مجله تاپ‌ناز‌

دلایل ترک رابطه از سوی مردان (دلایل قطع رابطه عاشقانه)

بسیاری از زن ها فکر می کنند که اگر با مردی باشند که دوستشان داشته باشد می توانند یک رابطه طولانی مدت و بدون شکست را تجربه کنند. اما برای نگه داشتن یک رابطه عاشقانه، عشق به تنهایی کافی نیست و عوامل زیادی دخالت دارند که مرد با وجود عشقی که به طرف مقابل دارد، او را ترک می کند.

چرا مردان رابطه را ترک می کنند؟

زمانی که یک مرد رابطه را ترک می کند مخصوصا اگر بدون دلیل و توضیح این کار را انجام دهد با سوالات مختلفی رو برو می شوید، به دنبال دلیل می گردید و خودتان را سرزنش می کنید، عزت نفستان را از دست می دهید، گریه می کنید و خودتان را آزار می دهید.

بسیاری از زن ها تا زمانی که دلیل واقعی رفتن طرف مقابل را ندانند نمی توانند از شوک و ناراحتی بیرون بیایند. افکار واحساسات مرد ها و زن ها با هم بسیار متفاوت است. زن ها بر خلاف مرد ها، پس از جدایی احساسات ناخوشایند بیشتر و شدیدتری را تجربه می کنند و برای پشت سر گذاشتن این پریشانی روانی، لازم است که شناخت دقیق تری نسبت به احساسات و افکار خود پیدا کنند و روش های درست را یاد بگیرند.

در این مقاله قصد داریم دلایلی را که یک مرد ممکن است یک زن را ترک کند خدمت شما ارائه دهیم.

دلایل ترک رابطه از سوی مردان (دلایل قطع رابطه عاشقانه)

چرا یک مرد، رابطه را ترک می کند!

آماده تعهد نیست

همه در زندگی اجتماعی و شخصی خود افراد متعهدی نیستند. با گذشت زمان و بیشتر شدن عشق و دلبستگی، رابطه جدی تر می شود اما ممکن است یکی از طرفین ترس از جدی شدن رابطه داشته باشد یا از تعهد در رابطه عاطفی بترسد.

یکی از دلایل مرد ها برای ترک رابطه بخصوص در دوران نامزدی ترس از تعهد است. مردی که آماده تعهد نیست، حتی اگر عاشق شما باشد ولی ترس از تعهد دارد و می ترسد که نتواند از پس مسئولیت های بعد از ازدواج بر آید و عقب نشینی می کند.

تمایلی برای حفظ ارتباط با شما ندارد

در صورتی که طرف مقابل شما دیگر به اندازه گذشته در رابطه سرمایه گذاری نمی کند، به شما پیام نمی دهد یا همیشه اول شما شروع کننده پیام هستید و تماس می گیرید و برای کنارتان بودن برنامه ریزی نمی کند یا حتی برای چند روز در دسترس نیست، یعنی تمایل به ادامه دادن این رابطه ندارد.

عشق مراقبت می خواهد و باید اقدام معنی دار و از روی فکر انجام دهید و به تنهایی تصمیم نگیرید. متاسفانه ، خیلی از افراد تمایلی برای حفظ ادامه ارتباط ندارند. مرد شما می تواند یکی از این افراد باشد.

مطلب مشابه: دلیل سرد شدن از رابطه عاشقانه چیست و چطور رابطه را گرم کنیم؟

آمادگی تشکیل زندگی مشترک را ندارد

همه ما وارد مراحل مختلف زندگی می شویم و فکر می کنیم که برای ازدواج آماده هستیم. اما اگر مردی ترس از تعهد را هم کناربگذارد و وارد زندگی مشترک با عشقش شود اما با انتظارات خارج از توان همسرش مواجه شود، ممکن است تصمیم به جدایی بگیرد.

او ممکن است عاشق شما باشد، اما این بدان معنا نیست که برای تشکیل خانواده آماده است. این مورد با ترس از تعهد فرق می کند، چون خیلی مواقع یک مرد ازحل مسائل فرار نمی کند، او فقط هنوز خودش را آماده وارد شدن به زندگی مشترک نمی داند.

