مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی وینیسیوس جونیور (زندگی بچه فقیر برزیلی که اکنون ستاره رئال مادرید شده است)

تاپ ناز 42

بعد از رفتن رونالدو از رئال مادرید شوک بزرگی به طرفداران این تیم وارد شد. بسیاری چنین فکر کردند که پیستون چپ رئال هرگز به قدرت قبل بازنخواهد گشت. اما تنها چند سال لازم بود تا بازیکنی جوان از راه رسیده و تمام معادلات را برهم بزند. این جوان و گمنام وینیسیوس جونیور نام داشت. کسی که با سرعت و تکنیک‌های خود طوفان به پا می‌کند. ما امروز به صورت کامل زندگی این بازیکن خوش تکنیک را زیر ذره‌بین خواهیم برد، پس در ادامه همراه ما باشید.

تولد

وینیسیوس جونیور در 12 ژوئن سال 2000 در برزیل به دنیا آمد. پدرش “وینیسیوس خوزه پیکسائو د اولیویرا” و مادرش “تاتیانا” نام دارند. او همچنین دو برادر و یک خواهر کوچکتر از خود دارد.

وینی جونیور از همان دوران کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشت و در کنسول‌های مختلف بازی فیفا را با دوستانش انجام می‌داد.

او خود اذعان کرده است که علاقه زیادی به تیم بارسلونا داشت و او این تیم را برای رقابت ویدیویی با دوستانش انتخاب می‌کرد.

وینی درباره این دوره از زندگی‌اش گفته است: من با دوستانم در ریو خاطرات خوبی دارم. هر روز بخشی از وقتم را با فوتبال و سپس پرواز با بادبادک می‌گذرانم. البته اگر در تعطیلات نباشم، من هم باید درس بخوانم.

روزهایی وجود داشت که من فوتبال بازی می‌کردم و پدرم مرا از زمین بیرون می‌کشید. اوه مرد. من حتی در خانه‌ام به خصوص در روزهای بارانی بازی می‌کردم. همیشه توپی یا چیزی بود که داشتم به چراغ‌ها و مبلمان می‌زدم.

وینی جونیور یک فوتسالیست

وینی جونیور یک فوتسالیست

وینی جونیور برخلاف تصور عموم ورزش را با فوتسال آغاز کرد و تنها زمانی که 6 سال بیشتر نداشت به عضویت یک تیم فوتسال درآمد و تا سال 2010 نیز به این ورزش ادامه داد.

اما زندگی او به این راحتی‌ها هم نبوده است، چرا که در ابتدا خانواده وینی توانایی پرداخت هزینه‌های رفت و آمدش به زمین تمرین فوتسال را داشتند.

اما بعد از مدتی دچار مشکلات مالی بیشتری شدند و وینیسیوس مجبور شد نزد عمویش “اولیس” بماند، چرا که خانه عموی او نزدیکِ زمین تمرینِ این تیم بود. به همین دلیل وینی از عمویش به نیکی یاد می‌کند.

وینی پسر با استعدادی بود و توانست در رشته فوتسال پیشرفت چشمگیری را داشته باشد. او به واسطه همین فوتسال توانست دریبل زنی و نحوه استفاده از فضاهای تنگ را یاد بگیرد که باعث افزایش مهارت، چابکی، دریبل و پتانسیل فوتبالی او در سنین پایین شد.

ورورد به دنیای فوتبال

ورورد به دنیای فوتبال

در آگوست سال 2010 میلادی وقتی که وینسیوس 10 سال بیشتر نداشت، توانست شانسی در تست تیم فوتبال جوانان “فلامینگو برزیل” به دست بیاورد. او توانست این آزمون سخت را با موفقیت پشت سر گذاشته و وارد این باشگاه شود.

پدرش نیز برای این موفقیت و تشویق پسرش؛ اولین بلیط فوتبالی او را برای دیدن بازی تیم بزرگسالان فلامینگو در استادیوم خانگی این تیم، به او هدیه داد.

وینیسیوس پس از بازی در تمام رده‌های پایه “فلامینگو” در سال 2017 توانست به تیم اصلی راه یابد. او تا پایان سال در این تیم بازی کرد.

