مجله تاپ‌ناز‌

بهترین گیتار های کلاسیک در سال جدید

آواز گیتار کلاسیک به عنوان مادر انواع گیتار، در تمام دنیا پیچیده ‌است. این شهرت به حدی می‌باشد که حتی اگر افرادی آشنایی چندانی با موسیقی نداشته باشند، یا حتی علاقه‌ای هم به موسیقی نداشته باشند، گیتار را می‌شناسند. به مانند اکثر سازها، تاریخچه و محل تولد گیتار نیز چندان شناخته شده نمی‌باشد. در رابطه با تاریخچه گیتار حدس و گمان زیاد هست. یکی از این تئوری‌ها درباره پیشینه گیتار، تحول و تکامل ساز عود می‌باشد. از این جهت که عود وارد اروپا گشته، تبدیل به لوت شده و سپس طی تغییراتی به ویژه در اسپانیا، به گیتار تبدیل شده است. اگرچه ریشه کلمه “گیتار” به ایران و سازهایی همچون تار، سه تار و … نیز می‌رسد.

گذشته از تاریخچه، گیتار صدای گرمی دارد که به دل می‌نشیند. همچنین این ساز یکی از پر طرفدارترین سازهای دنیا می‌باشد و برای سالیان سال بسیاری از موزیسین‌های حرفه‌ای و الهام بخش، موسیقی را با گیتار شروع نمودند.

در ادامه با معرفی بهترین گیتار‌های کلاسیک با سازکالا همراه باشید.

Yamaha C70

گیتار یاماها c70 را می‌توان به عنوان یکی از پرفروش‌ترین گیتارها دانست. این گیتار در طول زمان امتحان خود را پس داده‌است و توانایی خود را اثبات نموده. تقریبا هر کسی که قصد شروع گیتار را داشته با این مدل یا Yamaha C40 شروع کرده‌است. در تاپ این مدل از چوب اسپروس استفاده شده‌است که صدایی خاص و ناب ارائه می‌دهد. فینگبرد این مدل از چوب رزوود بهره مند بوده که یکی از بهترین متریال‌هایی است که در گیتار به کار می‌رود. استفاده از رزوود باعث حرکت بهتر دست چپ می‌شود و صدای جذاب‌تری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

بهترین گیتار های کلاسیک در سال جدید

Cort AC100

این گیتار نیز گزینه‌ای فوق العاده می‌باشد. بسیاری نوازندگان مبتدی به سراغ این مدل رفته اند. در تاپ این گیتار از چوب صنوبر استفاده شده. در بک و ساید آن نیز چوب ماهاگانی به کار گرفته شده است. متریال‌های مورد استفاده در این مدل ترکیبی عالی را ایجاد نموده‌اند که از شنیدن دائم صدای آن پشیمان نخواهید شد.

بهترین گیتار های کلاسیک در سال جدید

Yamaha C40

گیتار یاماها c40مدلی دیگر از سری C یاماها می‌باشد که همانند مدل ذکر شده یک ساز جذاب و ستودنی است. این مدل نیز یکی از دوست داشتنی‌ترین گیتارها می‌باشد. متریال مورد استفاده در این مدل به این شکل است: در تاپ آن از اسپروس استفاده شده‌است. این چوب باعث می‌شود صدایی جذاب در اختیار داشته باشید. در بک و ساید آن نیز از Tonewood استفاده گردیده است. متریال مورد استفاده در فینگربرد آن رزوود بوده و صدایی فوق العاده در اختیار شما قرار می‌دهد. این گیتار یکی از مدل‌هایی است که حداقل یک بار در دست هر نوازنده‌ای بوده است. در بدنه این مدل نیز از بایندینگ استفاده گردیده. یاماها در C70 به تمام جزئیات با دقت پرداخته و چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ متریال، گیتاری استاندارد ارائه نموده است.

بهترین گیتار های کلاسیک در سال جدید

Ibanez GA3

این مدل نیز یک مدل فوق العاده می‌باشد. GA3 گزینه‌ای جذاب برای نوازندگان می‌باشد. ظاهر این مدل اگرچه شباهت‌هایی به دیگر گیتارها دارد، اما با این حال جذابیت خود را حفظ نموده و ظاهری چشم نواز برای نوازنده ایجاد کرده است. نکته دیگر این مدل خلاقیت مهندسین آیبانز در متریال مورد استفاده می‌باشد. در تاپ این ساز از چوب اسپروس بهره گیری شده و در بک و ساید آن از مرانتی استفاده گردیده. فرتبرد آن از چوب ناندو می‌باشد. در نهایت این گیتار یک ساز مناسب و چشم نواز می‌باشد.

بهترین گیتار های کلاسیک در سال جدید

Yamaha C80

این بار با مدلی دیگر از سری C یاماها مواجه شده‌ایم. گیتار یاماها c80 یک گیتار جذاب می‌باشد که از لحاظ متریالی دارای شباهت‌هایی با مدل‌های قبل همین سری است. در تاپ این مدل نیز از چوب فوق العاده اسپروس استفاده شده است که تاثیر فراوانی بر صدای نهایی دارد. همچنین بک و ساید آن از چوب Nato می‌باشد. در فینگربرد آن از چوب Rosewood استفاده شده است که صدایی گوش نواز در اختیار شما قرار می‌دهد و در نوازندگی شما تاثیری مثبت می‌گذارد. در این مدل نیز مهندسین یاماها خلاقیت‌های مورد توجه‌ای به خرج داده‌اند و تلاش نموده تا ظاهری گیرا ایجاد کنند. همانند C70 در این مدل نیز از یک بایندینگ استفاده شده است تا ساز را بهبود بخشد.

بهترین گیتار های کلاسیک در سال جدید

ARIA FIESTA FST-200

گیتار کلاسیک Aria Fiesta FST-200 یک گیتار جذاب از کمپانی باسابقه Aria می‌باشد. ظاهر متفاوت و روشن‌تر این مدل به نسبت دیگر گیتارهای معرفی شده باعث بیشتر دیده شدن این مدل می‌شود. علاوه بر این ظاهر جذاب، متریال استفاده شده در این گیتار نیز عالی می‌باشد. در تاپ این مدل از چوب Basswood استفاده شده. در بک و ساید این مدل هم نیز از چوب Basswood استفاده گردیده. متریال مورد استفاده در دسته این مدل چوب Nato می باشد. ای متریال‌ها در ترکیب با یکدیگر یک ساز فوق العاده را ارائه نموده‌اند.

بهترین گیتار های کلاسیک در سال جدید

مطالب مشابه را ببینید!