مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی ابراهیم چلیک‌کول ( زندگی بازیگر معروف ترکی از بازی در فیلم مست عشق تا زندگی شخصی)

تاپ ناز 35

ابراهیم چلیک کول بازیگر، مدل، و بستکبالیست ترک میباشد که در چند سال اخیر به شدت معروف شده و در سریال ها و فیلم های مهمی همچون مست عشق با بازی هانده ارچل، به ایفای نقش پرداخته است. ما امروز در سایت اینترنتی تاپ‌ ناز قصد داریم تا زندگی شخصی و هنری این بازیگر توانمند رو برای شما زیر ذره بین ببریم. پس تا آخر با ما همراه باشید.

تولد

ابراهیم چلیکول متولد 14 فوریه 1982 در ازمیر ترکیه است. او در این شهر بزرگ شده و حتی به مدرسه رفت.

خانواده

مادر ابراهیم چلیکول از مهاجرهای یونانی و پدرش افسر بازنشسته نیروی دریایی بود. پدرش اصالتی عرب دارد وی یک خواهر به نام آصلی چلیکول دارد.

بازیکن حرفه‌ای بستکبال

بازیکن حرفه‌ای بستکبال

ابراهیم بازیکن حرفه‌ای لیگ بسکتبال ترکیه و عضو تیم ملی بسکتبال جوانان بود. اما به دلیل مصدومیت زانو او این ورزش را کنار گذاشته و به دنبال هنر رفت. البته او مرگ پدر را دلیل اصلی ترک این ورزش عنوان کرد.

فقدان پدر در جوانی

ابراهیم پدرش را که خود بازیکن حرفه‌ای فوتبال و مشوق اصلی وی در زمینه ورزش بود را در سال 2000 وقتی 18 ساله بود به دلیل ایست قلبی از دست داد؛ و به همین دلیل ورزش را رها کرد.

انصراف از تحصیل

ابراهیم زمانی که در دانشگاه رشته اقتصاد میخواند تصمیم به ترک تحصیل و به توصیه دوستانش وارد عرصه مدلینگ شد.

ورود به عرصه مدلینگ

ورود به عرصه مدلینگ

ابراهیم در سال 2001 وقتی 19 ساله بود  به توصیه دوستانش وارد عرصه مدلینگ شد، از خانه نمایش مد در آنکارا شروع کرد سپس به آلمان و ایتالیا رفت . ابراهیم  شروع کرد به بستن قرارداد های کلان و توانست از راه مدلینگ کسب درآمد کند.

ورود به عرصه بازیگری

ابراهیم در سال2009  با کارگردان مشهور ترکی  عثمان سیناو ملاقات کرد و کارگردان  از او برای بازی در فیلم دعوت کرده و نقش کاپیتان شامیل باتورایا در فیلم (Pars Narkoterör) را به وی پیشنهاد داد.

این فیلم آغازی برای حرفه بازیگری وی شد. ابراهیم به شدت برای بازی در این فیلم مشهور شد.

بازی در فیلم عفت

بازی در فیلم عفت

ابراهیم در سال 2011 پیشنهاد بازی در سریال عفت به کارگردانی فاروق تبر را دریافت کرد که خیلی زود پیشنهاد این کارگردان را قبول کرد. این سریال در ژانر درام، رمانتیک در 2 فصل و 40 قسمت ساخته شد. ابراهیم در این فیلم در نقش جمیل راننده تاکسی مورد تحسین قرار گرفت.

بازی در پر هزینه ترین فیلم ترکیه

ابراهیم جذاب ترین پیشنهاد دوران بازیگری خود را در سال 2012 دریافت کرد. کارگردان شهیر ترکی فاروق آکسوی پیشنهاد بازی در فیلم تاریخی فتح 1453 را به ابراهیم چلیک کول داد که پر هزینه ترین فیلم ترکیه محسوب میشود. ابراهیم در این فیلم به شدت درخشان ظاهر شد و توانست خیلی زود پله های ترقه را در پیش گیرد، از دیگر بازیگر های مشهور این فیلم میتوان به دَوریم اِوین، دیلک سربست، رجب آکتوغ، چنگیز جُشکون، اردوغان آی دَمیر اشاره کرد.

بازی در سریال مرحمت

بازی در سریال مرحمت

ابراهیم  بین سال های 2013 تا 2014 در سریال مرحمت  در نقش فیرات حضور پر رنگی داشت.

