مجله تاپ‌ناز‌

عکس های مهران رجبی و همسرش + بیوگرافی و اطلاعات زندگشی شخصی و هنری

مهران رجبی

بیوگرافی مهران رجبی

مهران رجبی بازیگر ایرانی متولد 12 دی ماه سال 1340 است. او مدرک کارشناسی رشته گرافیک از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد گرافیک را از دانشگاه تربیت مدرس دارد.

او در سال 1340 در خیابان امیر شهر کرج متولد شد. او اهل روستای واریان است و پدرش کشاورز بود. مهران رجبی فرزند آخر خانواده است و دو برادر بزرگ تر از خودش به نام محراب و فرهاد دارد. او فقط یک خواهر داشت که از خودش کوچکتر بود و در سن 2 سالگی از دنیا رفت.

مهران رجبی

شروع بازیگری

استعداد بازیگری او را رضا میر کریمی کشف کرد. او همکلاس مهران رجبی در دانشگاه بود و توسط او، مخران رجبی وارد سینما و تلویزیون شد.

مهران رجبی

نخستین سریال

نخستین حضور او در مقابل دوربین در سریال تلویزیونی بچه های مدرسه همت در سال 1376 بود.

مهران رجبی

عکس مهران رجبی در کنار علی زند وکیلی

نخستین فیلم

در سال 1378 در فیلم کودک سرباز به کارگردانی رضا میرکریمی ایفای نقش کرد که نخستین کار او در سینما بود. نقش او در این فیلم باعث شد که کاندیدای جایزه جشنواره فجر شود.

مهران رجبی

بازی در فیلم زیر نور ماه

با بازی در فیلم زیر نور ماه به کارگردانی رضا میر کریمی در نقش یک روحانی و رئیس حوزه باعث جلب توجه منتقدان شد و پس از آن پیشنهاد بازی در خانه ای روی آب و از کنار هم می گذریم به وی شد.

مهران رجبی

نقش های متفاوت او

او تا کنون در نقش های متفاوت و زیادی ایفای نقش کرده است که معروف ترین آنها میرزاعلی اصغر قریب پدر دگتر محمد قریب در سریال روزگار قریب بود که در ذهن بینندگان باقی ماند.

مهران رجبی

ویژگی های متفاوت مهران رجبی

مهم‌ترین ویژگی بازی مهران رجبی این است که وی نسبت به دیگر بازیگران سینما و تلویزیون ایران بسیار راحت و اصطلاحاً رئال و واقعی نقشش را بازی می‌کند.

مهران رجبی

ازدواج و همسرش مهران رجبی

او به دلیل شغل معلمی با همسرش آشنا شد. او مدتی معلم بود و در شهر کرج تدریس می کرد. همسرش کارمند آموزش و پرورش بود و به دلیل شغلی که داشت و رفت و آمدهایش، با همسرش آشنا شد و همین باعث شد که آنها در نهایت با هم ازدواج کنند.

این دو در سال 1369 ازدواج کردند و حاص ازدواج آنها دو دختر به نام های زهرا و سارا و یک پسر به نام علیرضا می باشد.

مهران رجبی

در کنار حامد همایون و پژمان بازغی

دلیل جراحی نکردن بینی

او هیچ وقت بینی اش را عمل نکرده است. او می گوید که بینی اش یک امضا است و برای او یک برند به حساب می آید و خیلی ها او را از روی بینی اش می شناسند.

او با لحتی طنز در مورد عمل بینی اش گفته است که بینی من خیلی بزرگ است و هزینه جراحی آن خیلی زیاد می شود و بهتر است که آن را عمل نکنم.

مهران رجبی

آرزوی مهران رجبی

بزرگترین آرزوی او پرواز کردن بوده است و به همین جهت یک پاراگلایدر خریده است و آموزش دیده است. او می گوید بلاخره به ارزویش خواهد رسید.

او به زندگی در طبیعت و یکی از روستاهای جاده چالوس بسیار علاقه دارد و اوقاتی هم که بیکار می شود برای کسب ارامش به آن منطقه می رود.

 

بیوگرافی علی صادقیبیوگرافی حمید لولایی

 

مطالب مشابه را ببینید!