مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی سارا والیانی + زندگی شخصی و هنری و عکس های همسرش

سارا والیانی

سارا والیانی بازیگر ایرانی متولد 17 اردیبهشت سال 1365 در تهران است. او در سریال های مختلفی مانند دنگ و فنگ روزگار، خونه یکی، افسانه هزارپا و از سرنوشت حضور داشته است.

سارا والیانی با بازی در فیلم رگ خواب و در کنار لیلا حاتمی وارد سینما شد و پس از آن در سریال افسانه هزارپایان، سریال دنگ و فنگ روزگار و خونه یکی توانست توانایی هایش را نشان دهد. او اخیرا در سریال از سرنوشت ایفای نقش کرده است.

بیوگرافی سارا والیانی

این بازیگر متولد 17 اردیبهشت سال 1365 در شهر تهران است و در عرصه تئاتر هم فعالیت داشته است.

سارا والیانی

شروع بازیگری

او چند سالی است که وارد سینما و تلویزیون شده است و بیشتر بر تئاتر تمرکز داشته است. او با اینکه تجربه کمی که داشته است، توانسته است به یکی از بازیگران محبوب تبدیل شود. او نخستین تجربه سینمایی اش را در فیلم رگ خواب، در سال 1394 کسب کرد و با بازی در سریال هایی مانند افسانه هزارپایان، بوف کور، دنگ و فنگ روزگار، خونه یکی و … تجربه بازیگری در تلویزیون را به دست آورد.

سارا والیانی

ازدواج و همسرش

سارا والیانی متاهل است و همسرش محسن میرزاخانی است که او نیز در عرصه سینما و هنر فعالیت دارد. همسرش طراح صحنه و کارگردان است و در بعضی نمایش ها با سارا همبازی بوده است. این دو یک فرزند پسر به نام آبتین دارند.

سارا والیانی

سریال افسانه هزارپایان

او در سریال افسانه هزارپایان که در ژانر کمدی و طنز به کارگردانی و تهیه کنندگی شهاب عباسی ساخته شد ایفای نقش کرده است. داستان این سریال در مواد خانواده است که به بهانه تهیه جهیزیه عروسی راهی سفر می شوند، ولی با حمله راهزن ها به کاروان، مسیر زندگی آنها تغییر می کند. سارا هم یکی از کاراکترهای سریال است که در کنار بازیگرانی همچون مریم کاویانی، نسرین مقانلو، عزت الله رمضانی فر، تورج نصر و … ایفای نقش کرده است.

سارا والیانی

بازی در فیلم رگ خواب

فیلم رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت الله و نویسندگی معصومه بیات است که در سال 1396 اکران شد. او در این فیلم در کنار لیلا حاتمی، کوروش تهامی و … بازی کرده است.

سارا والیانی

بازی سریال دنگ و فنگ روزگار

سریال دنگ و فنگ به کارگردانی جواد مزآبادی در ژانر کمدی ساخته شده است که سارا والیانی در این سریال در کنار سیروس گرجستانی ، مریم سعادت، زهرا داوودنژاد، مینا نوروزی، محمد نادری، پانته آ مهدی نیا و … ایفای نقش کرده است. داستان این سریال مربوط به دو دوست می باشد که در طی شراکتی دچار مشکلات می شوند و ناچار می شوند سال ها این مشکل را پنهان کنند و همین پنهان کاری ها باعث ایجاد اتفاقات طنز می شود.

سارا والیانی

بازی در سریال از سرنوشت

سریال از سرنوشت در 50 قسمت ساخته شده است که از شبکه دوم سیما پخش می شود، نویسنده این سریال محمد محمود سلطانی و کارگردان آن محمدرضا خردمندان و علیرضا بذرافشان است که در این سریال سارا والیانی در کنار دارای حیایی، بهزاد داوری و … ایفای نقش می کند. داستان این سریال در مورد دو کودک پرورشگاهی است که از دوران کودکی و نوجوانی همراه با فراز و نشیب های زیادی همراه است که برای رسیدن به هدف و آرزوهای خود تلاش می کنند.

سارا والیانی

فعالیت‌های هنری

فیلم‌های سینمایی

  • ۱۳۹۶؛ رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت‌الله
  • ۱۳۹۵؛ بوف کور به کارگردانی احمدرضا معتمدی
  • ۱۳۹۵؛ راه رفتن روی سیم به کارگردانی احمدرضا معتمدی

سارا والیانی

سریال‌های تلویزیونی

  • سریال از سرنوشت
  • سریال دنگ و فنگ روزگار
  • سریال خونه یکی
  • سریال افسانه هزار پایان به کارگردانی شهاب عباسی؛ پخش از شبکه نسیم

سارا والیانی

مطالب مشابه را ببینید!