مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی هیفا وهبی (از ازدواج در 16 سالگی تا دزدیده شدن در فرانسه و ازدواج دوم او )

بیوگرافی هیفا وهبی (از ازدواج در 16 سالگی تا دزدیده شدن در فرانسه و ازدواج دوم او )

هیفا وهبی خواننده معروف جهان عرب است که همواره آثار او مورد توجه مخاطبین در سرتاسر جهان به خصوص خاورمیانه قرار می‌گیرد. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری تاپ ناز قصد داریم نگاهی کامل بر زندگی این هنرمند محبوب داشته باشیم. با ما باشید.

تولد و اوایل زندگی

تولد و اوایل زندگی

هیفا وهبی در روز 10 مارس سال 1972 میلادی در محرونا، یکی از شهرهای کوچک کشاورزی لبنان به دنیا آمد.

پدر او، محمد وهبی، لبنانی‌ و مادرش سیده عبدالعزیز ابراهیم، مصری است. خانواده‌ او بعداً به دلیل شغل پدر به شهر بیروت یعنی پایتخت لبنان مهاجرت کردند. همچنین لازم به ذکر است که هیفا وهبی سه خواهر دارد و برادرش در جریان حمله اسرائیل به جنوب لبنان در سال 1982 کشته شده‌است.

دختر شایسته لبنان

هیفا در سن 16 سالگی برنده عنوان «دختر شایسته جنوب لبنان» شد. این عنوان برای هیفای جوان موفقیت بزرگی بود و خیلی سریع از او یک ستاره ساخت. بعد از این اتفاق هیفا وهبی وارد عرصه مدلینگ و موسیقی شد، اما قبل از همه این‌ها، هیفا عاشق شده بود!

ازدواج اول در 16 سالگی

ازدواج اول در 16 سالگی

با پسرعمه اش، نصر فیاض، ازدواج کرد و با او به آفریقا رفت. مدتی بعد، در حالی که دخترش زینب (زازا) را باردار بود، به لبنان بازگشت و از همسرش جدا شد.

او دخترش را در ژوئن 1993 در بیروت به دنیا آورد و در سال 1995 در مسابقات «دختر شایسته‌ی لبنان» شرکت کرد و مقام دوم را کسب کرد؛ اما پس از مدت کوتاهی خبر ازدواجش و اینکه او صاحب فرزند شده است، منتشر شد و عنوان دختر شایسته از او گرفته شد.

نخستین فعالیت‌های موسیقیایی

هیفا وهبی بعد از رسیدن به معروفیت در دنیای مدلینگ وارد عرصه موسیقی شد. هیفا وهبی نخستین آلبوم خود را به نام هوالزمان منتشر ساخت، این آلبوم به موفقیت دست یافت و باعث شهرت زیاد او شد. وهبی تک‌آهنگ اقول اهواک (میگم دوست دارم) را به شکرانه آن منتشر کرد.

آغاز شهرت

آغاز شهرت

آلبوم دوم هیفا وهبی بدی أعیش (می خوام زندگی کنم) در سال 2005 منتشر شد و به موفقیتی بالاتر از حد انتظار به دلیل تک‌آهنگ حیات قلبی رسید که پس از ترور سیاست‌مدار لبنانی رفیق حریری منتشر شد.

آهنگی به همین نام درباره آزادی که از حقوق پایه بشر برشمرده شده‌است. آهنگ تکی بعدی او معروف‌ترین آهنگ وی تا حال به انا هیفا (من هیفا هستم) است که آهنگ نوظهور او گردید.

در سال 2006 نیز آهنگی به نام بوس الواوا را بیرون داد که آن هم فروش نسبتاً خوبی داشته‌است.

مطلب مشابه: بیوگرافی آن ماری سلامه ؛ بازیگر لبنانی که در فیلم و سریال های ایرانی حضور داشته

موفقیت جهانی

موفقیت هیفا وهبی تنها به جهان عرب و خاورمیانه محدود نمی‌شود و او موفقیت‌های جهانی نیز در کارنامه خود دارد.

هیفا وهبی در سال 2012 میلادی آلبوم ملکه الجمال الکون mjk (بانوی جهان ) را منتشر کرد که این آلبوم نیز با فروش خوبی همراه بود. این آلبوم تنها در کمتر از 24 ساعت پس از منتشر شدنش جزء 200 آلبوم برترین جهان رتبه 36 را کسب کرد.

این موفقیت جزو اولین موفقیت‌های کشور لبنان در عرصه جهانی بود. همین موضوع معروفیت و محبوبیت هیفا وهبی را دو چندان افزایش داد.