بازی در سریال پر مخاطب عشق سیاه و سفید

در سال 2017 ابراهیم برای ایفای نقش در سریال عشق سیاه و سفید انتخاب شد. ابراهیم در این سریال به شدت درخشان ظاهر شده و توانست نظر مثبت منقدان را به دست آورد. این سریال در ژانر درام در 1 فصل و 32 قسمت ساخته شد. ابراهیم در این سریال با بیرجه آکالای بازیگر جذاب ترکی همبازی شد.

جدید ترین اثر ابراهیم

جدیدترین بازی ابراهیم چلیکول مربوط به سریال خانه ی تو سرنوشت تو در سال 2020 است. نقش های اصلی این سریال را ابراهیم چلیکول و دمت اوزدمیر بر عهده دارند.

بازی در فیلم ایرانی

بازی در فیلم ایرانی

در پاییز 98 خبر رسید ابراهیم چلیکول  در فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی که در مورد زندگی مولانا و شمس تبریزی می باشد بازی خواهد کرد. نقش وی در فیلم اسکندر خواهد بود.

داستان فیلم از زمانی آغاز می‌شود که شمس تبریزی به قونیه می‌رود و با مولانا که در آن زمان به عنوان واعظی مشهور شناخته می‌شد، ملاقات می‌کند. این ملاقات، نقطه عطفی در زندگی مولانا است و او را به سفری پرفراز و نشیب در جهت عرفان و سلوک رهنمون می‌کند.

شمس با سخنان و رفتار خود، مولانا را از ظواهر دین جدا می‌کند و او را به سوی حقیقت و عشق حقیقی رهنمون می‌سازد.

مولانا تحت تأثیر تعالیم شمس، متحول می‌شود و اشعار و مثنوی معنوی خود را می‌سراید. اما این رابطه عمیق دیری نمی‌پاید و شمس ناگهان قونیه را ترک می‌کند. ترک ناگهانی شمس، مولانا را در غم و اندوهی عمیق فرو می‌برد و او را به سفری پرمخاطره در جستجوی شمس وا می‌دارد.

در طول این سفر، مولانا با افراد مختلفی از جمله پادشاهان، درویشان و مردم عادی ملاقات می‌کند و از هر کدام درس‌هایی می‌آموزد. او همچنین با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شود که ایمان و صبر او را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

سرانجام، مولانا پس از سال‌ها جستجو، شمس را در تبریز پیدا می‌کند. اما این دیدار دوباره کوتاه است و شمس بار دیگر ناپدید می‌شود.

در اصل چنین می‌شود گفت که فیلم “مست عشق” داستان عشق و رفاقت عمیق بین مولانا و شمس تبریزی را روایت می‌کند و به تأثیر این رابطه بر زندگی و اندیشه مولانا می‌پردازد. این فیلم همچنین تصویری از جامعه ایران در قرن هفتم هجری قمری را به تصویر می‌کشد و به برخی از مسائل اجتماعی و سیاسی آن دوره می‌پردازد.

مطلب مشابه: معرفی فیلم مست عشق (فیلم مشترک ایران و ترکیه با بازی هانده ارچل؛ از حواشی تا نقد تند مسعود فراستی)

زندگی شخصی

ابراهیم بر خلاف زندگی موفق هنری خود زندگی شخصی چندان خوبی ندارد و بعد از اتفاقات عجیبی بیشتر هوادارانش را از دست داده است به چندین مورد از این اتفاق ها خواهیم پرداخت.

رابطه با توبا اکینجی بازیگر مشهور ترک

 رابطه با توبا اکینجی بازیگر مشهور ترک

ابراهیم چلیکول در سال 2010 با توبا اکینجی خواننده مشهور ترک وارد رابطه شد. رابطه این دو تا 1 سال و نیم ادامه داشت تا در سال 2011 به پایان رسید. دلیل جدایی این دو چهره مشهور هرگز رسانه‌ای نشد اما به گفته دوستان مشترکشان توبا به شدت ناراحت و کلافه بود.

