مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی امید ابراهیمی (زندگی فوتبالیست مشهور از ازدواج با یک مدل تا باجناق شدن با خسرو حیدری)

تاپ ناز 13

امید ابراهیمی بازیکن موفق ایرانی است که سابقه حضور در تیم ملی ایران و استقلال تهران را در کارنامه دارد. او هم‌اکنون در تیم الشمال لیگ ستارگان قطر توپ می‌زند و می‌درخشد. اما موفقیت این فوتبالیست حاصل یک شب و دو شب نبوده و او مسیر طولانی و سختی را گذرانده تا به این جایگاه رسیده است. در ادامه متن همراه سایت “تاپ ناز” باشید تا نگاهی کامل و دقیق به زندگی امید ابراهیمی داشته باشیم.

تولد و اوایل زندگی

تولد و اوایل زندگی

امید ابراهیمی در سال 1366 در روستاهای مازندران و به عنوان فرزند آخر خانواده دیده به جهان گشود. امید از همان کودکی وارد رشته فوتبال شد و حتی در تیم‌های فوتسالی نیز توپ می‌زد.

بعد از مدتی به دلیل اصرار پدر به رشته کشتی روی آورد ولی دوباره به فوتبال بازگشت. او در این باره گفته: من 6 ماه هم برای خانواده به رشته ورزش کشتی آزاد پرداختم.

در مازندران که رایج است این رشته. پدرم هم چون علاقه داشت ما هم 6 ماهی به این رشته روی اوردیم. مقام نیاوردم. ولی در این 6 ماه خوب کار کردم. آن موقع مربی ام آقای دباغی بودند. پیشرفت خوبی داشتم ولی چون علاقه نداشتم ادامه ندادم. 

مهاجرت به تهران

امید ابراهیمی بعد از مدتی به شهر تهران آمد و در تیم بانک ملی عضویت یافت. او درباره این دوره از زندگی‌اش گفته: بعد از آن به تهران که آمدم اولین تیمی که وارد آن شدم بانک ملی بود که زیر نظر قاسم سیانکی بود که من فوتبال را از ایشان یاد گرفتم.

بعد هم که به بندرعباس رفتم و در آنجا تیم فولاد بود که آقای سرخاب سرمربی آن تیم بود و در آنجا هم در لیگ 3 و هم در لیگ 2 قهرمان شدیم.

سپاهان اصفهان

سپاهان اصفهان

ابراهیمی در سال 1389 با عقد قراردادی 3 ساله به باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان پیوست و پس از پایان قراردادش، آن را تمدید کرد. وی در مجموع 4 فصل در این باشگاه حضور داشت. او افزود: من رخ دادن چنین اتفاقی را در زندگی ام خواست خدا می دانم.

قبل از اینکه به سپاهان بیایم به مدت یک سال و نیم در سربازی بودم. فقط یک نیم فصل در لیگ بازی کردم. با سپاهان نوین بازی داشتیم تیم شهرداری بندرعباس در اصفهان بود.

فکر می‌کنم آقای قلعه نویی به آقای قنبری یا آقای سرخابی گفته بودند برویم بازی سپاهان نوین را ببنیم که اگر بازیکنان خوبی داشتند برای سال بعد برای تیم بزرگسالان آنها را ببریم.

آن روز خدا کمک کرد که بازی خوبی داشته باشم و توانستم در آن بازی دو گل بزنم. خیلی شرایط خوبی در آن بازی داشتم که آقای قلعه نویی به آقای قنبری یا سرخابی گفته بودند آن بازیکنی که در تیم شهرداری بندرعباس خوب بازی می‌کرد را می‌خواهیم او را ببینیم و آنها هم موافقت کردند که من به تیم سپاهان بیایم.

استقلال تهران

استقلال تهران

او در سال 1393 با قراردادی یک ساله به تیم استقلال تهران پیوست و پس از پایان قراردادش، باری دیگر به مدت سه سال آن را تمدید کرد.

امید ابراهیمی در اولین فصل حضور خود در استقلال توانست به ستاره این تیم تبدیل شود و جای خالی جواد نکونام را پرکند.

ابراهیمی در دوران حضورش در این تیم تهرانی، یکی از تاثیرگذارترین افراد در خط میانی استقلال بود. امید ابراهیمی در استقلال به‌خاطر جنگنده بودنش لقب “فرمانده” را از سوی هواداران گرفت. امید ابراهیمی در سال 1396 با شکستن رکورد مجتبی جباری به بهترین هافبک گلزن تاریخ تیم استقلال تبدیل شد.

