بیوگرافی پل ویسلی بازیگر نقش استفن در سریال خاطرات خون آشام

بیوگرافی و عکسهای پل ویسلی بازیگر نقش استیفن در سریال خاطرات خون آشام را مشاهده می کنید.

پل ویسلی (به انگلیسی: Paul Wesley)‏ متولد شده با نام پل واسیلوسکی (بهانگلیسی: Paul Wasilewski)‏ (زاده ۲۳ ژوئیه ۱۹۸۲) یک بازیگر آمریکایی است. یکی از شناخته شده‌ترین نقش‌هایش نقش استفن سالواتوره در سریال خاطرات خون‌آشامساخت شبکهٔ تلویزیونی سی دابلیو است که همین منجر به دریافت جوایزی از جشنواره‌های مختلف شد.

بیوگرافی

پائول ویسلی در ۲۳ ژوئیه سال ۱۹۸۲ میلادی در نیوبرانزویک، نیوجرسی با پدر و مادری لهستانی به نام‌های آگنیسزتا و توماس واسیلوسکی دیده به جهان گشود و در مارلبرو (واقع در ایالت نیوجرسی) رشد یافت، او دارای یک خواهر بزرگتر به نام مونیکا و دو خواهر کوچکتر به نام‌های جولیا و لیاه است. علاوه بر زبان انگلیسی او به لهستانی نیز تکلم می‌کند چون تا سن ۱۶ سالگی در سال ۴ ماه به لهستان می‌رفت.

کار حرفه‌ای

او به طور پراکنده در سریال‌های تلویزیونی معروفی همچون ۲۴، ۸ قانون ساده،رویاهای آمریکایی و دریاچه گرگ نقش‌آفرینی کرده است اما پس از بازی در قالب یکی از نقش‌های اصلی سریال خاطرات خون‌آشام در سال ۲۰۰۹ به اوج محبوبیت خود رسید.

فیلم‌گرافی

فیلم‌ها

سالفیلمنقش
۲۰۰۴فرار آخرست
۲۰۰۵روال گزاف‌گوییتروی
۲۰۰۶ابر ۹جکسون فارگو
۲۰۰۶پیس فول واریورتراوور
۲۰۰۶لنکسا، ۱ مایلریک لئوسر
۲۰۰۸قاتل فیلمجک تانر
۲۰۰۹جایی دیگربیلی
۲۰۰۹زیر رنگ آبیکریگ موریسون

مجموعه تلویزیونی

برخی سریال‌هایی که او درش نقش‌آفرینی کرده‌است (از ۲۰۰۹):

  • خاطرات خون‌آشام (۲۰۰۹)
  • بیست و چهار (۲۰۱۰-۲۰۰۹)

استیفن در خاطرات خون آشام استیفن در خاطرات خون آشام استیفن در خاطرات خون آشام استیفن در خاطرات خون آشام استیفن در خاطرات خون آشام استیفن در خاطرات خون آشام استیفن در خاطرات خون آشام استیفن در خاطرات خون آشام

مطالب مشابه را ببینید!