مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی مانیا علیجانی بازیگر خردسال + زندگی شخصی و عکس های پدر و مادر و مانیا

مانیا علیجانی

مانیا علیجانی یکی از بازیگران خردسال معروف کشورمان است. او در سریال  هیولا در نقش دختر هوشنگ شرافت ایفای نقش کرده است. در این مطلب بیوگرافی مانیا علیجانی، عکس های پدر و مادر و اطلاعات زندگی شخصی و هنری او را می خوانید.

 

بیوگرافی مانیا علیجانی

مانیا علیجانی بازیگر خردسال سینما و تلویزیون است و متولد 23 تیر سال 1387 در شهر تهران است. از مهمترین آثار او می توان به بازی در فیلم خرگوش، فیلم خانه ای در خیابان چهل و یکم و فیلم اذر اشاره کرد.

او یکی از پرکارترین بازیگران خردسال است.

مانیا علیجانی

شروع بازیگری

او نخستین بار در سن 7 سالگی در سینما حضور پیدا کرد و در سال 1394 در فیلم خانه ای در خیابان چهل و یکم به کارگردانی حمیدرضا قربانی بازی کرده است اگر چه موفقیت این فیلم مانند آثار بعدی اش مانند فیلم خرگیوش نبود ولی تجربه خوبی برای او حساب می شود و با هنرمندانی همچون مهناز افشار، علی مصفا، سهیلا رضوی و آرش مجیدی همبازی شده است.

مانیا علیجانی

سال پر تلاش 

بازی در فیلم تابستان داغ سال 95 سخت ترین کار او است. او می گوید چون نقش حسی داشت برای بازی در آن دچار مشکل می شده است. در این سال او در 4 فیلم حضور پیدا کرد.

او در سال 1395 در فیلم خرگیوش ایفای نقش کرد و توانست مهارتش را در بازیگری مطرح کند و مورد توجه قرار گرفت. در این فیلم با مانی باغبانی همکاری داشت. او در این فیلم با بازیگرانی همچون مینا ساداتی، جواد عزتی، بابک حمیدیان و همایون ارشادی همبازی شد.

مانیا علیجانی

 

تئاترهای مانیا علیجانی

او در تئاترهای مختلفی ایفای نقنش کرده است و در عرصه تئاتر هم بسیار موفق بوده است. او در تئاتر ترانه های قدیمی پیکان جوانان سال 96 به کارگردانی محمد رحمانیان و نمایش شیرهای خان بابا سلطنه در سال 97 ایفای نقش کرده است.

مانیا علیجانی

مانیا علیجانی نقش هاله سریال هیولا

او توانست در سال 1397 در سریال هیولا در شبکه نمایش خانگی ایفای نقش کند.

او در این سریال به کارگردانی مهران مدیری در نقش هاله، دختر هوشنگ شرافت ایفای نقش کند. در این سریال پر مخاطب در کنار فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی و دیگر بازیگران سرشناس ایفای نقش کرده است.

مانیا علیجانی

بازیگران مورد علاقه 

او بازی ترانه علیدوستی، سارا بهرامی و مهناز افشار را دوست دارد.

مانیا علیجانی

نوازندگی 

او دلش می خواهد نوازندگی کند و البته در حال آموزش نوازندگی پیانو نیز می باشد.

مانیا علیجانی

آروزی مانیا 

او آرزو دارد که یک روز با شهاب حسینی بازیگر خوب کشورمان همبازی شد.

مانیا علیجانی

جایزه اسکار 

مانیا علیجانی می گوید که دلش می خواهد به سوپراستار بزرگی تبدیل شود و در سن 20 سالگی جایزه اسکار را بگیرد.

مانیا علیجانی

ترانه علیدوستی دوم!

آقای هومن بهمنش فیلمبردار خانه در خیابان چهل و یکم در مورد مانیا می گوید: نبوغ او به حدی است که گاهی فکر می کردم ترانه علیدوستی در جلوی دوربین بازی می کند.

مانیا علیجانی

 

ورزش های مورد علاقه

مانیا علیجانی مقداری از وقتش را به ورزش می پردازد. او به ورزش شنا و اسکی علاقه دارد. دلش می خواهد روزی برسد که بتواند به فضا سفر کند.

مانیا علیجانی

 

مطالب مشابه را ببینید!