او در  مدت زمان حضورش در استقلال، در دربی نیز چندین گل را به ثمر رساند. او بعدها درباره دربی گفت: دربی اصلا غیر قابل پیش بینی است. اگر هر اتفاقی قرار است بیفتد در همان دقیقه که بازی در حال برگزاری است اتفاق می‌افتد و هیچکس نمی‌تواند پیش بینی کند که چه اتفاقی می‌افتد.

چون بازی ها فرق می‌کند و تو همان ساعت و دقیقه تیمی که از نظر روانی قوی‌تر باشد می‌تواند برنده باشد.

پیشرفت امید ابراهیمی از زبان خودش

فکر می‌کنم همه موفقیتم لطف خدا بوده و سپس دعای پدر و مادرم، اگر آنها نبودند هیچ نبودم. سوم اینکه خودم دوست داشتم پیشرفت کنم و مطمئن باشید اگر یک نفر می‌خواهد بازیکن خوبی باشد، باید بخواهد. بازیکن باید خیلی سختی بکشد و خیلی ریاضت‌ها را تحمل کند.

اینکه بازیکنی یک سال خوب باشد و بخواهد آن راه را ادامه بدهد خیلی مشکل است، خدا را شکر من در این چند ساله تلاش کردم که چه در زندگی شخصی و چه در فوتبال همه چیز را رعایت کنم. به نظر من خوشحالی مردم از همه چیز مهمتر است، این همه تماشاگر وقتی خوشحال می‌شوند موظف هستی که تلاشت را دو برابر کنی.

مطلب مشابه: بیوگرافی اشکان دژاگه ؛ عکس های اشکان دژاگاه و همسرش و زندگی شخصی فوتبالیست

ارادت به امیر قلعه نویی

ارادت به امیر قلعه نویی

همیشه گفته‌ام و باز هم می‌گویم افتخار می‌کنم که شاگرد امیر قلعه‌نویی بودم، چون او در آن تیم پرستاره سپاهان به من بازی داد.

همیشه خودم را مدیون او می‌دانم و تا آخر عمر از او سپاسگزار هستم. ولی اینکه می‌گفتند من پسر قلعه‌نویی هستم را قبول ندارم، من کار خودم را می‌کنم و سعی می‌کنم کادر فنی و مردم از من راضی باشند.

همین حالا هم که در استقلال بازی می‌کنم دوست دارم آقای مظلومی از من راضی باشد. من پیش از این با او کار نکرده بودم، ولی آرزو دارم او از من راضی باشد. خیلی از بازیکنان با خیلی از مربیان ارتباطات نزدیکی دارند، ولی این دلیل نمی‌شود بگوییم آنها پسر آن مربی هستند. من کارم این است، تمرین، بازی و فقط تلاش می‌کنم که مربی از من راضی باشد.

الاهلی قطر

الاهلی قطر

او در سال 1397 و بعد از درخشیدن در بازی‌های جام جهانی با قراردادی 2 ساله به باشگاه فوتبال الاهلی قطر پیوست.

در این دوره قطر سرمایه‌گذاری زیادی را بر روی فوتبال خود انجام داد و بیشتر فوتبالیست‌های ایرانی را نیز جذب خود کرد.

البته بعد از مدتی بیشتر بازیکنان ایرانی همچون رامین رضاییان به لیگ برتر بازگشتند اما امید ابراهیمی چنین نکرد و بعد از یک فصل حضور در لیگ ستارگان قطر، راهی اروپا شد.

اوپن بلژیک

اوپن بلژیک

او در سال 2019 میلادی به صورت قرضی به باشگاه فوتبال اوپن در لیگ برتربلژیک پیوست و همبازی سعید عزت‌اللهی در این تیم شد.

اوپن در لیگ شانزده تیمی بلژیک، در رده پانزدهم قرار داشت و حضور دو ملی پوش کشورمان هیچ تاثیری در روند پیروزی‌های این تیم نداشت. پس امید ابراهیمی از این تیم جدا شده و دوباره  به قطر بازگشت.

الوکره قطر

امید ابراهیمی در سال 2021 به تیم الوکره در لیگ ستارگان قطر پیوست. اما در یک بازی دوستانه برای تیم ملی ایران، دچار مصدومیت شدیدی شد و هم جام جهانی 2022 قطر و هم لیگ برای الوکره را از دست داد.

او در این باره گفت: دلیلی نداشت که سکوت کنم اما واقعا یک اتفاق ناراحت کننده و بدشانسی بزرگی برای من بود.

بازی در جام جهانی برای هر فوتبالیستی یک اتفاق بزرگ است و من هم با توجه به اینکه تنها یک روز پیش از اعزام تیم به جام جهانی مصدوم شدم.

