مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی میسی ویلیامز (بازیگر آریا استارک در گیم آف ترونز، از آغاز تا زندگی شخصی و فیلم‌های او)

میسی ویلیامز یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران سینماست که با بازی در نقش آریا استارک در سریال گیم آف ترونز به معروفیت جهانی دست پیدا کرد. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری تاپ ناز قصد داریم نگاهی بر زندگی میسی ویلیامز داشته باشیم. با ما همراه شوید.

تاپ ناز 18

تولد و اوایل زندگی

تولد و اوایل زندگی

میسی ویلیامز در سال 1997 و در شهر بریستول، انگلستان زاده شد. او کوچک‌ترین فرزند خانواده است و دو برادر به نام‌های جیمز و تد و یک خواهر به اسم بث دارد. او در کلاتون، سامرست بزرگ شد.

انتخاب شدن از میان 300 نفر

در سال 2008 خبر ساخت سریالی به نام گیم آف ترونز در رسانه‌ها پخش شد. به دنبال این خبر بازیگردان‌ها شروع به تست گیری در سرتاسر بریتانیا کرده و برای نقش‌های مورد نظرشان به دنبال بازیگر بودند. میسی ویلیامز 13 ساله که تازه شروع به رفتن کلاس‌های بازیگری کرده بود؛ با پیشنهاد استادانش، در این تست‌ها شرکت کرد.

میسی ویلیامز 13 ساله از طریق تست ویدیویی موفق شد نقش آریا استارک را اذعان خود کند. میسی از میان 300 داوطلب نهایی موفق شد تا این نقش را به دست آورد.

آریا استارک و شهرت جهانی

آریا استارک و شهرت جهانی

بازی در سریال گیم آف ترونز خیلی سریع از آریا استارک یک ستاره به تمام معنا ساخت و او در طی نه سال به یکی از معروف‌ترین بازیگران جوان تبدیل شد.

بازی تاج‌وتخت یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی در ژانر درام فانتزی است که به‌دست دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شده‌است.

بازی تاج‌وتخت اقتباسی از مجموعه فانتزی ترانه یخ و آتش نوشته جرج آر. آر. مارتین است که نخستین رمان آن بازی تاج‌وتخت است. این مجموعه در پادشاهی متحده، کانادا، کرواسی، ایسلند، مالت، مراکش و اسپانیا فیلم‌برداری شد.

بازی تاج‌وتخت در 17 آوریل 2011 از طریق اچ‌بی‌او در ایالات متحده به نمایش درآمد و در 19 مه 2019 متشکل از 73 قسمت در هشت فصل به پایان رسید.

داستان بازی تاج‌وتخت در قاره‌های تخیلی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان 10 ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند.

اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین پادشاهی مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت است.

این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.

نقش آریا استارک

نقش آریا استارک

آریا استارک شخصیتی تخیلی در کتاب جرج آر. آر. مارتین از سری رمان‌های تخیلی ترانه یخ و آتش و اقتباس تلویزیونی آن است. آریا سومین فرزند ند و کتلین استارک است.

در فصل اول او همراه پدر و سانسا به قدمگاه شاه می‌رود و در آنجا تحت آموزش سیریو فورل رقاص آب قرار می‌گیرد و پیش از اتمام آموزش‌هایش ند استارک به جرم خیانت زندانی می‌شود و آریا از برج سرخ فرار می‌کند.

از این پس او در مکان‌های مختلفی زندگی می‌کند اما هیچگاه هویت واقعی خود را فاش نمی‌کند و برای مدتی تازی با او همراه می‌شود تا درازای تحویل آریا به برادرش راب از او پول مطالبه کند ولی هنگامی که تازی به برج‌های دوقلو می‌رسد، راب در عروسی خونین کشته شده‌است.

سرانجام به براووس میرود و در آنجا تحت تعلیمات خدای بی‌چهره قرار می‌گیرد و شمشیربازی را از جاکوئن می‌آموزد. سرانجام وقتی به وستروس می‌رسد، شروع به گرفتن انتقام خود و خانواده‌اش می‌کند و فری‌هایی که در ردودینگ مادر و برادرش را کشته بودند را به قتل میرساند.

