مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی ارسلان قاسمی (از آغاز بازیگری در کودکی تا علاقه به رپ و زندگی شخصی)

تاپ ناز 34

ارسلان قاسمی از بازیگران معروف و خوش چهره ایرانی است که طی سال‌ها فعالیت هنری به معروفیت بسیاری دست یافته است. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری تاپ ناز قصد داریم به صورت کامل نگاهی بر زندگی ارسلان قاسمی داشته باشیم. با ما همراه شوید.

تولد و اوایل زندگی

ارسلان قاسمی در 1 خرداد سال 1374 در تهران به دنیا آمد. پدرِ ارسلان مدیرعامل یک شرکت کشتیرانی و مادرش مدیر مهدکودک است. همچنین لازم به ذکر است که ارسلان دو خواهر دارد که یکی 10 و دیگری 12 سال از او بزرگتر هستند.

ارسلان درباره خانواده خود گفته است: در خانواده و نزدیکان من کسی اهل بازیگری و هنر و… نبوده به جز یکی از پسر دایی‌های مادرم که او هم در ایران زندگی نمی‌کند و از ما دور است.

 من برخلاف اکثر بچه‌ها که کارشان را از تیزرهای تبلیغاتی شروع می‌کنند، بازیگری را از سریال «در چشم باد» شروع کردم.

 بهاره رهنما که دوست صمیمی و هم‌کلاسی دوران کودکی مادرم است، من را به دستیار آقای جعفری جوزانی، کارگردان سریال «در چشم باد»، معرفی کرد و او هم من را برای نقش کودکی‌های پارسا پیروزفر پسندید.

 آن موقع 7 سالم بود. تجربه عجیبی بود. من به خاطر آن کار 3 سال و نیم شمال بودم. برای من که بچه کوچکی بودم و قبلا هم این کار را انجام نداده بودم، خيلي سخت بود، چون اين سريال بسيار سنگين بود.

ورود به بازیگری

ورود به بازیگری

ارسلان قاسمی با کمک خانم بهاره رهنما موفق شد به عرصه سینما را یابد. اولین نقش او در سینما که وی را به معروفیت رساند، بازی در سریال در چشم باد بود. در چشم باد یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی و نویسندگی مسعود جعفری جوزانی در ژانر تاریخی حماسی است که از 5 تیر 1388 تا 28 خرداد 1389 از شبکه یک سیما پخش شده‌است.

در چشم باد وقایع سیاسی و اجتماعی سه بخش از تاریخ ایران را در سال‌های 1300، 1320 و 1360 بررسی می‌کند که بخش اول، پایان دوره قاجار و آغاز زمامداری رضا پهلوی، بخش دوم، جنگ جهانی دوم و بخش سوم، بعد از انقلاب 1357 و جنگ ایران و عراق را در بر می‌گیرد.

تولید این مجموعه توسط مرکز سیمافیلم انجام شده‌است و فیلمبرداری آن که از مهر 1382 در لوکیشنی واقع در شمال ایران آغاز شده بود، 5 سال به طول انجامید و اواخر 1387 به پایان رسید.

نحوه ورود به بازیگری

ارسلان قاسمی درباره نحوه ورود به عرصه بازیگری گفته است: خانم بهاره رهنما من را برای این کار به آقای جوزانی معرفی کردن منم رفتم و تست دادم قبول شدم و بعد هم در فیلم نقش کودکی بیژن ایرانی را که بزرگیشو آقای پارسا پیروز فر انجام دادند بازی کردم.

که پدر بیژن ازیاران نزدیک میرزا کوچک خان بود که برخی اتفاقات اورا به تهران می آورد و چون بیژن عشق خلبانی است سعی در یادگیری این حرفه دارد و..که مطمئنا بچه ها با داستانش آشنایی کامل دارند.

بازی در سریال یوسف پیامبر

بازی در سریال یوسف پیامبر

ارسلان قاسمی در مجموعه‌ تلویزیونی یوسف پیامبر در نقش کودکی بنیامین بازی کرده‌است. یوسف پیامبر مجموعه تلویزیونی ایرانی بر پایه داستان زندگی یوسف مطابق با روایت قرآن و منابع اسلامی، به نویسندگی و کارگردانی فرج‌الله سلحشور است که در 45 قسمت از 7 تیر 1387 تا 11 اردیبهشت 1388 از شبکه یک سیما پخش شد.

این مجموعه در سال‌های بعد نیز بارها از شبکه آی فیلم بازپخش شده است. از جمله بازیگران این مجموعه، مصطفی زمانی، کتایون ریاحی، محمود پاک‌نیت و جعفر دهقان هستند. نوشتن فیلم‌نامه یوسف پیامبر بر عهده سلحشور بود و آن را تا سال 1382 به پایان رساند.

