مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی محسن تنابنده ؛ درباره زندگی شخصی، ازدواج با روشنک گلپا و کار های هنری او

محسن تنابنده یکی از بازیگران کمدی موفق ایرانی است که با سریال پایتخت بسیار معروف شد. همسرش روشنک گلپا نام دارد. در ادامه بیوگرافی کامل محسن تنابنده و عکس های او و همسرش را آماده کرده ایم.

بیوگرافی محسن تنابنده ؛ درباره زندگی شخصی، ازدواج با روشنک گلپا و کار های هنری او

بیوگرافی محسن تنابنده

محسن تنابنده بازیگر، کارگردان، نویسنده سینما، تئاتر و تلویزیون متولد 26 فروردین سال 1354 در شهر تهران است و فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنر می باشد.

دوران کودکی محسن تنابنده

در زندگی نامه محسن تنابنده بازیگر این گونه آمده است که : وی متولد 26 فروردین ماه 1354 در تهران است. او از زمان کودکی در سالن نمایش پیکان شهر در نقش خمیر دندان بازی می کرد، و قبل از این که دانشجوی رشته ی بازیگری شود، به عنوان بهترین بازیگر جشنواره ی دانشجویی انتخاب شد. سپس در دانشکده ی هنر و معماری دانشگاه تهران، به صورت آکادمیک رشته ی بازیگری را ادامه داد و فارغ التحصیل شد.

بیوگرافی محسن تنابنده ؛ درباره زندگی شخصی، ازدواج با روشنک گلپا و کار های هنری او

شروع بازیگری در دوران دانشجویی

او می گوید:من قبل از اینکه دانشجوی رشته بازیگری بشوم، بهترین بازیگر جشنواره دانشجویی شدم. از کودکی که در آمفی تئاتر پیکان شهر نقش کرم دندان را بازی می کردم تا امروز که کمی در دنیای بازیگری مطرح شده ام، حال و هوایم عوض نشده است. همیشه به فکر تحقیق و پژوهش و بازی کردن و کودکی کردن هستم.

نخستین فیلم وی

محسن تنابنده فعالیت بازیگری را در سال 1371 با بازی در تئاتر شروع کرد و نخستین بار با فیلم دانه های ریز برف در سال 1382 وارد سینما شد.

محسن تنابنده

محسن تنابنده به جز بازیگری، نویسندگی و بازیگردانی هم می کند.

محسن تنابنده

جوایز محسن تنابنده

محسن در سال 1388 برای بازی در فیلم های سنگ اول و هفت دقیقه تا پاییز و در سال 1395 برای بازی در فیلم فراری سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است.

عکس دیده نشده کودکی همسر محسن تنابنده

همچنین در سال 1386 برای بازی در فیلم استشهادی برای خدا برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شده است.

محسن تنابنده

بازی در سریال پایتخت و مشهور شدن

محسن به دلیل بازی در سریال پایتخت در نقش نقی معمولی ایفای نقش کرد که بسیار ماندگار شد.

محسن تنابنده

گریم های متفاوت و جالب در سریال شاهگوش

محسن تنابنده در سریال شاهگوش هم در سه نقش با گریم های متفاوتی ظاهر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

محسن تنابنده

بازی در نقش پیرزن

بازی محسن تنابنده در سریال ابله در نقش یک پیرزن هم بسیار برای طرفدارانش جالب بود.

محسن تنابنده

صحبت به زبان عبری

او در فیلم محمد رسول الله در نقش ساموئل یهودی حاضر شد و بیشتر دیالوگ ها را با زبان عبری بیان کرد.

محسن تنابنده

نخستین تجربه کارگردانی

محسن تنابنده فیلم گینس را در سال 1393 کارگردانی کرده است و نخستین تجربه کارگردانی او می باشد.

محسن تنابنده

بازی های تئاتر

محسن تنابنده در عرصه تئاتر می توان به نمایش های همسر چینی، خرس و چشمه، حسنک کجای، بارعام، جریان عصبی نوشته و کار حسن وارسته؛ شوایک کار کوروش نریمانی و 31 شهریور 77 نوشته و کار علیرضا نادری می تواند اشاره کرد.

محسن تنابنده

ازدواج و همسرش

محسن تنابنده در تاریخ 28 ابان سال 1394 با روشنک گلپایگانی معروف به روشنک گلپا ازدواج کرد و خطبه عقدشان را سید محمد خاتمی جاری کرد. این دو در 14 بمن سال 1395 صاحب فرزند شدند. نام پسر خود را نامی گذاشتند.

محسن تنابنده

حواشی ساخت سریال پایتخت 7

پس از کنار گذاشتن سارا و نیکا از پایتخت 7 که بسیار حاشیه ساز شد، خبر دستمزد 7 میلیاردی محسن تنابنده هم بسیار مورد توجه قرار گرفت. محسن تنابنده پس از این شایعات اعلام کرد که فعلا پایتخت 7 ساخته نمی شود.

عکس مراسم ازدواج

پدر شدن محسن تنابنده

انصراف از صدا و سیما

گفته می شود که محسن تنابنده و احمد مهران فر که در میانه فیلمبرداری پایتخت 6 بودند، در واکنش یکی از مجری های صدا و سیما به رخشان بی اعتماد و باران کوثری که از شبکه افق پخش می شد، برای همیشه از فعالیت در صدا و سیما انصراف دادند.

مطالب مشابه را ببینید!