مجله تاپ‌ناز‌

معرفی تجهیزات و نحوه تجهیز شهربازی سرپوشیده

تجهیزات شهربازی سرپوشیده

امروزه بسیاری از مراکز تفریحی مدرن در فضا‌های سرپوشیده و اغلب در مراکز خرید بزرگ یا هتل‌ ها راه‌ اندازی می‌شوند. در این شهربازی‌ها به دلیل محدودیت فضا و ارتفاع سقف، بیشتر از وسایل بازی مهیج و فکری استفاده می‌شود. البته بسیاری از دستگاه‌ های بازی شهربازی‌ های روباز با ابعاد کوچک‌تر در این مکان‌های تفریحی سرپوشیده نیز دیده می‌شوند. به‌ طور کلی می‌توان گفت تنوع تجهیزات سرگرمی در آن به‌ گونه‌ ای است که پاسخگوی تمام سلیقه‌ ها باشد و مخاطبان بسیاری را در تمام سنین به خود جذب کند.

اگر به فکر راه‌اندازی یا تجهیز مرکز تفریحی و سرگرمی خود هستید؛ تا انتهای متن با ما همراه باشید. ما در این مطلب، تجهیزات شهربازی سرپوشیده را بررسی می‌کنیم.

معرفی تجهیزات و نحوه تجهیز شهربازی سرپوشیده

وسایل و تجهیزات بازی شهربازی‌های سرپوشیده کدام‌اند؟

در این شهربازی‌ ها به‌ طور کلی از 3 نوع دستگاه‌ های بازی تفریحی، مسابقه‌ ای و تیکتی استفاده می‌شود. در این میان وسایل بازی تیکتی، محبوبیت بیشتری داشته و پس از آن بازی‌های مسابقه‌ای قرار می‌گیرد. برخی از این تجهیزات برای نصب، نیاز به اجرای فونداسیون و اقدامات ایمن‌ سازی محیط دارند که باید به این موضوع دقت شود.

همچنین تجهیزاتی که به‌ صورت بازی‌ های روی میز هستند و خطر فیزیکی کمتری دارند، در این نوع شهربازی‌ ها بیشتر استفاده می‌شود. این نوع دستگاه‌ ها علاوه بر ایمنی بیشتر، به دلیل استهلاک کمتر، هزینه‌ های تعمیر و نگهداری مقرون‌ به‌ صرفه‌ تری دارند. به‌ عنوان‌ مثال بازی ایرهاکی 2 یا 4 کاربره، به‌ صورت مسابقه‌ ای و روی میز است که طرفداران زیادی نیز دارد. در ادامه به بررسی انواع تجهیزات شهربازی سرپوشیده می‌ پردازیم.

تجهیز شهربازی

در سالهای اخير به ويژه در شهرهاي بزرگ افزايش تراکم ساختمانی و جمعيتی، کوچک و بی استفاده شدن حياط از جمله به دليل از بين رفتن محروميت و يا تبديل به پارکينگ، موجب شده تا از فضاي بازی قابل استفاده کودکان کاسته شود. در گذشته با وجود حیاط ها و باغچه ها بسياري از نيازهاي بازي در داخل اين فضا هاي خصوصی يا نيمه خصوصی مرتفع می شد، اما اکنون به دليل گفته شده حیاط ها کمتر از اين جهت میتوانند پاسخگوي نياز آنها باشند.

همچنين كاهش تعامالت اجتماعي و سست شدن روابط بين ساكنين محلات موجب افزايش نگراني والدين و عقب نشيني كودكان به درون خانه ها شده است. با توجه به اهميت بازي در شكل گيري شخصيت كودكان، فضاهاي بازي بايد به گونه ای طراحي شوند كه مشوق حضور آنها در اين فضاها باشند.

معرفی تجهیزات و نحوه تجهیز شهربازی سرپوشیده

اثر کارکردهای شهربازی در جامعه

از طرفي افزايش پارک‌ ها و فضاهای بازي از جمله شهربازی سرپوشیده و روباز نيز اگرچه امري مثبت تلقی میشود و بايد بر مبناي خواست كودكان مجدداً نوسازي و به روز شود، اما کمبود فضاي مناسب براي افزايش فضاهاي بازي، ورزشی و سرگرمی در نواحي شهري هم نمیتواند پاسخگوي نيازهاي فزاينده کودکان باشد و لزوم بهسازي فضاهاي شهري براي حضور بيشتر كودكان در اين فضاها را ايجاب می‌کند.