ساخت مجموعه در تیر 1382 برای 40 قسمت آغاز شد اما به دلیل عدم تأمین بودجه توسط صدا و سیما، ساخت مجموعه به تعویق انداخته شد و پس از سه ماه، مراحل پیش‌تولید مجموعه در شهرک دفاع مقدس آغاز شد.

فیلم‌برداری مجموعه در اردیبهشت 1383 آغاز شد اما به دلیل مشکلات بودجه از ماه مهر چندین بار به تعویق انداخته شد. فیلم‌برداری یوسف پیامبر در فروردین 1386 به پایان رسید.

معروفیت با هوش سیاه

معروفیت با هوش سیاه

با اینکه ارسلان قاسمی از همان کودکی به معروفیت رسید، اما بی‌شک اصلی‌ترین دلیل معروفیت او بازی در سریال هوش سیاه است. هوش سیاه مجموعه تلویزیونی پلیسی با موضوع جرائم رایانه‌ای است که در 2 فصل 15 قسمتی و 26 قسمتی به کارگردانی مسعود آب پرور ساخته شد. تهیه‌کننده این مجموعه برعهده سیدعباس فاطمی و سید مرتضی فاطمی قرار داشت.

این سریال از 25 تیر ماه 1398 از شبکه آی فیلم فارسی دوباره پخش شده‌ است. فصل اول و دوم این سریال مجدداً در مهرماه 1401 از شبکه آی فیلم پخش شده‌است.

داستان از جایی آغاز میشود که جمشید کاظمی (کیکاووس یاکیده) ملقب به هوش سیاه پس از دستگیری و زندانی شدن در پایان سری اول، تصمیم به فرار از زندان میگیرد.

او که یک نابغه رایانه و متخصص در انجام جرائم اینترنتی است، از این توانایی خود در امور غیرقانونی و خلاف بهره میگیرد. با گریز هوش سیاه از زندان، سرگرد احمدی (حسین یاری) برای دستگیری مجدد او وارد عمل میشود و….

بازی در یک فیلم فانتزی

ارسلان قاسمی در یک فیلم فانتزی به نام آهوی پیشونی سفید 2 به ایفای نقش پرداخته است. پیشونی سفید 2 فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی سید جواد هاشمی محصول سال 1396 است.

این فیلم دومین قسمت از سه گانه اختاپوس و دنباله اختاپوس (آهوی پیشونی سفید) است و در تاریخ 18 مهر 1397 درسینماهای ایران اکران شده‌است. دنباله این قسمت با نام پیشونی سفید 3 در سال 1397 ساخته شده‌است.

داستان این فیلم درباره اختاپوس است که از درون یک غار امورات قلعه را فرمانروایی می‌کند. او برای به دام انداختن آهوها و نوشیدن عصاره تن آن‌ها بل‌بله را به خدمت گرفته‌است، اما آهوها با نقشه پیشونی‌سفید از قلعه فرار می‌کنند. از سوی دیگر، مادر آهوی پیشونی‌سفید برگشته تا آهو را از سالار، یعنی پدرخوانده‌اش، پس بگیرد و پیشونی‌سفید به دلیل رنجش از سالار، می‌خواهد نزدِ مادرش بازگردد، اما….

مرگ دوست صمیمی

مرگ دوست صمیمی

ارسلان قاسمی از کودکی با بیتا توکلی دوست بود. اما با مرگ این بازیگر جوان ارسلان دچتر ضربه روحی شدیدی شد. او در این باره گفته است: بیتا توکلی، دوست و هم بازی خوب‌مان در سریال «در چشم باد» بود که متاسفانه در سانحه رانندگی فوت کرد. فوت او تاثیر خیلی بدی روی من گذاشت و بسیار ناراحتم کرد.

 وقتی این خبر را شنیدم، نمی‌توانستم باور کنم. به عنوان یک بچه هیچ درکی از مرگ نداشتم و برایم غیرقابل باور بود که چه اتفاقی افتاده.

 یادم هست مادر و پدرم زود‌تر باخبر شده بودند اما از ترس عکس‌العمل من چیزی به من نگفته بودند تا تصمیم بگیرند چطور این خبر را به من بگویند. در قسمت سوم کار بودیم که من 4-3 ماهی تعطيل بودم و سر کار نمی‌رفتم.

 خانه بودم و سرم به درس و مدرسه گرم بود. تا این‌که‌‌ همان موقع که بیتا فوت کرد یک روز مجید حیدری‌نیا، یکی دیگر از هم بازی‌هایم، به من زنگ زد و گفت فهمیدی بیتا مرد؟ با ناباوری گفتم چی؟! کدام بیتا؟! باورم نمی‌شد دارد درباره بیتا توکلی حرف می‌زند. نمی‌خواهم يک آدم زيبای پوچ باشم.

