مجله تاپ‌ناز‌

ترکیب پنیر پیتزا

ترکیب پنیر پیتزا

ترکیب پنیر پیتزا

پنیر پیتزا یکی از ترکیب‌های بسیار معروف برای طبخ انواع فست فود به خصوص پیتزا است. امروزه در بازار می‌توانید انواع پنیر پیتزا با ترکیبات متفاوت را پیدا کنید. در واقع ترکیب پنیر پیتزا ممکن است در انواع مختلف متفاوت باشد. در این مطلب قصد داریم راجع به ترکیب پنیر پیتزا بیشتر صحبت کرده و نکات مهمی را راجع به آن بازگو کنیم. با خواندن مطالب این مقاله می‌توانید هنگام خرید پنیر پیتزا محصول بهتری را انتخاب کنید.

آشنایی با ترکیب پنیر پیتزا

معمولا برای طبخ پیتزا از پنیر موزارلا استفاده می‌شود. هنگام خرید پنیر پیتزا متوجه خواهید شد که یکی از بهترین پنیر پیتزاهای موجود در بازار، پنیر پیتزای موزارلا رامک است. این پنیر خاصیت کشسانی بالا به همراه طعم فوق‌العاده بی‎نظیری دارد. به همین دلیل می‌تواند طعم پیتزا را به طرز متفاوتی تغییر دهید. پنیر پیتزای رامک از شیر گاو تازه تهیه شده و یک بافت تقریبا نیمه جامد دارد.

اگر بخواهیم ترکیب پنیر پیتزا را دقیق‌‌تر بررسی کنیم، باید بگوییم که دو نوع پنیر پیتزا در ایران تولید می‌شود. نوع اول همان پنیر موزارلا است که با نام پاستافیلا نیز شهرت دارد. این پنیر، نوع اصلی پنیر پیتزا بوده و در اکثر دستور غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگام خرید پنیر پیتزا نیز احتمالا بارها و بارها نام آن را شنیده‌اید. نوع دوم پنیر پیتزا با نام پنیر پیتزای پروسس شناخته می‌شود. پنیر پروسس در اکثر موارد دارای پروتئین و چربی با منشا لبنی می‌باشد. اما در برخی مواد پنیر پروسس با منشا گیاهی نیز تولید می‌شود. مجموعه رامک با تولید انواع پنیر پیتزای پروسس و پنیر پیتزای موزارلا در این زمینه پیشتاز است.

ترکیب پنیر موزارلا زیر ذره‌بین

همانطور که متوجه شدید، پنیر موزارلا یکی از اصلی‌‌ترین انواع پنیر پیتز است. این پنیر جزو خانواده پاستافیلا محسوب می‌شود و اولین بار در جنوب ایتالیا تولید و مورد استفاده قرار گرفته است. در زبان ایتالیایی واژه پاستافیلا به معنی پنیر نرم و کشسان است. مهم‌‌ترین تفاوت پنیر موزارلا با پنیر پروسس در روش تولید آن‌ها می‌باشد. پنیر پروسس از چندین نوع پنیر مختلف تشکیل شده که درجه رسیدن آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. هر دو نوع پنیر موزارلا و پروسس از شیر گاو تازه تهیه می‌شوند. اما معمولا پنیر موزارلا کمی چرب‌‌تر از سایر پنیر پیتزاها می‌باشد.

پنیر پیتزای موزارلا رامک یکی از بهترین انواع پنیر پیتزا موجود در بازار است. این پنیر پیتزا از شیر گاو تازه فرآوری شده. علاوه بر این، پنیر پیتزای موزارلای رامک در بسته‌بندی‌هایی با وزن متفاوت تولید و عرضه شده است. بدین ترتیب خریدار می‌تواند با توجه به میزان مصرف خود اندازه مناسبی را انتخاب و خریداری کند. مجموع این ویژگی‌ها باعث شده تا هنگام خرید پنیر پیتزا، برند رامک انتخاب اول خریدار باشد.