وینی اولین بازی خود را در سال 2017 در جریان بازی فلامینگو برابر ESPN FC انجام داد و با درخشش و گلزنی در این بازی، سران باشگاه فلامینگو را مجاب کرد تا قرارداد او را با این تیم تمدید کرده و بند فسخ قرارداد وی را از 30 میلیون یورو به 45 میلیون یورو افزایش بدهند.

رئال مادرید و آغاز معروفیت

رئال مادرید و آغاز معروفیت

سران باشگاه رئال مادرید به خصوص آقای پرز به علت زیر 18 ساله بودن وینیسیوس جونیور در تاریخ 23 می 2017 با وی قراردادی به ارزش 46 میلیون یورو امضا کردند تا پس از تولد 18 سالگی به رئال مادرید بپیوندد.

وینیسویس جونیور بعد از اولین حضور در رئال مادرید و در نشست خبری گفت: از رونالدو نازاریوی اسطوره‌ای متشکرم.

همیشه او الگویم بوده است. والدینم با او صحبت کردند و یک پدیده است. بی‌نظیر است که کنارش باشم. خیلی خوشحالم و تلاش می‌کنم موفقیت‌های زیادی کسب کنم.

بودن در برنابئو حس بی نظیری بود. کلمه برای توصیفش کم می‌آورد. از خداوند، خانواده‌ام و دوستانم متشکرم.

مسلما می‌توانستم بهتر باشم و به جلو حرکت کنم. حضور در کنار رونالدو در این جا غیرقابل توصیف است. از بابت سبک بازی نیز شبیه نیمار هستم. اگر بتوانم ویژگی‌های مثبت ستارگان مختلف را داشته باشم بی‌نظیر است.

هدفم این است که همیشه بردهای بیشتری کسب کنم. همیشه می‌خواهم بهتر شوم. به همین خاطر رئال مادرید را انتخاب کردم.

جونیور در 20 ژوئیه 2018 به طور رسمی به عنوان بازیکن رئال مادرید معرفی شد و هم اکنون برای این تیم و با شماره 7 بازی می‌کند.

وینی با این انتقال به گران قیمت‌ترین بازیکن زیر 18 سال جهان تبدیل شد که به رئال مادرید پیوسته است.

او توانست با این تیم قهرمانی لالیگا، سوپرجام اسپانیا، لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه‌های جهان را به دست آورد.

مطلب مشابه: بیوگرافی کریستیانو رونالدو بازیکرن سرشناس و درباره زندی شخصی اش

بازی‌های ملی برای تیم ملی برزیل

بازی‌های ملی برای تیم ملی برزیل

وینی اولین بار در سال 2015 میلادی و تنها زمانی که 15 سال نداشت به تیم ملی برزیل دعوت شد و در همین سال با این تیم به قهرمانی کوپا آمریکا دست یافت.

وینسیوس در سال 2017 دوباره با تیم ملی برزیل قهرمانی کوپا آمریکا را به دست آورد. او به عنوان بهترین بازیکن و آقای گل این تورنمنت شناخته شد و اسم خود را به زبان‌ها انداخت.

وینی در این تیم با نیمار همبازی شده و درباره او گفته است: نیمار الگو من است، بنابراین پوشیدن لباس برزیل در کنار او بسیار خوب خواهد بود.

امیدوارم که مردمم را خوشحال کنم، فکر می‌کنم که در جام جهانی بعدی بازی کنم و امیدوارم که پیروز شویم.

اما بسیاری از بازیکنان خوب هستند که می‌توانند انتخاب شوند، بنابراین من تمرکز خود را بر روی بالا بردن گل‌ها و داشتن تجربه بیشتر در زمین می‌گذارم و البته من باید آماده باشم تا در صورت رفتن به تیم ملی بهترین بازی زندگی‌ام را ارائه دهم.

