مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی حدیثه تهرانی + از ورود به دنیای بازیگری تا زندگی شخصی و ازدواج

حدیثه تهرانی از بازیگران معروف ایرانی است که در فیلم و سریال‌های بسیاری به ایفای نقش پرداخته است. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری تاپ ناز قصد داریم نگاهی کامل بر زندگی این بازیگر داشته باشیم. پس در ادامه متن همراه ما باشید.

2 1

تولد و اوایل زندگی

حدیثه تهرانی در 21 آذر سال 1363 در شهر تهران به دنیا آمد. این بازیگر تنها یک خواهر بزرگتر از خود دارد که هم‌اکنون در کشور آلمان بوده و به شغل دکتری ژنتیک مشغول است. حدیثه تهرانی عنوان کرده است که از همان کودکی به دنیای بازیگری علاقه داشت اما پدر و مادر وی با این موضوع مخالف بوده و به او گفتند که بعد از گرفتن لیسانس اجازه این کار را خواهد داشت.

خود او گفته است: از بچگی عاشق بازیگری بودم و این حرفه را بسیار دوست داشتم و رسیدن به آن را جزء مهمترین اهداف زندگی خود می‌دانستم

ولی خانواده‌ام با آن حرفه مخالف بودند و دوست داشتند که من ادامه تحصیل دهم. من در رشته مامایی تحصیل کردم و لیسانس این رشته را گرفتم. دوره‌ای را در کلاس بازیگری ایران گذراندم و بعد از گذراندن تستی و یک کار ویدئویی به آقای طالبی برای سریال” به کجا چنین شتابان” معرفی شدم.

ورود به دنیای بازیگری

خانم تهرانی در سال آخر دانشگاه به کلاس‌های بازیگری رفته و اصول اولیه بازیگری را آموخت. بعد از نشان دادن استعداد خوب استادان به وی اطلاع دادند که بهتر است کلاس های پیشرفته بازیگری را نیز طی کند. خانم تهرانی نیز چنین کرده و قبل از گرفتن لیسانس دوره‌های جدی سینما و بازیگری را پشت سر گذاشت.

اولین بازی مقابل دوربین

اولین بازی مقابل دوربین

خانم تهرانی در سال 88 به سریال به کجا چنین شتابان معرفی شد. کارگردان و بازیگردانان نیز بعد از گرفتن تست‌های مربوطه خانم تهرانی را برای ایفای نقش انتخاب کردند. به کجا چنین شتابان یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، و تهیه‌کنندگی حسن شکوهی است که در سال 1388–1387 تولید و از شبکه پنج سیما پخش شده‌است.

موسیقی متن و تیتراژ ابتدایی این سریال از یکی از آهنگ‌های گروه secret garden با نام nocturne الهام گرفته شده‌است.

داستان درباره یونس جوان دانشگاهی در خانواده ای منسجم ومعتقد به اصول دینی زندگی می‌کند. آشنایی او با دختر عمه ثروتمندش؛ کتایون، باعث آشنایی او با شوهر عمه اش می‌شود که سال هاست به دلیل مسائل اعتقادی که به لو رفتن آن‌ها منجر شده با پدر یونس قطع رابطه کرده‌است. او اکنون صاحب شرکتی است که با ساخت و پیش فروش مسکن ثروت زیادی به دست آورده‌است. یونس که در سال‌های آخر مهندسی عمران تحصیل می‌کند، با پیشنهاد کتایون در این شرکت مشغول به کار می‌شود و پس از مدتی متوجه می‌شود ثروت شرکت از راه پیش فروش غیرقانونی زمین تأمین شده‌است. اما طمع رسیدن به ثروت زیاد و سریع، یونس را به ادامه راه تشویق می‌کند…

آغاز شهرت

آغاز شهرت

بی‌هیچ شک و تردیدی خانم تهرانی معروفیت و شهرت خود را مدیون سریال خوش ‌نشین‌هاست. خوش‌نشین‌ها، یک مجموعه طنز به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و مهران مهام است. این سریال به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه سوم تلویزیون ایران تولید و در آبان ماه سال 1389 به روی آنتن این شبکه رفت.

