مجله تاپ‌ناز‌

معرفی بهترین ویزاهای آمریکا برای دریافت گرین کارت برای ایرانیان

مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از افراد در سراسر جهان یک آرزو و هدف زندگی است. اما متقاضیان برای ورود به آمریکا به مجوز و مدارک لازم از جمله ویزا نیاز دارند. ویزاها نقش بسیار مهمی در مهاجرت و سفر به ایالات متحده آمریکا به عهده دارند. با توجه به اینه برای ورود و اقامت به آمریکا، ویزاهای مختلفی تعریف شده اند، لذا آشنایی با انواع ویزاهای آمریکا و نحوه دریافت آن ها به آگاهی و انتخاب ویزای مناسب برای هر شخصی به دقت زیادی نیاز دارد. در این مقاله، انواع ویزاها تعریف و شرایط و نحوه دریافت آن‌ها برای ورود به آمریکا بررسی می‌شود.

مهاجرت به آمریکا:

مهاجرت به آمریکا به دلیل مزایای فراوان در حوزه های گوناگون زندگی فردی و اجتماعی به یک محبوب ترین مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است. برخی از مهمترین دلایل انتخاب آمریکا برای مهاجرت از سراسر دنیا و بویژه از طرف ایرانیان شامل وارد زیر می باشند:

فرصت‌های شغلی: آمریکا بازار کار بزرگ و چندگانه دارد که فرصت‌های شغلی بسیاری را برای افراد از سراسر جهان فراهم می‌کند. این کشور به عنوان یک مرکز برتر برای فناوری، نوآوری، کارآفرینی و تجارت شناخته می‌شود و این برای مهاجران فرصت‌های بیشماری را به همراه دارد.

آموزش و تحصیلات: دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی آمریکا به عنوان مراکز برتر آموزش عالی در سراسر جهان شناخته می‌شوند و فرصت‌های تحصیلی و پژوهشی بسیاری را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند.

سیستم بهداشتی و درمانی: آمریکا دارای یک سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته است که به همه افراد، از جمله مهاجران، خدمات ارزشمندی را ارائه می‌دهد.

زندگی فرهنگی چندگانه: آمریکا یک کشور با تنوع فرهنگی بسیار بالا است که افراد مختلف از اقوام و فرهنگ‌های متنوع را به هم پیوند می‌دهد.

حقوق شهروندی و حمایت قانونی: کشور آمریکا دارای یک سیستم حقوقی پایه‌گذاری شده مبتنی بر اصول حقوق بشر و حقوق مدنی است. افراد در این کشور از حقوق مدنی و سیاسی بسیاری برخوردار هستند.

تعریف ویزا آمریکا:

ویزا ابزاری قدرتمند و الزامی برای مهاجرت و اقامت در آمریکا هستند. ویزاهای آمریکا بر اساس مدت اقامت در آمریکا به دو نوع ویزاهای دائمی (Immigrant Visa) و ویزای غیرمهاجر (Nonimmigrant Visa) تقسیم بندی می شوند. ویزای دائمی به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند به طور دائمی در ایالات متحده زندگی کنند و برای شهروندی این کشور در آینده درخواست بدهند، در مقابل ویزای غیرمهاجر به افرادی تعلق می گیرد که با هدف مشخص، درخواست اقامت موقت در آمریکا را دارند. این افراد، پس از پایان مدت ویزا، از نظر قانونی ملزم به ترک آمریکا هستند.

انواع ویزاهای آمریکا:

از مهمترین و پرطرفدارترین انواع ویزاهای آمریکا نزد ایرانیان، که دریافت آن ها به معنی مجوز ورود و اقامت در این کشور می باشند، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و کاری و ویزای توریستی می باشند.

ویزای تحصیلی در آمریکا: چرا مهاجرت به آمریکا به قصد تحصیل ارزشمند است؟

تحصیل در آمریکا، یکی از مسیرهای معتبر و محبوب برای مهاجرت به آمریکا بین دانشجویان بین‌المللی است. با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، دانشجویان فرصتی استثنایی برای دستیابی به آموزش عالی در موسسات آموزشی برتر جهان را به دست می آورند و تجربه زندگی در یک فرهنگ متنوع و پویا را در تجربه می کنند. فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی آمریکا معمولاً دسترسی به فرصت‌های شغلی و حرفه‌ای بیشتری دارند. این امر به آن ها امکان می دهد در بازار کار بین‌المللی رقابت کنند و به توسعه حرفه‌ای و شخصی خود بپردازند. در ادامه این مبحث، به انواع ویزاهای تحصیلی، مدارک و شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزاها می پردازیم.

ویزای تحصیلی آمریکا

image 29

سه نوع ویزای تحصیلی F-1، M-1 و J-1 در آمریکا تعریف شده اند که ویزای نوع F-1 ، رایج ترین آن هاست. برای اخذ ویزای تحصیلی در هر یک از مقاطع تحصیلی، متقاضیان باید به دریافت نامه پذیرش از موسسه آموزشی یا دانشگاه مقصد اقدام نمایند. مقاطع تحصیلی در آمریکا شامل: مدارس ابتدائی و دبیرستان، دوره های کالج، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره فوق دکتری می باشند. مهارت زبان انگلیسی متقاضی، ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبل، معدل تحصیلی قابل قبول از شرایط کلی تحصیل در آمریکا به حساب می آیند. یا این حال، مدارک مورد نیاز برای اپلای تحصیلی به مقطع آموزشی، دانشگاه یا موسسه آموزشی و رشته تحصیلی مورد تقاضا بستگی دارند.