البته برخی از هواداران برزیل در موفقیت برخی بازیکنان یا حتی با افراد دیگر در زمینه‌های زندگی مشکل داشته‌اند. آنها حتی از نیمار متنفر هستند. وقتی امسال دیدم خیلی خوشحال شدم که بسیاری از برزیلی‌ها می‌خواستند او و پاری‌سن‌ژرمن قهرمان لیگ ‌قهرمانان‌ اروپا شوند.

من دوست ندارم به این لحظات بد فکر کنم. قطعاً امیدوارم روزی یک لحظه شاد برای یک برزیلی خلق کنم. ما می‌خواهیم هر بار که بازی می‌کنیم آنها را خوشحال کنیم.

این باعث می‌شود مردم ببینند که چقدر به آنها اهمیت می‌دهیم. این باعث خوشحالی و ناراحتی من می‌شود در عین حال که در سال 2023 هستیم و هنوز باید با نژادپرستی و چیزهای دیگری که برای تقسیم ما استفاده می‌شود، مبارزه کنیم.

نظر وینیسیوس جونیور درباره جرج بلینگام

مشخص است که بلینگام به دنیا آمده تا برای رئال مادرید بازی کند. امیدوارم که در کنار هم برای مدت زمان بسیار طولانی بازی کنیم. همه بازیکنان از حضور بلینگام در تیم خوشحال هستند.

درگیری با بازیکنان بارسلونا

درگیری با بازیکنان بارسلونا

درخشش دوباره وینیسیوس جونیور و کریم بنزما در الکلاسیکو 2022 باعث شد که رئال یکی از بهترین نمایش‌های خود را برابر بارسلونا ارائه کند و موفق شد این تیم را به بهترین شکل ممکن از سر راه بردارد و راهی دیدار فینال شود.

حساسیت بسیار بالا باعث شد که این بازی در لحظاتی به تنش و درگیری کشیده شود و همانطور که پیش‌بینی می‌شد، وینیسیوس بار دیگر در متن این درگیری قرار داشت.

او در زمان بیرون رفتن از زمین با رونالد آرائوخو درگیر شد و سپس دامنه این درگیری گسترش پیدا کرد و باعث شد که فران تورس هم پیش بیاید و به این ستاره برزیلی تذکر دهد که بهتر است ساکت باشد و به سمت نیمکت تیمش برود.

وینیسیوس که چندان از این تذکر خوشحال نشده بود، خطاب به این مهاجم بارسلونا گفت: «دهانت را ببند، عجب بازیکن افتضاحی هستی!»

تورس از این اظهارات عصبانی شد اما در نهایت دیگر بازیکنان بارسا و رئال اجازه جدی شدن درگیری را ندادند و وینی از زمین بیرون رفت تا درگیری تمام شود.

نمی‌توانم جهان را تغییر دهم

من شخصا می‌دانم که قرار نیست تاریخ را تغییر دهم. می‌دانم قرار نیست کاری کنم که کشور اسپانیا به کشوری بدون نژادپرستی تبدیل شود و جهان هم همینطور.

اما می‌دانم که توانایی ایجاد تغییراتی را دارم. بنابراین تلاش می‌کنم تا بازیکنانی که قرار است در چند سال آینده به فوتبال وارد شوند، چنین شرایطی را تجربه نکنند، تا کودکان در آینده کمی آرامش ذهنی و روحی داشته باشند.

من هر کاری که بتوانم برای آنها انجام خواهم داد و به این جنگیدن ادامه می‌دهم.

من از زمانی که 19 ساله بودم، هدف چنین حملاتی قرار داشتم. تازه متوجه شدم که باید چه واکنشی نشان دهم.

خوشحالم که شرایط در حال تغییر است. قوانین تغییر خواهد کرد و من فکر می‌کنم به لطف این اتفاق، در ورزشگاه‌ها کمتر و کمتر شاهد چنین رفتارهایی خواهیم بود.

علیه نژادپرستی

علیه نژادپرستی

با کمک فیفا کمیته ویژه علیه نژادپرستی متشکل از بازیکنان فوتبال تشکیل خواهد شد که مجازات‌های سخت‌تری را برای رفتارهای نژادپرستانه و تبعیض آمیز در فوتبال پیشنهاد می‌کنند. وینیسیوس جونیور که در این فصل بارها مورد حملات نژادپرستانه در بازی‌های لالیگا قرار گرفت ریاست این کمیته را به عهده خواهد داشت.