سرانجام در فصل هفت آریا از اینکه وینترفل پس گرفته شده مطلع شده و به وینترفل برمیگردد.در فصل هشتم وی نایت کینگ را میکشد.

مطلب مشابه: بیوگرافی سوفی ترنر (ستاره گیم آف ترونز در نقش سانسا استارک)

صحبت‌های میسی ویلیامز درباره سریال گیم آف ترونز

صحبت‌های میسی ویلیامز درباره سریال گیم آف ترونز

اگر من دیگر نتوانم در فیلم یا سریالی بازی نکنم، هرگز خودم را زیاد سرزنش نمی‌کنم، چون من Game of Thrones را برای همیشه بدست آورده‌ام.

حتما لازم نیست که فیلمی که در آینده ممکن است در آن بازی کنم عجیب و غریب و بسیار هیجان انگیز باشد. منظور من این است که من هم اکنون می‌توانم به زندگی حرفه‌ای خود شکل مناسب بدهم و هیچ چیزی از من به آن [سریال Game of Thrones] گره نخورده است و من واقعا می‌توانم تصمیمات بسیار جسورانه‌ای بگیرم.

من در آخرین صحنه‌های خودم در این سریال، تلاش خواهم کرد تا آریا به عدالتی که به دنبالش است، دست پیدا کند. من تاکنون در این راه تلاش کرده‌ام که به آریا شکل مناسبی بدهم و او را در یک پایان مناسب که سزاوارش خواهد بود، قرار دهم و من امیدوارم که مردم از این پایان راضی و خوشحال باشند.

من در طی ساخت این سریال در حال بالغ شدن بودم و داشتم به یک زن تبدیل می‌شدم. با این حال از آریا رنجیده بودم زیرا قسمتی از جهان من بود که با آن همسو نبودم.

همه چیز راجع‌به دنیای بازی تاج و تخت بسیار هیجان‌انگیز است ما سریال بسیار توانگری داشتیم و هنوز داستان‌های زیادی برای گفتن وجود دارد. واقعاً هیجان‌انگیز است و معتقدم که کیت هرینگتون بازیگر فوق العاده‌ای است. من فکر می‌کنم که هر چیزی که او لمس می‌کند جادویی است و بسیار هیجان‌زده هستم که ببینم چه اتفاقی قرار است رخ دهد.

رابطه دردناک با پدر!

رابطه دردناک با پدر!

میسی ویلیامز هنرپیشه انگلیسی که بیشتر برای بازی در نقش آریا استارک در مجموعه تلویزیونی بازی تاج‌ و تخت شناخته می شود برای اولین بار درباره پدرش صحبت کرده است.

زمانی که میسی ویلیامز در پادکست «خاطرات یک مدیر عامل» با استیون بارلت درباره کودکیش و سوء رفتار پدرش از او حرف می زد، نتوانست جلوی اشک های خود را بگیرد.

او اعتراف کرد: خب، من، به عنوان یک کودک خردسال، قبل از 8 سالگی، رابطه‌ای دردناکی با پدرم داشتم.

نمی‌ خواهم زیاد وارد این موضوع شوم زیرا بر خواهر و برادرم و کل خانواده‌ ام تأثیر می‌ گذارد. اما، واقعاً بخش زیادی از دوران کودکی من را به خود اختصاص داد.

از زمانی که یادم می‌آید، واقعاً برای خوابیدن مشکل داشتم و فکر نمی‌کردم بسیاری از رفتارهای مخربی که دور و برم اتفاق می افتد اشتباه است.

اولین بار بود که همه درها باز شدند و اولین بار بود که همه چیز آشکار شده بود. هنوز می‌خواستم با مادرم دعوا کنم و بگویم این چیزها اشتباه نیست، که تو فقط می‌خواهی مرا از پدرم دور کنی.» علیرغم اینکه ویلیامز اکنون با آنچه اتفاق افتاده کنار آمده است و خود را سرزنش نمی کند، اعتراف کرد که همیشه اینطور نبوده است.

او گفت: «راستش را بخواهید، من خیلی به این موضوع فکر کرده ام. این اتفاقات بد در دوران کودکی من به خاطر من نیست. البته زمانی فکر می‌ کردم اینطور است.

