مجله تاپ‌ناز‌

برای خرید تجهیزات حفاظت فردی به نکات زیر توجه کنید

برای خرید تجهیزات حفاظت فردی به نکات زیر توجه کنید

برای جلوگیری از آسیب دیدگی پا، توصیه می‌شود از کفش ایمنی فولادی یا انواع دیگر کفش‌هایی استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد از همان سطح محافظت برخوردار شوید. با چنین کفش هایی می توانید از لیز خوردن هنگام حرکت در محل کار و موارد دیگر جلوگیری کنید. مهم است که کفش هایی بپوشید که نه تنها سطح بالایی از محافظت را داشته باشند، بلکه جفتی را نیز بپوشید که با آن راحت باشید. برای این منظور لازم است مشخصات فنی کفش ایمنی مناسب را بدانید.

در مجموع، نمی توان انکار کرد که محافظت از طریق لباس مناسب در هر شرکتی ضروری است، به خصوص زمانی که ماهیت شغل چنین چیزی را ایجاب می کند. در حالی که شرکت مسئولیت ارائه چنین خدماتی به کارمندان خود را دارد، کارگران وظیفه دارند

هنگام انتخاب کفش، علاوه بر مقاومت در برابر لغزش، باید چندین فاکتور مانند راحتی، دوام و سایر ویژگی های ایمنی مورد نیاز مانند محافظت از انگشتان پا را در نظر بگیرید. کفش های ایمنی – مانند همه انواع PPE – تنها زمانی باید به عنوان “آخرین راه حل” مورد استفاده قرار گیرند که تمام اقدامات منطقی یا عملی دیگر برای مدیریت خطر انجام شده باشد. قبل از انتخاب کفش ایمنی، باید به ارزیابی ریسک موجود برای محل کاری که می‌خرید بپردازید، سپس اقدام به خرید نمایید. بسیار مهم است که کفش ایمنی که انتخاب می کنید ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • مطابق با استانداردهای قانونی
  • نوع صحیح برای کار/کارگر/محیط است
  • توسط تمام کارکنانی که از آن استفاده می کنند به درستی استفاده می شود.
  • راهنمای کفش های ایمنی

اگر در یک کارگاه ساختمانی یا هر محل کاری که در آن اجسام سنگین و ماشین آلات کار می کنند کار می کنید، پوشیدن کلاه ایمنی را فراموش نکنید. بسیاری از صنایع و بخش‌ها وجود دارند که کار کردن در آن ها با احتمال خطر آسیب به سر همراه است. برای محافظت از کارگران در برابر این صدمات، استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب مهم است. بسیاری از افراد از پوشیدن کلاه ایمنی اجتناب می کنند، اما نقش کلاه ایمنی در محل را نباید دست کم گرفت. پوشیدن لباس ایمنی بدون کلاه ایمنی کامل نیست. این مطلب را بخوانید تا بدانید که چرا کلاه ایمنی مهم است و چگونه می تواند از شما در برابر آسیب های متعدد محافظت کند.

دلایل استفاده از کلاه ایمنی

پوشیدن کلاه ایمنی در سایت نه تنها مهم است، بلکه اجباری نیز هست. طبق دستورالعمل مدیریت برنامه ایمنی و سلامت، پوشیدن کلاه ایمنی اجباری است و در مکان هایی که خطر آسیب به سر وجود دارد، استفاده از کلاه ایمنی برای همه کارکنان الزامی است.

حفاظت در برابر آسیب های سر

کلاه ایمنی به گونه ای طراحی شده است که از کارگران در برابر ضربه های شدید سر، جراحات الکتریکی و نفوذ جراحت، که می تواند در اثر افتادن اجسام سنگین ایجاد شود، محافظت کامل کند. کلاه ایمنی همچنین در برابر صدمات ناشی از برخورد به اجسام ثابت و هادی های الکتریکی که ممکن است منجر به آسیب شود نیز محافظت می کند.

سر تنها عضو بدن انسان است که به طور کامل در استخوان محصور شده است. این به حکم طبیعت اهمیت محافظت از یک جزء عملکردی بسیار حیاتی بدن ما، یعنی مغز را بیان می کند. کلاه های سخت یا کلاه ایمنی به عنوان اولین خط دفاعی در برابر آسیب سر عمل می کنند، اما فقط زمانی کار می کنند که به درستی از آنها استفاده شود. بنابراین، می توان گفت که کلاه ایمنی جان انسان ها را نجات می دهد و خطر آسیب مغزی را کاهش می دهد.

خرید کلاه ایمنی مناسب

به منظور اطمینان از ایمنی کامل برای کارگران خود، مطمئن شوید که کلاه ایمنی ارائه شده به کارگران در محل و شرایط خوبی هستند. همچنین از تناسب کامل آنها اطمینان حاصل کنید. اگر محل کار نیاز به استفاده از محافظ شنوایی توسط کارگر دارد، از کلاه ایمنی نیز نباید اجتناب کرد. همچنین می توانید کلاه ایمنی با محافظ شنوایی داخلی خریداری کنید.

اگر نگران ایمنی کارمندان خود هستید و به دنبال کلاه ایمنی آنلاین هستید، از طریق وب سایت ما جستجو کنید و بهترین مجموعه ای از مارک ها را با قیمت مقرون به صرفه دریافت کنید. شما همچنین می توانید دسته بندی کامل ایمنی را بررسی کنید و سایر تجهیزات ایمنی ضروری را برای کارگران خود خریداری کنید.

مطالب مشابه را ببینید!