آفاق همراه دانیال پسرش و سارا دخترش از سفر برمی‌گردند. دلهره از زمانی شروع می‌شود که اردشیر همسر آفاق که قرار بوده‌ به استقبال آن‌ها بیاید نیامده است. آن‌ها به ناچار با تاکسی به خانه می‌روند اما متوجه می‌شوند که اردشیر خانه را فروخته است. صدری دوستش هم از محل اردشیر اظهار بی‌اطلاعی می‌کند. آرام آرام مفقود شدن اردشیر برای خانواده‌اش ماجراهایی می‌آفریند که اتفاقات سریال خوش نشین‌ها را رقم می‌زند.  

بعدها خانم تهرانی درباره این سریال چنین گفت: تجربه بسیار خوبی بود که در کنار ” علی صادقی”‌و “‌حمید لولایی”‌ به ایفای نقش پرداختم و از آنها بسیار آموختم. در آن سریال من با بهترین‌های طنز کار کردم و یک تجربه کامل و جامع را آموختم و این تجربه آنقدر کافی بود که دیگر دوست ندارم با شخصی دیگر طنز کار کنم، چون از بهترین‌ها آموختم.

مطلب مشابه: بیوگرافی فرناز رهنما؛ زندگی شخصی و هنری از شروع فعالیت تا ازدواج و عمل زیبایی

ادامه موفقیت‌ها

ادامه موفقیت‌ها

حدیثه تهرانی بعد از بازی در چندین فیلم و سریال معروف، توجه کارگردانان بسیاری را به خود جلب کرد. یکی از این کارگردانان آقای مسعود ده نمکی بود که برای سریال جدیدش یعنی معراجی‌ها به دنبال بازیگر بود. معراجی‌ها عنوان مجموعه تلویزیونی به کارگردانی مسعود ده نمکی است که در شهریور 1393 در 29 قسمت از شبکه شبکه 1 پخش شد. این مجموعه تلوزیونی اسپین افی از فیلم سینمایی معراجی ها است.

در خلاصه داستان این سریال آمده: قرار است تعدادی از شهدای گمنام تفحص شده در یکی از دانشگاه‌ها دفن شوند اما گروهی از دانشجویان با تحریک استاد گنجی اقدام به آشوب و جنجال در دانشگاه می‌کنند. همین آغاز قصه‌ای می‌شود که گروه دانشجویان مجبور به سفری ناخواسته می‌شوند.

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی

دو سال پیش ده نمکی به دنبال بازیگری می‌گشت تا اینکه من به دفترش معرفی شدم و به آنجا رفتم ووی من را دید و بعد از آن ماجرا هم دیگر کسی به من زنگ نزد و پیگیر هم نشدم و فکر کردم که دیگر این سریال ساخته نمی‌شود تا اینکه پارسال به من زنگ زدند که به دفترشان بروم و آنجا متوجه شدم که این سریال هنوز ساخته نشده است ده نمکی به من گفت که نقش شما در ذهن من بود و سپس فیلمنامه را برای مطالعه به من داد و برای این نقش انتخاب شدم.

ازدواج

ازدواج

سال‌ها خبری از زندگی شخصی خانم حدیثه تهرانی در دسترس عموم نبود تا اینکه در همین چندسال اخیر مشخص شد خانم تهرانی با یک موزیسن سبک راک یعنی آقای کیان مقدم ازدواج کرده است. این ازدواج همچنان پابرجاست و به گزارش نزدیکان این دو زندگی بسیار خوب و آرامی دارند.

از مامایی تا بازیگری

همان‌طور که نوشتیم خانم تهرانی ابتدا قصد داشت تا در شته مامایی درس بخواند اما بعدها و از روی علاقه به سمت بازیگری آمد. خود او در این باره گفته است: خب مامايي را به خاطر خانواده‌ام انتخاب كردم و دومي را به خاطر دل خودم. از بچگي خيلي دوست داشتم كه بازيگر بشوم. خانواده‌ام فكر مي‌كردند كه به خاطر زرق و برقش مي‌خواهم اين رشته را بخوانم. منتظر بودند از سرم بيفتد(با خنده) ولي نيفتاد و بالاخره موافقت كردند و آمدم دنبال بازيگري و دوره بازيگري را در يكي از آموزشگاه‌ها خواندم و به اين وادي وارد شدم.

فقط درسش را خواندم. به خاطر اينكه هر دوي اين رشته‌ها از نظر زماني بسيار نامنظم هستند و اصلا با هم تنظيم نمي‌شدند. به خاطر علاقه‌ام مامايي را كنار گذاشتم و بازيگري را انتخاب كردم.

