مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی جین سه یون ؛ عکس جین سه یون بازیگر اوک نیو در سریال افسانه اوک نیو

4 1

عکس اوک نیو در سریال افسانه اوک نیو

بیوگرافی جین سه یون

جین سه یون، زاده 26 بهمن سال 1372 (15 فوریه سال 1994) در کره جنوبی است.

جین سه یون 24 ساله قدش 176 سانتی متر است. او در رشته فیلم و تائتر در دانشگاه چونگ آنگ تحصیل کرده است.

این روزها او را در سریال فاسانه اوک نیو در نقش اوک نیو می بینید. سریال افسانه اوک نیه 70 قسمت 45 دقیقه ای دارد و کارگردان آن لی بیونگ هون است.

جین سه یون بازیگر نقش اوک نیو در سریال افسانه اوک نیو

آغاز فعالیت هنری

جین سه یون کار خود را به عنوان یک آیدل کره‌ای برای گروه دخترانه Jewelry، تحت عنوان استار امپرو انترتینمنت آغاز کرد. مدتی زیادی طول نکشید که او شروع به حضور در تبلیغات تلویزیونی مختلف کرد که سپس او را به سمت بازیگری سوق داد.

اگرچه اولین نقش او در درام اس‌بی‌اس اشکالی نداره دختر بابا (۲۰۱۰) بود اما اولین بازیگری او در واقع برای فیلم سفید: آواز گرگ (۲۰۱۱) است او سپس در درامای ویژه کی‌بی‌اس با مضمون لزبین‌های بحث‌برانگیز با نام Daughters of Bilitis Club بازی کرد و بخش نوجوانی نقش بازیگر هان جی هی، (شخصیت اصلی زن در سریال دو دوست) را به تصویر کشید.

ادامه فعالیت های جدی

اولین شانس او برای بازی در نقش اصلی زمانی بود که او در تست بازیگری شخصیت اصلی درام روزانهٔ دختر گل من (۲۰۱۱) برنده شد. او موقعیت بازیگر اصلی خود را با درام تاریخی تحسین شده ماسک عروس (۲۰۱۲) تثبیت کرد. از آن زمان، جین در ژانرهای مختلف، از جمله ملودرام موزیکال پنج انگشت (۲۰۱۲) درام پزشکی-جاسوسی دکتر غریبه (۲۰۱۴)، و فیلم کمدی-رمانتیک «دشمنان قانون»، ایفای نقش کرده‌است.

آغاز معروفیت

در سال ۲۰۱۶، جین نقش قهرمان فیلم جنگی پرفروش تابستانی، عملیات کرومیت را در کنار لیام نیسون و لی جونگ-جه بازی کرد. سپس او به عنوان قهرمان درام تاریخی افسانه اوک‌نیو در پنجاه و پنجمین سالگرد تأسیس ام‌بی‌سی به کارگردانی، کارگردان مشهور لی بیونگ هون انتخاب شد.

در سال ۲۰۱۸، محبوبیت جین به دلیل بازی او در درام تاریخی شاهزاده بزرگ افزایش یافت. این سریال در رتبه‌بندی موفقیت‌آمیز بود، و تبدیل به بالاترین امتیاز درام تلویزیونی تی‌وی چوسان از زمان تأسیس این شبکه در سال ۲۰۱۱ شد.

در سال ۲۰۱۹، جین در درام فانتزی-معمایی آیتم بازی کرد. در همان سال او برای بازی در درام عاشقانه-تاریخی ملکه: عشق و جنگ انتخاب شد.

در سال ۲۰۲۰، جین برای بازی در درام فانتزی-معمایی تولد دوباره در کنار جانگ کی-یونگ و لی سوهیوک انتخاب شد

نفش جین سه یون در افسانه اوک نیو

داستان سریال افسانه اوک نیو در مورد دختری باهوش و مهربان به نام اوک نیو است که در زندان به دنیا می آید و رشد می کند. او در زندان با افرادی خاصی برخورد می کند و مهارت های زندگی، رزمی و دانش بالایی را فرا می گیرد. اوک نیو به دنبال پیدا کردن قاتل مادر و پیدا کردن هویت پدرش است.

همچنین بخوانید : سریال عاشقان ماه
جین سه یون

همسر جین سه یون و همسرش

خبری از ازدواج و همسر جین سه یون منشر نشده است و گویه به نظر می رسد که در حال حاضر مجرد است.

جین سه یون بازیگر نقش اوک نیو در سریال افسانه اوک نیو

خانواده ثروتمند

جین همچنین شایعه‌ای مبنی بر اینکه او از خانواده‌ای ثروتمند و با نفوذ است را رد کرد؛ زیرا وی یکی از بازیگران انگشت شمار جوانی است که به سرعت در عرصه بازیگری در حال رشد و ترقی بوده‌است، علیرغم اینکه مدت زیادی از اولین حضورش نگذشته‌است. او پاسخ داد: «خودم از این شایعه بسیار متعجب شدم، هرچند مدت کوتاهی بود، اما نقش‌های فرعی را هم بازی کرده بودم و نسخه‌های جوان‌تر را بازی می‌کردم، شاید به این دلیل بود که زودتر از دیگران نقش‌های اصلی را بازی کردم. پدرم یک شرکت فناوری اطلاعات را اداره می‌کند که در فهرست نیست. من در واقع خیلی خوب نمی‌دانم.»

اینستاگرام جین سه یون

پیج اینستاگرام جین سه یون به آدرس زیر فعال است :

www.instagram.com/jinseyun.go

جین سه یون

عکس اوک نیو

جین سه یون

بازیگر نقش اوک نیو در سریال افسانه اوک نیو

جین سه یون

عکس های جین سه یون بازیگر نقش اوک نیو

جین سه یون

مطالب مشابه را ببینید!