مجله تاپ‌ناز‌

ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست چرب

ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست چرب

اگر پوست چربی دارید و می‌خواهید پوستتان همیشه سالم و شاداب باشد، باید نحوه مراقبت از آن را به طور کامل یاد بگیرید. بله درست است، تنها خرید دو یا چند محصول مراقبت از پوست کافی نیست و باید بدانید که از چه محصولی در چه زمانی و چطور استفاده کنید. به همین منظور، لازم است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست چرب اشاره خواهیم کرد.

ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست چرب چگونه است؟

پوست چرب بیشتر از سایر پوست‌ها در معرض جوش و آکنه است و به همین دلیل لازم است تا به طور ویژه به آن رسیدگی کنید. برای رسیدگی به پوست و شاداب نگه داشتن آن نیز لازم است تا نکات زیر را حتما مدنظر قرار دهید و از محصولات مراقبت از پوست به ترتیب صحیح استفاده کنید.

۱. پاکسازی و شستشوی صورت

اولین کاری که در روتین پوستی‌تان باید انجام دهید، پاکسازی پوست از هرگونه آلودگی است. به این منظور، یک شوینده مناسب با نوع پوست‌تان ( پوست چرب) را خریداری کنید و هر روز صبح یا دو مرتبه در روز (صبح و شب) صورتتان را با آن شستشو دهید.

۲. استفاده کردن از تونرهای صورت

بعد از اینکه صورتتان را با آب ولرم و شوینده مناسب شستید، باید از تونر استفاده کنید. تونر، آلودگی‌هایی که هنوز بعد از شستشو بر روی پوست باقی مانده را پاک کرده و منافذ باز پوست را کاهش می‌دهد. همچنین، این محصول وظیفه آبرسانی به پوست را برعهده داشته و PH پوست را تنظیم می‌کند. تونرهای مخصوص پوست چرب به تنظیم ترشح چربی پوست نیز کمک می کنند. بنابراین، سعی کنید در هنگام خرید، بهترین تونر را خریداری و استفاده کنید.

۳. فراموش نکردن سرم های مغذی

شما می‌توانید بعد از تونر و قبل از استفاده از این سرم‌ها، از ماسک صورت استفاده کنید. به همین منظور، خرید بهترین ماسک صورت را در برنامه کارتان قرار دهید و صورتتان را با آن مرطوب و شاداب کنید.

برای اینکه پوستی سالم و شاداب داشته باشید، باید حتما از سرم‌های پوست استفاده کنید. این سرم‌ها حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین E و C هستند و به جلوگیری از چین و چروک پوست و بهبود بافت آن کمک شایانی می‌کنند. البته، توجه داشته باشید که سرم شما باید مناسب با نوع پوستتان ( پوست چرب) باشد و بهتر است قبل از استفاده در تمام صورت، مقداری از آن را بر روی پوست دستتان تست کنید.

۴. غافل نشدن از کرم دور چشم

برای اینکه پوست اطراف چشمتان به مرور زمان تیره و دارای چین و چروک نشود، باید حتما از کرم دور چشم استفاده کنید. در واقع، استفاده از کرم دور چشم یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است. در رابطه با زمان استفاده از آن نیز، باید بگوییم که استفاده از این کرم را نباید به تاخیر بیاندازید و باید از سن ۲۰ سالگی به بعد مصرف آن را شروع کنید.

اگر هم تا به حال از این کرم استفاده نکرده‌اید و می‌خواهید برای اولین بار آن را خریداری کنید، می‌توانید نسبت به خرید انواع کرم دور چشم ایرانی و خارجی در موتنرو اقدام کنید. در این سایت می‌توانید اطلاعات محصولات مختلف را به طور کامل مطالعه کنید و بعد از آن تصمیم به خرید بگیرید.

۵. استفاده کردن از کرم های ضد جوش و لک

بعد از استفاده از کرم دور چشم، نوبت به استفاده از کرم‌های درمان جوش و لک می‌رسد. به این منظور، لازم است تا آن‌ها را در نقاطی از صورت که جوش یا لکه وجود دارد بزنید. البته، اگر پوست صورت شما هیچگونه مشکلی ندارد، باید از این مرحله عبور کنید. استفاده از این کرم‌ها مخصوص افرادی است که مشکل پوستی دارند و زیر نظر پزشک کرم‌ها را مصرف می‌کنند.

۶. مرطوب نگه داشتن صورت

فرقی نمی‌کند که پوست شما چرب است یا خشک، همه افراد با هر نوع پوستی باید از مرطوب کننده استفاده کنند. زیرا آب‌وهوای نامناسب، اشعه‌های مضر خورشید و … می‌تواند رطوبت پوست را از بین ببرند. البته، از آنجایی که پوست صورت شما چرب است، باید از کرم‌های مرطوب‌کننده مخصوص پوست چرب و سبک استفاده کنید. کرم‌هایی که سنگین باشند باعث ایجاد جوش‌های سفید در زیر پوست می‌شوند.

2 9 e1666473671253

۷. استفاده کردن از کرم ضدآفتاب

به عنوان آخرین محصول مراقبت از پوست، باید از ضدآفتاب استفاده کنید. ضدآفتاب‌ها سد محکمی در برابر اشعه‌های مضر خورشید هستند و تاثیر مخرب اشعه‌ها بر روی پوست را به حداقل می‌رسانند. البته، زمان و میزان استفاده از ضدآفتاب نیز مهم است و اگر به شیوه صحیح از آن استفاده نشود، تاثیر چندانی نخواهد داشت. برای این منظور، باید ۳۰ دقیقه قبل از خروج از منزل ضدآفتاب بزنید و نباید در استفاده از آن خساست به خرج دهید.

همچنین، توجه داشته باشید که شما باید از کرم ضدآفتاب مناسب با جنس پوستتان استفاده کنید. به همین منظور، استفاده از کرم‌های فاقد چربی به شما توصیه می‌شود.

پوست شما لایق رسیدگی است…

برای اینکه چهره‌ای زیبا و جوان داشته باشیم، لازم است تا به پوست خود رسیدگی کنیم. رسیدگی به پوست هم تنها در خرید محصولات مراقبت از پوست خلاصه نمی شود و باید به شیوه صحیح و با ترتیب مناسب از آن‌ها استفاده کرد. به همین منظور، ما هم سعی کردیم تا روتین پوستی مناسب پوست چرب را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.

حال، اگر با خواندن این مقاله متوجه شده‌اید که کیف روتین پوستی شما ناقص است، می‌توانید از مو تن رو کمک بگیرید. با مو تن رو می‌توانید محصولات را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در کیف روتین پوستی‌تان قرار دهید.

مطالب مشابه را ببینید!