مردی که آمادگی تشکیل زندگی مشترک را ندارد چه از لحاظ مالی یا روحی یا خانوادگی حتی با وجود علاقه به شما تمایلی به جدی کردن ارتباط ندارد.

دلایل ترک رابطه از سوی مردان (دلایل قطع رابطه عاشقانه)

نگران است که آزادی خود را از دست بدهد

اینکه در هر شرایطی گوشی شریک عاطفی خود را چک می کنید و او را در هر شرایطی کنترل می کنید باعث دلسردی مرد می شود. مرد ها به آزادی نیاز دارند و از محدودیت ها فراری هستند.

اگر مردی آزادی کافی برای گذراندن اوقات فراغت خود را نداشته باشد، ممکن است رابطه را ترک کند. بنابراین سعی کنید به حریم خصوصی مرد ها احترام بگذارید.

فکر می کند شایسته شما نیست

ممکن است طرف مقابل شما بخاطر اشتباهاتی که در گذشته انجام داده است احساس گناه کند یا بخاطر اعتماد به نفس پایین فکر کند شایسته شما نیست و لیاقت شما بیشتر است.

مطلب مشابه: چه زمانی عاشق شویم و دوباره وارد رابطه جدید شویم؟

مسیر زندگی شما از هم جدا شده است

اگر فکر کنیم برای ازدواج عشق کافی است، کاملا در اشتباهیم. دلایلی وجود دارد که مردان علاوه بر عشقی که به دختر مورد علاقه خود دارند، مجبور می شوند او را ترک کنند، بنابراین  بسیار مهم است که برای داشتن یک رابطه سالم، فقط عشق کافی نیست.

اگر زندگی شما از هم جدا شود، مثلا یکی از شما برای ادامه تحصیل یا زندگی به شهر دیگری برود احتمال این که رابطه تمام شود بسیار است. ممکن است شما عاشق یکدیگر هم باشید اما آینده و اهداف شما هیچ شباهتی با هم ندارد و قابل مقایسه نیست.

درگیری طولانی مدت بین شما وجود دارد

اگر درگیری طولانی مدت بین شما باشد و هر دفعه که با هم هستید شروع به بحث و دعوا می کنید یا قهر های پشت سر هم وجود دارد یعنی به زودی رابطه تمام خواهد شد.

در هر رابطه عاطفی اختلاف عقیده و گاهی بحث و قهر وجود دارد اما این که هر دعوا یک قهر به دنبال داشته باشد قطعا مانع ادامه رابطه عاشقانه می شود.

اولویت زندگی او چیز دیگری است

اگر مردی شما را دوست دارد، به این معنا نیست که شما در اولویت اول او قرار دارید. شاید خودتان هم احساس کرده اید که با وجود عشقی که به شما دارد، اولویت اول او نیستید و اولویت زندگی اش چیز دیگری غیر از شماست مثلا کار یا ادامه تحصیل یا هر چیز دیگری.

یک مرد چه زنی را ترک می کند!

زن کنترل گر

وجود یک رابطه عاطفی بین یک زن و مرد دلیلی بر تحت کنترل بودن آن مرد و قطع ارتباطش با دیگران نیست. مرد هایی که در زندگی مشترک به هیچ عنوان حرفشان شنیده نمی شود و دائما تحت کنترل همسرشان هستند، احساس خوبی ندارند و دیر یا زود همسر خود را ترک می کنند، چون مردان دوست دارند آزاد و مستقل باشند و اگر آزادی از آن ها گرفته شود دیگر ماندن در رابطه را دوست نخواهند داشت.

محدودیت ها مرد را خسته می کند، بنابراین سعی کنید به حریم خصوصی شریک عاطفی تان و مراودات دوستی اش احترام بگذارید و هرگز او را محدود نکنید.

دلایل ترک رابطه از سوی مردان (دلایل قطع رابطه عاشقانه)

زنی که بی احترامی می کند

یکی از دلایل سرد شدن مرد از زن، بی احترامی کردن زن نسبت به او یا خانواده اش است. مرد ها به محبت و تعریف و تمجید از طرف مقابلشان نیاز دارند، در واقع اگر احساس کنند که جایگاه ویژه ای نزد زنان ندارند از آن ها به راحتی فاصله می گیرند. اگر یک زن با شریک عاطفی خود مخصوصا در جمع با بی احترامی صحبت کند و یا مدام در حال تحقیر او باشد، قطعا این رابطه به سمت جدایی می رود.

