مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی حسن ریوندی؛ عکس های حسن ریوندی استندآپ کمدین و همسرش

حسن ریوندی یکی از برترین کمدین های کشور است که به راستی فرم خنداندن را فهمیده است. معمولا کنسرت های این کمدین، پر شور برگزار شده و مخاطبان همیشه از او اسقبال کرده اند. ما نیز در ادامه نگاهی کامل و جامع بر زندگی حسن ریوندی خواهیم داشت. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

photo 2024 02 19 14 00 39

بیوگرافی حسین ریوندی

حسن ریوندی متولد 1 فروردین سال 1355 در شهر سبزوار در استان خراسان رضوی است. حسن ریوندی شومن، استندآپ کمدی، مجری و معلم است.

نخستین کنسرت خنده حسن ریوندی

نخستین کنسرت خنده اش را در 25 تیر سال 92 در برج میلاد برگزار کرد. او در کنسرت های خنده اش با مطرح کردن طنزهای اجتماعی، شومنی، تقلید صدای خوانندگان و شوخی های جالب برنامه اجرا می کند.

مدت زمان اجرای کنسرت های خنده او به 2 ساعت هم می رسد و بدون توقف و به صورت رودرو با تماشاچیان برنامه اش را اجرا می کند.

بیوگرافی حسن ریوندی

بداهه و نوآوری سوژه ها

جالب است بدانید که قسمت زیادی از برنامه های طنز و سوژه های او آنی است و به صورت بداهه است و در هنگام اجرای برنامه در ذهنش می سازد.

شروع فعالیت هنری

حسن ریوندی نخست کارش را با تقلید صدای شخصیت های کارتونی شروع کرد و سپس صدای خوانندگی سنتی ایران مانند شهرام ناظری و خوانندگان پاپ مانند ناصر عبدالله و علیرضا عصار را تقلید کرد.

بیوگرافی حسن ریوندی

ازدواج حسن ریوندی

مصاحبه سال 93 : سعادت آن را نداشتم، به نظر من ازدواج مهم ترین قسمت زندگی هر انسانی است که به بلوغ می رسد و میدانم گر من ازدواج کرده بودم کارم هزاران پله از آنچه الان هست بهتر بود.

البته گویا او ازدواج کرده است و یک پسر هم دارد.

بیوگرافی حسن ریوندی

علاقه های حسن ریوندی

او می گوید که از زمان کودکی به این کار علاقه داشته است. اوایل میان همسالان و بچه محل ها برنامه اجرا داشت که خیلی زود مورد استقبال قرار گرفت، تا اینکه در دوران راهنمایی در جشن های مدرسه به عنوان یک آیتم هنری این کار را انجام می داد و در 15 سالگی نخستین قرارداد مالی را امضا کرد و به روی صحنه رفت.

از همان دوران وقتی صدای شخصیت های یک فیلم و یا کارتون را شبیه سازی می کردم خیلی مورد استقبال قرار می گرفت و این به من انگیزه می داد تا این کار را ادامه دهم.

بیوگرافی حسن ریوندی

شروع فعالیت هنری

او در ابتدا در کلاس های سلفژی شرکت کرد که امتحان ورودی آن را مرحوم محمد نوری گرفت و آقای شفقی هم به او آموزش می داد. او می گوید که کلاس های فن بیان و مجری گری به او بسیار کمک کرد.

بیوگرافی حسن ریوندی

فعالیت معلمی حسن ریوندی

حسن ریوندی دانش آموخته دانشگاه تربیت معلم است و تعهد دبیری دارد؛ او 18 سال سابقه دبیری ورزش دارد.

می گوید به عقیده من چاشنی ورزش می تواند خنده و شادی باشد، با شاگردانم این دو را کنار هم داریم و خدا را شکر شاگردانم در کلاس من بسیار خوشحال و سر حال هستند، وی البته مدتی است که بدلیل حجم کارهایش در مرخصی بدون حقوق به سر می برد.

بیوگرافی حسن ریوندی

کنسرت های خنده حسن ریوندی

قسمت عمده ی اجرای ریوندی طنز بداهه و سوژه سازی آنی است به طوری که اکثر مطالب طنز در همان زمان اجرای برنامه ساخته می شود بداهه گویی در باورپذیری کار مؤثر است و چون جنبه عام به کار می بخشد باعث هضم بهتر آن برای مخاطب می شود.

طنز بداهه ، از نوع خاص شیوه‌های کمدی ایرانی که مبنی بر در نظر داشتن سوژه ها و نه اجرای یکبارهٔ آنها از روی دست نوشته و یادداشت های مکتوب ، ناشی می‌شود.

بداهه گو، باید به تعداد کافی سوژه طنز ، بذله ، جوک و لطیفه در ذهن داشته باشد تا بتواند با استفاده از این جملات و به کمک خلاقیت و ذوق شخصی خویش به داستان گویی هم‌زمان با اجرا بپردازد. بداهه گویی یکی از نقاط قوت استند آپ کمدی و مجری ایرانی محسوب می‌شود و در اکثر اجراهای کمدین های جهانی فراوان دیده می‌شود.

بیوگرافی حسن ریوندی

خانواده و ارث صدای زیبا

مرحوم پدر بزرگم را ندیدم اما والدینم می گویند صدای بسیار خوبی داشته به گونه ای که وقتی در روستای خود با صدای بلند اذان می گفته اهالی روستاهای دیگر هم می شنیدیند ؛ در خانواده مان برادر هم تقلید صدا می کرد، سرگرمی و تفریحمان این بود که رو به روی هم بشینیم و صدای شخصیت های مختلف را تقلید کنیم.

بیوگرافی حسن ریوندی

کار تیمی

در تیم من یک نفر را دارم که کارشناس فنی کارم است ؛ او در سالن می نشیند و ایرادهای حرکت های فیزیکی، صورت، صداها و کلام ها را می گیرد تا در اجراهای بعدی آنرا درست کنم، یکی دیگر از اعضای تیم هم در کنار خودم مشغول جمع آوری مطالب طنز روز است.

کوروش کمپانی یکی از بزرگترین کلاه برداران چند وقت اخیر ایران است که با کلاه برداری 100 میلیون دلاری، بسیاری از مردم را به خاک سیاه نشاند. نام حسن ریوندی نیز در میان کسانی بود که برای این شرکت تبلیغ کرده بودند که او هیچ واکنشی به این قضیه نشان نداد.

مطالب مشابه را ببینید!