بازی در فیلم سقوط کردن

بازی در فیلم سقوط کردن

میسی ویلیامز در کنار گیم آف ترونز، در آثار درخشان بسیاری به ایفای نقش پرداخته است. یکی از این آثار فیلم سقوط کردن است. سقوط کردن فیلم درام و مرموز بریتانیایی محصول سال 2015 است که توسط کارول مورلی نوشته و کارگردانی شده‌است.

میسی ویلیامز و فلورنس پاف در نقش دو دوست صمیمی در یک مدرسه دخترانه هستند. گرتا اسکاکی، مونیکا دولان، مکسین پیک و متیو یبنتون از دیگران بازیگران این فیلم هستند. مرحله تولید از اکتبر 2013 آغاز شد. نمایش ابتدایی آن در 11 اکتبر 2014 در فستیوال فیلم لندن بود و در 24 آوریل 2015 نیز در سینماهای بریتانیا به نمایش درآمد. این فیلم با بودجه 750000 پوندی، درگیشه 4 میلیون پوند بدست آورد.

مطلب مشابه: بیوگرافی فلورنس پیو بازیگر جذاب انگلیسی؛ درباره زندگی شخصی و کار های هنری او

بازی در فیلم مری شلی

قبل از اتمام سریال گیم آف ترونز، میسی ویلیامز در چندین اثر دیگر موفق ظاهر شد و یکی از این نقش‌ها متعلق به فیلم مری شلی است. مری شلی فیلمی در ژانر رمانتیک، داستان تاریخی، درام، و زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی حیفا المنصور است که در سال 2017 منتشر شد. فیلم به عشق اول مری شلی و رابطه عاشقانه اش با پرسی بیش شلی می پردازد که الهام بخش او برای نگارش فرانکنشتاین شد.

مری گادوین دختر نویسنده و فمنیست پیشگام مری والستون کرفت و شوهرش ویلیام گادوین، ناشر و فیلسوف سیاسی است. مری والستونکرفت کمی بعد از زایمان مرده و فیلم 16 سال بعد را نشان می دهد که مری گادوین با پدرش، مادرخوانده اش (با هم رابطه خوبی ندارند) و خواهر خوانده و محرم اسرارش کلر کلرمونت زندگی می کند.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

میسی ویلیامز به دلیل جذابیت و معروفیت بسیار تحت نظر رسانه‌هاست. اما برخلاف شیطنت بازی‌های ریاج او؛ میسی در زندگی شخصی بسیار محافظه کار و وابسته است. او از سال 2015 تا به کنون با شخصی به نام اولی جکسون وارد رابطه است. این دو همچنان رابطه خوب خود را حفظ کرده‌اند و احتمالا درنهایت این رابطه به ازدواج بیانجامد.

علاقه به رقص

میسی ویلیامز در مصاحبه‌هایش عنوان کرده است که علاقه بسیار زیادی به رقص دارد و بعد از معروفیت کلاس‌های خصوصی و فوق تخصصی رقص را پشت سر گذاشته است. او گفته است هر روزه رقص می‌کند و رقصیدن را بسیار دوست دارد.

جدیدترین اثر میسی ویلیامز

جدیدترین اثر میسی ویلیامز

میسی ویلیامز در جدیدترین اثر خود بسیار خوش درخشیده و شنیده حاکی از این است که او احتمالا برنده چند جایزه جدید شود. سریال جدید او نگاه جدید نام دارد. نگاه جدید یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی در ژانر زندگی‌نامه‌ای درام است. فصل دوم این مجموعه نیز ساخته خواهد شد.

داستان این سریال را به‌صورت خلاصه می‌توان به این شکل عنوان کرد که: «ظاهر جدید، کریستین دیور را در پاریسِ بعد از جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد که خط تولید مد و لباس خود را خلق کرده است؛ خط تولیدی که به‌صورت غیررسمی با نام New Look شناخته می‌شد. در سوی دیگر داستان هم دشمن ایدئولوژیکی و حرفه‌ای او را هم که یک طراح لباس بسیار شناخته شده به نام کوکو شنل است، به تصویر می‌کشد.»

بن مندلسون در نقش کریستین دیور، ژولیت بینوش در نقش کوکو شنل، میسی ویلیامز در نقش کاترین دیور، جان مالکوویچ در نقش لوسین للونگ، از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال حضور دارند و ایفای نقش می‌کنند.