زنی که مردانگی دارد

این خانوم ها، علاقه دارند که تمام کار ها را بدون کمک مرد ها  و به تنهایی انجام دهند، عضلاتشان از آقایان بزرگتر است و به طرز عجیبی از ظرافت زنانه، دور مانده اند.

قدرت این زن ها نوعی حس تحقیر در مرد ها ایجاد می کند و استقلال بیش از حد آن ها نیز می تواند دلیل زده شدن مرد شود.

مردانی که با زن های این چنینی زندگی می کنند، مردانگی خود را از یاد می برند. مرد ها دوست دارند که زنان روی قدرت و حمایت آن ها حساب کنند و برای زن ها تکیه گاه باشند.

مطلب مشابه: بمباران عشق و تفاوت آن با عاشق شدن (نشانه ها و برخورد با آن)

زن ولخرج و پرتوقع

تقریبا همه خانوم ها عاشق خرید کردن هستند اما برخی مواقع به اجبار همسر خود را نیز همراه با خود می برند تا با هم خرید کنند و در این کار بیش از حد افراط می کنند.

برای چنین زنی پول بسیار اهمیت دارد. او می خواهد با مردی ثروتمند ازدواج کند تا به پول برسد. او هدیه های گران قیمت می خواهد و انتظار دارد همسرش تمام مدت پول به پایش بریزد.

او اغلب درباره وضع مالی مرد سوالات زیادی مطرح می کند. آقایان دوست ندارند در این باره صحبت زیادی کنند یا از آن ها سوال شود. توقعات یک جانبه برای هیچ فردی قابل تحمل نیست.

زنی که اعتماد به نفس پایینی دارد

زن هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند، مرد ها را فراری می دهند. مرد ها دوست دارند در اطراف زن هایی باشند که اعتماد به نفس بالایی دارند و به ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند. معمولا خانوم ها در ابتدای رابطه عاطفی به ظاهر خود توجه ویژه ای دارند و سعی می کنند همیشه مرتب و آراسته باشند.

 اما بعد از مدتی و به خصوص زمانی که ازدواج می کنند از این مورد غافل می شوند. همین امر می تواند توجه مرد را به زنان دیگر جذب کند و باعث خیانت مرد شود. البته منظور ما از آراستگی و توجه به ظاهر، آرایش غلیظ و سنگین نیست، چون این کار در بلند مدت به پوست آسیب وارد می کند. منظور ما رعایت بهداشت، حمام یک روز درمیان، توجه به تنوع لباس ، حفظ رژیم غذایی و ورزش روزانه و مراقبت از سلامتی خود است.

زن بیش از حد ضعیف

ضعیف بودن زن، لطیف است و مرد ها عاشق لطافت و روحیه مهربان خانوم ها هستند، اما ضعیف بودن بیش از حد زنان می تواند یکی از دلایل مردان برای ترک رابطه باشد. زنانی که تحمل کوچکترین مسئله ای را ندارند و سریع گریه می کنند، نمی توانند به عنوان شریک دائمی یک مرد در نظر گرفته شوند.

مرد ها منطقی بودن را دوست دارند و عاشق زن هایی هستند که با منطق نسبت به مسائل برخورد می کنند و از زن های ضعیف و بیش از حد احساساتی فراری اند. این خانوم ها در بلند مدت نمی توانند عشق و علاقه مردان را به خود حفظ کنند.

زن بیش از حد وابسته

مرد ها از زن های بیش از حد وابسته خوششان نمی آید. اگر مرد فکر کند که احساس وابستگی عاطفی بیش از حدی دارید و برای خوشحالی و خوشبختی تان به او نیاز دارید، این حس به او دست می دهد که از لحاظ احساسی زندانی شده است و این موضوع فشار بسیار زیادی به مرد وارد می کند و این خود دلیل محکمی برای به پایان رساندن رابطه است.