می‌خواهم خانواده تشکیل دهم

دوست ندارم در كارم فقط به ایران محدود شوم و دوم این‌که دوست ندارم جای کسی یا شبیه کس دیگری باشم. می‌خواهم جایگاه خودم را داشته باشم. در زندگی هم می‌خواهم به جایی برسم که بتوانم رفاه خودم و خانواده‌ای که در آینده تشکیل می‌دهم را تامین کنم و برای خودم و آن‌ها آینده امن و راحتی بسازم.

مطلب مشابه: بیوگرافی ترلان پروانه + عکس های ترلان پروانه و شایعات و حواشی ازدواج او

حضور در سویه و مدافع حرم

ارسلان قاسمی در یک مصاحبه عنوان کرد که می‌خواهد در سوریه به دفاع از حرم بپردازد. او گفت: اگر کاری برای من در نظر گرفته باشند راغب هستم به جمع مدافعان حرم بپیوندم. معتقدم که همه ما می‌توانیم یک مدافع حرم باشیم یک هنرمند با هنری که دارد می‌تواند ارادت خود را به ساحت حضرت زینب (س) ابراز کند.

زیبایی چهره

زیبایی چهره

همان‌طور که نوشتیم ارسلان قاسمی به دلیل داشتن چهره جذاب تا مدت‌ها در رصد رسانه‌ها بوده است. اما او نظر متفاوتی درباره زیبایی خود دارد. ارسلان در یک مصاحبه گفته است: زیبایی باعث می‌شود آدم‌ها درون تو را نبینند یا خیلی دیر ببینند و اکثرا به ظاهرت اهمیت بدهند و متوجه شخصیتت نشوند.

 اگر من این زیبایی را نداشتم اصلا ارسلان قاسمی، کودک بازیگری که مردم بشناسندش، نمی‌شدم. اما بعد بدون اغراق با تلاش خودم را نشان دادم.

 برای من با همه بچگی‌ام مهم بود که شایستگی‌ام تحت تاثیر زیبایی‌ام قرار نگیرد و زیبایی را فقط یک شانس می‌دانم و می‌خواهم هنرمند و بازیگر واقعی باشم.

 به خاطر این زیبایی خیلی هم بین هم جنس‌های خودم اذیت شدم. من خیلی بازخورد‌ها و عکس ‌لعمل‌های بد در جامعه نسبت به زیبایی‌ام دیدم و خاطرات بدی را تجربه کردم.

برایم مهم است زیبایی باعث نشود خودم را فراموش کنم و به روح و ذهنم نپردازم و بی‌اهمیت باشم. نمی‌خواهم یک آدم زیبای پوچ باشم و پشت چشمان زیبایم هیچ چیز نباشد.

 نمی‌خواهم فقط با زیبایی‌ام کارم را پیش ببرم و اطرافیان بعد از مدتی از من زده شوند. برای خودم هم در روابطم هیچ وقت زیبایی را ملاک قرار نداده‌ام و برایم اهمیتی ندارد.

توصیه ارسلان قاسمی به بازیگران نوجوان

پیشنهاد و توصیه من این است که اصلا بازیگر نشوید! چون اگر بخواهند وارد این حرفه شوند دیگر نمی نوانند به زندگی وتفریحشان برسند و باید از تمام خواسته های نوجوانی وجوانی شان بگذرند و یک خط قرمز دور آن بکشند.

تحمل سختی این حرفه برای هرکسی آسان نیست، البته شاید همین حالا بگویند پس چرا خودت بازیگر شدی؟ اما وقتی من بازیگر شدم خیلی با شرایط این حرفه آشنا نبودم وار سختی کار خبر نداشتم، البته برای کسایی که واقعا علاقمند وعاشق بازیگری هستند این مشکلات خیلی سخت به نظر نمی آید.

اما اگر واقعا تصمیم دارند که بازیگر شوند به نظر من بهتر است از طریق کلاس های بازیگری وارد این عرصه شوند چون اگر اول به صورت علمی و اصولی همه چیز را یاد بگیرند بعد وارد کار شوند و تجربه کنند حتما موفق تر می شوند.

بازیگری شغل من نیست

بازیگری شغل من نیست

24 کار در کارنامه هنری ام دارم که همه انها را دوست دارم همواره تلاش من در بازیگری این بوده که یک قدم رو به جلو بردارم چون می دانم اگر بازیگری در کارش جا بزند ان روز روز پایان حرفه کاری اش است دوست دارم در رشته بازیگری تحصیل کنم تا دانش این حرفه را به شکل اکادمیک هم داشته باشم.