هضم این اتفاق برایم سخت بود اما به هر حال اتفاقی بود که افتاده بود و باید سعی می‌کردم زودتر دوران بازتوانی‌ را پشت سر بگذارم و برگردم. واقعا دوران سختی را پشت سر گذاشتم و خدا را شکر در حال حاضر شرایط خیلی خوبی دارم. دلیلی نداشت که سکوت کنم اما واقعا یک اتفاق ناراحت کننده و بدشانسی بزرگی برای من بود.

بازی در جام جهانی برای هر فوتبالیستی یک اتفاق بزرگ است و من هم با توجه به اینکه تنها یک روز پیش از اعزام تیم به جام جهانی مصدوم شدم، هضم این اتفاق برایم سخت بود اما به هر حال اتفاقی بود که افتاده بود و باید سعی می‌کردم زودتر دوران بازتوانی‌ را پشت سر بگذارم و برگردم. واقعا دوران سختی را پشت سر گذاشتم و خدا را شکر در حال حاضر شرایط خیلی خوبی دارم.

من پس از جراحی، برنامه‌هایم را در باشگاه الوکره و بیمارستان اسپیتار دنبال کردم. قبل از جام جهانی دو پیشنهاد تمدید قرارداد از الوکره دریافت کرده بودم و خودشان اعلام کردند بعد از جام جهانی با تو تمدید می‌کنیم اما آن اتفاق افتاد و نتوانستیم.

من حدود 10 بازی را از دست دادم و در آن مسابقات هم عملکرد تیم خیلی خوب نبود و تنها در دو بازی پیروز شدیم که این برای باشگاه خیلی سخت بود.

با توجه به اینکه در‌ جام باشگاه‌های آسیا هم بازی می‌کردیم، برای باشگاه نگران‌کننده بود که اگر دوباره مصدوم شوم، یک مشکل برای باشگاه ایجاد می‌شود. این اتفاقات باعث شد نتوانم با الوکره ادامه بدهم.

الشمال

الشمال

او در سال 2023 میلادی به تیم الشمال قطر پیوست. او درباره این انتقال گفت: علاوه بر من، آقای حزباوی هم در السد حضور دارد.

با توجه به شناختی که همه از لیگ قطر دارند و همچنین حضور بازیکنان باکیفیت در این لیگ، واقعا سخت است که بتوانی سال‌های زیادی در قطر بمانی. من عملکرد و شرایطی خوبی در تیم‌هایم داشتم و در الاهلی و الوکره بالای جدول بودیم و پارسال هم همراه با الوکره نتایج خوبی گرفتیم و به جام باشگاه‌های آسیا راه پیدا کردیم.

سپس یک پیشنهاد از الشمال رسید و توانستم امسال هم در خدمت الشمال باشم.

تیم ملی ایران

امید ابراهیمی از سال 89 عضو تیم ملی ایران بوده و در جام جهانی 2014 نیز هابفک وسط تیم بود. همان طور که در بالا نوشتسم، او به دلیل مصدومیت جام جهانی 2022 قطر را از دست داد. اما امید سعی کرده این بازی‌ها را تماشا کند: آن زمانی که تیم ملی بازی داشت، من در قطر نبودم و نتوانستم به استادیوم بروم و با توجه به اینکه جراحی داشتم، بازی اول را هم ندیدم.

فکر می‌کنم در مسابقه اول اتفاق عجیبی افتاد که نتوانستیم بازی را کنترل کنیم و شکست بدی خوردیم.

در بازی دوم، عملکرد تیم خوب بود و در بازی سوم هم عملکرد پایاپایی داشتیم اما باید کمی عملکرد فنی‌مان را در زمین بیشتر‌ می‌کردیم و تلاش می‌کردیم دنبال نتیجه باشیم اما متاسفانه نتیجه را واگذار کردیم.

واقعا همه بچه‌ها، کادرفنی و بازیکنان تمام تلاش‌شان را کردند که بهترین اتفاق رقم بخورد اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

مطلب مشابه: مرتضی پورعلی‌ گنجی | بیوگرافی و عکس های فوتبالیست ایرانی و همسرش

امیر قلعه نویی مربی جدید تیم ملی ایران و نظر ابراهیمی درباره این انتخاب

من واقعا خوشحال شدم. آقای قلعه‌نویی بعد از این میزان موفقیت که در تیم‌هایش داشت، حقش بود مربی تیم ملی باشد.

ایشان در 2006 هم که سرمربی تیم ملی بود، با یک باخت و بدشانسی جدا شد، وگرنه آن زمان هم عملکرد قابل قبولی داشت. یک وقفه طولانی در این سال‌ها افتاد اما با توجه عملکرد سالیان گذشته ایشان، حق‌شان بود مربی تیم ملی شوند.

امیر خان از نظر فنی و شخصیتی، مربی بزرگی هستند. فکر می‌کنم بهترین گزینه برای تیم ملی، آقای قلعه‌نویی بود.

