوم اسپرت هم رایحه‌ای چوبی مرکباتی دارد و برای استفاده روزمره بسیار مناسب است. این عطر با رایحه خنک و شیرین مردانه دارای ساختاری بسیار جوانانه و سرزنده است. نت‌های ترنج، لیمو ترش و گریپ فروت در ابتدای بوییدن رایحه این عطر، احساس شادابی خوشایندی را منتقل می‌کند و در ادامه با ورود رایحه خس خس، سدر و زنجبیل کمی فضای تند و ادویه‌ای به خود می‌گیرد. اما در کل عطر بسیار ملایمی بوده و مطابق سلایق گسترده‌ای است. در آخر هم رایحه آن با اسطوخودوس، چوب صندل سفید و رزماری به آرامش و ثبات می‌رسد.

9. دانهیل آیکون ریسینگ

عطر آیکون ریسینگ از برند دانهیل، فضای سبز و خنکی دارد که احساس بسیار خوشایند و دلپذیری را منتقل می‌کند. ادکلن مردانه با رایحه خنک و شیرین که با نت‌های مرکباتی ترنج و گریپ فروت آغاز شده و در ادامه روایح دلپذیر و آرامش بخش گیاهی و چوبی مثل هل، اسطوخودوس، چوب گایاک، خس خس و شکوفه پرتقال به آن‌ها اضافه می‌شوند و فضایی شبیه به رانندگی کردن در یک پارک جنگلی خنک و مه گرفته را القا می‌کنند.
این عطر بسیار رایحه خاص و دوست داشتنی داشته و در بین آقایان طرفدار بسیار زیادی دارد. علاوه بر این، خانم‌ها هم عاشق این هستند که شریک عاطفی آن‌ها از این عطر استفاده کند!

عطر دانهیل آیکون ریسینگ

معرفی بهترین عطرهای خنک و شیرین زنانه

1. ویکتوریا سکرت بامشل

عطر بامشل از برند آمریکایی معروف ویکتوریا سکرت، عطری گلی میوه‌ای با طبع خنک است که بین خانم‌ها طرفداران بسیار زیادی دارد. این عطر شیرین و خنک زنانه که در سال 2010 به بازار عرضه شده است، حس و حالی بسیار شاداب و پرنشاط را القا کرده، که آن را برای استفاده گستره سنی وسیعی مناسب می‌کند. به دلیل وجود نت‌های میوه‌ای و ترش و شیرین پرتقال، گریپ فروت، توت فرنگی و آناناس، این محصول گزینه بسیار مناسبی برای دختران نوجوان و جوان هست. همچنین نت‌های گلی یاس، گل برف، گل صدتومانی و ارکیده نیز شیرینی خاص و دلچسبی به رایحه آن می‌دهند.

عطر ویکتوریا سکرت بامبشل

2. ورساچه دیلن بلو

عطر زنانه دیلن بلو، عطری گلی میوه‌ای بسیار خاصی است که عطار آن، در مورد آن چنین گفته “دیلن بلو را برای احترام به زنانگی ساختم.” نت‌های میوه‌ای سیب، انگور فرنگی سیاه و هلو، شکوه و وقاری زنانه را در لایه‌های اولیه رایحه این عطر بازتاب می‌کنند. نت‌های گلی و گیاهی خاصی در کنار بوی این میوه‌های دلچسب نیز به رایحه دیلن بلو جلا می‌دهند. از جمله این نت‌ها می‌توان شبدر، گل فراموشم نکن، رز و یاس را نام برد.

3. تام فورد الکتریک چری

عطر الکتریک چری یکی از محصولات جدید برند تام فورد است که در حقیقت یونیسکس بوده، اما بیشتر طبق سلیقه خانم‌ها طراحی شده و توسط آن‌ها خریداری می‌شود. بهترین عطر خنک و شیرین زنانه در پایه نت گیلاس و آلبالو بنا شده و حس و حالی بسیار شیطنت‌آمیز و پر جنب و جوش را القا می‌کند. در کنار این نت‌های ترش و شیرین، نت‌هایی برای به تعادل رساندن آن‌ها نیز وجود دارند، تا وقار بیشتری را چاشنی احساس شیطنت غالب بر این عطر بکنند. از جمله این نت‌ها می‌توان زنجبیل، مشک و فلفل صورتی را نام برد.

