مجله تاپ‌ناز‌

تشخیص بیماری ها با مشاهده کف دست

تشخیص بیماری ها با مشاهده کف دست

علائم بعضی از بیماری ها در کف دست قابل مشاهده است و می توان بعضی از بیماری ها را با مشاهده کف دست مشاهده کرد.

 

 علائم بیماریدر کف دست

مردم باید بدانند که نگاه کردن به کف دستشان می تواند آن ها را از سلامت اندام های داخلی بدنشان آگاه کند، ما نیز به مهم ترین علائم بیماری هایی که با نگاه کردن به کف دست می توان تشخیص داد، اشاره می کنیم. هفت نشانه جدی در بدن را با نگاه کردن به کف دستتان تشخصی دهید.

کف دست بینی برای تشخیص و علاج بیماری:

1. سندرم مچ دست
انگشت های شصت، اشاره و انگشت وسط می توانند از بروز چنین بیماری در بدن خبر دهند؛ برای مثال اگر این سه انگشت بی حس باشند و یا تاندون های این سه انگشت دچار تورم شده باشند می توان تشخیص داد که فرد به این بیماری مبتلا شده است.
*نکته:برای کاهش درد این بیماری می توان مفاصل را هر چند بار در طول روز به صورت کششی ماساژ داد.

 

تشخیص بیماری ها با مشاهده کف دست

تشخیص بیماری ها و درمان آنها

2. خستگی و کوفتگی
ممکن است به دلیل بلند کردن لوازم سنگین در بدن خستگی و بی حالی ایجاد شود که با احساس سوزن سوزن شدن در انگشتان می توان علت این بی حالی را تشخیص داد.

3. آسیب ستون فقرات
اگر دو انگشت کوچک دست چپ به رنگ قرمز مشاهده شود این نشان دهنده ی این است که اعصاب ستون فقرات بر اثر فشار هایی که به آن وارد شده است، دچار آسیب شده اند.
*نکته:برای کاهش درد این بیماری (در صورتی که ورزش شنا و یوگا را انجام نمی دهید) می توانید پیاده روی های طولانی داشته باشید و از نشستن به مدت طولانی هم اجتناب کنید.

4. کمبود ویتامین
اگر در دست چپ (فقط نوک انگشتان دست چپ) احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید، به کمبود ویتامین دچار شده اید که این ویتامین ها عبارت اند از:ویتامین B6، B2، B1 و E
*نکته:برای کمبود این ویتامین ها باید رژیم غذایی مناسبی را در نظر گرفت و به پزشک تغذیه مراجعه کرد.

 

تشخیص بیماری ها با مشاهده کف دست

تشخیص بیماری ها و درمان آنها

5. بیماری بورگر
افرادی که بیش از حد معمول از سیگار استفاده می کنند به این بیماری مبتلا می شوند، زیرا نیکوتین ناشی از سیگار کشیدن وارد جریان خون می شود و در نهایت باعث بی حس شدن دست و یا حتی کل بدن فرد می شود.

*نکته:برای جلوگیری از تشدید این بیماری باید بلافاصله مصرف سیگار را قطع کرد.

6. مشکلات گردش خون
درد مفاصل شانه باعث بی حس شدن نوک انگشتان و کف دست می شود که این درد نشان دهنده بیماری قلبی –عروقی می باشد و در نهایت باعث مسدود شدن رگ های خونی می شود.

*نکته:به منظور برگرداندن وضعیت رگ های خونی باید چند روز در هفته را به پیاده روی اختصاص داد.

7. دیابت
چگونگی بروز این مشکل:یکی از نخستین نشانه های دیابت احساس بی حسی است که از پا ها شروع می شود تا قسمت هایی از دست. این مشکل به دلیل کاهش جریان خون در قسمت های خاص بدن و آسیب انتهای عصب و بافت ها ایجاد می شود.

*نکته:راه حل دیابت نوع اول تزریق انسولین است. دیابت نوع دوم بیشتر در ارتباط با رژیم غذایی ضعیف است و بنابراین باید آزمایش خون و مشورت با پزشک حتما انجام شود.

تشخیص علائم بیماری با نگاه کردن به کف دست

مطالب مشابه را ببینید!