اما بطور کلی دانشگاه از متقاضیان ریزنمرات مقاطع قبلی، رزومه آکادمیک و پژوهشی، نمره زبان، انگیزه نامه، هزینه های پرداخت شده و … را دریافت می نماید. مدارک لازم در مقاطع تحصیلی عالی به صورت زیر است:

الف) مقطع کارشناسی: برای دریافت مدرک کارشناسی در آمریکا، داوطلبان باید دارای مدرک دیپلم با معدل قابل قبول باشند. همچنین نمرات آزمون های زبان انگلیسی مانند TOEFL یا IELTS، نمرات آزمون هایی مانند SAT یا ACT ، انگیزه نامه و توصیه نامه قابل قبول ارائه دهند.

ب) کارشناسی ارشد: برای ورود به برنامه‌های کارشناسی ارشد، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر باشند. نمره‌های مناسب در آزمون های بین المللی زبان، نمرات آزمون های GMAT/GRE در صورت اعلام دانشگاه مقصد، توصیه نامه، ارائه پروپوزال و موفقیت در جلسه مصاحبه سایر مدارک ورود به این مقطع می باشند.

ج) دکتری: برای ورود به مقطع دکتری، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و نمره‌ آزمون های GRE یا GMAT در صورت اعلام دانشگاه باشند. نمرات قابل قبول آزمون های زبان، توصیه نامه، پیشنهاد پژوهشی، توصیه نامه، انگیزه نامه و شرکت در مصاحبه ورودی از جمله مدارک ورود به این مقطع محسوب می شوند.

ویزای کاری آمریکا

image 9

مهاجرت کاری به آمریکا یکی از گزینه های منتخب برای فردی است که به دنبال فرصت‌های شغلی و حرفه‌ای بهتر می‌باشند. با وجود انواع مختلف ویزاهای کاری، فرآیند درخواست و موارد مورد نیاز برای مهاجرت کاری به آمریکا ممکن است متفاوت باشد. در ادامه این مقاله، به معرفی انواع ویزاهای کار و نحوه دریافت آن ها اشاره شده است.

به دلیل تنوع زیاد در کسب و کارها و مشاغل گوناگون در آمریکا و ورود تعداد بسیار زیاد مهاجران کاری به آمریکا، بیش از 20 نوع ویزای کاری موقت و دائم در آمریکا تعریف شده است. نوع ویزای کار بر اساس مواردی از جمله ردیف شغلی مورد تقاضا، تخصص و مهارت مهاجر متقاضی، مدت زمان حضور در آمریکا متفاوت می باشند. برای دریافت ویزای کار، فرد متقاضی باید از طرف کارفرما پیشنهاد کاری یا جاب آفر داشته باشد و اداره مهاجرت آمریکا باید درخواست ویزا از سمت کارفرما را دریافت کرده باشد. پس از تایید درخواست کارفرما، متقاضی می تواند برای دریافت ویزای کاری موقت آمریکا از جمله ویزای O، L، H و P درخواست ارسال نماید.

اطلاعات کامل در مورد انواع ویزاهای موقت و ویزاهای دائم مدارک و شرایط لازم برای اخذ هر کدام می توانید به وبسایت رویال اپلای مراجعه نمایید.

ویزای توریستی آمریکا

image 10

کشور آمریکا به دلیل برخورداری از جاذبه های منحصر به فرد گردشگری، با استقبال گسترده اخذ ویزای توریستی از سوی گردشگران بین المللی رو می باشد. ویزای توریستی برای متقاضیانی که قصد مهاجرت و حضور موقت در آمریکا را دارند با اهدافی مانند دیدار با اعضای خانواده، حضور در رویدادهای ورزشی یا برنامه های علمی و تجاری، نیز قابل اخذ است. متقاضیان برای ورود به آمریکا با ویزای توریستی، باید به دریافت ویزای نوع B1 یا B2 بر اساس هدف سفر، مدت زمان درخواست اقامت و … اقدام نمایند. برای اطلاع از جزئیات هر یک از ویزاهای توریستی، اقامت موقت مجاز و نحوه اخذ می توانید به وبسایت رویال اپلای RoyalApply.comمراجعه نمایید.

نتیجه گیری

مهاجرت به آمریکا می‌تواند به افراد فرصت‌های نو در زندگی شغلی، تحصیلی و اجتماعی افراد فراهم کند. با این حال، مهاجرت به این کشور نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، اطلاعات کافی و پشتیبانی لازم است تا افراد بتوانند از مزایای این تجربه بهره‌مند شوند و با موفقیت به جامعه مهاجران آمریکا ملحق شوند. گرچه امکان دریافت گرین کارت با ویزاهای موقت تحصیلی ، توریستی و کاری وجود دارد، اما احتمال عدم پذیرش درخواست ها، به دلیل پیچیدگی فرایند تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم بسیار زیاد می باشد. سپردن پروسه اخذ گرین کارت آمریکا به رویال اپلای بعنوان یکی از معتبرترین موسسات مهاجرتی به آمریکا پیشنهاد می شود.

مطالب مشابه را ببینید!