عطر تام فورد الکتریک چری
Electric Cherry Eau de Parfum Women and Men Tom Ford

4. ایو سن لوران مون پاریس

مون پاریس عطری گلی میوه‌ای از برند ایو سن لوران است، که این‌طور توصیف می‌شود ؛ “ترکیبی از عشق، قدرت، تعهد در عین آزادی”. این عطر طرفداران بسیار زیادی داشته و می‌توان گفت که از جمله محبوب‌ترین عطرهای برند ایو سن لوران است. نت‌های میوه‌ای در لایه اولیه رایحه این عطر، شامل ترنج، پرتقال، نارنگی، توت فرنگی، تمشک و گلابی هستند، که حس و حالی بسیار پرانرژی را از یک عشق پر از هیجان منتقل می‌کنند.
در ادامه با ورود نت‌های گلی یاس، شکوفه پرتقال، گل صدتومانی، گل تاتوره، مشک، وانیل، نعناع هندی و خزه درخت بلوط، کمی آرامش و ثبات بیشتر به رایحه این ادکلن خنک و شیرین زنانه وارد شده و مفهوم تعهد و وفاداری را بازتاب می‌کنند.

5. لالیک لامور

لامور، یکی از محبوب‌ترین محصولات برند لالیک است که با رایحه‌ای چوبی – گلی – مشکی، خاص و متفاوت‌ترین ادکلن خنک و شیرین زنانه به شمار می‌رود. در لایه ابتدایی این عطر در کنار رایحه واضح و پررنگ رز، رایحه چوبی – مرکباتی ترنج و بهار نارنج نیز احساس می‌شود، که احساسی از آرامش و امنیت را می‌توان در عین سرزندگی از آن‌ها دریافت کرد. در لایه میانی عطر گل‌های یاس، گاردنیای یاسمنی و گل مریم پررنگ‌تر شده و در آخر، مشک، سدر و چوب صندل سفید هستند که به این عطر ثبات می‌بخشند.

6. هالووین بلو دراپ

هالووین دراپ یک عطر اسپانیایی از برند جزوز دل پوزو است که رایحه‌ای گلی دارد. این عطر از روایح گلی اسطوخودوس، بنفشه، یاس و گل‌های سفید تشکیل شده و حس و حالی به رنگ بنفش یاسی و ترکیب آن با رنگ خالص سفید دارد. حس و حالی شبیه به تجربه روزی پر از آرامش، در کنار عزیزان. رایحه ضعیفی از مرکبات و برخی روایح چوبی نیز که در رایحه این عطر احساس می‌شود، احساس حضور در طبیعت را در این عطر تشدید می‌کند.

عطر جسوس دل پوزو هالووین بلو دراپ

7. تیزیانا ترنزی کیرکه

یک ادکلن زنانه با رایحه خنک و شیرین که می‌توان از آن هم در بهار و هم در تابستان و حتی در روزهای نسبتاً گرم‌تر فصل پاییز استفاده کرد. در نتیجه، تقریباً عطری روزمره به حساب می‌آید. این عطر میوه‌ای یونیسکس ترکیب جالبی از نت‌ها را در خود جای داده است. در کنار نت‌های میوه‌ای هلو، انگور فرنگی، تمشک و گلابی که حس و حال تابستانه به این عطر می‌دهند، نت‌های گلی و گیاهی گل برف، وانیل، نعناع هندی، چوب صندل سفید و گل آفتاب پرست نیز در آن احساس شده و حتی احساسی صابونی در لایه‌های میانی آن، حس وجود نت ماسه دریا را القا می‌کند.

جمع بندی

شناخت داشتن از عطرهای مختلف این کمک را به شما می‌کند که در هنگام خرید عطر، موارد زیادی را بشناسید و بتوانید با توجه به موقعیت و سلیقه خود، مواردی را انتخاب کنید. ما همواره در تلاش هستیم تا جهت بهبود اطلاعات شما عزیزان در مورد انواع عطرهای مختلف، مطالبی را تهیه و عرضه کنیم. 

مطالب مشابه را ببینید!