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا، روز گذشته با اعلام این خبر تایید کرد که از وینی خواسته تا مستقیما به فدراسیون جهانی فوتبال برای مبارزه شدید با نژادپرستی کمک کند.

این در حالی است که اینفانتینو 7 سال پیش هر گونه نژادپرستی در فوتبال را رد کرده بود.

ستاره برزیلی رئال بعد از اعلام خبر فوق در گفت و گو با رسانه از حمایتپهای صورت گرفته قدردانی کرد: “می‌خواهم از باشگاه رئال مادرید، فدراسیون فوتبال برزیل و رئیس فیفا تشکر کنم. ما این مبارزه را تا انتها ادامه خواهیم داد.”

او در مورد ملاقاتش با اینتفانتینو گفت: “رئیس فیفا به هتل آمد تا از من بپرسد کدام بازیکنان می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند. همه ما به این کار کمک می‌کنیم چرا که ما بهترینم. من می‌خواهم به کمک به کودکان و افرادی که رنج می‌کشند ادامه دهم.”

وینیوسیوس جونیور می‌خواهد نماد مبارزه با نژادپرستی در خارج از مستطیل سبز هم باشد: “نژادپرستی فقط در زمین فوتبال اتفاق نمی‌افتد اما همه قدرت صحبت کردن در مورد آن را ندارند. من می‌خواهم به همه کسانی که نیاز به شنیده شدن صدایشان دارند کمک کنم.”

زندگی شخصی

زندگی شخصی

وینیسیوس هنوز ازدواج نکرده و مجرد است‌ اما در سال 2019 رابطه پنهانی او با یک مجری 23 ساله برزیلی به نام “ماریا خولیا مازالی” رسانه‌ای شد.

پس از انتشار این خبر، وینیسیوس در پیغامی با گذاشتن شکلک قلب در وبلاگِ ماریا خولیا نشان داد که رابطه شان بسیار جدی است.

احتمال ترک رئال مادرید

وینیسیوس جونیور بعد از قولی که به پدرش داده بود، فاش کرد که ممکن است تمام دوران حرفه‌ای خود را در رئال‌مادرید سپری نکند.

وینیسیوس جونیور برزیلی، در آستانه توافق با رئال مادرید، برای بستن یک قرارداد بلندمدت جدید است.

او به تمجید از باشگاه و زندگی خود در پایتخت اسپانیا بسیار پرداخته‌، اما در یک مصاحبه مفصل با رسانه فرانسوی L’Equipe، اعلام کرده که ممکن است روزی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را ترک کند. وینیسیوس گفت: فکر می‌کنم می‌توانم تمام دوران حرفه‌ای‌ام را اینجا بمانم. اما باشگاه اول من، فلامنگو برزیل است.

به پدرم قول دادم که یک روز آنجا برگردم. باید به این قولم عمل کنم.

در حال حاضر، اگرچه به نظر می‌رسد که وینگر رئال از زندگی در مادرید راضی نیست، اما او گفت: من به طور کلی شرایط اینجا را دوست دارم و خانواده‌ام آرام هستند.

وقتی داخل شهر قدم می‌زنند، مردم، آن‌ها را می‌شناسند و برای ما چیزی جز خوشبختی آرزو نمی‌کنند. در مادرید، کم کم یک زندگی جدید، احساسات جدید، یک شور و شوق را آغاز کردم. این منحصر به فرد است.

هر بچه‌ای آروزی حضور در رئال مادرید را دارد

هر بچه ای رویایش را دارد که در مادرید باشد. در این جا با افراد خوبی آشنا شدم و رشد کردم. من هم یک بازیکن مثل بقیه هستم.

در آن زمان بچه ای بودم که چیزی نمی دانستم و فقط 70 بازی در سطح حرفه ای داشتم. حالا بیش از 200 بازی داشته ام اما هنوز جوان هستم و نباید این را فراموش کنیم.

