گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / تبلیغ پپسی شایعه ای بیش نبود
loading...

تبلیغ پپسی شایعه ای بیش نبود

دیشب، در آخرین ساعات ۱۶ خرداد ماه، بسیاری از مردم ایران، به پشت بام ها شتافتند تا تبلیغ پپسی کولا بر روی ماه را مشاهده کنند ، ولی این مورد ، در کمال تاسف ، دروغی شرم اور بود و چنین چیزی از اساس وجود نداشت!

تبلیغ پپسی

به گزارش افکار نیوز ، دیشب تعداد زیادی از مردم ایران ، راس ساعت ۱۰ و نیم با حضور بر پشت بام ها، دقایق طولانی به ماه خیره شدند تا شاید تبلیغ پپسی را روی ماه ببینند!
انتخاب گزارش داد: در این میان برخی از مردم تا ساعتها پس از نیمه شب به خیال اینکه “ایران با کشورهای غربی، تفاوت زمانی دارند” همچنان به ماه خیره شده بودند!
جالب اینکه، این خبر توسط خبرگزاری ایسنا بعنوان یک رسانه معتبر مخابره شد.

در همین حال، یک شوخی‌پرداز رسانه‌ای ایرانی، ماجرای پروژه تبلیغاتی تاباندن لوگوی پپسی روی کره ماه را شایعه خواند و دست داشتن در آن را رد کرد.

وی که پیشتر شایعه‌هایی چون کج شدن برج میلاد و سمند طلایی را منتشر کرده، در وبلاگ شخصی خود نوشت: «به خاطر تماس‌ها و پیغام‌هایی که در چند روز گذشته دریافت کردم، کلافه شده‌ام. برخی انتشار شایعه تاباندن لوگوی کمپانی آمریکایی پپسی روی سطح کره ماه را به من نسبت می‌‌دهند و گروهی هم می‌گویند: چون ملت سر کار رفته‌اند، بهتر است اعلام کنی که یک شایعه بوده، هرچند نقشی در آن نداشتی».

او با تاکید بر این که قرار نیست لوگوی پپسی یا هیچ شرکت دیگری روی کره ماه قابل تماشا باشد، اشاره داشته: «این ماجرا یک شایعه بود. خواهش می‌کنم در خانه‌هایتان بمانید و به زندگی خود ادامه دهید. من هم در این ماجرا هیچ نقشی نداشتم، ندارم و نخواهم داشت. پس ماجرای خیالی پپسی و ماه را رها کنید».

شاید باید زودباوری مردم را ریشه در فرهنگ ایرانیان دانست. که پیشرفت تکنولوژی هم نتوانسته مانع آن شود. گفتنی است چند سال پیش نیز برخی شایعه کردن که تصویری در یک زمان مشخص روی ماه نمایان می شود.
زودباوری و بزرگ جلوه دادن یک دروغ، تا جایی پیش رفته که سایت ایسنا که منبع اصلی خبرش (نه رویترز و نه آسوشیتدپرس) بلکه مدیرگروه روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر کرمانشاه، است!!

این شخصیت در این گفت و گو، چنان به ادعایی چنین وسعت داده و به حدی غلوهای عجیب و غرب و بافته های پیچیده به زبان آورده که باورش بسیار مشکل است، او گفته است: یقینا ماه متعلق به همه مردم روی زمین است، اما آیا یک شرکت با نهایت خودخواهی چنین حقی دارد که لوگوی خود را بر روی ماه قرار دهد؟

او در پایان، اوج اظهارنظرش را با اعتراض به پپسی به پایان می برد: یک شرکت با نهایت خودخواهی چنین حقی دارد که لوگوی خود را بر روی ماه قرار دهد؟!

از سوی دیگر، تئوریسین های چنین دروغ نادرستی، تبلیغی چنین شگفت انگیز را برای “پپسی کولا” کرده اند و جا دارد حداقل دستخوشی اندک از پپسی بگیرند!

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]
loading...

اولین دیدگاه

  1. اولش مثل اسکولا نشستم خیره شدم به ماه انقدر نگاه کردم که چشمام درد گرفت یکی از دوستام زنگ زد گفت سر کاریه اما من باور نکردم!!!!!!!!!!!!
    باز رفتم نشستم به ماه نگاه کردم اما بالاخره دیدم لوگوی پپسی روی ماه بود. از خوشحالی کلی جیغ زدم میپریدم بالا پایین!!!!!!!!!!! تا دوربینم رو برداشتم که عکس بندازم………………………………….. مامانم صدام کرد گف دختر بیدارشو با جیغات همسایه هارو بیدار کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تازه فهمیدم خواب میبینم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *