مجله تاپ‌ناز‌

یاد گرفتن تایپ 10 انگشتی سریع و مزایای آن

نحوه یاد گرفتن تایپ 10 انگشتی سریع

همیشه افرادی که به تایپ ده انگشتی مسلط هستند سرعت و عملکرد بهتری در انجام کارها دارند و این موضوع در ارتقا شغلی افراد و صرفه جویی در وقت اهمیت زیادی دارد. به علاوه در خیلی از موقعیت های شغلی تسلط بر تایپ ده انگشتی یکی از ضروریات برای استخدام نیروهای جدید است. برای مثال افرادی که برنامه نویس هستند تسلط به تایپ ده انگشتی باعث سهولت در کدنویسی و بهبود فرایند و کیفیت کدهای نوشته شده می شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد اهمیت تایپ ده انگشتی و نحوه یاد گرفتن آن بحث کنیم.

هدف از تایپ ده انگشتی

در واقع هدف اصلی از در یاد گیری تایپ ده انگشتی این است که افراد صفحه کلید (کیبورد) را در ناخود آگاه خود حک کنند  و این موضوع سبب می شود فرد بدون فکر کردن بتواند تایپ کند.

با یادگیری این روش فرد تمرکز بالایی در نگارش محتوا دارد . کمتر حواس پرت انتخاب درست کلمات و نگاه کردن به کیورد و مانیتور می شود و در نتیجه محتوایی با کیفیت تری نگارش می شود.

یاد گرفتن تایپ 10 انگشتی سریع و مزایای آن

مزایای تایپ ده انگشتی

از جمله مزایای استفاه از روش تایپ ده انگشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. دقت بالای تایپیست و کمترین تعداد اشتباه
  2. از آنجایی که تایپ کردن یک فعالیت ذهنی خسته کننده است ، یاد گرفتن درست تایپ ده انگشتی باعث می شود تا حافظه انگشتان شما به خوبی حروف را انتخاب کنند فقط کافی به انگشتانتان اعتماد کنید و به صفحه کلید نگاه نکنید بعد از مدتی ناخود آگاه و به راحتی تایپ می کنید.
  3. فرد تایپیست می تواند بیش از 70 کلمه در دقیقه تایپ کند بنابراین سرعت کار به شدت افزایش می یابد.
  4. این روش تایپ اصولی به گونه ای طراحی شده که همه انگشتان در بحث تایپ دخالت می کنند بنابراین به ناحیه ای خاص از دست فرد آسیب نمی رسد.
  5. از دیگر مزایای این روش این است که شما در لحظه می توانید خطاهای خود را ویرایش کنید و محتوای با کیفیت داشته باشید.
  6. افزایش بهره وری کارایی فرد یغنی با این روش فرد دیرتر خسته می شود و در زمان کم تعداد کلمات بیشتری را تایپ می کند.

مطلب مشابه: معرفی 24 شغل خانگی بانوان + لیست مشاغل خانگی برای بانوان و خانم های ایرانی

آموزش تایپ ده انگشتی

مرحله اول :

مرحله اول برای یادگیری تایپ به صورت ده انگشتی یاد گرفتن درست اصول کار است . فرد باید موقعیت حروف را به خاطر بسپارد و آن را بارهای بار تمرین کند . در شروع کار دو حرف دارای علامت شاخص یعنی “ت” و “ب”  که در انگلیسشی معادل “J” و “F” هستند  آموزش داده می شود که به علت برجستگی که دارند تشخیص و پیدا کردن آن ها ساده است. برای یاد گرفتن بهتر تایپ ده انگشتی باید هر انگشت یک سری حروف مشخص را بشناسد و روی آن ها کلیک کند. این گونه بعد شناسایی آن ها به مراتب ساده تر از قبل می شود.

مرحله دوم :

بعد از یادگیری کامل قواعد تایپ ده انگشتی و جایگاه هر حرف بر روی صفحه کلید حالا زمان تمرین و تکرار است. برای این کار word  سیستم خود را باز کنید و شروع به نوشتن درباره موضوع مورد علاقه تان کنید. اگر کار تولید محتوا انجام می دهید که دست تان برای تمرین به مراتب باز تر است. به مرور زمان و با تایپ جملات و کلمات مختلف به سادگی می توانید به این مهارت مسلط شوید فقط هرگز فراموش نکنید که نگاه کردن به صفحه کلید تمام زحمات شما را هدر می دهد و ذهنتان را تنبل می کند.

یاد گرفتن تایپ 10 انگشتی سریع و مزایای آن

بهترین سایت های فارسی برای یاد گیری تایپ ده انگشتی

  1. سایت تایپو : تایپو از سایت های است که با روشی خلاقانه و دارا بودن طرح جذاب شما را به یادگیری هر چه سریع تر تایپ ده انگشتی به زبان فارسی و انگلیسی ترغیب می کند.
  2. سایت تایپ کده : از بهترین سایت های یادگیری تایپ ده انگشتی که میتوانید با دوستانتان هم رقابت کنید و سرعت تایپ خود را بهبود ببخشید.
  3. سایت همتایپ
  4. سایت یوتایپ

کلام آخر :

در این مقاله در مورد اهمیت تایپ ده انگشتی و مزایا و اهمیت های آن در برابر تایپ معمولی صحبت کردیم در ادامه به معرفی نحوه یادگیری تایپ ده انگشتی پرداخته و در انتهای مقاله سایت های مختلفی برای یادگیری این مهارت به زبان فارسی و انگلیسی به شما معرفی کردیم.

مطلب مشابه: بهترین شغل های برای افراد دانشجو در زمان تحصیل و در دانشگاه

مطالب مشابه را ببینید!