فقط 23 سال سن دارم و انگیزه بالایی برای یادگیری دارم. حالا فکر می کنم که کمی مشهورتر هستم. زمانی که در برزیل بودم، کارهایی که قبلا در برزیل انجام می دادم را انجام نمی دهم اما عاشق زندگی ام هستم.

شرایط کل خانواده ام عوض شده است. سالهای زبیشتری در این جا خواهم بود. این رویای من است. هر روز می توانم فوتبال بازی کنم و هیچ چیزی من را از ای نخوشحال تر نمی کند. هرگز از حضور درون زمین خسته نمی شوم.

هر روز فوتبال بازی می‌کنم

هرگز نشده که بیش از سه روز بدون فوتبال باشم و حتی در تعطیلات نیز همین طور است. وقتی بچه بودم، هر جایی که می توانستم بازی می کردم. وقتی صبح با دوستانم در مدرسه بودم مدام به بعد از ظهر و فوتبال بازی کردن فکر می کردیم. کودکی من این گونه بود. در هشت سالگی از نیمار تقلید می کردم. پدرم به من اجازه می داد که به خیابان بروم.

همیشه سبک مخصوص خودم را داشته‌ام

همیشه سبک مخصوص خودم را داشته‌ام

همیشه سبک خودم را داشتم و خواهم داشت. هرگز از این باور دست برنداشتم که مهم نیست که کجا بازی می کنی چرا که می توانی بهتر شوی. ممکن است که خارج از محله ام یا هر مکان دیگری بازی کنم و مقابل بازیکنان بزرگ تر قرار بگیرم. وقتی که به هدفم نمی رسیدم، با ناراحتی به خانه برمی گشتم. به تلاش ادامه می دهم و می خواستم برنده شوم.

متاسفانه قرار نیست که هرگز برنده شوی. دوست داشتم که لیدر باشم و حس کنم که مهم هستم و می توانم بار تیم را به دوش بکشم. همیشه همین بوده است. در خیابان از کسی نمی ترسیدم. این طور نیست که حالا این حس را پیدا کرده باشم.

هرگز به آینده فک ر نمی کنم. استرسی در کار نیست فقط به شادی فکر می کنم. این شخصیت را دارم تا چیزهایی را تست کنم و تیم به من اعتماد به نفس می دهد. حرکات را تست می کنم تا نتایجه بدهد. هرگز موقف نمی شوم.

پس از یک اشتباه به سراغ دومی می روم و باز هم توپ را می خواهم. سخت تلاش کردن به معنی موفقیت بسیار است. می دانم که خیلی ها چنین نظری ندارند اما من از ابتدا همین تفکر را داشتم و آن را به رئال مادرید منتقل کردم.

قهرمانی در اروپا

قهرمانی در اروپا

در فصل 2024 وینی جونیور به همراه تیم خود موفق شد در اروپا قهرمان شود. فینال لیگ قهرمانان اروپا 2024 بازی نهایی لیگ قهرمانان اروپا 24–2023، شصت و نهمین فصل از مسابقات برتر فوتبال باشگاهی اروپا خواهد بود که توسط یوفا برگزار می‌شود و سی و دومین فصل از زمان تغییر نام آن از جام قهرمانان باشگاه‌های اروپا به لیگ قهرمانان اروپا است.

این بازی در استادیوم ومبلی لندن، انگلستان، در 1 ژوئن 2024 برگزار خواهد شد. به دلیل به تعویق افتادن و جابجایی فینال 2020، میزبان نهایی یک سال به عقب منتقل شد و در عوض لندن میزبان فینال 2024 بود.

برندگان حق بازی در برابر برندگان لیگ اروپا 24–2023 در سوپرجام اروپا 2024 را به دست خواهند آورد.

مطلب مشابه: بیوگرافی جود بلینگام ستاره جدید رئال مادرید؛ از قهرمانی در اروپا تا زندگی شخصی

سخن پایانی

بسیار خرسندیم که تا پایان همراه ما بودید. ما امروز و در این مقاله سعی کردیم به زندگی شخصی و حرفه‌‌ای وینیسویس جونیور بپردازیم. در پایان امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!