مجله تاپ‌ناز‌

آشنایی با روش های تشخیص ساعت اصلی از فیک (انواع تفاوت های اصلی با کپی)

آشنایی با روش های تشخیص ساعت اصلی از فیک (انواع تفاوت های اصلی با کپی)

یکی از اکسسوری های مورد علاقه آقایان و بانوان ساعت می باشد. این اکسسوری جذاب به تکمیل یک استایل خلاقه کمک خواهد کرد. همچنین راز جاودان شیک پوشی و خوش استایلی، استفاده از ساعت می باشد. ساعت هرگونه استایل ساده ای را می تواند از جذاب و گیرا کند. ساعت های مچی در نمونه های مختلفی تولید و به فروش می رسند. برندهای گوناگونی در زمینه تولید انواع ساعت مچی مشغول به فعالیت هستند.

هم اکنون ساعت های فیک و اصلی با قیمت بسیار متفاوتی در بازار به فروش می رسند. برخی از افرادی که چاشنی اصالت را همیشه همراه با استایل خود می کنند؛ ساعت های اصل و برند را جهت خرید انتخاب می کنند. تشخیص ساعت اصلی ای فیک تاپ ناز بسیار راحت و آسان می باشد. با بررسی دقیق چند مورد می توان به فیک یا اصل بودن ساعت مچی پی برد. پیش از خرید حتما محصول را باید از تمامی جوانب مورد بررسی قرار داد.

تحت چنین شرایطی می توان به موفق به خرید یک ساعت اصل و اورجینال شد. تفاوت قیمت موجود در ساعت های اصل و فیک بی دلیل نیست. متاسفانه برخی از فروشندگان سودجو محصولات فیک را با قیمت برابر با محصول اصلی به فروش می رسانند.

آشنایی با روش های تشخیص ساعت اصلی از فیک (انواع تفاوت های اصلی با کپی)

چگونه ساعت اصلی از فیک را تشخیص دهیم؟

برخی از افراد پیش از اقدام به خرید ساعت مچی را از نظر فیک یا اصل بودن مورد بررسی قرار می دهند. تحت چنین شرایطی می توان خریدی سودمند و کاملا هوشمندانه را تجربه کرد. برخی از افراد هنگام خرید این محصول فریب ظاهر شکیل ساعت مچی را می خورند. در صورتی که این ساعت ها از نظر ظاهری فقط شبیه به یک محصول اصلی هستند. بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته، حدود ۶۲ درصد از ساعت های مچی موجود در بازار ایران فیک هستند.

به نوعی فرایند خرید ساعت اصل سخت و طاقت فرسا می باشد. خرید ساعت فیک به هیچ عنوان توصیه نمی شود؛ زیرا پس از مدت زمان کوتاهی کیفیت خود را از دست می دهند. در صورتی که یک ساعت اصلی تا مدت ها قابل استفاده می باشد. به لحاظ ظاهری و ساختاری ساعت فیک و اصل تفاوت بسیاری زیادی با یکدیگر دارند. ساعت های مچی فیک نیز به لحاظ کیفیت با تغییرات بسیار زیادی مواجه شده اند.

بر اساس داده های آماری جدید ساعت فیک و اصل در موارد ذیل با یکدیگر تفاوت دارند. با بررسی هر یک از موارد زیر در یک ساعت می توان به اصل یا فیک بودن آن پی برد.

تفاوت ظاهری و طراحی متفاوت

آشنایی با روش های تشخیص ساعت اصلی از فیک (انواع تفاوت های اصلی با کپی)

ساعت های فیک به لحاظ ظاهری تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. همچنین ساعت مچی لوکس و برند به لحاظ ظاهری بسیار شکیل و مدرن می باشد. تمامی جزئیات در ساخت ساعت اصل به دقت رعایت می شود. در صورتی که در ساعت های فیک به جزئيات توجه کمتری می شود. طراحی ساعت های اصل کاملا مدرن و لوکس می باشد، به طوری که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

برای تشخیص ساعت اصلی از فیک باید به ظاهر آن نیز توجه داشت. هرگونه اشتباه املایی و لوگوی نادرست می تواند نشانه فیک بودن ساعت باشد. همچنین در ساعت های فیک از لوگوی اصلی استفاده می شود. بند ساعت مچی باید اندازه کاملا استانداردی داشته باشد.