محبوبیت در حوزه خلیج فارس و کرانه باختری

محبوبیت در حوزه خلیج فارس و کرانه باختری

محبوبیت هیفا وهبی در حوزه خلیج فارس و کرانه باختری روز به روز درحال افزایش است. همچنین آلبوم‌های او به دلیل آهنگ هایی به لهجه مصری، خلیج فارسی و لبنانی محبوبیت فراوانی در بین کشورهای عربی و جهان عرب پیدا کرد

وی در میان جوانان لبنانی همچنان محبوب باقی‌مانده و در تلویزیون نیز بسیار ظاهر می‌شود.

ممنوعیت در بحرین

در سال 2008 مجلس بحرین اجرای کنسرت توسط هیفا وهبی را در این کشور ممنوع کرد. طبق گفته ی یکی از اعضای پارلمان بحرین، هیفا وهبی یکی از خوانندگانی است که از جاذبه جنسی زیادی برخوردار است و به‌جای زبان، با بدن خود سخن می گوید.

او پس از این ممنوعیت چنین عنوان کرد:” من یک هنرمند هستم نه یک سیاستمدار. من سیاست را به سیاستمداران واگذار میکنم و اجازه می دهم رئیس جمهور کشورم در مورد سیاست صحبت کند.” پس از این سخنرانی، هیفا با نادیده گرفتن قانون اعلام شده، با لباسی بلند و پوشیده در بحرین حضور پیدا کرد و به اجرای کنسرت پرداخت.

تصادف مرگبار

تصادف مرگبار

هیفا وهبی در 25 ژوئن سال 2007 و هنگام ضبط موزیک ویدئوی حاسه ما بنا از حادثه ی رانندگی جان سالم بدر برد. با اینکه این تصادف، تصادف نسبتا شدیدی بود اما وی تنها چند خراشیدگی و کبودی را تجربه کرد.

تصادف توسط هواپیمای تک موتوره ای اتفاق افتاد که خودرو هیفا را دنبال می کرد. با برخورد این هواپیما به خودرو، شیشه جلو خودرو خرد شده بود.

ازدواج دوم

ازدواج دوم

هیفا وهبی در تاریخ 28 مارس 2009 میلادی، اعلام کرد که قرار است با احمد ابو هشیمه، یکی از مهمترین صنعتگران مصر در زمینه تولید و فروش آهن و فولاد، ازدواج کند. اما آن‌ها در نوامبر 2012 از یکدیگر جدا شدند.

اقدام به دزدین هیفا وهبی در فرانسه!

هیفا وهبی در سال 2016 و پس از سفر به فرانسه توانست از دست راننده تاکسی که قصد ربودن او را داشت جان سالم به در ببرد. او بعد از این حادثه مقابل رسانه حاضر شده و اعلام کرد که تاکسی برنامه قبلی برای دزدین وی داشت و به هنگام سوار شدن او به تاکسی، از وی درخواست پول کلان کرده است. هیفا مخالفت کرده و راننده با چاقو وی را تهدید به قتل کرده است، اما درنهایت هیفا با شکستن شیشه تاکسی موفق به فرار شده است.

توهین به مصری‌ها

در سال 2009 و پس از انتشار آهنگ بابا فین که هیفا در آن از جمله ی “خرس تدی من و میمون نوبیایی من کجاست؟” استفاده کرده بود، نوبیایی های مصر این جمله را به معنی شبیه بودن نوبیایی ها به میمون تعبیر کردند.

نوبی‌ها گروهی قومی هستند که در شمال سودان و جنوب مصر زندگی می‌کنند. نوبی‌ها بیشتر در امتداد رود نیل و منطقه اسوان ساکن‌اند. زبان‌های نوبی از شاخه زبان‌های سودانی‌تبار شرقی در خانواده زبان‌های نیلوصحرایی است. نوبیان قومی تیره‌پوست هستند. منطقه سکونت قوم نوبی به نوبه معروف است.

لباس جنجالی در فرانسه

لباسی که او در یک برنامه تلویزیونی استار آکادمی لبنان پوشیده بود، در شبکه‌های اجتماعی جهان عرب و به خصوص در میان زنان واکنش‌های گسترده و تا حدی اعتراضی را برانگیخت. این نوع پوشش در لبنان عادی است.

من یک زن مسلمان هستم

من یک زن مسلمان هستم

هیفا وهبی برای اجرای کنسرت هایی، در روزهای پایانی ماه رمضان و عید فطر، به شهر قاهره سفر کرد. هیفا بعد از آن کنسرت‌ها تصمیم داشت که به سرعت به لبنان باز گردد، تا بتواند روزهای عید فطر را در کنار خانواده‌اش جشن بگیرد.

