مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی و عکس های سری دیوی بازیگر زن هندی

سری دیوی بازیگر جذاب و خوش چهره هندی بود که در حادثه ای دلخراش جان بخات. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری تاپ ناز قصد داریم زندگی شخصی و هنری این بازیگر را به صورت کامل برای شما عزیزان بنویسیم. با ما باشید.

photo 2024 02 25 04 06 37

بیوگرافی و عکس های سری دیوی

تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در 13 اوت سال 1963 در تامیل نادو واقع در کشور هند به دنیا آمد.

همسر: میتون چاکرا بورتی،بونی کاپور
فرزندان: جانوی و کوشی

سری دیوی

شهرت ، كنيه و لقب:

لقب: ملکه ی زیبایی

مشخصات فردی:

  • رنگ چشم: مشکی
  • رنگ مو :مشکی
  • قد: 170 سانتیمتر
  • گفته شده است که وی در دنیای خارج از سینما از مغرور ترین دختران زمان خود بوده است.
سری دیوی

دوران زندگي:

سری دیوی با نام اصلی ” شری امی یانگر “بازیگری را در سن چهار سالگی آغاز کرد.اما برای ورودش به سینما با یک مشکل اساسی رو به رو بود و آن هم لهجه خاص تامیلی اش و مشکلش در صحبت کردن به زبان هندی بود و همین باعث شده بود که خیلی ها در ابتدای ورودش حضور او را چندان جدی نگیرند . اما او با هوش و استعدادی که داشت خیلی زود به زبان هندی مسلط شد و توانست به مدت دو دهه ملکه بی رقیب سینمای هندوستان باقی بماند . او در صدها فیلم به ایفای نقش پرداخت و در دوره‌های زمانی خویش جزو برترین بازیگران زن بود.وی که پس از ازدواج سالها سینما را کنار گذاشت، در سال 2012با فیلم کمدی « اینگلیش وینگلیش » (یا «کابوی ها و سرخپوست ها»)– در کسوت زنی میانسال و سنتی که باید برای زندگی در آمریکا زبان انگلیسی یاد بگیرد و با فرهنگ آنها کنار بیاید-دوباره به بازیگری روی آورد. فیلمی که با استقبال مردم و منتقدان سینمای هند روبه رو شد و برای سری دیوی نامزدی جوایز متعددی را به همراه آورد.

سری دیوی

زندگی شخصی

سری دیوی در 20 سالگی با ” میتون چاکرا بورتی”؛ بازیگر مشهور بالیوود و نقش مقابل خود ازدواج کرد ،آن دو یک سال و نیم بعد بنا به دلایلی از هم جدا شدند. وی سرانجام در ژوئن سال 1996 با “بونی کاپور” ؛تهیه کننده، کارگردان و بیزینس من (برادر آنیل کاپور) ازدواج کرد.سری دیوی دو دختر به نامهای جانوی و کوشی دارد. (در برخی منابع یک دختر و یک پسر ذکر شده است) راج کاپور ، ریشی کاپور، آنیل کاپور ، سانجی کاپور ، کاریشما کاپور ، کارینا کاپور که همگی هنرپیشه بوده یا هستند از اعضای خانواده و بستگان او می باشند . وی علاوه بر بازیگری به تهیه کنندگی و تبلیغات جواهر و مواد غذایی نیز مشغول است.

درگذشت

وی برای شرکت عروسی “موهیت مارواه، از بستگان نزدیکش، به دبی سفر نموده بود. او در ۲۴ فوریه ۲۰۱۸ در سن ۵۴ سالگی در دبی درگذشت. در حالیکه رسانه‌ها علت مرگ سری دوی را سکته قلبی عنوان کرده‌اند، پزشکی قانونی دبی اعلام کرد وی بر اثر خفگی در وان حمام فوت کرده‌است. کالبد وی دو روز بعد از مرگ با هواپیما به مومبای (بمبئی) منتقل شد..”

سری دیوی

افتخارات:

برنده جایزه «پادما شری» سال ۲۰۱۳.وی پس از شنیدن خبر دریافت این جایزه گفت: «از ‌شانس خوب من است که مردم دوستم دارند و من را روی پرده سینما می‌خواهند. جایزه پادما شری یک غافلگیری مطبوع بود».
از طرف اعضای صنعت فیلم هند به عنوان یکی از مستعدترین بازیگران شناخته شده‌ است.

آثار :

  • آقای هند
  • چاندنی
  • لمحه
  • اینگلیش وینگلیش
  • کابوی ها و سرخپوست ها
سری دیوی
سری دیوی
سری دیوی

مطالب مشابه را ببینید!