تصاویر عجیب ترین و دیدنی ترین خانه های دنیا

 دیدنی ترین و عجیب ترین خانه های دنیا + عکس

تصاویر عجیب ترین و دیدنی ترین خانه های دنیا

مردم دنیا در تمامی دوران تاریخ خودشان برای ساختن سقف بالای سر تلاش کرده و آن را احداث می کردند. در این میان هر خانه ی ساخته شده، ترکیبی از خلاقیت و زندگی صاحبان آن خانه بوده است که در بسیاری از موارد خود صاحب خانه به آن دقت نمی کرده است. این خلاقیت هم از داخل خانه و هم از خارج آن قابل روئیت بوده و هر خانه ای را به نحوی منحصر بفرد می سازد.

اکنون توجه شما را به عجیب ترین ساختمان های مسکونی ساخت انسان جلب می کنیم. این خانه ها اکنون شهرت جهانی پیدا کرده و موجب افتخار صاحبان آنها شده است.

1- کاخ ایده آل ” کاخ فردیناند شوال” – فرانسه

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

آقای “فردیناند شوال” یک پستچی معمولی بود که کاخ ایده آل خود را در طول مدت 33 سال بنا نهاد. شوال ساخت و ساز این کاخ را در ماه آوریل سال 1879 آغاز نمود. او برای ساخت کاخ خود ابتدا سنگ های ریز را در جیبش می گذاشت و به محل می آورد، پس از مدتی سنگ و مصالح مورد نیاز را در یک سبد و سرانجام در یک چرخ دستی با خود حمل و به محل سازه می آورد.

کاخ فردیناند در دهه ی سوم قرن 20 میلادی از سوی “پابلو پیکاسو” و “اندره برتون” مورد تمجید و حمایت قرار گرفت.

در سال 1969 میلادی، کاخ مذکور رسما به نماد یادبود تاریخ و فرهنگ فرانسه نایل شد.

2- خانه ی سوتیاگین – روسیه

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

آسمانخراش چوبی “سوتیاگین” روزی در روستای سالامبا در استان آرخانگلس روسیه قرار داشت. این بنا در طول سالیان متوالی گریبان گیر آتش سوزی و اعمال قانون شد.

آقای “نیکولای سوتیاگین” از تاجران روسیه، ساخت و ساز این آسمانخراش چوبی در سال 1992 و بر روی یک سازه ی چوبی 3 طبقه آغاز کرد. ارتفاع این خانه پس از احداث آن به اندازه ی یک ساختمان 13 طبقه شده بود و از آن در کنفراس “سازه های چوبی کشورهای شمالی” در نروژ، به عنوان سازه ای فوق العاده یاد شد. در سال 2008 میلادی، دادگاه روسیه ساخت و ساز این سازه را غیرقانونی اعلام کرده و بدین ترتیب در اواخر سال 2008 میلادی، 4 طبقه از آن برداشته شد. سرانجام سازه ی مذکور در سال 2012 در یک حادثه ی آتش سوزی آتش گرفت و چیزی از آن باقی نماند.

3- خانه ی سنگی عصر حجر– پرتقال

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

این خانه در سال 1974 میلادی توسط آقای “ویکتور رودریگس” ساخته شد. لازم به ذکر است که او این خانه را از روی کارتون عصر حجر “The Flintstones ” احداث نمود. در این خانه سنگی یک شومینه، پلکان چوبی و یک استخر حفر شده در سنگ قرار دارد. متاسفانه به علت هجوم توریست ها و افراد خرابکار، خانواده ی رودریگس نتوانستد مدت زمان زیادی را در این خانه سپری کنند.

4- خانه ی گوش ماهی و حلزون دریایی – مکزیک

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

این خانه ی حلزونی شکل توسط نقاش و فراواقع‌ گرای مشهور مکزیکی “اکتاویو اوکامپو” در جزیره بانوان “Isla Mujeres ” در مکزیک بنا نهاده شد. خانه ی حلزون با 2 اتاق خواب با تخت خواب های بزرگ و 2 حمام مجزا ، برای زندگی 4 نفره ساخته شده است. جالب اینجاست که این خانه به افراد علاقه مند اجاره داده می شود و یک مکان فوق العاده برای سپری کردن ماه عسل یا برگزاری مراسم عروسی به شمار می رود.

