مجله تاپ‌ناز‌

تب مدل شدن و مدلینگ زنان بازیگر ایرانی بالا گرفته! (عکس)

زمانی همه دوست داشتند بازیگر شوند، مدتی دیگر عشق فوتبالیست شدن به سر بعضی ها میزد، ولی این بار مدل و مدلینگ نزد بازیگران زن بسیار محبوب شده است.

علاقه به مدل شدن در میان بازیگران زن ایرانی

این که یک هنرمند در عرصه های مختلف هنری فعالیت داشته باشد چیز عجیبی نیست اما تفاوت زیاد و گرایش بیش از حد به زمینه دیگر کمی غیر هنری است .روزگاری تب بازیگری داغ بود؛ بعدها همه دلشان می خواست فوتبالیست شوند و حالا خیلی ها سودای مدل شدن دارند.

تب مدلینگ شدن باززگران زن ایرانی

این روزها برای ورود به عرصه مد با همه جذابیت ها و حاشیه های پررنگش نیاز به قابلیت های چندانی نیست؛ یک اندام و چهره مناسب، یک دوست آتلیه دار، یک آشنای مزون دار و در نهایت یک ژست خاص… همه این ها می توانند دست مایه ورود به دنیای پرکشش و هیجان انگیز مدلینگ شوند.

تب مدل شدن و مدلینگ زنان بازیگر ایرانی بالا گرفته! (عکس)

علاقه بازیگران مدلینگ به مدل شدن و مدل ماندن

روزگاری تب بازیگری داغ بود؛ بعدها همه دلشان می خواست فوتبالیست شوند و حالا خیلی ها سودای مدل شدن دارند اما به راستی برای ورود به عرصه مُدلینگ چه ویژگی هایی باید داشت؟ چاقی و لاغری، زشتی و زیبایی، قد بلند و کوتاه، چشم روشن و تیره که اتفاقاً همگی اموری نسبی اند، کدام یک برای مُدل شدن ایده آل هستند؟

اصلاً آیا مدلینگ می تواند در ایران یک شغل به حساب بیاید یا خیر که البته به نظر می رسد در شرایط فعلی به طور قطع نمی توان بر روی این عرصه به عنوان شغل حساب باز کرد. شاید در آینده نزدیک، نرخ و تعرفه هایی تصویب شود، مدل ها درجه بندی شوند و دستمزدهایشان بر این اساس تغییر کند، اما اگر امروز کسی قصد دارد به هوای پول وارد این رشته شود آیا به واقع مدلینگ برای او درآمدی دارد؟

متأسفانه در بعضی از نقاط جهان مدل ها برای لاغر ماندن و حفظ شغل خود در دنیای مدلینگ دست به کارهای خطرناکی می زنند. شنیده ها حاکی از آن است که بسیاری از آنان بعد از خوردن غذا عمداً آن را بالا می آورند تا وزنشان اضافه نشود. برخی از این مدل های جوان برای داشتن گونه های برجسته استخوانی کوکائین مصرف می کنند و برخی برای داشتن صورت لاغر دندان های کرسی خود را می کشند و با این وجود آیا جای نگرانی نیست که این خطرها تا چه اندازه جوانان ما و علاقه مندان به عرصه مدلینگ در ایران را تهدید می کند و آن هم در جایی که از عوامل افزایش بی رویه علاقه مندان مدلینگ، بازیگران و چهره های شناخته شده و مطرحی بودند که طی سال های اخیر به این عرصه روی آوردند و توجه مخاطبان را در همه رده‎های سنی به سمت خود جلب کردند و کار به جایی رسید که تعداد آنان روز به روز در حال افزایش است.

به هر تقدیر آنچه برای پیشرفت اصولی و هنرمندانه صنعت مد مهم و حیاتی به نظر می رسد اینکه نباید برای ورود به این عرصه چندان عجول بود و به سراغ رقم زدن اتفاقات عجیب و غریب رفت که شاید به راه افتادن یک جامعه صنفی بتواند به تحقق این خواسته کمک کند.

البته چندی پیش وزارت ارشاد در دستورالعملی هشت ماده ای، شیوه نامه برگزاری نمایشگاه مد و لباس را تعیین کرد و در آن قوانینی برای مانکن های ایرانی در نظر گرفته شد که توجه مرجعی رسمی نسبت به مسئله مهم مد بدون برخورد شتاب زده و رد آن با هدف اصلاح قضیه جای تقدیر داشت.

به هر حال، عالم مانکن ها و دنیای مدلینگ همواره هیجان خودش را داشته و امید است در آینده نزدیک راه و رسم مدل شدن در ایران به بهترین شکل ممکن ترسیم شود.

بازیگران مدلینگ ، علاقه بازیگران مدلینگ به مدل بودن

مطالب مشابه را ببینید!