معمولا بند ساعت های مچی فیک با مراتب کوتاه و حتی ظریف تر است. بندهای بی کیفیت ساعت های فیک پس از مدت زمان کوتاهی کیفیت خود را از دست می دهند. همچنین این بندها پس از یک دوره استفاده مداوم پوسته پوسته می شوند. در تولید بندهای ساعت اصل از چرم یا متریال مناسب استفاده شده است. متریال مصرفی در هر ساعتی متغیر می باشد. پیش از خرید به موارد ذکر شده توجه داشته باشید.

نوع و حرکت عقربه ها

یک ساعت مچی اورجینال و اصل هنگام حرکت عقربه های صدای بسیار زیادی از خود تولید نمی کند. به نوعی در چنین ساعت هایی صدای تیک تاک به هیچ عنوان به گوش نمی رسد. در صورتی که حرکت عقربه ها در ساعت فیک بدین شکل نیست. ساعت های فیک هنگام حرکت عقربه ها صدای بسیار زیادی تولید می کنند.

همچنین عقربه ها در نمونه های اورجینال و اصلی در امتداد یکدیگر حرکت می کنند. ساعت های فیک متاسفانه از چنین کیفیتی پشتیبانی نکرده و صدای تیک تاک حتی از فاصله دور نیز به گوش می رسد. مکانیزم کلی ساعت های اصل به گونه است، که عقربه ها با نهایت دقت در کنار یکدیگر حرکت می کنند.

همچنین ساعت اصل به دلیل قطعات بسیار ریزی که دارد؛ زمان را به درستی نمایش می دهد. قطعات به کار رفته در ساعت اصل، منجر به فعالیت بهتر ساعت مچی می شوند.

تفاوت قیمت ساعت مچی اصل از فیک

ساعت های مچی فیک و اصل به لحاظ قیمت تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. به طور کلی برای ساخت یک ساعت لوکس باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کرد. در صورتی که ساخت یک ساعت مچی فیک نیاز به پرداخت هزینه گزافی ندارد. برندهای لوکس برای ساخت محصولات اورجینال از متریال استاندارد و همچنین افراد متخصص در این زمینه کمک می گیرند.

همچنین برندهای معتبر به دلیل محبوبیت بی بدیل در بین مشتریان با قیمت بالاتری محصولات خود را به فروش می رسانند. قیمت ساعت مچی فیک به مراتب ارزان تر است. به طوری که با هر میزان بودجه ای می توان یک ساعت مچی فیک و تقلبی را خریداری کرد. ساعت مچی فیک ارزش خرید ندارد؛ زیرا در یک بازه زمانی کوتاه مدت خراب خواهد شد.

چک کردن کد رفرنس ساعت

آشنایی با روش های تشخیص ساعت اصلی از فیک (انواع تفاوت های اصلی با کپی)

گام بعدی برای تشخیص ساعت مچی اصل از فیک بررسی رفرنس این اکسسوری جذاب می باشد. در پشت هر ساعت مچی یک کد حک شده است، که بیانگر اصالت محصول می باشد. با وارد کردن این کد در سایت های رسمی می توان به اصالت ساعت پی برد.

این کد تمامی اطلاعات مربوط به ساعت را در اختیار کاربر قرار می دهد. عکس و مشخصات ساعت باید مطابق با اطلاعات درج شده در سایت باشد. ساعت های فیک فاقد چنین کدی هستند؛ زیرا به صورت رسمی ثبت نشده اند. در صورت وجود هرگونه اختلاف می توان به فیک بودن ساعت مشکوک شد.

