مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی ابوالفضل میری؛ عکس های ابوالفضل میری و زندگی شخصی و ازدواج و همسرش

ابولفضل میری بازیگر جوان و آینده دار ایرانی است که خاله او نیز کارگردان مشهور یعنی خانم پوران درخشنده است. در ادامه با سایت بزرگ تاپ ناز همراه شوید تا نگاهی بر زندگی این هنرمند ایرانی داشته باشیم.

photo 2024 03 18 22 01 55

بیوگرافی ابوالفضل میری

ابوالفضل میری بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار ابوالفضل میری می‌توان به بازیگری در فیلم زیر سقف دودی، فیلم عشق بدون مرز و فیلم رویای سهراب اشاره کرد.

بیوگرافی ابوالفضل میری

تحصیلات

آقای میری که تحصیل کرده فوق دیپلم و لیسانس معماری می باشد فعالیت خود را بعنوان دیزاین داخلی ساختمان شروع کرد و می گوید بازیگری از علاقمندهای دوران کودکی ام بود.

کلاس بازیگری

همین آرزوهای دوران کودکی موجب شده به عرصه هنری و بازی علاقمند باشم و با سفارش خاله به کلاس های بازیگری هادی مرزبان و علی سلاحی رفتم و این باعث بیشتر شدن علاقم شد

نخستین حضور او در سینما

ابوالفضل میری نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1377 در فیلم عشق بدون مرز به کارگردانی پوران درخشنده بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم زیر سقف دودی، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای ابوالفضل میری محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون دنی کوئین، ایزابل داهلین، تام آدامز و کون دووالت را تجربه کرد.

ابوالفضل میری در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم ابوالفضل میری در این سال، بازیگری در فیلم زیر سقف دودی به کارگردانی پوران درخشنده محسوب می‌شود.

بیوگرافی ابوالفضل میری

بازی در فیلم زیر سقف دودی

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی ابوالفضل میری بازی در فیلم زیر سقف دودی بوده است. ابوالفضل میری سال 1395 فیلم زیر سقف دودی نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با پوران درخشندههمکاری داشته است. ابوالفضل میری توانست با بازی در فیلم زیر سقف دودی تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیرمریلا زارعی، فرهاد اصلانی، لاله مرزبان و بهنوش طباطبایی بر تجارب او افزود.

بیوگرافی ابوالفضل میری

بازی در سریال رقص روی شیشه

او در سال 1397 در سریال رقص روی شیشه به کارگردانی مهدی گلستانه ایفای نقش کرده است. موضوع این سریال در مورد مهاجرت است.

بیوگرافی ابوالفضل میری

ازدواج و همسرش

ابوالفضل میری هنوز مجرد است و ازدواج نکرده است.

بیوگرافی ابوالفضل میری

ارزش سینمای ایران

سینمای ایران نه تنها بسیار با ارزش و با ارزنده است بلکه در سطح بین المللی به جایگاهی پر افتخار دست یافته است، من نیز به نوبه خود عاشق سینما و خواندن نقد فیلم های با ارزش اجتماعی هستم

بیوگرافی ابوالفضل میری

کارم سخت است

به طور قطع که نسبت خویشاوندی ام با خانم درخشنده نه تنها راه را برای من هموار و آسان نکرد بلکه سخت تر هم بود چرا که مرا نسبت به ایشان دارای حس مسئولیت بیشتری می کرد تا باعث افتخار ایشان در سینما باشم

مطالب مشابه را ببینید!