اما می خواهم در کنار این حرفه شغل دیگری هم داشته باشم تا چندان به من فشار وارد نشود…منظورم این است که در اینده به خاطر مسائل مالی بازی در هر کاری را قبول نکنم تصمیم ان است که در سازمان پدرم مشغول به کار شوم.

مستقل بار آمده ام

من چون از دوران کودکی ام وارد یک حرفه شدم مجبور شدم ساعتی دور از خانواده ام باشم در نتیجه روی روحیه ام تاثیر مثبت زیادی گذاشت و من حسابی مستقل بار اومدم با اینکه خانواده ام را حسابی دوست دارم.

اما اگر به واسطه ی کار چند صباحی از انها دور باشم انچنان هم دلتنگ نمی شوم و می توانم از پس کارهایم بربیایم.

دنبال دستمزد نیستم

در بازیگری اصلا به دنبال دستمزد نیستم کار خوب را به دستمزد بیشتر ترجیح می دهم در تمام این سال ها هیچ موقع بدون دستمزد کار نکردم ((در چشم باد)) هم که کار اولم بود چون سه سال باید بازی می کردم سه قرارداد متفاوت امضا کردم ولی هیچ وقت دوست ندارم به خاطر پول نقش خوب را از دست بدهم.

علاقه به ورزش

علاقه به ورزش

حسابی به ورزش علاقه مند هستم و در چند زمینه هم فعالیت می کنم شنا فوتبال اسب سواری و اسکی جزو ورزش های مورد علاقه ام هست معمولا به همراه خواهرانم به اسکی می روم شنا را هم 4 سالی می شود که به شکل تقریبا حرفه ای دنبال می کنم.

پدرم مدیر برنامه است

بالاخره من هم تو سن و سالی قرار دارم که باید انتخاب هایم با نظارت پدرم باشد به همین خاطر ایشان در تصمیم گیری هایم نقش بسزایی دارند و معمولا پای میز قرارداد ایشان به جای من امضا می کنند البته هیچ وقت سر مسائل مالی چانه انچنانی نمی زنند معمولا طوری رفتار می کنند که نه سیخ بسوزد نه کباب….

زود از کوره در می روم

کلا فردی هستم که زود با همه صمیمی می شوم و با همه ارتباط بر قرار می کنم به همین دلیل دوستان زیادی دارم معمولا تو خونه فرد ارومی هستم ولی خوب یک وقت هایی هم حس می کنم زود از کوره در می روم و عصبانی می شوم ولی خوب عصبانی بودنم معمولا زیاد طول نمی کشد و خیلی زود فرو کش می کند….

همبازی شدن با پرویز پرستویی و مرحوم شکیبایی

بالاخره هر بازیگری در حرفه اش یک سری الگو داره که دوست داره با اون ها هم بازی کنه من شخصا به بازی اقای پرستویی – پسیانی خانم کریمی و مرحوم شکیبایی خیلی علاقه مندم که از این میان تنها افتخار همکاری با اقای حیایی و خانم کریمی را داشتم.

مطلب مشابه: بیوگرافی پرویز پرستویی و همسرش نسترن + عکس ها و اطلاعاتی از زندگی شخصی و هنری

با مشورت پدر و مادرم به پیشنهادات پاسخ می دهم

با مشورت پدر و مادرم به پیشنهادات پاسخ می دهم

تصمیم گیری را خودم انجام می دهم معمولا وقتی فیلم نامه ای به من پیشنهاد میشه اون رو به خونه می برم و پدر و مادرم و خواهرهایم هم ان را می خوانند بعد راجع به ان صحبت می کنیم و اگر احساس کردیم کار خوب است قبول می کنم.

اما هیچ وقت این طور نبوده که نظرات را به همدیگر تحمیل کنیم چرا که در نهایت همه ی تصمیم گیری ها را خودم انجام می دهم چرا که قرار است من در ان کار ایفای نقش کنم پس باید کاراکتری را که ایفا می کنم دوست داشته باشم نه اینکه….

هک شدن اینستاگرام

چند سال قبل هک شدن اینستاگرام ارسلان قاسمی و انتشار چند عکس برهنه و دستکاری شده جنجالی شد که با ورود پلیس فتا موضوع موضوع پایان رفت.

سخن پایانی

بسیار خرسندیم که تا پایان همراه سایت تاپ ناز بودید. ما امروز و در مقاله فوق سعی کردیم تا درباره زندگی شخصی و حرفه‌ای ارسلان قاسمی بنویسیم تا شما عزیزان و طرفداران با زندگی این سلبریتی بیشتر از قبل آشنا شوید. در پایان امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!