بیوگرافی کریستین بیل +تصاویر

زندگینامه بازیگر معروف کریستین بیل + عکس های کریستین بیل

کریستین بیل

کریستین چارلز فیلیپ بیل (به انگلیسی: Christian Charles Philip Bale) ‏(۳۰ ژانویه ۱۹۷۴) هنرپیشهٔ بریتانیایی است. او در فیلم‌هایی مانند امپراتوری خورشید، روانی آمریکایی، تعادل،ماشین‌کار، بتمن آغاز می‌کند، شوالیهٔ تاریکی و رستگاری نابودگر بازی کرده‌است. او در سال ۲۰۱۱در هشتاد و سومین دوره مراسم اسکار برای بازی در فیلم مبارز برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.
بیل به تسلط بر لهجه‌های مختلف و رژیم‌های سخت گیرانه به منظور کاهش و افزایش وزن برای ایفای نقش‌های خود مانند نقش‌هایش در بتمن آغاز می‌کند، ماشین‌کار و سقوط رهایی مشهور است. وی قبل از رسیدن به موفقیت در نقش بت‌من بیشتر در فیلم‌های مستقل بازی می‌کرد.

کریستین بیل

شهرت بیل از زمانی آغاز شد که به بازی در فیلم امپراتوری خورشید ساختهٔ استیون اسپیلبرگ در ۱۳ سالگی پرداخت. نقش وی در این فیلم پسری انگلیسی بود که در حین جنگ جهانی دوم از پدر و مادرش جدا می‌شود و سپس خود را در اردوگاه نگاهداری ژاپنی پیدا می‌کند.
از آن زمان تا حال کریستین نقش‌های متفاوت بسیاری را بازی کرده‌است. شماره دهمین سالگرد مجله انترتینمنت ویکلی وی را جزو ده فرد برتر از نظر تعداد طرفداران در دهه گذشته اعلام کرد.همچنین در رای گیری سال ۲۰۰۷ سایت بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها کاربران وی را به عنوان بازیگر زیر ۴۰ سال مورد علاقه خود انتخاب کردند. به علاوه انترتینمنت ویکلی از او برای نقشش در فیلم روانی آمریکایی به عنوان «خلاقترین افراد در سرگرمی» نام برده‌است.
وی در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۱ در شصت و هشتمین مراسم گلدن گلوب، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم مشت‌زن شد.

کریستین بیل

کودکی

کریستین در ۳۰ ژانویه ۱۹۷۴ در هاورفوردوست، پمبروک‌شایر، ولز به دنیا آمد. پدر وی دوید بیلموسس شرکت، رهبر اقتصادی و مدیر استعداد بود. مادر وی جنی جیمز دلقک سیرک و بازیگر بود. هر دو انگلیسی بودند. او جوانترین فرزند بین از چهار بچه خانواده‌است. کریستین کودکی خود را در کشورهای مختلفی مانند پرتغال، پادشاهی متحده و ایالات متحده آمریکا گذارند.
خانواده وی در سال ۱۹۷۶ زمانی که وی دو سالش بود از ولز به بورنموس تغییر مکان دادند و چهار سال در آنجا ماندند. وی در بورنموس به مدرسه بورنموس رفت و در بازی راگبی ۱۵ نفره فعالانه شرکت می‌کرد. وی کودکی خود را به توجه به در سیرک بودن مادرش بسیار جالب می‌داند. وی می‌گوید که اولین بوسه‌اش با بندبازی به نام بارتا بوده‌است. وی در کودکی به یاد گرفتن باله وگیتار می‌پرداخت. کار خواهر وی لوئیس در تائتر نیز تاثیر مهمی در تصمیم وی در بازیگر شدن داشته‌است. پدرش وی را در تصمیمش برای بازیگر شدن تشویق می‌کرد. وی از شغل رهبر اقتصادی خود استعفا داد تا بتواند تا حرفه در حال جوانه زدن پسرش را مدیریت کند. پدر وی در ۳۰ دسامبر ۲۰۰۳ در سن ۶۲ سالگی درگذشت.

کریستین بیل

اولین نقش کریستین بیل در دنیای بازیگری در تبلیغی برای شرکت تولید کننده مواد لطیف کننده پارچه لنور در سال ۱۹۸۲ در سن ۸ سالگی بود.وی سال بعد از آن در تبلیغ غلات پک-من به عنوان بچه‌ای که ستاره راک اند رول بود بازی کرد. او نخستین نقش روی صحنه‌اش را در نردو در مقابل روآن اتکینسون بازی کرد.

کریستین بیل

فیلم‌شناسی

سالفیلمنقشجوایز و یادداشت‌ها
۱۹۸۶آناستازیا: راز اناالکسیفیلم تلویزیونی
۱۹۸۷قلب کشوربن هریسمجموعه کوتاه
امپراتوری خورشیدجیم”جمی” گراهام
میو در سرزمین دوردستبنکه
جام-جام
۱۹۸۹هنری پنجمپسر فالستف
۱۹۹۰جزیره جنگجیم هاوکینگ
۱۹۹۱یک قتل کیفیتتیم پرکینز
۱۹۹۲روزنامه فروشانجک “کابوی” کلی
فرانسیس سالیوان
۱۹۹۳بچه‌های سوینگتوماس برگر
۱۹۹۴زنان کوچکتئودور “لری” لارنس
شاهزاده جوتلنداملد
۱۹۹۵پوکاهانتستوماسفیلم پویانمایی
فقط صدا
۱۹۹۶پورتره یک بانوادوارد رویزر
مامور مخفیاستیو
۱۹۹۷مترولندکریس لوید
۱۹۹۸تمام حیوانات کوچکبابی پلت
معدن طلای مخملیارتور استوارت
۱۹۹۹مریم، مادر عیسیعیسی مسیحفیلم تلویزیونی
رویای شب نیمه تابستاندمتریوس
۲۰۰۰شفتوالتر وید کوچک
روانی آمریکاییپاتریک بتمن
۲۰۰۱ماندولین کاپیتان کورلیماندراس
۲۰۰۲تعادلکشیش جان پرستون
سلطنت آتشکوئین ابرکرمبی
تنگه برگ غارسم بنتلی
۲۰۰۴قصر متحرک هاولهولفقط صدا در دوبله انگلیسی
ماشین‌کارترور رزنیک
۲۰۰۵بتمن آغاز می‌کندبروس وین/بتمن
دنیای نوجان رولفه
۲۰۰۶حیثیتالفرد بوردن
زمان‌های خشنجیم لوتر دیویس
۲۰۰۷سقوط رهاییدیتر دنگلر
من آنجا نیستمجک رولینز/پستور جان
۳:۱۰ به یومادن اوانز
۲۰۰۸شوالیه سیاهبروس وین/بتمن
۲۰۰۹دشمنان مردمملوین پورویس
رستگاری نابودگرجان کانر
۲۰۱۰مشت‌زندیکی اکلوند
۲۰۱۱گُل‌های جنگجان میلر
۲۰۱۲شوالیه تاریکی برمی‌خیزدبروس وین/بتمن
۲۰۱۳اخاذی آمریکاییاروینگ روسنفیلد

کریستین بیل کریستین بیل

مطالب مشابه را ببینید!