این سریال با 2 عبارت آغاز می‌شود. عبارت اول، «داستانی در طی جنگ جهانی دوم؛ زمانی‌که آلمانی‌ها، پاریس را به مدت چهار سال است که اشغال کرده‌اند و فرانسوی‌ها را مجبور کردند تا تسلیم اقتدار و ظلم نازی‌ها شوند.» را توضیح می‌دهد؛ عبارت دوم هم «این داستان نشان می‌دهد که چطور خلق کردن و خلاقیت، کمک می‌کند که روحیه و زندگی به جهان بازگردد.» را نشان می‌دهد.

دانستنی‌های جالب درباره میسی ویلیامز

 • سه خواهر و برادر بزرگتر از خودش به نام جیمز، بث و تد دارد.
 • میسی : در دوران مدرسه دوستان کمی داشتم و هیچگاه معروف یا زیبا نبودم.
 • از سال 2015 با” اولی جکسون “رابطه عاشقانه ای دارد.
 • بعد از دیدن شخصیت “میسی” در کارتون( The Perishers )، ترجیح داد که میسی نامیده شود.
 • میسی : یکی از دلایلی که سریال بازی تاج و تخت را دوست دارم این است که منجر شد تا دوستان واقعی ام را پیدا کنم، که این اتفاق گاهی مدت زیادی طول می کشد.
 • میسی  درواقعیت هم شخصیتی مستقل و مشابه با آریا استارک دارد.
 • بازیگر مورد علاقه اش” آدری هپبورن” است.
 • مادر و ناپدری اش او را بزرگ کرده اند.
 • برای اینکه کاملا شبیه شخصیت آریا استارک در کمیک باشد نوشتن با دست چپ را تمرین کرد.
 • حامی حقوق بشر و حقوق حیوانات است.
 • میسی ویلیامز در سال 2015 برنده جایزه” شوتینگ استارز” ترویج فیلم اروپا شد.
 • پر جنب و جوش، کمی یاغی، چابک و بسیار شجاع است.
 • میسی  در سال 2014 برای بازی در فیلم “سقوط کردن”( The Falling )جایزه حلقه منتقدان فیلم لندن را بعنوان جوانترین بازیگر سال از آن خود کرد.
 • میسی: اولین عشقم رقص است.
 • قبل از ثبت نام در کالج رقص” بث”، در مدرسه ابتدایی کلاتون و نورتون هیل درس خواند.
 • در ژیمناستیک، ترامپولین و رقص باله فعالیت دارد.
 • میسی یک کارآفرین اینترنتی است و قصد دارد تا در شبکه اجتماعی با نام” Daisie “که به تازگی راه اندازی کرده است گروهی از هنرمندان را در کنار یکدیگر جمع کند.
 • در سال 2014 و در زمان بازی در سریال بازی تاج و تخت گفت: احساس می کنم بزرگ شده ام اما نمی توانم هتل رزرو کنم چون هنوز نوجوان ام.
 • نقش آفرینی در سریال” بازی تاج و تخت” اولین تجربه حرفه ای او بود.
 • میسی  در سال 2012 و زمانی که 15 ساله بود برنده جایزه پرتال بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. وی کوچکترین بازیگری است که تاکنون این جایزه را به دست آورده است.
 • در سال 2016 بعنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای سریال” بازی تاج و تخت” نامزد جایزه ساعات پربیننده امی شد.
 • میسی : دوران مدرسه اینقدر پرجنب و جوش بودم که بقیه از من می ترسیدند.
 • از خونریزی بیزار است و گفته است که به همین دلیل کتاب جورج مارتین را نمی خواند.
 • میسی  با سوفی ترنر( سانسا استارک ) و ایزاک همپستد رایت( برن استارک ) رابطه صمیمانه ای دارد.

سخن پایانی

بسیار خرسندیم که تا پایان همراه سایت تاپ ناز بودید. ما امروز و در مقاله فوق سعی کردیم تا درباره زندگی شخصی و حرفه‌ای میسی ویلیامز بنویسیم تا شما عزیزان و طرفداران با زندگی این سلبریتی بریتانیایی بیشتر از قبل آشنا شوید. در پایان امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!