مطلب مشابه: بیوگرافی مونا فرجاد + عکس های همسر و خانواده در مورد زندگی شخصی

نظر حدیثه تهرانی درباره کارگردان سعید آقایی

نظر حدیثه تهرانی درباره کارگردان سعید آقایی

بسيار ‌شريف و به معناي كامل كلمه انسان هستند. او کارگردان بسیار خوب، کاربلدي است. قبل از گرفتن هر سکانس نیم ساعت تمرین می‌کرديم و «سعید آقاخانی» پیشنهادهای خود را به بازیگران منتقل می‌کرد و اگر از لحاظ گویش و بیان دیالوگ اشتباهی داشتيم، تصحیح می‌کرديم. من تمام خصوصيات سارا را نداشتم. خيلي متفاوت‌تر از او هستم. فقط بر اساس شخصيتي كه براي سارا در فيلم‌نامه نوشته شده بود، سعي كردم كه عكس‌العمل‌هاي او را طبيعي بازي كنم و سارا را به شخصيت حديثه نزديك كنم. ابتدا شش قسمت نخست فیلم‌نامه را برای مطالعه به من دادند که بسیار خوشم آمد و گاهی اوقات می‌خندیدم. فیلم‌نامه از لحاظ لحن نوشتاری زیبا بود و برایم جذابیت داشت. هنگامی که مطالعه شش قسمت تمام شد، تقاضا کردم بقیه قسمت‌های نوشته‌شده را به دلیل جذابیت فیلم‌نامه به من بدهند تا مطالعه کنم. به نقش علاقه داشتم. ابتدا سارا ساده و مظلوم‌تر از آن چه شاهدش بوديد، تعريف شده بود. من اندکی تغییر در این شخصیت دادم و ویژگی‌های او را به برادرش يعني علي صادقي نزدیک کردم.

احساس می‌کنم کاری نکرده‌ام

احساس مي‌كنم تا الان كاري نكردم و كاري كه بتوانم با آن حرفي براي گفتن داشته باشم را بازي نكرده‌ام. به خاطر همين از مصاحبه گريزانم و كمتر صحبت مي‌كنم. دوست دارم زماني اين كار را انجام دهم كه حرفي براي گفتن داشته باشم.

افتخاری همکاری با مرجانه گلچین را داشتم

هم‌بازی شدن با این عزیزان باعث افتخارم بود؛ به خصوص «مرجانه گلچین» که در کنار او آرامش خاصی داشتم و گویی مادرم است و در سکانسی که بازی نداشت، ناراحت بودم. سرصحنه و از تجربه‌های ايشان استفاده كردم. «علی صادقی» سر کار بسیار آرام بود و پیشنهادهای خوبی می‌داد و به من کمک می‌کرد و می‌گذاشت که هم‌پای او بازی کنم. حمید لولایی‌، سپند امیرسلیمانی و سیروس گرجستانی هم بازیگران خوب و حرفه‌ای هستند و من بیشتر با سپند امیرسلیمانی، مرجانه گلچین و علی صادقی هم‌بازی بودم.

از سینما می‌ترسیدم

از سینما می‌ترسیدم

ابتدا اندکی از سینما می‌ترسیدم و نگران بودم، چون این بازیگران همه شناخته‌شده بودند و هستند و جایگاه خود را درسینما و تلویزیون داشتند و هیچ‌کدام از آنها سرصحنه استرس نداشتند؛ زیرا بازی در این‌گونه كارها را در گذشته تجربه کرده بودند. تجربه کار با «سعید آقاخانی» همیشه آرزویم بود. به کار با دو دوربین هم علاقه‌مند بودم زیرا در تصویر طبیعی‌تر است. واقعا مي‌گويم، تجربه بازی در این کار به استرس آن می‌ارزید. وقتی در کنار پیشکسوتان بازی کردم، کار برایم عادی شد و تمام استرس‌هایم از بین رفت و به واقع در کنار آنها بی‌تجربه به نظر نمی‌رسیدم. هنگام تمرین خیلی سریع با یکدیگر هماهنگ می‌شدیم و اگر جایی اشکال داشتم من را راهنمایی می‌کردند که چگونه بازی کنم. در کل سارا در سریال «خوش‌نشین‌ها» دختر جدی است و موقعیت طنز بیشتر برای اطرافیان او اتفاق می‌افتد. ابتدا قرار نبود طنز بازی کنم، اما آرام آرام آن روحیه طنز به من هم منتقل شد و با دیگر بازیگران هماهنگ شدم و با کمک‌هایی که کارگردان و بازیگران به من کردند، در قالب طنز رفتم.