مطمئنم با این نسلی که در تیم ملی هست و شرایط فنی تیم و مدیریت آقای قلعه‌نویی، آینده روشنی در جام ملت‌ها خواهیم داشت.

من صحبت خاصی با کادرفنی نداشتم و تنها آقای قلعه‌نویی را در قطر دیدم و صحبت کردیم؛ همیشه رابطه خوبی داشتیم و خودشان هم می‌دانند من قلبا دوست‌شان دارم و گفته‌ام آقای قلعه‌نویی من را به فوتبال معرفی کرد.

من به عنوان یک بازیکن همیشه دوست دارم به تیم ملی کمک کنم و اگر شرایط طوری باشد که بتوانم این کار را کنم، قطعا خوشحال می‌شوم. برای آقای قلعه‌نویی و تیم ملی آرزوی موفقیت دارم.

نظر امید ابراهیمی درباره مربیان جوان

در این چند سال دیدید مربیان جوانی که در لیگ برتر یا لیگ دسته یک مربیگری کردند، توانستند کیفیت فنی خودشان را ارائه بدهند. فکر می‌کنم با توجه به اینکه فوتبال روز به روز جدیدتر می‌شود و علم فوتبال به روز است، با دوره‌هایی که همه مربیان می‌بینند و تجربه‌ای که کنار سرمربیان بزرگ کسب می‌کنند، اتفاق خوبی برای فوتبال ما رخ بدهد. مطمئنم این نسل می‌تواند کمک زیادی به فوتبال ایران بکند.

لیگ قطر یا لیگ عربستان

شرایط امسال لیگ قطر با سال‌های قبل متفاوت است. در حال حاضر عربستان با هزینه‌های زیادی که کرده، ستاره‌های بزرگ دنیا را جذب کرده تا لیگ کشورشان را به دنیا معرفی کنند و کیفیت‌شان را بالاتر ببرند اما در لیگ قطر از قبل این اتفاق افتاده است.

بازیکنان بسیار بزرگی از قبل در لیگ قطر بازی می کردند اما امسال رویکرد متفاوتی دارند و سعی کردند یک لیگ جوان داشته باشند و بازیکنان پروفشنال جوان‌تری بیاورند. در حال حاضر سهمیه بازیکنان پروفشنال بیشتر شده اما دو بازیکن حتما باید زیر 21 یا زیر 23 سال باشند.

در واقع دنبال این هستند که لیگ متفاوتی داشته باشند و بازیکن‌سازی کنند و لیگ را ارتقا بدهند. فکر می‌کنم اتفاق خوبی افتاده و سعی کرده‌اند رقابت بین تیم‌ها و بازیکنان جوان بیشتر شود.

خداحافظی از فوتبال سخت است

خداحافظی از فوتبال سخت است

برای یک فوتبالیست خیلی سخت است که بعد از پایان این ورزش حرفه‌ای از آن دل بکند. واقعا نمی‌شود چیزی که از سر علاقه انتخابش کردی خیلی راحت از آن عبور کنی. من فوتبال را دوست دارم و می‌خواهم بعد از پایان دوران بازی کردنم در این ورزش باشم.

البته فکر می‌کنم اگر راه منطقی باشد خیلی بهتر است به طور مثال آقای یحیی گل‌محمدی از لیگ یک شروع کرد و موفق شد. همینطور علیرضا منصوریان از پاس همدان آغاز کرد و تا دستیاری آقای کی‌روش هم رسید. به نظرم پله پله کار کردن انسان را موفق‌تر می‌کند.

الگوی فوتبالی

من ماسکرانو را خیلی دوست دارم. سبک بازی‌اش عالی است. او وقتی در بهترین تیم دنیا بازی می‌کند یعنی فوتبالیست قابلی است. بازی او به چشم نمی‌آید ولی سبک بازی‌اش را خیلی دوست دارم.

زندگی شخصی و ازدواج

زندگی شخصی و ازدواج

امید ابراهیمی و خسرو حیدری دوستان نزدیک یکدیگر هستند. همین دوستی باعث شد تا خسرو حیدری خواهر همسرش یعنی نگین شفیع زاده را به امید معرفی کند. این اشنایی درنهایت و در سال 1395 به ازدواج انجامید. طبق این اوصاف خسرو حیدری و امید ابراهیمی باجناق هستند.

سخن پایانی

بسیار خرسندیم که تا پایان همراه سایت تاپ ناز بودید. ما امروز و در مقاله فوق سعی کردیم تا درباره زندگی شخصی و حرفه‌ای امید ابراهیمی بنویسیم تا شما عزیزان و طرفداران با زندگی این ورزشکار بیشتر از قبل آشنا شوید. در پایان امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!