در حال حاضر درصد قابل توجهي از مساحت شهرها را شبکه معابر به ويژه خیابانهای محلی تشکيل میدهد كه اگر در مجاور مراکز تجاري، اداري يا خیابانهای اصلی باشد به پارکينگ بزرگ با معبري باريک بين خودروهاي پارك و در کنار آن شهربازی تبديل شده است و اگر خلوت باشد نيز شاهد حرکت سريع خودروها بدون توجه به ماهيت مسکونی محله ها هستند که در هر دو صورت فاقد عملکرد و کيفيت الزم است.

تجهیز شهربازی سرپوشیده

برای تجهیز شهربازی سرپوشیده موارد زیادی تاثیر گذار هستند که اولین و مهم ترین آن بودجه سرمایه گذار برای ساخت یک شهربازی می باشد نوع دستگاه ها و قیمت آنها و یا هزینه ساخت و نگهداری و پشتیبانی آن دستگاه و وارداتی بودن بعضی از دستگاه تامین قطعات و آیا در کشور نمایندگی یا تامین کننده قطعات وسایل شهربازی دارند یا خیر تاثیر بسیار زیادی در امر بروز رسانی تامین و تجهیز یک شهربازی دارند.

بعد از قیمت نوبت به این می رسد که شرکتی که مسولیت اجرای ساخت و اجرا و یا حتی تامین و خرید وسایل شهربازی را دارد به چه مقدار تجربه داشته و رزومه آن شرکت در ساخت در قبل به چه صورت بوده و آیا در این موضوع سابقه خوبی دارد یا خیر همه و همه استارت و شروع ساخت و بعد تجهیز یک شهربازی را در خود دارد.

معرفی تجهیزات و نحوه تجهیز شهربازی سرپوشیده

همه چیز در مورد احداث شهربازی سرپوشیده + از طراحی تا تجهیزات

اصول طراحی شهربازی سرپوشیده و تجهیزات موردنیاز آن چیست؟ قیمت وسایل شهربازی سرپوشیده چقدر است؟ امروزه، یکی از تفریحات مهیج، نه‌تنها برای کودکان بلکه برای افراد در هر سنی، رفتن به شهربازی است. اما در شرایط بد آب‌ و هوا، این شهربازی‌های سرپوشیده بوده که فضای بازی مناسبی را برای افراد فراهم کرده و راهی عالی برای گذراندن یک روز خاطره‌انگیز هستند.

در واقع این مکان‌های تفریحی در تمام طول سال در دسترس افراد هستند. به همین دلیل راه‌اندازی شهربازی سرپوشیده، به یک کسب‌ و کار موفق و پرسود تبدیل شده است. در این مقاله از شهربازی سازان طلایی، با مراحل ساخت شهربازی سرپوشیده آشنا می‌شوید. همچنین با ما همراه باشید تا به بررسی تجهیزات موردنیاز آن نیز بپردازیم.

سخن آخر

همان‌ طور که در مقاله بالا مطالعه کردید؛ می‌توان گفت احداث شهربازی سرپوشیده، راهی عالی برای تبدیل عشق به هیجان، به یک سرمایه‌ گذاری و تجارت موفق است. در این متن به بررسی مراحل ساخت شهربازی در فضای بسته پرداختیم؛ همچنین با وسایل و تجهیزات موردنیاز آن آشنا شدیم. آیا به فکر راه‌اندازی شهربازی سرپوشیده هستید؟ انتخاب یک شرکت حرفه‌ای و کاردان برای طراحی و احداث شهربازی، مهم‌ترین اقدام برای این کار است.

شرکت فنی و مهندسی شهربازی سازان طلایی با سال‌ها تجربه، در زمینه فروش لوازم شهربازی و همچنین تولید دستگاه‌های داخلی با نشان استاندارد، فعالیت می‌کند. این شرکت با بهره‌ مندی از مدیران مجرب و مهندسان متخصص خود در کمترین زمان، بهترین خدمات فروش دستگاه ‌های شهربازی را به سراسر کشور ارائه می‌دهد.

اگر قصد راه‌اندازی یا تجهیز شهربازی سرپوشیده خود را داشته یا سؤالی در این مورد دارید، در بخش دیدگاه سایت با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله به شما برای احداث شهربازی کمک کند.

مطالب مشابه را ببینید!