فشار کاری زیادی روی بازیگر است

ازی در کار روتین مزایایی دارد؛ ‌‌هر شب ‌بازی بازیگر دیده می‌شود و متوجه اشتیاق و علاقه مردم می‌شویم. البته فشار كاري زيادي روي بازیگر است. به عنوان مثال چند وقت پیش دندان درد شدید داشتم و فرصتی دست نمی‌داد که به دندان‌پزشک مراجعه کنم. بازي برايم جذابيت داشت و آن درد را تحمل كردم. ما در یک تیم خوب و حرفه‌ای بازی می‌كرديم و همه عوامل با یکدیگر یک‌دست و هم‌فکر بوديم و همه در موفقیت کار به یکدیگر کمک می‌کردیم. برایم کار لذت‌بخش است و شاید در آینده با وجود فشار کاری بازی در کار روتین را دوباره تجربه کنم، البته نه به سرعت بلکه قصد دارم مدتی استراحت کنم.

هنوز حس می‌کنم اول راه هستم

هنوز حس می‌کنم اول راه هستم

من هنوز احساس می‌کنم که اول راه هستم و آن نقشی را که دوست دارم بازی نکرده‌ام. شاید در مسیرش قرار گرفته باشم ولی هنوز جایگاه خودم را پیدا نکرده‌ام و این برای من خیلی با ارزش است. چون در این مسیر قرار گرفتن خیلی برای آدم‌ها سخت است. من تئاتر را خیلی بیشتر از تلویزیون و سینما دوست دارم و می‌خواهم که جایگاه خودم را در تئاتر پیدا کنم، درنهایت آدمی نیستم که بگویم که فقط کار کارگردانی و نویسندگی را دوست دارم. من علاقمند به حرفه‌ی بازیگری هستم و می‌خواهم دراین هنر به جایگاهی که دوست دارم، برسم.

شاید برای شما هم اتفاق بیافتد

خانم تهرانی از بازیگران مجموعه شاید برای شما هم اتفاق بیافتد است. شاید برای شما هم اتفاق بیفتد مجموعه‌ای تلویزیونی به تهیه‌کنندگی «اکبر تحویلیان» و کارگردانی کارگردانان مختلف است و از شبکه تهران در سال‌های 1388 تا 1393 پخش می‌شد.

این مجموعه تلویزیونی به صورت اپیزودیک است و طولانی‌ترین مجموعه تلویزیونی تاریخ صدا و سیما است و به مناسبت‌های گوناگونی همچون اعیاد مذهبی و ملی، ماه رمضان، ماه‌های محرم و صفر و جمعه شب‌ها از شبکه پنج پخش و باز پخش شده‌است.

هر قسمت از این مجموعه موضوع متفاوتی دارد. «در این مجموعه سعی شده تا از داستان‌های واقعی که ممکن است برای هر یک از افراد جامعه اتفاق بیفتد، استفاده شود.»

راما قویدل، احمد معظمی، محمود معظمی، سید محسن یوسفی، نوید میهن دوست، رضا ابوفاضلی، داریوش یاری، امیر مسعود آقاباباییان، منصور وثوقی، محمدرضا اکبری، کارگردانانی هستند که قسمت‌های این مجموعه تلویزیونی را ساخته‌اند.

فیلم‌نامه بیشتر اپیزودهای این مجموعه را محسن سرتیپی، طلا معتضدی، نازنین فرخلو، نیلوفر محلوجی، محمد محمود سلطانی، مصطفی زندی، مسعود کرمی، ندا نوبخت، بهار کاتوزی، حسین تراب‌نژاد و آرام چراغی نوشته‌اند.

سخن پایانی

ممنون که تا آخر همراه تاپ ناز بودید. ما امروز و در این مقاله سعی کردیم تا درباره زندگی شخصی حدیثه تهرانی نوشته و آن را به صورت کامل به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر قصد تماشای این اثر را دارید؛ امیدواریم اطلاعات نوشته شده در این مقاله به درد شما بخورد.

مطالب مشابه را ببینید!