چک کردن ویژگی ها و امکانات ساعت مچی

هر ساعت مچی اصلی از ویژگی ها و امکانات منحصر به فردی برخوردار می باشد. برخی از نمونه های مختلف این ساعت بیشترین میزان از امکانات کاربردی را در اختیار کاربر قرار می دهند. کیفیت و امکانات موجود در یک ساعت فیک با نمونه اصلی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. در ساعت فیک چنین ویژگی هایی وجود ندارد؛ زیرا عقربه ها از چنین دقت در حرکت برخوردار نیستند. حرکت عقربه های ساعت فیک کاملا لرزان می باشد و زمان حتی با خطا نمایش داده می شود.

بررسی گارانتی بین المللی

یکی از ویژگی های برجسته ساعت های مچی اورجینال و اصلی گارانتی بین المللی می باشد. در صورتی که نمونه های فیک از چنین ویژگی برخوردار نیستند. ساعت های گارانتی دار به لحاظ قیمت از هر نظر ارزش خرید دارند. در طول مدت زمان گارانتی اگر ساعت اصل دچار مشکل شود؛ شرکت هزینه های تعمیر را پرداخت خواهد کرد. گارانتی هر ساعت اصل بر حسب برند تولید کننده متغیر می باشد.

در صورتی که ساعت های بدون گارانتی بین المللی عرضه می شوند. بهترین روش برای اطمینان خاطر از کیفیت محصول، خرید ساعت اصل و با گارانتی رسمی شرکتی می باشد. فروشندگان معتبر محصولات خود را از هر نظر تضمین می کنند.

وزن ساعت مچی

آشنایی با روش های تشخیص ساعت اصلی از فیک (انواع تفاوت های اصلی با کپی)

برخی از ساعت های مچی فیک از وطن بسیار زیادی برخوردار هستند. به نوعی ساعت های مچی با وزن بیشتر برای استفاده روزمره گزینه ایده آلی نیستند. وزن ساعت مچی اصل بسیار کم است، به طوری که استفاده از آن بسیار راحت و آسان می باشد. ساعت های مچی لوکس به دلیل استفاده از متریال خاص وزن بسیار کمی دارند. برخی از برندهای معتبر در دنیای ساعت سازی هدف خود را در ساخت و تولید محصولات کم وزن معطوف می کنند.

مقاومت در برابر آب

یکی از راه های تشخیص ساعت اصلی از فیک بررسی مقاومت آن در برابر آب می باشد. ساعت های مچی اصل در برابر آب و رطوبت از بیشترین میزان از مقاومت برخوردار هستند. در صورتی که ساعت مچی غیر اصل از چنین ویژگی برخوردار نیست. معمولا در پشت شاسی ساعت ضد آب بودن آن ذکر می شود. ساعت های اصل بر حسب نوع و برند از مقاومت متفاوتی در برابر آب برخوردار هستند. همچنین در برخی از موارد خاص در جعبه رسمی ساعت نیز این مورد ذکر می شود.

بررسی بند ساعت مچی

در تولید ساعت های مچی اصل از متریال خاصی استفاده می شود. این متریال باعث ایجاد حساسیت پوستی نشده و با پوست نهایت سازگاری را دارند. ساعت های مچی با بندهای چرم، سیلیکونی و استیل بهترین گزینه جهت خرید هستند. بندهای ساعت مچی اصل در استفاده مداوم کیفیت خود را از دست نمی دهند.

برای تشخیص ساعت اصلی از فیک باید بند محصول را مورد بررسی قرار داد. روی بند هر ساعتی مشخصات تکمیلی نیز درج شده اند. روی بند ساعت لوگوی و نشان تجاری شرکت تولید کننده نیز حکاکی می شود.

