مجله تاپ‌ناز‌

تشخیص جنسیت جنین + روش های سنتی و خانگی برای تشخیص جنسیت

تشخیص جنسیت جنین با روش های سنتی و خانگی ممکن است و اگر این روش ها را بدانید می توانید خودتان جنسیت جنین را تشخیص دهید. یکی از سوالاتی که ذهن مادر باردار را مشغول می کند، جنسیت جنین است که آیا دختر است و یا پسر و می توان برای این منظور از روش های خانگی استفاده کرد.

دوران بارداری برای خانم ها بسیار شیرین است و در چند هفته اول بارداری می توانید با انجام روش های خانگی تشخیص دهید که فرزند تو راهی شما پسر است یا دختر، در ادامه روش های سنتی و خانگی تشخیص جنسیت جنین را می خوانید.

تشخیص جنسیت جنین با روش های خانگی

نخستین سوالی که از خانم های باردار پرسیده می شود این است که آیا جنین دختری خوشگل است و یا پسر است و با استفاده از روش های خانگی می تواند در چند هفته اول بارداری پاسخ این سوال را پیدا کنید.

میزان رشد موی پا

میزان رشد موهای پای خانم ها یکی از روش های تشخیص جنسیت جنین است و اگر رشد موهای پاها سریع باشد ممکن است فرزند پسر باشد ولی اگر رشدن آن مانند دوران قبل از بارداری باشد به این معنی است که فرزند دختر خواهید داشت.

سابقه خانوادگی شما و همسرتان

به این دلیل که جنسیت نوزاد توسط اسپرم تعیین می شود بعضی از افراد معتقد هستند با سابقه خانوادگی شریک زندگیتان می توانید متوجه شوید که فرزند دختر است و یا پسر است.

تشخیص جنسیت جنین

تشخیص از روی دست ها

از روی ظاهر دست ها هم می شود جنسیت را تشخیص داد و اگر دست های خشکی دارید جنین پسر است و اگر دست های شما نرم است این به معنی داشتن دختر است.

اندازه سینه ها

سایز سینه هم یکی از روش های دیگر تشخیص جنیت جنین است و اگر سینه چپ شما بزرگتر از سینه سمت راست باشد پس جنین دختر است و برعکس آن م یعنی پسر است.

رنگ نوک سینه

طبق روایات قدیم اگر متوجه این شده اید که رنگ نوک پستان تان خیلی تیره تقریبا قهوه ای شده است این یعنی که فرزند پسرخواهید داشت.

خط های تیره روی شکم

از روش های دیگری که به تشخیص جنسیت جنین کمک می کند خطوط تیره روی شکم می باشد که اگر یک خط تیره عمودی تا ناف روی شکم تان باشد یعنی قرار است دختر دار شوید  و اگر همین خط از ناف عبور کند یعنی جنین پسر است.

آکنه نشانه فرزند دختر است

در دوران بارداری براثر نوسات هورمونی آکنه پدیدار می شوند که برخی از افراد معتقدند که زنان بارداری که آکنه می زنند فرزندشان دختر است.

تشخیص جنسیت جنین با کلم قرمز

کلم قرمز را خرد کنید سپس تکه هایش را داخل یک کاسه قرار دهید و آب جوش بر روی تکه های کلم قرمز بریزید به گونه ای که همه مواد را پوشش دهد و ده دقیقه صبر کنید سپس آب را داخل یک شیشه شفاف بریزید و مقدار کمی ادرارتان را به آن اضافه کنید، اگر به رنگ بنفش تغییر کند پسر دار می شوید و اگر به رنگ صورتی تغییر پیدا کند دختر دار خواهید شد.