رابطه با بازیگر سرشناس دنیز چاکر

رابطه با بازیگر سرشناس دنیز چاکر

ابراهیم  در سال 2012 با دنیز چاکر همبازی خود در سریال عفت وارد رابطه شد  و طبق برخی گزارشات با وجود اینکه قرار بود با او ازدواج کند به او خیانت کرده و رابطه‌ایشان به هم خورد. این خبر باعث کم شدن محبوبیت ابراهیم شد.

رابطه با یاسمین کای آلن بازیگر ترکی انگلیسی

رابطه با یاسمین کای آلن بازیگر ترکی انگلیسی

ابراهیم در سال 2013 با یاسمین کای آلن بازیگر انگلیسی- ترکیه ای آشنا شد . به نظر می رسید وی در آن زمان به راستی قصد ازدواج با  یاسمین را داشته است و یا دست کم مطبوعات ترکیه اینطور می نوشتند. خبرنگاران در مورد برنامه ازدواج قریب الوقوع او خبر می دادند اما رابطه این دو نیز به اتمام رسید.

رابطه با سینم کوبال بازیگر و مدل مشهور ترکی

رابطه با سینم کوبال بازیگر و مدل مشهور ترکی

مشهور ترین و جنجالی ترین رابطه ابراهیم با سینم کوبال بازیگر، مدل و همسر فعلی کنعان ایمیرزالی‌اوغلو بود که در سال 2014 به شدت توسط رسانه ها دنبال شد، اما پس از 6 ماه این رابطه نیز به جدایی ختم شد. ابراهیم در این رابطه گفته است که قرار آنها فقط به عنوان دوست بوده.

ازدواج

ازدواج

ابراهیم چلیک‌کول به صورت ناگهانی در نهایت سال 2017 وقتی 35 ساله بود با میهره موتلو 28 ساله که یک مهندس معمار است ازدواج کرد. حاصل ازدواج این دو نفر پسری به نام علی بود. در مصاحبه‌ای عنوان کردند که به شدت از داشتن چنین خانواده‌ای خوشحال هستند. خبر ازدواج این دو در تمام رسانه های ترکیه پیچید و مراسم باشکوهی با حضور بزرگان ترکیه برگزار شد.

طلاق

ابراهیم و میهره بعد از 5 سال رابطه و داشت فرزندی به نام علی از هم جدا شدند. هرگز دلیل این جدایی در رسانه ها منتشر نشد.

شرایط طلاق برای ابراهیم چلیک‌کول

بر اساس پروتکلی که ابراهیم چلیک کول از طریق وکیل خود به دادگاه ارائه کرد؛ حضانت فرزند این زوج بر عهده مادر، میهره موتلو خواهد بود. ابراهیم چلیک کول برای پسرش ماهانه 9500 لیر پرداخت خواهد کرد.

این بازیگر مشهور 35 هزار لیر نیز با احتساب اجاره بها و قبوض خانه ای که همسر سابق و پسرش در آن زندگی می کنند، پرداخت خواهد کرد. میهره موتلو 50 درصد از املاک و مستغلات این زوج در ریوا، بیکوز را به مبلغ 5 میلیون لیر به ابراهیم چلیککول منتقل می کند.

ابراهیم چلیک‌کول در حال حاضر مجرد است و به گفته خودش میخواهد وقتش را صرف فرزند و زندگی هنری‌اش بکند.

ابراهیم فردی مرموز و…!

این بازیگر جذاب خودش را بیشتر از هر چیزی انسانی احساساتی می‌داند که درونش شلوغ و پرهیاهوست. خیلی‌ها که او را دیده‌اند گفته‌اند کمی مرموز و گوشه‌گیر هم است.

اما ابراهیم می‌گوید؛ آدم‌ها را دوست دارد و علاقه زیادی دارد که با آن‌ها وقت بگذراند؛ حرف بزند؛ به آن‌ها گوش دهد و در لحظات خوب و بد با آن‌ها همراه باشد.

روابطش را براساس شفافیت و صداقت برقرار می‌کند و دروغ گفتن و گنگ بودن از جمله چیزهایی است که نمی‌تواند تحمل کند. او درباره آدم‌هایی که با آن‌ها آب‌اش توی یک جوی نمی‌رود هم گفته: از آدم‌هایی که خودشان را متفاوت از چیزی که هستند، نشان می‌دهند به شدت دوری می‌کنم!