ولیکن خشم زیبای لبنانی در فرودگاه مصر برانگیخته شد! این خشم به دلیل رفتار یکی از گزارشگرانی بود که می‌خواست مصاحبه‌ای با هیفا انجام دهد. این گزارشگر مصاحبه خود را با سوال‌های معمولی همانند، در ماه رمضان چه می‌کند و قصد اجرای چه کنسرت‌هایی را دارد شروع کرد که هیفا با آرامش به تمام آنان پاسخ داد.

ولیکن آثار خشم در چهره او هنگامی نمایان شد که گزارشگر از او پرسید: آیا در ماه رمضان روزه می‌گیرد؟ هیفا با عصبانیت گزارشگر را مورد سرزنش قرار داد و گفت: من یک زن مسلمان هستم و نام کامل من هیفا محمد وهبی است، من از زمان بچگی به ماه رمضان و روزه داری علاقه داشتم و تا آنجایی که می‌توانم سعی می‌کنم که عادات و عبادات این ماه را انجام دهم. گزارشگر نیز از سوال خویش پوزش طلبید.

مطلب مشابه: بیوگرافی آلینا سولاکر بازیگر زن ترک + از زندگی شخصی یا هنری

راز زیبایی هیفا وهبی

راز زیبایی هیفا وهبی

یکی از راز های جوانی و زیبایی هیفا وهبی انجام عمل های زیبایی است، اما عمل های زیبایی که این سلبریتی انجام داده بسیار کم بوده اند و به اندازه بسیاری از خانم هایی که همچنان در سن 51 سالگی پیر به نظر می رسند نیز عمل زیبایی انجام نداده است.

تا به حال دفعات بسیار زیادی در مصاحبه های مختلف از این سلبریتی در رابطه با راز جوانی اش سوال شده است، او همیشه به روتین پوستی خود بالیده و از متخصصانی که راهنمای او در حفظ جوانی اش هستند تشکر کرده است، خانم هیفا وهبی یکی از راز های جوانی خود را مصرف آب آشامیدنی در بازه های زمانی مشخص برای جلوگیری از کمبود آب بدن، رژیم غذایی بسیار مناسب برای جلوگیری از پیری و البته استفاده از محصولاتی مراقبتی در مواقع مورد نیاز معرفی کرده است.

این سلبریتی راز جوانی خود را نخوابیدن با وجود لوازم آرایشی بر روی صورتش می داند. او می گوید، که هر شب قبل از خواب صورتش را کامل می شوید، لوازم آرایشی را با فوم شستشو، میسلار واتر و پاک کننده های آرایشی از صورتش پاک می کند و با انجام چندین روتین پوستی مختلف که از جملع آنها، لوسیون ها، کرم های دست و صورت، سرم های صورت و ماسک های آبرسان و مرطوب کننده می باشند، به تخت خوابش می رود.

علاوه بر این سبک آرایش هیفا وهبی که بیشتر به آرایش عربی و خلیجی نزدیک است و کمی غلیظ می باشد و به دلیل استفاده از لوازم آرایشی با کیفیت و اورجینال که متشکل از سایه چشم، مداد ابرو، خط چشم، رژ لب و … است ، باعث شده که زیبایی اش دو چندان باشد.

هیفا وهبی دانش آموز تنبلی بود!

هیفا وهبی در دوران تحصیلی تنبل‌ترین دانش آموز کلاس خود بود. با اینکه این خواننده لبنانی، از شهرت بی نظیری برخوردار است و در مدتی کوتاه توانست چشم همگان را به خود جلب کند، ولیکن این مانع از این نشد که هیفا این اعتراف را در یکی از مصاحبه‌های خود نکند.

هیفا می‌گوید: با اینکه چندین بار در امتحانات آخر سال تجدید شدم، ولیکن بالاخره توانستم با هزار زحمت مدرک تحصیلی دبیرستان را بگیرم و البته این را مدیون زیبایی خود می‌دانم، که در بعضی مواقع در نمره دادن بسیار موثر بود.

هیفا در دوران تحصیلی بر طبق گفته همکلاسی‌های او، به بیشترین چیزی که عشق می‌ورزید لوازم آرایش و آرایش کردن بود و همیشه تمایل داشت که زیباترین لباس‌ها را بر تن داشته باشد.

کلام آخر

ممنون که تا آخر همراه سایت خود یعنی تاپ ناز بودید. ما امروز در این مقاله سعی کردیم بیوگرافی هیفا وهبی را نوشته و آهنگ‌هایش به شما عزیزان معرفی کنیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!