حالت تهوع صبحگاهی

اگر در صبح دچار حالت تهوع بدی می شوید فرزندتان دختر خواهد بود، وجود دختر در شکم به دلیل اینکه مقدار استروژن در بدن افزایش می یابد اغلب با حالت تهوع ظاهر می شود اما با این وجود خیلی از زنان باردار بوده اند که حالت تهوع داشته اند اما صاحب فرزند پسر شده اند بنابراین این روش برای تعیین جنسیت جنین دقت چندانی ندارد.

تغییرات خلق و خو در دوران بارداری

اگر در مدت بارداری عصبانی هستند و نمی توانید خونسرد و آرام باشید احتمال این است که شما فررزند دختر خواهید داشت بسیار زیاد است اما اگر ریلکس و آرام باشید پسر دار خواهید شد.

تست انگشتر

از روش های دیگر که به تشخیص جنسیت جنین کمک می کند استفاده از تست انگشتر می باشد حلقه را به یک نخ بلند ببندید سپس آن را بالای شکم تان قرار دهید اگر حلقه مانند یک آونگ حرکت کرد پسر دار خواهید شد و اگر به صورت دایره ای حرکت کند فرزند شما دختر است.

نحوه خوابیدن

به عقیده مادر بزرگ ها اگر خانم بارداری به سمت چپ بخوابد یعنی پسر در شکم دارد و اگر به  سمت راست بخوابد فرزند دختر خواهد داشت.

به هم ریختن معده

به عقیده مادربزرگ ها اگر مادری قرار است دختر دار شود اوضاع معده اش نا به سامان تر می شود و بدحالی بیشتری را تجربه می کند.

رنگ ادرار

به گفته مادربزرگ ها از روی رنگ ادرار نیز می توان به مشخص شدن جنسیت جنین پی برد و اگر رنگ ادرار زرد روشن باشد یعنی پسر دار خواهید شد و اگر به رنگ زرد تیره باشد فرزند دختر است.

زشت شدن مادر باردار

برخی از افراد معتقدند که اگر زن باردار قرار باشد دختر به دنیا آورد تمام زیبایی صورت و بدن خود را از دست می دهد و در طول دوران بارداری لک و آکنه های زیادی بر روی پوست نمایان می شوند.

شکل شکم

یکی از راه های تشخیص جنسیت جنین شکل شکم می باشد که اگر پسر باشد شکم تیز و پایین است و اگر دختر باشد شکم پهن و در قسمت پهلو است.

تمایل به ترشی یا شیرینی

میل به داشتن ترشی جات و یا شیرینی جات نیز یکی دیگر از روش های تشخیص جنسیت جنین می باشد البته همیشه این روش درست پیش بینی نمی کند اما اگر در دوران بارداری میل به خوردن ترشی جات داشته باشید فرزندتان پسر و اگر میل به خوردن شرینی جات داشته باشید فرزند دختر خواهید داشت.

میزان ضربان قلب

برخی از افراد معتقدند که از روی ضربان قلب می توان جنسیت جنین را تعیین کرد که در واقع سریع و یا آهسته بودن ضربان قلب به تشخیص جنسیت جنین کمک می کند از این رو اگر ضربان قلب جنین تند باشد دختر است و اگر ضربان قلب آهسته باشد جنین پسر است.

 تست سیر

بوته سیر را بخورید اگر پوست شما برای مدت طولانی بوی بدی بدهد جنین پسر است و اگر هیچ بوی بدی ندهد فرزند دختر است البته استفاده از تست سیر به منظور تشخیص جنسیت جنین برای افرادی که از سیر متنفرند مناسب نیست.

 تشخیص جنسیت جنین با جوش شیرین

یکی دیگر از روش های مشخص کردن جنسیت جنین استفاده از جوش شیرین می باشد بنابراین ادرارتان را داخل یک فنجان شفاف که دارای دو قاشق غذا خوری جوش شیرین باشد بریزید اگر مخلوط مانند نوشابه گازدار شد فرزند پسر است اما اگر مخلوط صاف باقی ماند دختر می باشد.

مطالب مشابه را ببینید!