حمایت از حیوانات

حمایت از حیوانات

ابراهیم علاقه زیادی به طبیعت و حیوانات دارد و در همین راستا سرپرستی تعدادی زیادی سگ کنگل را به عهده گرفته و جوایزی نیز از انجمن‌های حمایت از حیوانات دریافت کرده است.

قبل از به دنیا آمدن فرزندش، اگر سر فیلمبرداری نبود، دو روز در هفته را در جنگل می‌گذراند. او با وجود معروف بودن در خانه‌ای خارج از شهر زندگی می‌کند و معتقد است هر وجه زندگی‌اش، هم شهرت و هم ساکن بودن در جایی خلوت، جذابیت و هیجان متفاوتی دارد و او از هر کدامشان لذت می‌برد و انرژِی می‌گیرد.

در واقع این ابعاد متفاوت و مختلف را دوست دارد. عاشق حیوانات و عاشق سگ‌هایش است و هر زمانی که با آن‌ها می‌گذراند احساس خوشحالی و آرامش فراوان دارد.

می‌خواهم خودم را خوشبخت ببینم

من وقتی احساس خوبی دارم خودم را خوش‌تیپ می‌بینم. ولی به طور کلی هر صبح که به آینه نگاه می‌کنم از خودم راضی‌ام.

اما فکر می‌کنم خوش تیپ بودن یک مزیت است تا زمانی که درون شما متعادل باشد و بتوانید از پس آن بربیایید. در غیر این‌صورت من فکر می‌کنم اگر فقط ظاهرتان خوب باشد، خطرناک خواهد بود. تصویر مهم است، اما اگر دنیای درون خالی باشد آن تصویر هم معنای خود را از دست می‌دهد.

رنگ‌های مورد علاقه ابراهیم

چلیکول رنگ سیاه و سفید را برای لباس‌هایش ترجیح می‌دهد. اما خیلی هم خودش را محدود نمی‌کند و لباس رنگی هم می‌پوشد.

به طور کلی خودش را اهل مد می‌داند و به ترندهای هر دوره علاقه‌مند است اما سعی می‌کند لباسی را بپوشد که به او می‌آید. در زندگی روزمره هم بیشتر لباس ورزشی می‌پوشد. علاقه زیادی هم به کاپشن‌های چرمی دارد و کمد لباس‌اش پر از رنگ‌های مختلف این نوع کت هاست.

قدرت زندگی

زندگی را جدی بگیرید. همانطور که روحتان می‌خواهد زندگی کنید. زندگی به طور غیرمنتظره‌ای کوتاه است.

آرزوی ایبو بازی در فیلمی موزیکال

اگر چلیکول در ابتدا به طور تصادفی وارد دنیای بازیگری شده ولی حالا از حرفه‌اش خیلی راضی است و گفته: «اگر کار دیگری انجام می‌دادم، ممکن نبود هیجانی را تجربه کنم که حالا حس می‌کنم.

به همین دلیل بازیگری را خیلی دوست دارم و همیشه سعی می‌کنم این کار را به بهترین شکل انجام دهم. آرزویم در بازیگری این است که روی صحنه تئاتر باشم یا فیلمی موزیکال بازی کنم.»

مطلب مشابه: بیوگرافی آلپ ناوروز (از بازی در سریال فضیلت خانم تا رابطه عاشقانه با باشاک پارلاک و افرا ساراچ اوغلو)

دانستنی های جالب درباره ابراهیم چلیک‌کول

دانستنی های جالب درباره ابراهیم چلیک‌کول
  • این مدل و بازیگر ترکیه ای 187 سانتی متر قد دارد و 80 کیلیوگرم است.
  • ابراهیم با حضور فعال خود در شبکه اجتماعی توجه بیش از 920 هزار نفر در اینستاگرام و بیش از 51 هزار نفر در توئیتر را به خود جلب کرده است.
  • وی همچنین قبلا در مصاحبه ای گفته بود یکی از بزرگترین دستاوردهای او در زندگی خرید یک خانه برای مادر و خواهرش بوده است.

سخن پایانی

بسیار خرسندیم که تا پایان همراه سایت تاپ ناز بودید. ما امروز و در مقاله فوق سعی کردیم تا درباره زندگی شخصی و حرفه‌ای ابراهیم چلیک‌کول بنویسیم تا شما عزیزان و طرفداران با زندگی این سلبریتی بیشتر از قبل آشنا شوید. در پایان امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!