طول عمر ساعت مچی

ساعت های مچی اصل از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند. به نوعی سال ها می توان از یک ساعت مچی اصل استفاده کرد. در صورتی که طول عمر یک ساعت مچی فیک کمتر از چند ماه می باشد. به جای خرید چند ساعت مچی فیک می توان یک محصول اورجینال خریداری کرد. نوشته های کج و بهم ریخته از دیگر نشانه های ساعت فیک می باشد.

فاصله نابرابر بین حروف و اعداد

معمولا فاصله بین حروف و اعداد در ساعت های مچی فیک بسیار زیاد است. به طوری که ظاهر کلی ساعت را از حالت استاندارد خارج می کند. برای تشخیص ساعت اصلی از فیک تاپ ناز، فاصله بین خطوط و اعداد را مورد بررسی قرار دهید. همچنین کیفیت ساخت حروف و اعداد باید بسیار بالا باشد.

بسته بندی استاندارد

ساعت های مچی اصل در یک پکیج کامل با بسته بندی متعارف و اصولی جهت فروش عرضه می شوند. معمولا در جعبه هر ساعت، اطلاعات تکمیلی هر محصولی نیز ذکر شده است. در صورتی که اغلب ساعت های فیک بدون بسته بندی متعارف جهت فروش عرضه می شوند. پنجره سایکلوپ ساعت باید بیش از حد بزرگ نمایی یا کوچک نمایی نداشته باشد. برای خرید ساعت اورجینال باید فروشنده ای معتبر و شناخته شده را انتخاب کرد.

بررسی موتور ساعت مچی

آشنایی با روش های تشخیص ساعت اصلی از فیک (انواع تفاوت های اصلی با کپی)

در ساعت های مچی اورجینال از موتور استاندارد استفاده می شود. برخی از نمونه های اصلی نیز با نبض کار می کنند. ساعت مچی فیک و بی کیفیت از چنین موتور هوشمند و با کیفیتی برخوردار نیست. ۵۱ درصد از وزن ساعت مچی اصل را موتور آن تشکیل می‌ دهد. موتور ساعت مچی اگر توسط مرکز مجازی باز نشود؛ شامل گارانتی نخواهد شد.

بررسی کیفیت ساخت

کیفیت ساخت ساعت مچی اورجینال و فیک بسیار متفاوت است. تمامی موارد اساسی در تولید ساعت مچی اورجینال به دقت رعایت می شوند. کیفیت ساخت ساعت مچی اصل بسیار بالا است؛ به طوری که با نمونه های غیر اصلی قابل مقایسه نیست.

کیفیت ساعت هرچقدر بالاتر باشد، از نظر ظاهری نیز ساعت زیبا و لوکس خواهد بود. همچنین قفل ساعت های مچی اورجینال بسیار مقاوم و مستحکم می باشد. در صورتی که قفل ساعت های مچی فیک از چنین ایمنی برخوردار نیستند.

جمع بندی

برای خرید یک اکسسوری جذاب و بدون نقص می توان نسبت به خرید ساعت مچی اصل اقدام کرد. نحوه تشخیص ساعت اصلی از فیک تاپ ناز بسیار راحت و آسان می باشد. با توجه به برخی از موارد تکمیلی می توان به فیک یا اصل بودن ساعت پی برد. ساعت های اصل و اورجینال از ارزش فوق العاده بالایی جهت خرید برخوردار هستند.

با خرید ساعت اورجینال برای مدت زمان طولانی می توان استایل بدون نقص و جذابی داشت. هنگام خرید ساعت مچی به برخی از نکات مهم نظیر: قیمت، برند، لوگو، کیفیت بند، سگک ساعت، فاصله بین حروف و اعداد و همچنین موتور آن باید توجه کرد. به تمامی جزئیات مرتبط با اصل بودن ساعت باید توجه داشت. تحت چنین شرایطی به راحتی می توان یک ساعت مچی اصل و اورجینال خریداری کرد. برای تجربه سبک جدیدی از خرید هوشمند و آگاهانه، باید هنگام خرید ساعت به موارد تکمیلی توجه نمود.

مطالب مشابه را ببینید!