ارزش غذایی پنیر موزارلا

پنیر موزارلا معمولا در نوع کم چرب و پر چرب تولید می‌شود. اگر پنیر موزارلا پر چرب باشد تقریبا 22 درصد چربی به همراه دارد. اما اگر کم چرب فرآوری شود، حدودا 18 درصد چربی خواهد داشت. علاوه بر چربی، معمولا 17 درصد پروتئین و مقدار کمی نمک در حدود 1 درصد نیز در پنیر پیتزای موزارلا یافت می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت در هر 100 گرم پنیر پیتزا ارزش غذایی به ترتیب زیر خواهد بود.

·300 کیلوکالری انرژی

·2 گرم کربوهیدرات

·1 گرم فیبر رژیمی

·1 گرم قند ساده

·22 گرم پروتئین

·500 میلی گرم کلسیم

·350 میلی گرم فسفر

·80 میلی گرم پتاسیم

·630 میلی گرم سدیم

·و مقادیر مشخصی از ویتامین‌های B6, B12, A, E, وجود دارد.

پنیر پیتزا چگونه تولید می‌شود؟

معمولا برای تولید انواع پنیر پیتزا از انواع استارترها استفاده می‌شود. شیر حاوی باکتری‌های ترموفیل به همراه استارترهای ضروری با یکدیگر مخلوط می‌شوند. بدین ترتیب شیر پس از گذر زمان کوتاه به اصلاح رسیده می‌شود. در گام بعدی مایه پنیر رنت به شیر اضافه می‌شود. بدین ترتیب شیر لخته لخته شده و برای مرحله بعد آماده می‌گردد. در مرحله بعد باید لخته‌های بزرگ شیر به قطعات کوچک‌‌تر برش خورده و تقسیم شوند.

بعد از گذشت زمان لخته‌ها باید هم زده شوند تا بخش مایع آن‌ها کاملا از بخش جامد جدا شود. در گام بعدی باید لخته‌ها از مایعات جدا شده و تحت فشار پرس شوند. بدین ترتیب آب لخته‌ها گرفته شده و بافت آن‌ها متراکم‌‌تر و سفت‌‌تر می‌شود. بدین ترتیب بافت نهایی پنیر حالت کشدار پیدا می‌کند. در مرحله بعدی باید لخته‌ها کمی در معرض حرارت قرار گیرند. با این کار حالت کشسانی پنیر بیشتر می‌شود. مرحله بعد مرحله تنظیم pH است. با گذر زمان لخته‌ها فرصت پیدا می‌کنند تا به pH حدودی 5.5 برسند. در این محدوده pH قابلیت کشسانی پنیر بسیار بیشتر خواهد شد.

کیفیت پنیر پیتزا به چه چیز بستگی دارد؟

با توجه به توضیحات ارائه شده می‌توان فهمید که قابلیت کشسانی و کیفیت پنیر پیتزا به تجهیزات، مدت زمان پخت و روش فرآوری لخته‌ها بستگی دارد. اگر خط تولید کارخانه از توانایی بالایی برای این کار برخوردار باشد، می‌تواند پنیر پیتزای مرغوب با طعم و خاصیت کشسانی قابل قبولی ارائه دهد. مجموعه رامک با برخورداری از پیشرفته‌‌ترین تجهیزات حال حاضر در دنیا، یکی از بهترین پنیر پیتزاهای موجود در بازار ایران را تولید می‌کند. به همین دلیل این محصول یکی از پرفروش‌‌ترین پنیر پیتزا‌های حال حاضر در بازار است و هنگام خرید پنیر پیتزا مخاطبان در ابتدا به سراغ نام این برند می‌روند.

کلام آخر

امروزه مصرف پنیر پیتزا نسبت به زمان‌های گذشته بسیار بیشتر شده است. در حال حاضر انواع متفاوتی از پنیر پیتزا در بازار موجود هستند که با توجه به ترکیب و روش فرآوری، طعم متفاوتی دارند. در این مقاله راجع به ترکیب پنیر پیتزای رامک صحبت کرده و نکات مهمی را پیرامون آن برشمردیم. پنیر پیتزای رامک در حال حاضر یکی از بهترین محصولات در بازار است که به دلیل طعم و کیفیت بالایی که دارد مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. با کمک مطالب این مقاله می‎‌توانید هنگام خرید پنیر پیتزا محصول با کیفیت‌تری را انتخاب کنید.

مطالب مشابه را ببینید!