5- یک حلزون دریایی دیگر. خانه ی “Nautilus ” – مکزیک

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

این خانه توسط هنرمند مشهور و بزرگ هنر معماری “Javier Senosiain” در حومه ی شهر مکزیکو-سیتی ساخته شده است

6- خانه ی قوری – ایالات متحده

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

این خانه ی عجیب در سال 1950 میلادی در شهر گالوستون در ایالت تگزاس آمریکا بنا نهاده شد. گفته می شود که این خانه در اصل می بایستی به عنوان یک پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفت. مدت زمان زیادی است که هیچ کسی صاحب این خانه را ندیده است. تنها برخی اوقات یک نفر که به عنوان نگهبان این ساختمان استخدام شده است به محل می آید و وضعیت سازه را بررسی می کند. همچنین شندیده شده است که این خانه در زمان طوفان شدید سال 2009، از جایش تکان نخورده و محکم ایستاده بوده است.

7- خانه ی وارونه – لهستان

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

صاحب این خانه یک طراح و هنرمند با نام “دانیل شاپیوفسکی” است. او در رابطه با خانه اش می گوید که طراح این خانه کس دیگری بوده است. در هر صورت این خانه اکنون یکی از محبوب ترین اماکن دیدنی لهستان به شمار رفته و هرساله توریست های بسیاری را از اقسی نقاط جهان به اینجا می آورد. جالب است بدانید که اکثر بازدیدکنندگان پس از بازدید از این سازه دچار سردرد می شوند.

8- خانه ی سفیه ی فضایی – ایالت تنسی مریکتآآمریکا

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

خانه ی آدم فضایی ها یا سفینه ی فضایی، در حدود 8 کیلومتری شهر چاتانوگا در ایالت تنسی قرار گرفته است. این خانه در سال 1972 و بر گرفته از داستان تخیلی و فیلم جنگ ستارگان احداث شده است. مدتی پیش این سفینه به خوبی تحت تعمیرات و بازسازی قرار گرفته و اکنون به صورت ماهیانه اجاره داده می شود.

9- خانه ی قارچ – ایالت اوهایو آمریکا

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

آقای “تری براون” با خرید یک خانه ی کاملا معمولی تصمیم می گیرد که آنرا به شکل دلخواه خود در بیاورد. ساخت و ساز این مجموعه حدود 10 سال به طول انجامید و سرانجام با این که نقشه ی آن مسکونی بوده و حتی آشپزخانه نیز داشت، ولی به دفتر کار آقای براون تبدیل شد.

10- خانه ی حلزون – بلغارستان

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

آقای سیمئون از معماران محلی کشور بلغارستان این خانه را در شهر صوفیه پایتخت این کشور بنا نهاد. ساخت و ساز این حلزون غول پیکر حدود 10 سال به طول انجامید و سرانجام در سال 2009 میلادی به اتمام رسید. جنس مصالح این سازه از نوعی بتون است که بسیار سبک بوده و یک چهارم آب وزن دارد. این خانه گوشه ندارد و از لحاظ مصرف برق بسیار اقتصادی و با صرفه است. تمامی 5 طبقه ی این ساختمان برای بازدید توریست ها و دیگر افراد علاقه مند باز است. گفته می شود که برنامه ریزی هایی برای تبدیل این خانه به مدرسه ای برای دانش آموزان نابغه در حال انجام گرفتن است.

11- خانه ی سوراخ – تگزاس

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

این خانه توسط طبیعت و با کمی دست کاری معماران ساخته شده است. این حفره ی قیف مانند، در زمان طوفان وحشتناک سال 2005 در این مکان و زمانی که یک خانه همچون دژکوبی غول پیکر به داخل خانه ای دیگر فرو رفت، بوجود آمد. این خانه را پس از کمی مرمت و بازسازی، به عنوان یادبود فاجعه ی آن سال و کشته شدگان طوفان سال 2005 نگه داشته اند.

12- خانه ی متحرک بر روز چرخ با استایل علمی-تخیلی “استیم‌ پانک” – ایالت کالیفرنیا

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

این خانه ی 3 طبقه ی خارق العاده توسط 12 نفر از دوستاران استایل علمی-تخیلی “استیم‌ پانک” و در طول مدت 4 ماه ساخته شد. این خانه ی قطار شکل، به کمک موتور های دیزلی جا به جا می شود.

13- خانه ی کفش – ایالت پنسلوانیا آمریکا

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب ترین خانه های دنیا

این خانه توسط یک کفاش به نام “ماهلون هاینز” در سال 1948 میلادی ساخته شد. هم اکنون هر کسی می تواند با پرداخت اجاره ی ماهیانه، در این خانه ی عجیب زندگی کند.
اخبارگوناگون – دیلی خبر

مطالب مشابه را ببینید!