این زن ها گاهی نیز مرد را با کودک خود اشتباه می گیرند. دلشان می خواهد مانند یک مادر، شش دانگ مراقب همسر خود باشند. وابستگی زیاد نه تنها خوب نیست بلکه تبعات غیر قابل جبرانی در زندگی زناشویی دارد.

مطلب مشابه: نشانه های پایان رابطه | اگر این نشان ها را مشاهده کردید رابطه را تمام کنید

زن بداخلاق

مرد ها، زن های بداخلاق را دوست ندارند ، اغلب آن ها را ترک می کنند و سراغ زن هایی می روند که همیشه شاد و خندان هستند. همچنین مرد ها علاقه دارند که احساس خوبی در همسر خود بوجود بیاورند و او را خوشحال کنند.

بنابراین زن هایی که با همه چیز مشکل دارند و چیزی خوشحال شان نمی کند جذاب نیستند چون بدون توجه به این که همسرشان چه کار می کند و چه چیزی می خرد، هیچ جوری راضی نمی شوند. مرد ها از چنین زن هایی اجتناب می کنند.

زن هایی که مثل بچه ها رفتار می کنند

این زن ها همیشه انتظاردارند که مرد زندگی شان با آن ها مثل یک بچه رفتار کند و نازشان را بکشد. آن ها دنبال پدر می گردند نه همسر! مرد ها دوست ندارند پدر زوج شان باشند، در ابتدا شاید مردان رفتار های کودکانه را دوست داشته باشند اما به تدریج تنفر پیدا می کنند.

زن بی وفا و خائن

رابطه با زنی که به هر مردی چراغ سبز نشان می دهد ، نمی تواند به یک مرد وفادار بماند و بار ها و بار ها به همسرش خیانت می کند دوام ندارد. بعضی از زن ها حتی اگر خودشان بخواهند هم نمی توانند به هیچ مردی وفادار بمانند. مرد ها به هیچ عنوان چنین زن هایی را نمی پسندند.

زن انتقاد کننده و سرزنش گر

مرد ها از اینکه مورد انتقاد قرار بگیرند متنفرند و از زن هایی که می خواهند آن ها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهند بیزارند، حتی اگر عاشق طرف مقابل شان باشند. اینگونه زن ها همیشه به دنبال این هستند که همسرشان بی عیب و نقص باشد.

خانوم ها اگر تمایل به ایجاد تغییر در مردان خود دارند، از نظر روان شناسی بهتر است بدانند که با محبت کردن می توانند مرد را جذب خود کنند نه انتقاد و سرزنش کردن و اینکه هرگز نمی شود کسی را تغییر داد.

اگر در یک ارتباط عاطفی سالم هستید و عادت به غر زدن و انتقاد کردن از طرف مقابل تان دارید، هر چه سریع تر روی خودتان کار کنید تا مانع از جدایی شوید.

زن قدر نشناس

مردان عاشق مورد توجه قرار گرفتن و شنیدن قدردانی و تشکر هستند. اگر مردی احساس کند که مورد توجه و قدردانی از سوی طرف مقابل خود قرار نمی گیرد، تمایل ندارد به رابطه ادامه دهد و خواهان ترک رابطه می شود چون وقتی که زن احساس قدردانی به مرد خود ندارد، مرد احساس شکست می کند و کاملا انرژی و انگیزه اش از بین می رود و به تدریج سعی می کند فاصله اش را بیشتر کند.

قدردانی فقط تشکر کردن نیست بلکه این است که به همسرتان توجه کنید و به اهداف و برنامه های او ایمان داشته باشید و چشم اندازش را مهم بدانید. قدردانی از زحمت هایی که مرد برای زندگی و رابطه عاطفی اش می کشد از سیاست های رفتاری زنان است. زنی که نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد باعث زده شدن مرد از این رابطه می شود.

زن پر حرف

یک زن پر حرف، همیشه درباره همه شایعه هایی که در جامعه در جریان است با همسرش بی وقفه حرف می زند و اغلب درباره محتویات جا لباسی اش هم پر حرفی می کند.

او اغلب بیهوده حرف می زند. شاید مردی بتواند برای چند روز چنین زنی را تحمل کند اما به تدریج از او دوری می کند.

مطالب مشابه را ببینید!