بیوگرافی رودابه بختیار مجری زن ایرانی شبکه CNN +تصاویر

رودابه بختیار

بیوگرافی رودابه بختیار مجری زن ایرانی شبکه CNN +تصاویر

رودابه بختیار که در آمریکا با نام Rudi Bakhtiar خوانده می‌شود، در ۲۱ ژوئن۱۹۶۶ در فرزنو کالیفرنیا متولد شده‌است. وی که پدری بختیاری و مادری اهل ایذهبختیاری دارد.

رودابه بختیار

وی خبرنگار و مجری موفق در عرصهٔ رسانه‌های خبری آمریکا است به گونه‌ای که، وقتی در شبکهٔ سی‌ان‌ان آمریکا مشغول به کار بوده، به عنوان نهمین خبرنگار برتر آمریکا دست یافته بود.

رودابه بختیار

رودابه با اینکه در آمریکا متولد شده، اما تا انقلاب ایران (۱۳۵۷) ایران در سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) در ایران بزرگ شده‌است. رودابه بختیاری تحصیلات خودش را در دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس ادامه داده و در این دانشگاه مدرک کارشناسی بیولوژی را دریافت کرده‌است.

رودابه بختیار

رودابه کار خبرنگاری خود را از شبکهٔ سی‌ان‌ان آمریکا شروع کرد. وی در سال ۱۹۹۶ با گذراندن آزمون ورودی این خبرگزاری و موفقیت در میان حدود ۱۰۰ داوطلب دیگر، پا به عرصهٔ روزنامه‌نگاری گذاشت. وی در شبکهٔ سی‌ان‌ان پیشرفت‌های زیادی کرد به گونه‌ای که بعد از مدتی مجری بخش CNN Headline News شد و در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ مجری برنامهٔ فوق در زمان حملات تروریستی به آمریکابود.[۲] وی بعد از ۱۰ سال کار مداوم در شبکهٔ سی‌ان‌ان به علت مراقبت از پدر مریض احوال خود و بدست آوردن افتخارات و تجربیات بیشتر، در ۱۱ ژانویه سال ۲۰۰۶ به صورت رسمی به کانال فاکس‌نیوز پیوست و هم اکنون نیز در این شبکه مشغول به کار است.

رودابه بختیار

او از جمله کسانی است که در مراسمی در واشنگتن، برای مردم زمین لرزه بم کمک‌های نقدی بسیاری جمع‌آوری کرد.

در آخر هم این نکته را باید گفت که رودابه بختیار در سال ۲۰۰۲جایزهٔ Iranian American Republic Council Achievement Award را از آن خود کرد.

رودابه بختیار

بختیار همکنون یکی از هیئت مدیران اتحادیه روابط عمومی آمریکایی‌های ایرانی‌تبار می‌باشد.

رودابه بختیار

مطالب مشابه را ببینید!